Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 44 минути , Eva eva каза:

Така, отпада моето пътуване 🙂 Бих искала да попитам - как точно да набера тези Spirit и евентуално да искам връщане на платената сума под формата на кредит? Звънях, пращах съобщения през WhatsApp, не става и не става.

 

https://customersupport.spirit.com/hc/en-us/articles/360006469277-COVID-19-Coronavirus-

С 1 ли ги набираш? Кода на САЩ е + 1

Връзка към коментар
преди 24 минути , orehovo каза:

Ние сме планирали почти същия маршрут за началото на септември 🙂

Ехеееее, ако стане, ще си чукнем една срещичка, нейде по трасето, с удоволствиееееее:))))))

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 11.03.2020 г. в 3:22, EliNik каза:

Здравейте, имаме билети София-Истанбул-Маями за 12.04.2020 и обратно 24.04.2020г. с Туркиш. С цялата тази паника около Короната и динамичното развитие на нещата, чудя се дали да не се възползвам от възможността, която дават Туркиш за промяна на датите на всички билети (промяната трябва да направим до 16.03.2020). От всичко, което прочетох за Флорида лятото не е много приятно ( адски жеги и много дъжд + много хора), септември - урагани, Коледа и НГ прекалено много туристи. Единствения приемлив вариант, който намирам за нас е да пътуваме средата на юни след края на учебната година и вместо южна Флорида да се насочим към северна Флорида и Джорджия (Атланта и Савана). 
Заслужава ли си да заменим южна Флорида и курортите й по западното крайбрежие с Атланта и нещо друго интересно в Джорджия? Основната цел са ни интересни места за деца на 11-12 год. + обичащи много увеселителни паркове. 

Ели, предполагам вече си сменила датите, но не сменяй със Северна Флорида. И аз мисля, че на юг е по-готино и има повече неща за гледане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Травеолани каза:

Ели, предполагам вече си сменила датите, но не сменяй със Северна Флорида. И аз мисля, че на юг е по-готино и има повече неща за гледане. 

Не съм сменила билетите, до 24часа преди полета (12.04.) имам възможност за смяна. Надявам се да отменят полета до тогава и да ни върнат парите. Не съм сигурна, че есента ще се нормализират нещата, та по-добре да си вземем парите пък, когато всичко свърши да си купим нови билети.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, EliNik каза:

Не съм сменила билетите, до 24часа преди полета (12.04.) имам възможност за смяна. Надявам се да отменят полета до тогава и да ни върнат парите. Не съм сигурна, че есента ще се нормализират нещата, та по-добре да си вземем парите пък, когато всичко свърши да си купим нови билети.

Да, разбира се, че така е най-добре. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 5 минути , ruwenzogy каза:

Някой знае ли някакъв сайт, в който мога да проверя цените за вход за националните паркове / а и щатските/ в САЩ.  Чувах и за някаква карта....

да, това е официалния сайт на националните паркове. Има инфо за такси за вход, както и за различните видове карти: https://www.nps.gov/index.htm

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте отново,

 

не можем да пътуваме, но пък не пречи да си мечтаем и да планираме 🙂 Моето пътуване, разбира се, се провали. Планът беше за април по маршрут София-Париж-Ню Йорк-Маями /круиз/-Лондон-София. Сега се озовах с ваучери за полети с Level и Spirit и се чудя как да ги оползотворя. Планът е следния, ако всичко е наред и юли-август може да се пътува:

- полети София-Париж-Ню Йорк /така ще ползвам ваучера на Level/;

- след това мисля да отидем към Торонто, Канада и там да прекараме известно време. 

При това положение, обаче, няма как да ползвам ваучера на Spirit. Изобщо не виждам кък да го включа.  Моля, дайте идея как да го ползвам. Била съм вече във Филаделфия, Вашингтон, Лас Вегас и не ми се иска да ги повтарям. Евентуално да включа някаква друга точка след НЮ и от там да вървим към Торонто? Но пък от тази точка да има удобна връзка към Торонто.

 

Благодаря предварително 🙂 

 

Връзка към коментар
2 minutes ago, stanimir said:

Може би да започнеш от градовете до които Spirit имат директни полети от Ню Йорк и всички дестинации до които летят:

 

 

IMG_20200406_180709.jpg

Да, гледах я тази карата, но не мога да преценя къде е най-добре да отидем и след това да търсим от там връзка до Торонто. Освен до Чикаго да отидем.... не знам.

Връзка към коментар
27 minutes ago, stanimir said:

Тогава задай връзки от Торонто към навсякъде в САЩ за да видиш до къде се лети най-изгодно. 

 

Примерно в Skyscanner или Google Flights. 

Въпросът ми не е да търся най-изгодната връзка, а по-скоро къде си заслужава да се отиде, но все пак и да има след това хубава връзка към Торонто 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ниагара? Или примерно Флорида, въпреки че оттам е по-трудно да се стигне до Торонто...

Ако изключим  Ню Йорк яз нямам особено добро мнение за градовете, така че бих отишъл в Юта или Аризона из парковете...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Eva eva каза:

Освен до Чикаго да отидем.... не знам.

Седях в Чикаго повече от месец и бих казал, че няма смисъл да се ходи там специално. Не че ще скучаете, но не си заслужава . И няма нищо, което да го няма другаде.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще е голяма мъка във Флорида през лятото, влажността е много неприятна. Аз съм песимист за подобно пътуване през юли/август, но ако все пак се решите, вижте между Ню Орлийнс, Чарлстън и Чикаго, според интересите ви, кое ще ви хареса повече. За всяко от тях,  две нощувки / 3 дни ще са достатъчни. Аз имам пътуване началото на юни  към Ню Орлийнс, но не го виждам да се осъществи...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хм, е аз четох, че на юг не е подходящо юли-август, затова се ориентирах на север от НЮ. Хем не съм била в Канада, хем ще видим и водопада.  Щеше да е най-добре Spirit да имат полет НЮ-Ниагара или Торонто, но нямат. 

Хубава връзка имам предвид ако може и да е бърза и изгодна и директна 🙂 

Чикаго казвате не си заслужава особено, ще разгледам Ню Орлийнс и Чарлстън, пък и след това връзките им с Торонто.

 

Всъщност до Чарлстън няма полети от НЮ 😞 Ню Олиънс нещо не ме грабва.

 

В Детройт  май няма какво да се прави?

 

Благодаря много за включванията 🙂

Връзка към коментар

Абе Чикаго си струва за два дни. Около езерото е много красиво. 

 

Ню Орлиънс според мен, ако си падаш по исторически плантаторски имения и гледане на крокодили 🙂

Би било интересно с Батън Руж. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , stanimir каза:

Абе Чикаго си струва за два дни. Около езерото е много красиво. 

 

Ню Орлиънс според мен, ако си падаш по исторически плантаторски имения и гледане на крокодили 🙂

Би било интересно с Батън Руж. 

Едва ли някой ходи до Ню Орлийнс за това , но пък всички ( едни 18 мил. годишно) ходят заради Старият град ( French quarter) , без аналог в САЩ. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , stanislavpp каза:

но пък всички ( едни 18 мил. годишно) ходят заради Старият град ( French quarter) , без аналог в САЩ. 

Това е ясно и задължително, само  че Франция за европейците ей я де е. Прав си де,  аз говоря от моя гледна точка 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересен изглежда French quarter. Гледам, обаче, че Катрина е ударила точно когато евентуално бихме били там - края на август.  Пък и след това няма много директни полети до Торонто, ако има са доста скъпи. Май не е моето място. 

Детройт нещо не ми харесва, поне от снимките. Нищо интересно не виждам.

Ами Чикаго остава, засега. Наистина, около езерото е доста приятно. След това има и евтини, директни полети към Торонто. 

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

Имате ли наблюдение как се променят цените на колите под наем в САЩ. Т.е. ако резервирам 3 месеца по-рано цената по-ниска ли ще е от това да резервирам седмица преди пътуването или цената е една и съща?

Връзка към коментар

По принцип не знам, но тази година по ваканционните дестинации било страшно, защото коли няма и цените са в небесата. В последния момент е по-вероятно въобще да няма коли.

Винаги резервирай предварително с право на отказ и проверявай по-нататък да не би да паднат случайно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.