Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

На 28.05.2021 г. в 20:19, Eva eva каза:

къде след това бихме могли да отидем за няколко дни на почивка?

по атлантическото крайбрежие на САЩ няма ли плажове?  на мен ми се пътува на историко-приключенски тур из Вирджиния, Каролините и Джорджия, ама визата ми изтече...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , pr284 каза:

по атлантическото крайбрежие на САЩ няма ли плажове?  на мен ми се пътува на историко-приключенски тур из Вирджиния, Каролините и Джорджия, ама визата ми изтече...

Искаше ми се да отидем в друга държава, но при тези условия и това е вариант.

Вчера разглеждах вариант да летим до НЮ на отиване и връщане, след това да прекараме няколко дни в Yellowstone. Цените на автомобилите под наем, обаче, там са ... доста сериозни. Мен и ме е страх да карам там. За парка, обаче, май няма друг вариант. 

Връзка към коментар

С кола от Ню Йорк до Уелоустоун ми се струва прекалено, особено, ако не обичаш да караш.

 

Лятно време по парковете им си е зор, цени и всичко останало.

Миналото лято на по-известните им места, дори къмпинг нямаше свободен месеци по-рано.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

С кола от Ню Йорк до Уелоустоун ми се струва прекалено, особено, ако не обичаш да караш.

 

Лятно време по парковете им си е зор, цени и всичко останало.

Миналото лято на по-известните им места, дори къмпинг нямаше свободен месеци по-рано.

Имах предвид да летим от НЮ до Уелоустоун и там, в парка да обикаляме с кола под наем 🙂 За 4 дни ми излезе цена 900 долара, най-евтиното възможно и то без допълнителните застраховки и разни екстри.

  • Шок 3
Връзка към коментар

сега има отделен ценови бум на коли и др там, както и на други места де. Ще избият загубите от миналата година.

Споменаваха във форума  цени 200-300 долара за  кола, ама на ден..

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

след това да прекараме няколко дни в Yellowstone.

техните национални паркове обаче са доста отдалечени от летища обаче. аз съм ходил в Sequouia в Калифорния, Canyonlands и Arches в Юта и общо взето са на по 3-4 часа шофиране от най-близката цивилизация (под това разбирам град с 100 хиляди жители + някакво летище). Не знам за Yellowstone, той може да е една идея по-туристически и да има и близко летище.

Arches беше някакъв ад от туристически автобуси с китайци и американски каравани по шосето, но Canyonlands си беше безлюдна пустош, в буквалния смисъл на думата. Sequouia имаше по-туристически район с големи секвои, но останалото си е алпийски климат. В нито един обаче нямаше хотели, а само къмпинги.

преди 1 час, Alexander каза:

С кола от Ню Йорк до Уелоустоун ми се струва прекалено, особено, ако не обичаш да караш.

Май е по-близко да се шофира от Сиатъл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, pr284 каза:

техните национални паркове обаче са доста отдалечени от летища обаче. аз съм ходил в Sequouia в Калифорния,

Вероятно говориш за най-големите международни летища, защото всяко село и град си има летище. Йелостоун  има десетина летища само, големите и удобни са BZN и JAC, след тях BIL и IDA, между тях и Сиатъл има още 500 летища .

 

Ева финализирай си датите ( по възможност през септември, иначе бюджет х2 ) и ще се намести програмата според твоите интереси и бюджет. 

преди 2 часа, Alexander каза:

сега има отделен ценови бум на коли и др там, както и на други места де. Ще избият загубите от миналата година.

Споменаваха във форума  цени 200-300 долара за  кола, ама на ден..


На предишната страница в тази тема, но кой да чете...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Потвърждение за лудостта по пътуванията обхванала САЩ пост-ковид в интервю с шефа на Хилтън :

 

 

In an interview with CNBC, Hilton CEO Christopher Nassetta said the chain’s hotels throughout the U.S. were at nearly 93% occupancy over Memorial Day weekend — the highest point since the start of the pandemic.


 

“Our bookings for this summer, at this point, are higher than we saw in 2019 at the peak,” Nassetta said. “People are getting out. They are feeling safer as vaccinationrates go up, and it should be a really good summer for travel.”

Nassetta’s report is good news, but it’s hardly surprising, given other travel trends we’ve noticed this year. So far, we’ve seen surges in Hawaii and Alaska bookings and increasing demand for camping and visits to national parks.

 

 

 

Всеки, който смята да посети САЩ тази година, да си приготви по-дълбоки джобове - цените са рекордни и въпреки това, търсенето надминава предлагането в травел индустрията...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 1.06.2021 г. в 16:13, stanislavpp каза:

Ева финализирай си датите ( по възможност през септември, иначе бюджет х2 ) и ще се намести програмата според твоите интереси и бюджет. 

Да, явно август ще е брутално. Гледам и цените на хотели в НЮ са доста високи. Ще поизчакам и ще взема някакво решение евентуално за септември. Лошото е, че генерално не мога да реша какво да правя. Но и обстоятелствата не го позволяват към момента 🙂  Благодаря още веднъж за мненията на всички 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , MayaS каза:

За кола под наем има май един друг вариант за който чух. Той е еквивалента на airbnb. Ще попитам как се казва и дали става за целите щати.

Дори и тук във форума има тема , но те обикновено не са по-евтин вариант, ако това търсите..+ задължителна застраховка през платформата ! Не са само в САЩ, има ги по-целият свят , естествено и в България!


https://turo.com

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Може ли да препоръчате къде да направим PCR тест в Ню Йорк. Надявам се да пътуваме за там, а сега виждам, че попадат в червената зона за България и ще трябва да си правим PCR в Нью Йорк.

Връзка към коментар

Преди няколко месеца видях, че има специален формуляр за влизане в Ню Йорк. Сега виждам информация, че е отпаднал, но няма дата и не съм сигурна дали все още не се изисква. Имате ли актуална информация по темата?

 

As of June 25, 2021, the New York State Travel Advisory is no longer in effect.  As such, travelers arriving in New York are no longer required to submit traveler health forms.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой може ли да потвърди информацията, която е постната навсякъде, че в момента в САЩ се влиза с ПСР или бърз антигенен тест, като и за двата срока е 72 часа?

 

масово хората си правят ПСР, а навсякъде пише изрично, че се приемат антигенни.

Питах включително офиса на търкиш в Америка по телефона и през чата и потвърдиха, че уж може с антигенен.

Връзка към коментар
преди 25 минути , Alexander каза:

Някой може ли да потвърди информацията, която е постната навсякъде, че в момента в САЩ се влиза с ПСР или бърз антигенен тест, като и за двата срока е 72 часа?

 

масово хората си правят ПСР, а навсякъде пише изрично, че се приемат антигенни.

Питах включително офиса на търкиш в Америка по телефона и през чата и потвърдиха, че уж може с антигенен.

Проследявайки постовете на CDC на страницата им стигам до извода че може с антигенен тест.

 

1. Тук последния ъпдейт за пътуване е от 20.10.21 - https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/index.html

2. Препраща към изискването за тестване преди пътуване, което е от 06.07.2021 но явно е актуално и там пише че трябва  - "viral test no more than 3 days before you travel by air into the United States"  - https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

3. А ето и какво пише за viral test - " Two types of viral tests are used : nucleic acid amplification tests (NAATs) and antigen tests." -  https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/testing/diagnostic-testing.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди три седмици влязохме в САЩ в неделя с антигенни тестове, правени в петък сутринта. Трябва да са направени 3 дни преди първата точка на излитане, а не както е в Европа два дни към момента на влизане в държавата. 

Ние пътувахме Варна-Барселона-Сан Франциско с WIZZ и Level без проблеми. Уточнявам, че сме със зелени карти. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 13 минути , Alexander каза:

Знам, че има доста хора с дронове и си ги носят по света.

На много места в САЩ е забранено да се ползват, включително национални паркове и пр.

 

За парковете където аз бях не е забранено, но освен сертификата от тяхната ГВА, за парковете се иска допълнително разрешение през сайта на парка мин 10 дни преди полета и направена застраховка върху 2 млн щатски долара.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.