Прескочи до съдържание

50% бонус (до 40 долара) в booking.com


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Личните реферални връзки към booking.com са разрешени само за златни членове, в тази тема. Ако търсите връзка, чрез която да резервирате с намаление (извън дискутираните тук 40/80, 70/225 и т.н. ), търсете там. 

Препоръчани мнения

преди 5 минути , kiriku каза:

@rik4o за каква сума точно направи резервация?

Точно за US$80. Но проблемът явно не е в това, а във:

 

Във Вашия случай наградата е от 40$. Цената на резервацията Ви с данъци и такси е 80 $. Цената на резервацията Ви преди данъците и таксите е 50.88 EUR (60.13 USD).

Във Вашето потвърждение може да видите че цената от 67.50 EUR включва 13 % ДДС и местен данък в размер на 10 € за престой.

 

Което за мен, пак казвам, е ново в тази промоция... :-(

Редактирано от rik4o
  • Шок 1
Връзка към коментар

Въпреки, че си признавам, че не съм чел условията определено е доста подло. И въпреки всичко не се учудвам след това, което се случи с "безплатните" атракции. 

Може би с няколко реда повече код сайтът можеше успешно да пресмята дали резервацията ти покрива изискванията и да не те подвежда (както предполагам си получил имейл, че ще ти върнат "възнаграждението" ) 

Редактирано от kiriku
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , kiriku каза:

...предполагам си получил имейл, че ще ти върнат "възнаграждението" ) 

Не ми пратиха имейл. Само на екрана с потвърждението на резервацията е ето това:

 

40_b.jpg.ddc81b5e02a1938a7e5b789c6337f7f4.jpg

 

Би трябвало да няма много колебания при тълкуването на това изречение. И ако престоят ми бъде удостоверен :-) - аз го разбирам като осъществен и потвърден - ще трябва да получа обратно ... и т.н.

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар
Преди 1 час, rik4o каза:

 

Е това вече е долно! След фиаското с "безплатните" атракции, сега продължават да бележат нови висини в простотията и наглостта! Ако това е така и ми откажат кешбек на това основание, при положние, че никъде не е упоменато, че сумата трябва да е два пъти по-голяма, преди данъци и такси, просто ще ме загубят окончателно! Навсякъде се коментираха конкретни цифри - 225€, $80, 120 GBP - никъде не пишеше "без такси". 

 

Цитат

Минималната стойност на резервацията трябва да бъде € 225.

Далеч съм от мисълта, че мога да се преборя с тях и да ги осъдя за подвеждане, но те сами ще се осъдят и ще загубят и малкото си останали клиенти!

 

 

П.С. Може ли хора, които са получил кешбека си, да посочат каква е била крайната цена по резервациите им?

Редактирано от chandni
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 13 минути , rik4o каза:

Не ми пратиха имейл. Само на екрана с потвърждението на резервацията е ето това:

 

40_b.jpg.ddc81b5e02a1938a7e5b789c6337f7f4.jpg

 

Би трябвало да няма много колебания при тълкуването на това изречение. И ако престоят ми бъде удостоверен :-) - аз го разбирам като осъществен и потвърден - ще трябва да получа обратно ... и т.н.

Много долно,за пореден път.Идея нямам защо правят такива безумни промоции и после си сменят условията в движение.Аз за всеки случай освен снимки си имам и отговор от тях,че след престоя ще получа бонуса,ама те до тогава още пет пъти могат да си сменят промоцията.Мен лично ме притеснява и това "изчезване"на информация от ппотвърждението.Вярно сега е само за бонуса,ама по-нататък знае ли се.Ти прати ли снимките за доказателство?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Резервирах през кешбек 40. Спазих всички правила. Накрая вече не ми изписваше нищо. Бях вече в хотела, но не получавам нищо. Като се има предвид, че вече имам получени бонуси с други профили.

Може да си остана само с това:

"Получавате US$40 обратно след като престоят ви бъде удостоверен!"

Редактирано от Kris
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , mamaivy каза:

Много долно,за пореден път.Идея нямам защо правят такива безумни промоции и после си сменят условията в движение....Ти прати ли снимките за доказателство?

Да, разбира се. След като прочетох в първия отговор това:

 

Във връзка с промоцията за съжаление не отговоаряте на едно от условията сумата на резервацията да бъде поне два пъти повече от сумата коята ще получите, тоест резервацията би трябвало да е поне за $ 80 
============
Conditions: The two main conditions are the minimum stay value (reservation before tax and other add-ons must be at least twice the value of the reward) users can only claim 1 reward per campaign.
============
Моля, не се колебайте да се свържете с нас, в случай че имате допълнителни въпроси.

C уважение,

--
...
Booking.com Customer Service Team

 

приложих снимки за цената на хотела по време на резервацията и снимката от горния ми пост: 

 

Благодаря за навременната реакция, господин ...,

Не бих се съгласил с направения извод, че резервацията ми не отговаря на едно от условията. Според официалната информация на Booking.com, която получих по време на резервацията, тя е направена на стойност US$80, което предаставлява поне два пъти повече от сумата, която бих получил (вж. приложена снимка на екрана 1). Освен това от следващия екран за потвърждение става ясно, че ще получа US$40 обратно, след като престоят ми бъде удостоверен (вж. приложена снимка на екрана 2). 
Бих искал да се надявам, че отговорът Ви е резултат от непълната информация, която Ви бях предоставил, и казусът ще бъде преразгледан в моя полза, тъй като от моя страна съм изпълнил всички изисквания...
Оставам в очакване на Вашия отговор, за което предварително Ви благодаря!
--
Поздрави,
...
 
И тогава нещата ескалираха към данъци, такси и прочие... Понеже май няма накъде другаде.
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Това си е подвеждаща реклама от всякъде.Явно такава е стратегията им.Аналогично на атракциите,пускат промоции на поразия,изчакват да се хванат шараните и после си сменят правилата в движение.И всичко това без много шум.Ако ти се занимава,в темата с атракциите има линк към европейска институция.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

@chandni, на кой мейл им писа? Чак вече е смешно, в потвърждението ми в профила се мъдряд едни 40 долара, при условие, че резервирах от линка 75/225 Е и резервацията ми е за 295 Е.  Колкото и да ме мързи, ще си попиша с европейските институции.

преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Спокойно. На всички ще ни върнат троен кешбек, че да имаме да си харчим за атракции :dancing:

Кажи как, стъпка по стъпка:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Цитат
  • A reservation is considered an “Eligible Reservation” when it has been made by clicking on the Incentive Link and the total cost of the reservation as made via Booking.com (excluding any costs incurred in addition during the stay directly at the accommodation) is greater than the minimum transaction value communicated in the promotion and at minimum two times the value of the Incentive Bonus to be earned by the Participant.

 

Цитат
  • Резервацията се счита за „Резервация, отговаряща на изискванията", ако е била направена чрез кликване върху Линка за участие и общата стойност на разходите за резервацията, направена чрез Booking.com (с изключение на допълнителни разходи, направени по време на престоя директно в мястото за настаняване) се равнява поне два пъти на стойността на Поощрителния бонус, спечелен от Участника.

Ето го условието за цената - на английски и на български. Никъде не става дума за резервация без такси. Става дума единствено за резервация без допълнителни услуги, поръчани на място (като room service например). Абсолютни безхаберници! Още в самото начало, когато се обаждах с въпроси по промоцията, бяха като в небрано лозе и не знаеха за какво става дума и явно нищо не се е променило! Говорят си глупости наизуст, всеки си измисля и тълкува собствени правила и затъват все по-дълбоко и по-дълбоко в безхаберие и лъжи! 

преди 7 минути , mamaivy каза:

Това си е подвеждаща реклама от всякъде.Явно такава е стратегията им.Аналогично на атракциите,пускат промоции на поразия,изчакват да се хванат шараните и после си сменят правилата в движение.И всичко това без много шум.Ако ти се занимава,в темата с атракциите има линк към европейска институция.

Правилата този път не са сменени. Просто безхаберни служители си ги тълкуват както им дойде. Запазих си и условията, преди и те да се сменят.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Според мен е недоразбиране от българска стана на условията им .
Сега пробвах информативно с код за 225/75 хотел който е без ддс е 415лв, но крайна сума 460 - покрива изискването по време на резервацията . Хотел, с крайна сума 350 обаче не го покрива и буукинг казва 

"Само резервации на стойност поне BGN 440.12 отговарят на условията за получаване на възнаграждение." .

 


След като си преминал това изискване по време на букването не би трябвало да праввят подобни проблеми ! 


Има ли възможност да се свържеш с английски съпорт ?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Звелина каза:

@chandni, на кой мейл им писа?...

Първоначално - през сайта в Помощ от отдел обслужване на клиенти, като посочваш номера на резервацията. Линкът е най-долу в страницата. А после отговарях на изпратените ми писма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , IPBurov каза:

Според мен е недоразбиране от българска стана на условията им .
Сега пробвах информативно с код за 225/75 хотел който е без ддс е 415лв, но крайна сума 460 - покрива изискването по време на резервацията . Хотел, с крайна сума 350 обаче не го покрива и буукинг казва 

"Само резервации на стойност поне BGN 440.12 отговарят на условията за получаване на възнаграждение." .

 


След като си преминал това изискване по време на букването не би трябвало да праввят подобни проблеми ! 


Има ли възможност да се свържеш с английски съпорт ?

 

В процеса на резервация при мен е имало - гледам си снимките - съобщение от вида, който цитираш: "Само резервации на стойност поне BGN 440.12 отговарят на условията за получаване на възнаграждение."  от рода на "Само резервации на стойност US$80 отговарят на условията за получаване на възнаграждение.", но няколко сантиметра встрани, на същия ред се мъдри цената на резервацията от същите тези US$80. И да не се повтарям, но на следащия екран има потвърждение, цитирано по-горе в темата. Така че това съобщение няма как да се тълкува като предупреждение, че не не отговаряш на промоцията, а напротив. Според мен.

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар
преди 11 минути , Звелина каза:

 

@chandni, на кой мейл им писа?

 

Не съм. Звънях по телефона и настоях те да ми изпратят потвърждение. Пъвоначално се опитаха да ми обяснят, че нямало проблем, че в профила и в потвърждението не пише нищо за бонуса - в тяхната система я имало информацията, но им казах, че тъй като резервацията през тяхната система си е договор, редно е двете страни да имат достъп до една и съща информация и е редно аз също да го имам в писмен вид. Няколко минути след телефонния разговор получих потвърждението по мейла.

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

П.С. Може ли хора, които са получил кешбека си, да посочат каква е била крайната цена по резервациите им?

... особено ако е била гранична с минимума, предвиден за участие в програмата.

Връзка към коментар

@rik4o, препрти им собствените условия и ги накарай да мислят с главите си, а не да пишат глупости. Накарай ги да ти посочат къде пише нещо за сумата без таксите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото в условията при реферирането на приятел също има изискване сумата за резервация да е двойно по-голяма от бонуса за връщане и там също не пише нищо за суми преди данъци и такси. Така че и там могат да се очакват подобни промени след време.

 

П.П. Разгледах предните страници от темата за това как да "извикам" информация за кешбека в самата резервация в сайта на букинг. Минах през линка от първото мнение за 80/40 и в резервацията в букинг се появи изречението, че ще ми върнат $15 (от нощувка за $100 преди данъците :wacko:), а в мейла с потвърждението за резервацията си пише, че ще върнат $40. Докато ми мине нощувката след няколко месеца, ще закръгля до $0 ми се струва.

Редактирано от Sju
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Sju каза:

че ще ми върнат $15 (от нощувка за $100 преди данъците :wacko:), а в мейла с потвърждението за резервацията си пише, че ще върнат $40. Докато ми мине нощувката след няколко месеца, ще закръгля до $0 ми се струва.

Има нещо старо и кещирано.... Тези $15 са сумата от референция на приятел... Някой по-назад в темата се оплака, че минава през линка 225/75€, а му показва $40. Пробвай да отвориш линка на друг компютър, с друг браузър или просто през инкогнито функцията на твоя браузър  (тъй като триенето на кеш и кукита не винаги помага)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Booking.com има правото да спре, прекрати или промени условията и изискванията на Поощрителната програмата на Booking.com по всяко време и по всякаква причина.

 

Според мен, ето това изречение от Общите условия им отвързва ръцете да ни правят на маймуни по всяко време. Явно проблема е само с линковете 80/40 и 50/25 защото там е точно два пъти минимално изискуемата сума за резервация спрямо предполагаемият(вече)бонус. Останалите линкове са за доста по-високи минимални суми-225/75 и 120/40 което автоматично покрива поне два пъти сумата на бонуса без значение с такси без такси и т.н.

Аз резервирах хотел с линка 80/40, сумата беше  по-висока от 80 долара. Получих имейл, поздравления , т.н.След време го анулирах, защото видях линка на Таньо за 120паунда, който ме уреждаше идеално, и резервирах на ново, същия хотел. Сумата тотал е 123 паунда. Не получих вече имейл, но в резервацията бонуса от 40 паунда стои. След месец ще разбера ще ме огрее ли или не. От една страна покрива условието за минимум два пъти сумата на бонуса, но след данъци и такси е 110 паунда , вече не е 120.

rik4o,  не се отказвай, продължавай да им пишеш и пилиш на главата, пробвай при друг служител ако може .

П.п. Линка 80/40 е активен в момента, а доста време не работеше.

Редактирано от bobole4e
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , bobole4e каза:

Booking.com има правото да спре, прекрати или промени условията и изискванията на Поощрителната програмата на Booking.com по всяко време и по всякаква причина.

Не съм юрист, но това би следвало да важи само за нови резервации (които все още не са направени). След като резервацията е направена при тези условия (Резервирайте хотел за поне $80 и ще получите $40), няма как да променят условията. Тук вече е сключен договор. Все едно да резервираш стая за $100, а като отидеш на място, да се окаже, че стаята е $150, защото те имат право да променят условията по сделката в последствие. И докато при "безплатните" атракции пишеше само, че ако резервираш, ще получиш бонус за безплатни атракции (без да се уточнява какви и колко), тук в прав текст си пише преди да е направена резервацията "Резервирай за минимум 225€ и ще получиш 75€ кешбек", т.е. може да се претендира за подвеждаща информация - дефакто те са ти обещали някакви условия, при които (и заради които) ти сключваш сделката, след което те ти ги променят.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

В момента линка 75/225 Е от поста на @Kris на стр.10 от тази тема работи! Като се влезе през него в потвърждението ми се появяват 75-те Евра, поне си направих принт скрийн.

Връзка към коментар
преди 20 часа, Яничка каза:

Благодаря ти. Видях. Нищо не ме очаква...

От всичките линкове, някой получавал ли е рефънд за резервация с включени данъци за точна сума или малко над 225/80/50 ?

Или на практика, пращат рефънд като извадят ддс-то и тогава крайната сума да е над 225/80/50 ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.