Прескочи до съдържание

Malpensa Милано - трансфер терминал 1 и 2


Препоръчани мнения

Здравейте.

 

Малко полезна информация за трансфера между терминали 2 и 1 на летище Малпенса, защото някой може да има като моите дертове - слава Богу напразни.

 

Сменям полет локален (Неапол - Малпенса) - нискотарифен, самолетът каца на терминал 2, с друг полет до Лондон - който излита от терминал 1. 

 

Не подозирах, че те са далече един от друг и има автобусен шатъл.  Плюс - каца се в Шенген, няма проверки, обаче те извозват с автобус до сградата - не можеш да тичаш, например... 

 

На международния терминал има сериозни опашки. При мен бяха нормални. Но:

 

Цялото упражнение от кацане на терминал 2 до минаване на секюрити на терминал 1 -> 1 час. Плюс някои гейтове са мнооого далече - още 15 мин. Е, там вече може да се тича :)

 

Специално го споделям, защото някой може да не обърне внимание като мен и едно закъснение на първия полет да му коства трансфера. Ние често оставяме рискови трансфери. А вътрешните полети в Италия закъсняват...

 

Ако има подобна тема, нека модераторът да ги слее. 

 

Поздрави :)

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Месец декември с Раян кацнах на терминал 2 на Малпенса. На връщане пътувам с автобус към летището, който спира и на двата терминала, но първо на 2. Три пъти  питам шофьора - терминал дуе, той дуе. Слизам, моткам се в кафето, напред-назад, по едно време си казвам, я да видя на таблото какво става. Гледам и мигам, за София излита от терминал 1. Поглеждам билета и там пише терминал 1, но кой да го погледне този билет. По презумпция, щом съм кацнала на 2, ще излитам пак оттам, но :no2: . Хайде шатъл и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Благодаря ти @Rainy, че ми обърна внимание, оказа се, че ще сменяме терминал преди Коледа, кацаме на 2, тръгваме от 1. И тук въпрос, че гугъл ме кара някакви голеееми обиколки да правя, за да стигна от спирката на Терминал 1 до самия терминал, има ли такова нещо, или входът е съвсем близо? И още един глупав въпрос - безплатен ли е тоя шатъл?

Връзка към коментар
преди 1 минута , searus каза:

Благодаря ти @Rainy, че ми обърна внимание, оказа се, че ще сменяме терминал преди Коледа, кацаме на 2, тръгваме от 1. И тук въпрос, че гугъл ме кара някакви голеееми обиколки да правя, за да стигна от спирката на Терминал 1 до самия терминал, има ли такова нещо, или входът е съвсем близо? И още един глупав въпрос - безплатен ли е тоя шатъл?

Ползата от магеланските сбирки е доказана, дори и в минимален Островен състав :biggrin:

 

Не, няма големи обиколки. И на двата терминала автобусите спират току до входа.

 

Да, шатълът е безплатен. И е начесто, но като цяло едно 1 час минимум смятайте за трансфера, ходенето до гейта на терминал 1 отделно, ама вие сте спортни натури и можете да тичате :lol:

 

Виж детайлите, които съм написала най-горе, за да прецените рисковете. Аз си мислех да си купя fast-track, но после прецених, че няма смисъл. Рисковете бяха до пристигане на терминал 1 - колко се бави автобуса от кацащия самолет, и колко се бави шатъла. После винаги може човек да се помоли да мине отпред.

 

Смисъл от такси много няма - освен ако шатълът е тръгнал под носа ви и е въпрос наистина на 15-20 минути да си изпуснете самолета, тогава трябва да ги прежалите. 

 

Всичко ще е наред :) 

Връзка към коментар

За времето засега не се притеснявам, защото имаме повече от 3 часа за трансфера (ако не сме страшни каръци да уцелим много лоши метеорологични условия и закъснеем много с първия полет), а и нали трябва да се разтъпче малко човек ;-) Гледам на сайта на летището, че през деня бил на 7 минути шатълът, дори да го изпуснем единия, нямаме зор... 

Връзка към коментар
преди 1 минута , searus каза:

За времето засега не се притеснявам, защото имаме повече от 3 часа за трансфера (ако не сме страшни каръци да уцелим много лоши метеорологични условия и закъснеем много с първия полет), а и нали трябва да се разтъпче малко човек ;-) Гледам на сайта на летището, че през деня бил на 7 минути шатълът, дори да го изпуснем единия, нямаме зор... 

До два часа не трябва да имаш никакви притеснения, тоест дори и да закъснее един час по някакви ненормални причини, няма грижи.

 

Аз имах час и половина за трансфер и се притеснявах, защото беше последен полет от Неапол и италианците не са от най-точните... Но всичко мина чудесно, така ще е и при вас :) 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.