Прескочи до съдържание

Букурещ-Сицилия, 26.5 евро двупосочен


Препоръчани мнения

Това определено ще се хареса на хората от Северна България, пък и не само. Полети от Букурещ до о-в Сицилия за прекрасната цена от 26.5 евро двупосочно.

 

Дати: 16.10 - 20.10, околни дати са на сравними цени.

Цена: 108 lei или 26.50 евро

За резервация: http://wizzair.com

 

Публикувано изображение

 

Цената включва малък ръчен багаж и е за членове на Wizz Discount Club. За не членове, цената е + 20 евро.

 

Ако търсите места за спане в Сицилия, може да погледнете booking.com.На някой да му се катери Етна? :)

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Кликнете тук, за да видите тази статия

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Офертата е неприлично добра. Готов съм да помагам относно Палермо, Ериче, Трапани, Агридженто, Катания, Етна, Таормина и Ното.

Сицилия е едно от най-забележителните кътчета на Европа, сицилианският барок изпълва сетивата, а роденият в Багерия велик режисьор Джузепе Торнаторе разказва най-красивият сън на Сицилия в "Ново кино "Парадизо" и "Човекът със звездите".

За Сицилия има тонове информация, разрешете да споделя с вас един изключителен източник - Vagabonda: http://www.tripadvisor.com/members-forums/Vagabonda

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Сицилианките са феномен. Тъй като са се еманципирали бая късно, през 70-те и 80-те, те сега са като бурета с барут и скачащи мини.

Говоря, защото имам опит със сицилианките.

Същевременно запазват една много привлекателна патриархалност, която води до едни таинствени мераци по късна доба.

 

Що се отнася до исландките, ако на човека са му слаби гяволите, току-виж може и нещо да му щръкне: я в панталоните, я в еротичните фантазии. Но нека не обсъждаме качествата на жените, защото току-виж събудим вулкана у тях, и летището в Катания ще хлопне кепенците, както става чат-пат...

 

Палермо ви очаква, Агридженто пита за вас, а синьора Етна... о-хо-хо... Andiamo!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз такова...още ме сърбят ръцете, че имам едни свободни дни в началото на декември...май натам ще е пак. Срамота, на всичките ми приказки как тази година ще огранича Италията... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Онзи ден видях един взвод конни исландки около ледника Мирдалсйокул /мамка му и исландски/ и сериозно се впечатлих.

За северните италианки можем много да говорим, за романките Алберто Моравия отдавна го е сторил, а сицилианките - о-о-о, ухание на мирта, мента, портокали. Знаете, амичи, комплимент в Сицилия е да кажеш на някоя жена: "Сладка си като тортата Касата"...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако сте мъже, не ходете с половинките си в Исландия, ако сте жени, не ходете с половинките си в Италия. Ах, тези жабари... ах, тези исландки.

"Жени и вино, вино и жени"! Да пътуваме, амичи, че животът е кратък!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

. Знаете, амичи, комплимент в Сицилия е да кажеш на някоя жена: "Сладка си като тортата Касата"...

А по  на север върви ли тоз лаф, амико :biggrin: ?

Или там  е друга тортата? или комплиментът като цяло? ;)

И как точно звучи на 'талиански? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Sei dolce come Cassata...

Що се отнася до другите италианки, добре знаем, че основен принцип в таз прелестна страна е регионализмът. Как да сравним палермитанка с наполетана... въобще как да сравним една жена с друга...

Вземи си една, няма само аз да се мъча...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Галантни са 'талианците, мдаааааа..., какво да кажем за франсетата, при които комплиментът звучи буквално така " ти си кравешки красива" :biggrin:

 

(добре че Жоро е на морето, та не придиря много за спам :biggrin: )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Sei dolce come Cassata...

Що се отнася до другите италианки, добре знаем, че основен принцип в таз прелестна страна е регионализмът. Как да сравним палермитанка с наполетана... въобще как да сравним една жена с друга...

Вземи си една, няма само аз да се мъча...

Не разбирам защо се оплакваш? Зле ли ти е? Не те ли глезят сутрин? Или пък вечер?

Връзка към коментар

Понеже съм прасе-атеист, превеждам църковни слова от италиански :):

 

„Всяко сърце живее своите животи. Господ обича свободата, но не налага любовта си. Той чука и чака на портата. Когато сърцето е готово, то се отваря!” Джузепе Пулизи (сицилиански свещеник, убит от мафията през 1993 г.)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.