Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Аз където бях са забранени, пишеше си и не видях да имат такива  и по-тоно Йосемити и Гран Каньон.

 

Лично на мен ми харесва тази забрана, че на места е нетърпимо вече.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Аз където бях са забранени, пишеше си и не видях да имат такива  и по-тоно Йосемити и Гран Каньон.

 

Лично на мен ми харесва тази забрана, че на места е нетърпимо вече.

Да така е. За САЩ трябва да се проверява отделно за всеки щат изискванията и за всеки национален или щатски парк.

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
Дани Магелани
преди 5 часа, EliNik каза:

Здравейте, следващите два дни ще бъдем в Маями и Маями Бийч. Какво е най-важното и интересно да видим на двете места за по един ден? 

Ако вземете Биг бус от площадчето до Хард рок кафе, за един ден ще успеете да видите по единия кръг малката Хавана, района с графитите и др., а по другия кръг Саут бийч. Пак от там вземете тур с корабче, за да разгледате морските вили на известни и богати хора. За втория ден препоръчвам Евърглейдс, като туровете започват от същото площадче. При повече време, може да направите и други интересни турове в околностите.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Хей, магеланци ! Имам едно питане относно зелена карта. Понеже валидността е за 6 месеца след медицинския преглед, дали може да се замине за щатите в този период само да се активира визата и после да се върнеш обратно ?? Моя позната е минала интервю края на февруари тази година и са й дали виза, но не е подготвена финансово за постоянно пребиваване там, а и не й се иска да изпусне възможността и ме попита как стоят нещата. Аз обаче не съм имала тази дилема. Заминах директно за САЩ.

Ще съм благодарна на всеки включил се 🙂 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 11.04.2022 г. в 21:04, Evgenia Minasyan каза:

Хей, магеланци ! Имам едно питане относно зелена карта. Понеже валидността е за 6 месеца след медицинския преглед, дали може да се замине за щатите в този период само да се активира визата и после да се върнеш обратно ?? Моя позната е минала интервю края на февруари тази година и са й дали виза, но не е подготвена финансово за постоянно пребиваване там, а и не й се иска да изпусне възможността и ме попита как стоят нещата. Аз обаче не съм имала тази дилема. Заминах директно за САЩ.

Ще съм благодарна на всеки включил се 🙂 

Аз и мъжът ми активирахме зелените карти с 20 дневен престой (регистрация, CNN и т.н.) и се прибрахме. Пристигнахме отново в САЩ след 5 месеца. Това беше през 2009, може да е променено.

Връзка към коментар

Чела съм преди, че не е препоръчително за новопристигащи, защото граничните ще искат доказателства какво е наложило дългия престой зад граница като се прибира обратно. А и после, ако има амбиции за гражданство се изчисляват много прецизно общо дните престой в Щатите. Ако не ме лъже паметта, имаше някакви ограничения в тази посока. Най-добре в някой от имигрантските сайтове да се консултирате, че това си е деликатна тематика и си има тънкости. Не винаги може да се мине метър.

Връзка към коментар

Здравейте магеланци! 

Имам следното питане. Опитвам се да организирам едно пътуване до Щатите (Ню Йорк и евентуално Вашингтон) втората седмица на демекври за 1 седмица. Въпросът е заслужава ли си Ню Йорк през зимата или силните ветрове от Атлантика го правят доста неприятно място и е по-добре през лятото? Идеята ми за зимата беше заради украсите в града за коледните празници и като цяло празничното настроение, което поне филмите ни налагат. Да спомена, че досега не съм бил в Щатите, та това може би ще ми е първо впечатление. Вторият въпрос е следният: При пълни 7 дни мисля, че най-реалистично би било Ню Йорк и Вашингтон или вие бихте дали друг акъл? 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, t_petkov каза:

Въпросът е заслужава ли си Ню Йорк през зимата или силните ветрове от Атлантика го правят доста неприятно място и е по-добре през лятото? Идеята ми за зимата беше заради украсите в града за коледните празници и като цяло празничното настроение, което поне филмите ни налагат.

Има голяма вероятност по това време да е много добро времето и да няма ветрове, но това е непредвидимо. Какво точно искаш да видиш във Вашингтон? Има по добри алтернативи, но кажи какви са ти интересите.

Връзка към коментар
преди 53 минути , MayaS каза:

Има голяма вероятност по това време да е много добро времето и да няма ветрове, но това е непредвидимо. Какво точно искаш да видиш във Вашингтон? Има по добри алтернативи, но кажи какви са ти интересите.

Благодаря ти за отговора! Като за първо посещение в Щатите се насочих към Вашингтон заради белият дом, Капитолия, Линкълн Мемориъл, The Mall. 

Какви алтернативи има за една седмица да се комбинира Ню Йорк? 🙂

Връзка към коментар

Идеята ти е супер , може и някой ( или два) музей да си избереш за посещение, докато си във Вашингтон . Смитсониан музеите са топ , само може  би Британският да е на подобно ниво.

 

 За Вашингтон два пълни дни са достатъчни , или три ако кацаш там . 
Препоръчвам горещо да си вземеш OJ билет , ще ти спести доста време .

Връзка към коментар
преди 8 часа, t_petkov каза:

Въпросът е заслужава ли си Ню Йорк през зимата или силните ветрове от Атлантика го правят доста неприятно място и е по-добре през лятото? Идеята ми за зимата беше заради украсите в града за коледните празници и като цяло празничното настроение, което поне филмите ни налагат. Да спомена, че досега не съм бил в Щатите, та това може би ще ми е първо впечатление. Вторият въпрос е следният: При пълни 7 дни мисля, че най-реалистично би било Ню Йорк и Вашингтон или вие бихте дали друг акъл? 🙂

Ню Йорк винаги си заслужава! А по Коледа наистина е приказка. Включи в плановете си и някой мюзикъл, от тези, които се играят винаги по Коледа и само тогава. Горещо препоръчвам Rockettes в Radio City Music Hall. Ще имаш незабравим спомен. Билетите се изчерпват месеци преди представленията, купи още при планирането, ако промениш плана, ще ги продадеш на мига без загуба. 

 

Разхождай се по улиците, наслаждавай се и не пропускай:

Rockefeller Center с емблематичната елха, ледената пързалка, оловните войници "на стража" около него,

Macy's -  магазинът, за чиято коледна украса са снимани няколко филма (Miracle on 34th Street)

Bryant Park до Библиотеката с ледената пързалка и наденичките наоколо, стелажите със свободно оставени книги за четене през деня

Украсата на сградите по Пето авеню: магазините Saks, Cartie, ... ами всички са невероятно украсени и отвън и вътре.

Не мога да изброя всичко, отиди и се мотай до забрава !

 

Вашингтон също е град, от който трябва да имаш лични спомени. Освен емблематичните сгради (задължителни!), препоръчвам The National Air and Space Museum: невероятна колекция - от първите самолети от дърво и плат, през Boeing, Stealth и т.н. до космическите полети и лунните модули. Ако имаш време, включи Природо-научния музей и Музея на шпионажа The International Spy Museum (колата на James Bond, реплика на чадъра, с който беше убит Георги Марков).

 

Желая ти приятно планиране и прекрасни преживявания. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ню Йорк + Вашингтон е добър план. Времето в Ню Йорк няма да е проблем, но навалиците са СТРАШНИ. Във Вашингтон ще е доста по-спокойно, не пропускайте музеите, ботаническата градина също има хубавa украса за Коледа. Още един глас за Air and Space Museum, този до летището (че са два) - заслужава си. 

Приятно планиране! 

Връзка към коментар

Вчера бях на бутона за плащане за билет до Ню Йорк, малко над  три пълни дни, със супер добри полети, тръгване в 7 сутринта от София и кацане там по обяд, връщането беше вечерта и стига на другия ден по обяд в София.

3 пълни дни  ми се струва добре за там, ама се разколебах, че ще съм сам. С КЛМ и ЕрФранс излизаха по 380е, търсачките свалят много малко 10евро при тях.

Връзка към коментар

Здравейте! На 31.05 в 18:40 кацаме в Бостън и на 01.06 около обяд ще се отправим към крайната дестинация. Какво бихте ни предложили да видим за тези няколко часа в Бостън? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , stanislavpp каза:

Вие сте без багаж ли ? Или имате багаж и трябва да отидете до хотела ? 
В 21.00ч не съм сигурен колко ще ви е до разходки…

С багаж сме. И аз не съм сигурен колко ще ни е до разходки на 31.05 (най-много около хотела ни The Revolution Hotel), но поне на сутринта да разгледаме нещо преди да се отправим към Westerly, RI (където ще съм лятото по повод студентска бригада). За дестинациите, които ще обикаляме септември, ще мислим по-натам.  ✈️ 

Ще се радвам и ако споделите и как можем да стигнем от Boston Logan Airport до хотела ни.

* Признавам си - не съм чел много, защото визовото ми интервю беше преди 2 дни и не исках да се настройвам предварително без да знам ще получа ли виза. 😄

Връзка към коментар
преди 1 час, r_nikolov1 каза:

С багаж сме. И аз не съм сигурен колко ще ни е до разходки на 31.05 (най-много около хотела ни The Revolution Hotel), но поне на сутринта да разгледаме нещо преди да се отправим към Westerly, RI (където ще съм лятото по повод студентска бригада). За дестинациите, които ще обикаляме септември, ще мислим по-натам.  ✈️ 

Ще се радвам и ако споделите и как можем да стигнем от Boston Logan Airport до хотела ни.

* Признавам си - не съм чел много, защото визовото ми интервю беше преди 2 дни и не исках да се настройвам предварително без да знам ще получа ли виза. 😄

С метрото? Аз преди доста години също бях на бригада, кацане в Бостън и после до Newport, RI. За придвижваме в града използвахме метрото. 
Според мен си починете вечерта в хотела след полета. Полетът е дълъг, има часова разлика, едва ли ще ви е до обикаляне. 
 

Щом ще сте в Роуд Айлънд цяло лято, оставете обиколката на Бостън за някой свободен ден или два през лятото. 
Също така в свободните дни може да отидете и до Ню Йорк за 2-3 дена. Ние тогава ходихме до Ню Йорк с автобус, 4 часа в едната посока, сега сигурно има повече опции. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Малко със закъснение се включвам за Бостън - много приятен град. Ако имате ходене пак до там, отидете да видите китове - whale watching. Лятото е идеален сезон за гърбати китове (humpbacks). 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

 The National Air and Space Museum: във Вашингтон е в ремонт в момента. Да си го знаете. Много разочарован беше моят мъж, Беше си му детска мечта!

 

Върнахме се от нашето пътуване до Щатите.

Бяхме във Филаделфия -2х, във Вашингтон 3 дни, Ню Йорк с нощувка, Бостън, Род Айлънд, Ню Порт. Спахме в Манчестер и в Ню Порт.

 

Сега имам следното питане. Донесла съм си всички бележки от покупките там. Купихме АйФон за дъщеря ми. Няма да се връщам да проправям сега латиница. Как мога да си възстановя платеният данък там? Някой правил ли е такава гимнастика?

Връзка към коментар
преди 5 минути , kopche каза:

Как мога да си възстановя платеният данък там? Някой правил ли е такава гимнастика?

Връщането на данъка става на летището преди да излетиш. Поне до колкото аз зная след като вече си излязъл от страната в която си закупил стоките не можеш да си върнеш данъка.

Отделно, че трябва да поискаш tax free касова бележка, която е малко по-особена от стандартната

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.