Прескочи до съдържание

България - Сащ - чакам виза, не знам точна дата


Препоръчани мнения

Здравейте :)

Изключително нова съм, и във форума, и в пътуването. През живота си на самолет не съм се качвала и затова съответно имам нужда от помощ :unsure:

Годеникът ми живее в Щатите. Преди 3 месеца пуснахме документи за годеническа виза, която ми дава възможност да замина и там да сключим брак. Би трябвало до около 2, максимум 3 седмици всичко да е готово и приключило и да имам визата в себе си. Проблема е, че нищо не е на 100% сигурно.

И от тук идва проблема - ясно е, че колкото по- от рано се запазят билети, толкова по-евтини са те, обаче след като не знам точната дата, на която ще взема самата виза - не мога да съм сигурна дали ако от сега резервирам всичко ще е наред.

И съответно следва въпроса - как да процедирам?

 

(Той живее в Пенсилванция, но ще дойде да ме вземе с кола и няма голямо значение къде точно ще кацна. Досега съм гледала Ню Йорк или Филаделфия)

 

Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете, защото нямам идея как да процедирам ;( :wub:

 

 

 

Връзка към коментар

Здравей и добре дошла :)

 

Зависи много кога са ти плановете да пътуваш до щатите? При така поставените от теб обстоятелства, със сигурност изчакай визата и после купувай билети, едва ли ще има голяма промяна за идните 2 седмици, а риска не си заслужава ако има някакви усложнения с визата. 

 

Та, ако кажеш датите ще гледаме да помогнем и със самолетен билет :)

Връзка към коментар

Последно имахме информация на 8 август, че са преместили документите в друг офис. Обадихме се и от там ни казаха, че следват 1-2 седмици, за всеки случай каза да смятаме 3 седмици там, след това пращат документите в нашето посолство в София и тук 16 дни по-късно ще получа виза. И защото го каза толкова категорично - затова изобщо обмислям тия варианти.

 

Имам желание за билет за 25 септември, еднопосочен - смятам, че ако всичко е така, както ни казаха - ще трябва да е наред...

Познати ми казаха, че ако резервирам билет от агенция бих могла ако има проблем да го откажа и запазя последваща дата... Но тъй като не съм пътувала никога - наистина нямам идея какво да направя :(

Връзка към коментар

Здравейте :)

Изключително нова съм, и във форума, и в пътуването. През живота си на самолет не съм се качвала и затова съответно имам нужда от помощ :unsure:

Годеникът ми живее в Щатите. Преди 3 месеца пуснахме документи за годеническа виза, която ми дава възможност да замина и там да сключим брак. Би трябвало до около 2, максимум 3 седмици всичко да е готово и приключило и да имам визата в себе си. Проблема е, че нищо не е на 100% сигурно.

И от тук идва проблема - ясно е, че колкото по- от рано се запазят билети, толкова по-евтини са те, обаче след като не знам точната дата, на която ще взема самата виза - не мога да съм сигурна дали ако от сега резервирам всичко ще е наред.

И съответно следва въпроса - как да процедирам?

 

(Той живее в Пенсилванция, но ще дойде да ме вземе с кола и няма голямо значение къде точно ще кацна. Досега съм гледала Ню Йорк или Филаделфия)

 

Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете, защото нямам идея как да процедирам ;( :wub:

 

Полет с България Еър до Ню Йорк/Филаделфия - тарифата позволява безплатна смяна на дата и анулация срещу глоба от 50евро.

 

Ето еднопосочен София-Филаделфия, 638лв нетна цена

 

FB 12SEP SOFZRH 0715 0830                
US 12SEP ZRHPHL 11030 1345               
 
Тарифата ето какво казва:
 
 CANCELLATIONS  - ако се откажеш 50евро глоба.                                                                
  AT ANY TIME                                                                   
  FOR CANCEL/REFUND,                                                            
  CHARGE EUR 50.00.
 
CHANGES - самата смяна е безплатна, ако се намерят места в същата резервационна класа.
 AT ANY TIME                                                                   
  VOLUNTARY CHANGES ARE PERMITTED.  
Връзка към коментар
610лв нетна с кацане на Лагуардия :) това го няма и в сайта на Еър БГ. Същите са условията по тарифата, избор голям, въпрос на решение

 

FB 12SEP SOF ZRH 0715 0830                 

US 12SEP ZRH PHL 1030 1345                


US 12SEP PHL LGA  1600 1713               

         

Връзка към коментар

Може ли да ми дадеш линк на лично? Цените са перфектни, ако наистина мога да сменям датата - идеално се нареждат нещата :)

 

Бързането ми идва от там, че не сме се виждали от 4 месеца вече... Колкото по-рано мога да замина, толкова по-добре :):wub:  :blush:  :umbrage: 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Кое не е сигурно, бракът или визата :lol:

Преди 3 месеца пуснахме документи за годеническа виза, която ми дава възможност да замина и там да сключим брак. Би трябвало до около 2, максимум 3 седмици всичко да е готово и приключило и да имам визата в себе си. Проблема е, че нищо не е на 100% сигурно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Добре дошла и успех с визата. Щом това ти е първи път в Щатите, варианта да ти откажат е малък. В общи линии такива визи дават по-лесно, ако всичко е наред с документите.

Има и вариант да си букнеш и през травъл агенция с Iata лиценз, която може да ти намери тарифа, която не изисква плащане веднага или ако позволява тарифата да ребукват твоята резевация до някакъв момент, но най-вероятно ще ти предложат тарифа по-висока от 610 лв.

Връзка към коментар

Да не те натъжавам, но имах колежка, на която многократно й отказаха виза да отиде при съпруга си ( нямаха деца), a той беше аспирант там и ... накрая се разведоха! :mellow:

 

Така че, докато не видиш визата.... не се пренавивай!

 

Успех!

Връзка към коментар

Ами няма основания, на които да ми откажат, защото това ще значи да забранят на свой гражданин да сключи брак, което е доста доста противоконституционно ;) Така че не това ме притеснява, а по-скоро колко точно време ще отнеме :)

Аз кандидатствах за туристическа виза по-рано, която ми отказаха, но тя е съвсем друг тип документ, така че не ме притеснява отказа :)

Връзка към коментар

Aми колко им е да се усъмнят.. щом веднъж имаш отказана туристическа виза, че сега ще си платиш за да се ожениш и да отидеш там, а не че отиваш по любоФ. Разсъждения може да има всякакви... дано резултата да е положителен.

 

ПС. Аз също бих изчакала визата и тогава бих си купила билета.  

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.