Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

2 hours ago, Rumiana said:

Това звучи много оптимистично.  Кога отплува корабът - едва ли по-късно от 18 ч.?   Това значи, че трябва да сте там не по-късно от 15 ч. според мен - има куп формалности, докато се качите, не рискувайте.

И да - полетът е добре да пристига предната вечер или много рано сутринта - всичко се случва...

 

Корабът отплава в 19 ч., затова залагам 17:00 ч. като най-късния възможен час, в който трябва да съм на порта. Би трябвало чекирането да е до 18 ч., ще разбера 1 м. преди отплаването. 

Ако летим рано-рано, примерно с полет в 6 ч. и около 9 сме в Маями, да кажем до 11 излезем от летището и за 1 ч. се придвижим до порта, то пък много рано 🙂 В 12 ч. още няма да е отворило чекирането. Ще трябва да мисля някакъв вариант, да обядваме някъде с куфарите.....не знам....

Пък и да разбия на детето съня със ставане примерно в 3 ч. през нощта, че да сме в 4 сутринта на летището в НЮ .... не знам какво да правя и как да го реша този казус 🙂 

Май най-логично ми е - полет около 8-9 ч., около 12-13 ч. излизане от летището в Маями или ФЛЛ, придвижване до порта и около 2 ч. да сме там. Но пък сте прави....ако нещо се обърка....

 

Ще съм благодарна и за мнение по въпроса - колко време отнема излизането от летището /Маями или ФЛЛ/, ще е вътрешен полет?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ми колкото в Европа. Половин час...

Пътя може да видиш в Гугъл мапс колко отнема, ако е по същото време ще вземе предвид трафика (за деня, в който гледаш). Абе ако летиш сутринта трябва все да стигнеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От моя опит с круизите, пътуващите ги викат доста по-рано. Следва настаняване и суха тренировка по групи, палуби и т.н. в случай на евакуация. Много е вероятно в 12 часа да е отворено чекирането. Ако не искате такова ранно ставане, отидете предната вечер. Не бих рискувала с полет на същия ден, ако не е супер ранен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Пак съм аз 🙂 Бих искала да попитам - колко време преди полета трябва да се явим на летището? Става въпрос за вътрешен полет НЮ-Маями/Флл, ще имаме и чекиран багаж. Все още не съм взела билети. И в тази връзка, има възможност и от трите летища в НЮ да взема полет, кое е най-удобно и отнема най-малко време като чекиране и ориентация? Преди години съм летяла от LGA и по спомени беше доста удобно и ненатоварено, за разлика от JFK. Полетът ще ни е рано сутрин, та затова се чудя 🙂  Хотелът ни е в близост до Time square.

Връзка към коментар
35 minutes ago, margo said:

Ева,

 

С коя АК ще направите полетът между Ню Йорк и Маями? Ще бъда много благодарна, ако споделиш и за хотел в NY.

Все още не съм решила. Двоумя се между Spirit и Frontier, но по-важно ми е да изберем по-доброто летище от гл. т. на логистика. Хотелът в НЮ ни е ужасен, някакво общежитие е май, но много изгоден и на хубаво място 🙂  

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g60763-d113325-Reviews-The_Vanderbilt_YMCA-New_York_City_New_York.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

JFK e  на минимум час с метро , виж в Moovit. Много хотели мога да препоръчам , но са във Financial District ( Lower Manhattan), около World Trade Center, много удобна локация и голяма конкуренция. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Eva eva каза:

Хотелът в НЮ ни е ужасен, някакво общежитие е май, но много изгоден и на хубаво място 🙂  

The_Vanderbilt_YMCA

Да, YMCA са общежития, но мястото наистина е супер. Young Men's Christian Association - в някои и тях и до днес приемат само мъже. Затова традиционно в сградите им има много спортни съоръжения (фитнес, спортни зали и пр.) на минимални цени. Провеждат и разнообразни курсове за език или професия.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

15 неща, които НЕ трябва да правите в Ню Йорк                                                                                                                                                                             https://profit.bg/svezho/15-neshta-koito-ne-tryabva-da-pravite-v-nyu-york/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, другия месец пътуваме за САЩ и много искаме да посетим Аntelope каньон. Искаме да си направим резервация за час на посещение, но не през тур операторите-на двойна цена. Прочетох някъде, че може да се направи резервация по телефона с официалния представител, който е на входа. Знае ли някой нещо повече по въпроса. Не знам дали не мога да използвам и email. Ако някой е използвал по бюджетен тур оператор от Пейдж, моля да сподели мнение. Притеснява ме, че ако отидем на място за билети може да са разпродадени вече за конкретния ден.

Връзка към коментар
преди 33 минути , Алора каза:

Здравейте, другия месец пътуваме за САЩ и много искаме да посетим Аntelope каньон. Искаме да си направим резервация за час на посещение, но не през тур операторите-на двойна цена. Прочетох някъде, че може да се направи резервация по телефона с официалния представител, който е на входа. Знае ли някой нещо повече по въпроса. Не знам дали не мога да използвам и email. Ако някой е използвал по бюджетен тур оператор от Пейдж, моля да сподели мнение. Притеснява ме, че ако отидем на място за билети може да са разпродадени вече за конкретния ден.

Миналата година края на октомври посетихме Антелопе каньон, с този тур оператор Carolene Ekis.

Всички турове бяха с еднакви цени. 
Тръгва се от офиса на тур оператора с бусчета (от градчето Page), свободен достъп до входа на Антелопе няма. 
Места преди самия тур може и да има, но риска е доста голям да няма места на място в самия ден. 
В хотела в Page, срещнахме българи, които са се надявали да си купят билети ден-два по-рано и не са намерили. 
Антелопе се управлява от индианско племе и всички тези тур оператори са техни, а евтино при индианците няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , EliNik каза:

Миналата година края на октомври посетихме Антелопе каньон, с този тур оператор Carolene Ekis.

Всички турове бяха с еднакви цени. 
Тръгва се от офиса на тур оператора с бусчета (от градчето Page), свободен достъп до входа на Антелопе няма. 
Места преди самия тур може и да има, но риска е доста голям да няма места на място в самия ден. 
В хотела в Page, срещнахме българи, които са се надявали да си купят билети ден-два по-рано и не са намерили. 
Антелопе се управлява от индианско племе и всички тези тур оператори са техни, а евтино при индианците няма.

Благодаря за бързия отговор. Помниш ли колко струваше с тях тура. И дали има ли гише-офис, където можеш да си вземеш билети на самия каньон, аз за там говорех че е по-евтино.

Връзка към коментар
57 minutes ago, Алора said:

Благодаря за бързия отговор. Помниш ли колко струваше с тях тура. И дали има ли гише-офис, където можеш да си вземеш билети на самия каньон, аз за там говорех че е по-евтино.

Няма. Както @EliNik вече е отговорила, хората навахо управляват посещенията на каньона и гишета отделно от тур-операторите не съществуват. Ето тук е списъкът.  https://navajonationparks.org/guided-tour-operators/antelope-canyon-tour-operators/ Аз препоръчвам Ken’s tours. 

Връзка към коментар
преди 12 минути , Marusinka каза:

Няма. Както @EliNik вече е отговорила, хората навахо управляват посещенията на каньона и гишета отделно от тур-операторите не съществуват. Ето тук е списъкът.  https://navajonationparks.org/guided-tour-operators/antelope-canyon-tour-operators/ Аз препоръчвам Ken’s tours. 

Ок. Значи информацията , която чета е стара. И билета онлайн и на място са с еднаква цена, така ли?

Връзка към коментар

Билетите бяха по 82$ на човек за 11:30ч. Upper Antelope canyon.
На самият каньон няма нищо, няма гишета за билети, даже тоалетни няма. 
Половин час преди тръгване трябва да се регистрирате в офиса на оператора. От офиса до каньона се пътува групово с гид, 15 мин с отворени камиончета. Яке и маска или бандана ви трябват за лицето, много пясък има. Носенето на раници и чанти е забранено. Групите са от 10-15 човека и е забранено да напускаш групата/да си обикаляш сам. Обиколката е 30-45 мин., гида разказва интересни неща, показва ви къде и как стават хубави снимки, всички пак на камиончето и обратно в Page. 
През 5 мин. влизат групите в каньона. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, EliNik каза:

Билетите бяха по 82$ на човек за 11:30ч. Upper Antelope canyon.
На самият каньон няма нищо, няма гишета за билети, даже тоалетни няма. 
Половин час преди тръгване трябва да се регистрирате в офиса на оператора. От офиса до каньона се пътува групово с гид, 15 мин с отворени камиончета. Яке и маска или бандана ви трябват за лицето, много пясък има. Носенето на раници и чанти е забранено. Групите са от 10-15 човека и е забранено да напускаш групата/да си обикаляш сам. Обиколката е 30-45 мин., гида разказва интересни неща, показва ви къде и как стават хубави снимки, всички пак на камиончето и обратно в Page. 
През 5 мин. влизат групите в каньона. 

Благодаря за инфотормацията много!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имаме билети София-Истанбул-Маями за 12.04.2020 и обратно 24.04.2020г. с Туркиш. С цялата тази паника около Короната и динамичното развитие на нещата, чудя се дали да не се възползвам от възможността, която дават Туркиш за промяна на датите на всички билети (промяната трябва да направим до 16.03.2020). От всичко, което прочетох за Флорида лятото не е много приятно ( адски жеги и много дъжд + много хора), септември - урагани, Коледа и НГ прекалено много туристи. Единствения приемлив вариант, който намирам за нас е да пътуваме средата на юни след края на учебната година и вместо южна Флорида да се насочим към северна Флорида и Джорджия (Атланта и Савана). 
Заслужава ли си да заменим южна Флорида и курортите й по западното крайбрежие с Атланта и нещо друго интересно в Джорджия? Основната цел са ни интересни места за деца на 11-12 год. + обичащи много увеселителни паркове. 

Връзка към коментар

Според мен няма нищо особено интересно в Атланта... Савана е приятно градче, но Южна Флорида си е много по-гот...  Кий Уест, Евърглейдс, Кейп Канаверал, а за деца - Дисни...  Много по-интересно е!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не вярвам да е чак толкова зле във Флорида, ако изключим многото хора. Заради децата бих отишъл точно там, иначе в северозападните щати - Юта, Аризона...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих пътувала точно до Южна Флорида след средата на ноември. Времето е прекрасно и не съм забелязала да има чак толкова туристи. Дисни Уърлд е супер за децата. Ние сме ходили до Маями и Кий Уест за Деня на Благодарността (четвъртия четвъртък на ноември) до средата на декември и останахме много доволни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така, отпада моето пътуване 🙂 Бих искала да попитам - как точно да набера тези Spirit и евентуално да искам връщане на платената сума под формата на кредит? Звънях, пращах съобщения през WhatsApp, не става и не става.

 

https://customersupport.spirit.com/hc/en-us/articles/360006469277-COVID-19-Coronavirus-

Връзка към коментар

Ние плануваме  САЩ за втората половина на септември ЛА, СФ, Лас Вегас, Гран каньон, Сан Диего , Санта Моника, Санта Барбара- абе, по Западното крайбрежие.До тук съм платила дребна сума. Какво ли ще е до тогава?

При всичкия ми оптимизъм, взех и аз да се чудя:(((((


 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за предложенията.
Април, пролетна ваканция, Великден, това си беше идеалното време за пътуване до Флорида, но 😔

Атланта ще остане за друг път, Юта и Аризона бяхме миналата година, ще си запазя плановете за Флорида, но ще сменя утре датите за ноември. 

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , AlexandraKo каза:

Ние плануваме  САЩ за втората половина на септември ЛА, СФ, Лас Вегас, Гран каньон, Сан Диего , Санта Моника, Санта Барбара- абе, по Западното крайбрежие.До тук съм платила дребна сума. Какво ли ще е до тогава?

При всичкия ми оптимизъм, взех и аз да се чудя:(((((


 

Ние сме планирали почти същия маршрут за началото на септември 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.