Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

  • 9 месеца по-късно ...

   Здравейте, Нова съм във форума, и съм благодарна за добрите съвети и цялото съдържание. Въпроса ми е във връзка с предстоящото ми първо пътуване до САЩ( Флорида). Пътувам в края на този месец. реших да направя подарък, портрет на моя близка, на която ще гостувам, но се оказва, че трябва да изготвя специален документ за картината. Някой пренасял ли е такава във чекирания багаж? Има ли специални изисквания за да нямам проблеми на митницата?

Връзка към коментар

Свалете го от рамката, навийте го на руло и го вземете в ръчния багаж в тубос, който ще мине за personal item. Документи трябва да издадат от МК и специана комисия, която преди беше в сградата на НХГ (двореца). Малко е вероятно митничарите в САЩ да изискват повече информация.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Бихте ли споделили с какви карти сте плащали при пътувания в Щатите? Имам дебитна Visa Electron, кредитна Visa и Diners. Прочетох че в САЩ тепърва подменят картите с такива с чип съответно се чудя дали ще имам проблем да ползвам моите (всички с чип, разбира се).

Връзка към коментар

САЩ е царството на Виза , скоро не съм виждал ПОС без чип четец. Теоретично Дайнърса трябва да минава навсякъде, където приемат Discover (тяхна собственост са).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Само провери от коя банка ти е Виза-та и ги питай изрично, защото имам приятели, които имаха проблеми с техните карти Виза точно в САЩ. Виза на ПИБ знам, че върви.

Връзка към коментар

И предупреди банката, че ще ползваш картата в САЩ. Може да си спестиш едно скъпо прието обаждане в роуминг, ако банката се притесни нещо. 

 

Иначе картите си имат магнитна лента, така че не виждам пречка да се приемат всички, дори и на терминал без чип. 

Връзка към коментар
преди 10 часа, Георги каза:

Иначе картите си имат магнитна лента, така че не виждам пречка да се приемат всички, дори и на терминал без чип. 

За последно в Аржентина ми се случи да попаднем на ПОС без чип. Тръкнаха Revolut-a на магнитната лента и той "изпищя" да използват чип.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

За последно в Аржентина ми се случи да попаднем на ПОС без чип. Тръкнаха Revolut-a на магнитната лента и той "изпищя" да използват чип.

Из Италия има банкомати без чип четец и също не минава револют - в аппа пише, че опитът е неуспешен, защото не е през чип. Та, да не се разчита на Револют само.

Връзка към коментар

Не мога да намеря информация в сайта на МТА дали трябва да купя билет за багажа си като използвам метрото от летище до хотела и обратно. Ще си купя 7-дневна безлимитна карта, която знам, че не важи за AirTrain, но се чудя как се третира багажа. Става дума за голям чекиран куфар.

Връзка към коментар

Не ти трябва билет за багажа. На слизане от AirTrain-a на Jamaica ще походиш през едни коридори и после от дясната страна са автоматите за билети. 5 долара май струваше да излезнеш и да отидеш към станцията на метрото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много е вероятно да не трябват столчета и да не трябва да се обаждате никъде предварително - все пак ако спрете такси из улиците на Манхатън, няма тепърва да ходят да търсят столче :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, мерси, и аз потърсих информация в нета и се оказа, че пътниците в такситата не са длъжни да се връзват с колани и децата са без столчета. Дори деца под 7 години могат да се возят в скута, за да се поберат повече хора в таксито.

Връзка към коментар

Като съм на път, използвам ето този адаптер: цък

Само че долу в спецификациите пише, че не преобразува волтажа.

 

Technical Specifications
  • Designed in Switzerland
  • Suitable for equipment with earthed & unearthed plugs (2- & 3-pole)
  • Receptacles for: Europe (Schuko & 2-pole Euro)
  • Retractable plugs: Italy/Switzerland, Australia/China, UK, USA
  • Input voltage: 100 V - 250 V
  • Max. load: 6.3 A
  • Power rating: e.g. 100 V - 630 W / 250 V -1575 W
  • Replaceable fuse: T6.3 A
  • Does not convert voltage

Трябва ли да се притеснявам, че телефонът ми ще изгори като бенгалски огън, ако не си купя преобразовател за US стандарт? :lol: 

Връзка към коментар
преди 1 час, iliana_t каза:

Като съм на път, използвам ето този адаптер: цък

Само че долу в спецификациите пише, че не преобразува волтажа.

 

Technical Specifications
  • Designed in Switzerland
  • Suitable for equipment with earthed & unearthed plugs (2- & 3-pole)
  • Receptacles for: Europe (Schuko & 2-pole Euro)
  • Retractable plugs: Italy/Switzerland, Australia/China, UK, USA
  • Input voltage: 100 V - 250 V
  • Max. load: 6.3 A
  • Power rating: e.g. 100 V - 630 W / 250 V -1575 W
  • Replaceable fuse: T6.3 A
  • Does not convert voltage

Трябва ли да се притеснявам, че телефонът ми ще изгори като бенгалски огън, ако не си купя преобразовател за US стандарт? :lol: 

В големите супермаркети можеш да си купиш за 5-10 долара по спомен. Или в някой магазин за техника, ако те притеснява твоят. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, iliana_t каза:

Трябва ли да се притеснявам, че телефонът ми ще изгори като бенгалски огън, ако не си купя преобразовател за US стандарт? :lol: 

Пътувах  преди година и половина с телефона си , купен от БГ и единственото което ползвах е накрайник за техен контакт.

Не ми е изгорял телефона, нито има проблем :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, iliana_t said:

Като съм на път, използвам ето този адаптер: цък

Само че долу в спецификациите пише, че не преобразува волтажа.

 

Technical Specifications
  • Designed in Switzerland
  • Suitable for equipment with earthed & unearthed plugs (2- & 3-pole)
  • Receptacles for: Europe (Schuko & 2-pole Euro)
  • Retractable plugs: Italy/Switzerland, Australia/China, UK, USA
  • Input voltage: 100 V - 250 V
  • Max. load: 6.3 A
  • Power rating: e.g. 100 V - 630 W / 250 V -1575 W
  • Replaceable fuse: T6.3 A
  • Does not convert voltage

Трябва ли да се притеснявам, че телефонът ми ще изгори като бенгалски огън, ако не си купя преобразовател за US стандарт? :lol: 

Токът в САЩ е 110 V, което е в границите, в които работи адаптерът. Виж дали зарядното работи на 110 волта (най-вероятно работи) - то преобразува тока до 5 волта, колкото е стандартa за USB.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ще се изненадам, ако има модерно мобилно устройство, което да не поддържа и двата волтажа. В последните няколко години не съм срещал такова. Така че цъкай си спокойно само с преходника, който вече имаш :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, iliana_t каза:

Като съм на път, използвам ето този адаптер: цък

Само че долу в спецификациите пише, че не преобразува волтажа.

 

Technical Specifications
  • Designed in Switzerland
  • Suitable for equipment with earthed & unearthed plugs (2- & 3-pole)
  • Receptacles for: Europe (Schuko & 2-pole Euro)
  • Retractable plugs: Italy/Switzerland, Australia/China, UK, USA
  • Input voltage: 100 V - 250 V
  • Max. load: 6.3 A
  • Power rating: e.g. 100 V - 630 W / 250 V -1575 W
  • Replaceable fuse: T6.3 A
  • Does not convert voltage

Трябва ли да се притеснявам, че телефонът ми ще изгори като бенгалски огън, ако не си купя преобразовател за US стандарт? :lol: 

Прибрахме се онзи ден - ползвахме адаптори, закупени от една от веригите за техника тук (около макс. 15 лв) за UK/US & vise versa. Нямахме никакви проблеми с различни марки телефони, преси и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани

Как стои въпроса с връщане на ДДС в САЩ?

Каква е процедурата?

Например: Събират се касови бележки и се получава документ от магазина или има някаква друга процедура?

Има ли минимална сума за покупката?

Къде точно се връща ДДС на JFK?

Съвети - дали има смисъл?

Връзка към коментар

Ами.... като за начало... няма ДДС в САЩ... И общо взето НЕ можеш да си я върнеш тази такса... Ако е за нещо голямо, опитай да си го купиш в Делауеър - там няма сейлс такс

image.png.5fa40095474023178cbf01c462c6d5ac.png

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Оказва се че телефонът ми е заключен към Теленор и съответно няма да мога да го ползвам за пътуването си в САЩ, дори и със zipsim, към които се бях насочила. Дайте идея дали има някакъв вариант да си ползвам телефона, основно за интернет?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.