Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 7 часа, milenavladova каза:

Здравейте,

Имате ли наблюдение как се променят цените на колите под наем в САЩ. Т.е. ако резервирам 3 месеца по-рано цената по-ниска ли ще е от това да резервирам седмица преди пътуването или цената е една и съща?


В момента в САЩ е истински Carmagedon , тоест цените на ренталките се вдигат до небесата и пак няма наличност . Хората са зажаднели за пътувания и плащат премиум без да му мислят . По популярните дестинации цените удрят +300$  на ден!!!

Колкото по-рано , токова по-добре..

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Да добавя, че миналата година авиокомпаниите са раздали ваучери за анулация на стойност 17 милиарда, с които хората резервират тазгодишните си пътувания. В момента цените на хотели и колите под наем са рекордни изобщо, и въпреки това предлагането не успява да покрие интереса. Дестинации като Хавай, Флорида и районите около всички паркове , са невъзможни или прескъпи за резервиране през следващите летни месеци. Особено голям е проблема е колите под наем - заради пандемията всички гиганти са върнали голяма част от колите и ще отнеме месеци преди да си възстановят нормалният брой на предлаганите коли. Особено неприятно е, когато въпреки резервацията , се окажете пред офиса им без каквито и да е налични автомобили или с такива на петорна или десеторна по-голяма сума..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чудя се, ако летим август или септември до НЮ, къде след това бихме могли да отидем за няколко дни на почивка? Ако Канада е отворена ще отидем натам, но ако не е мисля алтернативен вариант 🙂 Канкун разглеждам, но е възможно да има водорасли и да вали. Къде ходят на почивка американците август-септември?

Връзка към коментар

Краткият отговор навсякъде . Преди 4 години в Париж, бях изумен какво стълпотворение беше от американци . Ако търсиш дестинация извън hurricane belt, виж ABC ( Аруба, Бонер, Кюрасао ) , ако не сте ходили - естествено - Мексико, Белиз е много интересен...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за мненията 🙂 Най-важното условие ми е безопасността /да няма престъпност и подобни/, освен това не искам да нацелим урагани и дъждове. Не искам да има и водорасли, но като гледам какво е в момента в Канкун, направо ужас. Хем не е лято.

Според прогнозите май е по-добре да го правим това пътуване август, вместо септември. Ако ще го правим изобщо. 

За Канкун, Белиз и  ABC (Аруба, Бонер, Кюрасао) няма опасност от урагани в този период, нали правилно разбирам?

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Eva eva каза:

Чудя се, ако летим август или септември до НЮ, къде след това бихме могли да отидем за няколко дни на почивка? Ако Канада е отворена ще отидем натам, но ако не е мисля алтернативен вариант 🙂 Канкун разглеждам, но е възможно да има водорасли и да вали. Къде ходят на почивка американците август-септември?

Според мен американците ходят в Европа през лятото 🙂 . За Канада не знам дали ще може да влезете, има разни рестрикции за влизащи и не е ясно кога ще отпаднат. При нормални обстоятелства бих те посъветвала да направите роуд трип в САЩ или да отидете някъде в курортите във Флорида. За ситуацията в момента не знам колко дали е възможен роуд трип.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Травеолани каза:

Според мен американците ходят в Европа през лятото 🙂 . За Канада не знам дали ще може да влезете, има разни рестрикции за влизащи и не е ясно кога ще отпаднат. При нормални обстоятелства бих те посъветвала да направите роуд трип в САЩ или да отидете някъде в курортите във Флорида. За ситуацията в момента не знам колко дали е възможен роуд трип.

Благодаря ти за отговора 🙂 Всъщност, твоето мнение в темата за вируса ме активира отново да започна проучване 🙂 Повече от 2 години се гласим за това пътуване 🙂 Аз съм ходила в Щатите и обикаляхме доста тогава, не знам дали ми се ходи на друго място там 🙂 Затова сега искам само НЮ, заради моя син и евентуално да го съчетаем с друга държава. Искаше ми се Канада, но там положението явно е непредвидимо, засега.  Друг вариант е Мексико, но ще трябва да направим ПСР в Мексико за връщането през Щатите. Вариант е и да се върнем директно от Канкун, но цените на билетите отиват в небето 🙂 За съжаление вариантът ABC (Аруба, Бонер, Кюрасао) отпада, тъй като са спрени фериботите между островите заради вируса 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Eva eva каза:

Благодаря ти за отговора 🙂 Всъщност, твоето мнение в темата за вируса ме активира отново да започна проучване 🙂 Повече от 2 години се гласим за това пътуване 🙂 Аз съм ходила в Щатите и обикаляхме доста тогава, не знам дали ми се ходи на друго място там 🙂 Затова сега искам само НЮ, заради моя син и евентуално да го съчетаем с друга държава. Искаше ми се Канада, но там положението явно е непредвидимо, засега.  Друг вариант е Мексико, но ще трябва да направим ПСР в Мексико за връщането през Щатите. Вариант е и да се върнем директно от Канкун, но цените на билетите отиват в небето 🙂 За съжаление вариантът ABC (Аруба, Бонер, Кюрасао) отпада, тъй като са спрени фериботите между островите заради вируса 🙂 

САЩ са доста напред с ваксинациите, случаите им на ден паднаха до нива от миналата пролет ако не се лъжа. Съответно започнаха и рестрикциите да падат и маски не се изискват. Виждам, че хората пътуват вътре в САЩ. 
 

Къде сте обикаляли? Знаеш, че е огромна държава, все ще се намери нещо ново да се посети. Ще помагаме с идеи 🙂. Само чакаме пак да можем да помагаме с идеи и съвети :). 
 

Относно плажна дестинация - в такъв случай Мексико бих избрала, но си го има рискът от урагани през август. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Според прогнозите май е по-добре да го правим това пътуване август, вместо септември.

Какви прогнози ?

 

Септември е в пъти и винаги по-добре от август - всички са на училище , пика на ураганите е преминал , цените са надолу 30-50% в сравнение с август , не е пренаселено с хора и т.н.

 

Американците през лятото пътуват абсолютно навсякъде   , Европа е само малка част. В кръвта на нацията е да се пътува от раждането на бебето до + 80 годишна възраст , не мисля , че имат аналог . 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Какви прогнози ?

 

Септември е в пъти и винаги по-добре от август - всички са на училище , пика на ураганите е преминал , цените са надолу 30-50% в сравнение с август , не е пренаселено с хора и т.н.

 

Американците през лятото пътуват абсолютно навсякъде   , Европа е само малка част. В кръвта на нацията е да се пътува от раждането на бебето до + 80 годишна възраст , не мисля , че имат аналог . 

Всъщност пика на ураганите е точно септември. Иначе да, децата са обратно на училище и е по-евтино. Но в някои щати децата почват училище в началото на август (Флорида и Калифорния например). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, имам нужда вече да започна да си приказвам за нещо различно от гадния вирус 🙂 Благодаря, че сте тук и помагате 🙂 

2009 г. бях в Щатите, като разгледахме НЮ, Вашингтон, Филаделфия, Лас Вегас, Гранд Каньон и Ниагарския водопад. Затова сега не ми се иска акцентът да е върху Щатите, само НЮ е задължителен. Бих могла да включа и още някое място, което бихте могли да препоръчате там. Иска ми се след това да посетим и друга държава, освен Щатите, заради мен 🙂 Затова се насочих към Канада или Мексико.

Само се чудя как Луфтханза обявяват полети, явно летят, нали има забрана за полети? Може и аз нещо да съм пропуснала. Ако Луфти летят съществува вариант за кацане в НЮ, след това, евентуално може да включа още нещо в Щатите и да летим до Канкун, откъдето да се приберем директно към България. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
21 minutes ago, Eva eva said:

 

Само се чудя как Луфтханза обявяват полети, явно летят, нали има забрана за полети? Може и аз нещо да съм пропуснала.

Няма такава забрана. Граждани и резиденти на САЩ имат право на достъп  ,и още куп други изключения от забраната. Летят си от ЕС към САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма забрана за полети, има забрана за пътници, ако не са американци 🙂. От около една година не пускат в щатите хора, които идват или минават през Шенген, Бразилия и разни други, ако не са американски граждани, зелени карти...

Иначе те си летят. И от Бразилия летят, силно орязани, само дето миналогодишните цени по $150 ги няма

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , Eva eva каза:

Да, имам нужда вече да започна да си приказвам за нещо различно от гадния вирус 🙂 Благодаря, че сте тук и помагате 🙂 

2009 г. бях в Щатите, като разгледахме НЮ, Вашингтон, Филаделфия, Лас Вегас, Гранд Каньон и Ниагарския водопад. Затова сега не ми се иска акцентът да е върху Щатите, само НЮ е задължителен. Бих могла да включа и още някое място, което бихте могли да препоръчате там. Иска ми се след това да посетим и друга държава, освен Щатите, заради мен 🙂 Затова се насочих към Канада или Мексико.

Само се чудя как Луфтханза обявяват полети, явно летят, нали има забрана за полети? Може и аз нещо да съм пропуснала. Ако Луфти летят съществува вариант за кацане в НЮ, след това, евентуално може да включа още нещо в Щатите и да летим до Канкун, откъдето да се приберем директно към България. 

Абсолютно съм съгласна с теб! И аз чакам да дойде времето, когато ще можем да планираме и осъществяваме пътувания! 

 

Обаче направи хубаво проучване какви са рестрикциите, има ли карантина и дали ще е възможно влизане в толкова държави за кратко време. Аз все си мисля, че това лято ще е малко трудно и се надявам на следващото, но пак казвам не съм запозната с рестрикциите. 
 

Всъщност с колко дни разполагате?

 

Значи в такъв случай след Ню Йорк бих ти предложила да отидете във Флорида за няколко дена за мини роуд трип. Районът на Маями, Паркът Евърглейдс ако ви е интерсно и надолу до Кий Уест и безброй многото плажове по пътя и атракциите на Кий Уест. После се връщате в Маями и от там може да летите за Мексико или някой Карибски остров. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , Eva eva каза:

ко Луфти летят съществува вариант за кацане в НЮ,

Ако не отпадне забраната няма да стане така, и прекачване в Зап. Европа не позволяват. Може обратното, първо до Мексико и после прибиране от щатите. Или да летиш с турците.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, значи вариантът с отиване до САЩ с Луфтханза отпада. Ще прегледам как са цените до Канкун и след това връщане от НЮ с тях.

Ще потърся и добри цени с отиване към САЩ и връщане от Канкун с турците€

@Травеолани мисля, че за 12-14 дни отпуск ще успея да се преборя 🙂  Примерно разпределени - 3-4 дни НЮ, 3-4 дни Маями и 6-7 Канкун. Ще проуча изискванията. Надявам се, че Мексико ще се държат както досега и няма да е проблем пътуването до там, както и Щатите няма да променят в негативна посока сегасъществуващите условия. 🙂 

Връзка към коментар
преди 9 минути , stanimir каза:

Август - септември май е най-неподходящия сезон за Маями. От новините съм запомнил ,че точно тогава обикновено си заковават прозорците.

Да, така е. Сезонът на ураганите е от юни до ноември и пикът е от средата на август до средата на октомври да кажем. Има си риск.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

Да, имам нужда вече да започна да си приказвам за нещо различно от гадния вирус 🙂 Благодаря, че сте тук и помагате 🙂 

2009 г. бях в Щатите, като разгледахме НЮ, Вашингтон, Филаделфия, Лас Вегас, Гранд Каньон и Ниагарския водопад. Затова сега не ми се иска акцентът да е върху Щатите, само НЮ е задължителен. Бих могла да включа и още някое място, което бихте могли да препоръчате там. Иска ми се след това да посетим и друга държава, освен Щатите, заради мен 🙂 Затова се насочих към Канада или Мексико.

Само се чудя как Луфтханза обявяват полети, явно летят, нали има забрана за полети? Може и аз нещо да съм пропуснала. Ако Луфти летят съществува вариант за кацане в НЮ, след това, евентуално може да включа още нещо в Щатите и да летим до Канкун, откъдето да се приберем директно към България. 

Искате друга държава освен САЩ, но ако не намериш нищо подходящо, аз препоръчвам Калифорния. Красив щат с много неща за гледане и правене, забавни увеселителни паркове за деца и прекрасни плажове. 
Ако обичате природа и национални паркове, Юта е прекрасна. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз за трети или четвърти път(до сега неуспешни) се каня да ходя края на септември началото на октомври към Калифорния.

Ще купя билети макс месец по-рано, ако е възможно влизането, все пак нищо не е сигурно.

Набелязах един полет със сърбите със стоп в Ню Йорк от 24 часа и ми допадна идеята за бързо виждане и на този град.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

Може ли да ми препоръчате място и фирма за провеждане на snorkeling около Keys of Florida. Чудя се дали е по-добре да гледам в John Pennekamp Coral Reef State Park или по-скоро към Key west. Искаме да отделим 3 - 4 часа да посетим нещо интересно, но не сме гмуркачи. Затова избрахме този вариантл

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 минути , milenavladova каза:

Здравейте,

Може ли да ми препоръчате хубав плаж или плажове в Маями?

Успоредно на Оушан роуд в Саут бийч има дълга и широка плажна ивица. Единият от кръговете на Биг бъс минава и покрай плажа. Началната точка на маршрута е на паркинга до Хард рок кафе.

Препоръчвам да видите и Евърглейдс.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.