Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

От Вегас до Гранд Каньон обикновено как се процедира? Пътят е към 4 часа, там нощува ли се или ако решим да си го причиним, можем да тръгнем рано сутринта от Вегас, през деня да го видим и късно през нощта да се върнем? Съвети моля 🙂

Връзка към коментар
преди 26 минути , Nia_STN каза:

От Вегас до Гранд Каньон обикновено как се процедира? Пътят е към 4 часа, там нощува ли се или ако решим да си го причиним, можем да тръгнем рано сутринта от Вегас, през деня да го видим и късно през нощта да се върнем? Съвети моля 🙂

Ние сме пътували от Вегас до South Rim на Каньона. Минахме през Kingsman, посетихме 2-3 неща в града и от 14:00 до 20:00 бяхме на Каньона. Спахме в Williams.    След нощувката може да пътувате към ЛА, по пътя има интерсни места, които са част от Роуд 66. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Marusinka каза:

 ЛА (примерно) гето, но ако някой вече си е направил план за там, ще му дам съвети кои части да избягва и какво да види. 

На мен. Имам планирани 4 дни в ЛА.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Marusinka каза:

Във всеки мегаполис в САЩ има (за съжаление) проблем в различна степен с бездомните хора. @Nia_STN е споменала, че Ню Йорк, където броят на бездомните може да се сравни със Сан Фран, й е любим, така че не би трябвало да сме толкова категорични в препоръките си да се пропусне подобен емблематичен град. И на мен Йелоустоун ми е уау, а ЛА (примерно) гето, но ако някой вече си е направил план за там, ще му дам съвети кои части да избягва и какво да види. 

Аз също искам да знам, кои райони да се избягват в Лос Анджелис, ако има такива. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 7 часа, Дани Магелани каза:

На мен. Имам планирани 4 дни в ЛА.

Знаеш, че нямаш проблем.

 

преди 6 часа, rdd каза:

Аз също искам да знам, кои райони да се избягват в Лос Анджелис, ако има такива. Благодаря!

Ще пиша на лично да не спамим тук темата.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Marusinka каза:

Знаеш, че нямаш проблем.

 

Ще пиша на лично да не спамим тук темата.

Абе пиши във форума, и други хора ще го четат. Ако не е в тази тема, друга

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 20 часа, rdd каза:

Аз също искам да знам, кои райони да се избягват в Лос Анджелис, ако има такива. Благодаря!

Значи, мислих си да напиша подробно за кварталите, но ми се стори доста работа и затова потърсих малко в нета за готова информация по темата. 😇 Попаднах на тази карта с доста сходни на моите виждания.


5484E861-297A-4692-9E23-68B91DE870B9.jpeg.93c27793d25da5b3c46d05612e7b3e77.jpeg


Добавям само, че аз много харесвам района на Санта Ана и Хънтингтън бийч, затова слагам карта, че е ок там.

 

1FBBB26D-8A05-4556-9777-F71FE65A4367.jpeg.b7e98c79b277951b8f52ab0b37413042.jpeg

 

Също искам да подчертая с тройна червена черта, че да се ядат такос в ЛА на плажа или от малките улични заведения е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. (това защото аз първо рисърчвам къде какво вкусно има да се опитва по света 😋)
 

Казаха ми, че Холивуд булеварда малко са го изчистили от бездомни и просяци, но това не важи за пресечките. Ако има някъде, където препоръчвам да не се ходи, то е именно извън главната улица и си гледайте раници, чанти, ценни вещи. 
 

Занижете си очакванията за Санта Моника и Венис бийч.
 

На юг от ЛА е Сан Клементе - много китно и приятно за разходка градче.

 

Музеят на изкуството си заслужава и, ако не седнете да ядете бургери в In-n-out (издигнати са в култ и аз лично ям там, но все пак са фаст фууд, т.е. не е нещо мега уау), поне опитайте Johnny Rockets (ама не за храната, а само за шейк и обстановка), който е на няколко минути пеша от музея.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

И аз преди години правих детайлно проучване на ЛА. Намерих си снимка на картата, която бях пратила на лични на един съфорумник. Не се четат много ясно имената на кварталите, затова качвам и една от нета (която форумният софтуеър е смазал и пак не се четат добре). 

783E73C1-1E28-4482-A547-A4314818CD69.jpeg.d82559005a4b41cc63a771ab67277e72.jpeg

 

DA92B664-A244-42F4-9437-CD8AF5C81AD8.jpeg.93d49a41a4ce89c7e9e6f83f4c0cbfec.jpeg

 

7BDA2F92-F45F-4EF0-A7D6-42072EC98EBF.jpeg.6c9d124bf6961beb6b9449c70c8d2e41.jpeg

 

Между другото Санта Моника през 2017 много я бяха обновили в някои части, в сравнение с 2010, когато ми се стори леко западнала. През 2017 имаше някакъв нов мол, изобщо много добре ми се стори, че изглеждаше. 

Връзка към коментар

От EWR то Манхатън има ли евтин начин за придвижване на 4 души? Изчетох естествено каквото намерих по темата, но положението е сериозно. Влакче и метро, умножено по 4, Uber+toll+бакшиш, парите за нищо ги нямат 🙂 

Не знам що ли питам, ама да не се окаже, че нещо не съм догледал и има все пак някой по-изгоден начин.

Имам стоп - една вечер до другата сутрин, иска ми се и да се качим на някоя от високите сгради и се чудя как цялото упражнение да излезне под 1000лв 😞, ако не ще си стоим на летището.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Oshko каза:

От EWR то Манхатън има ли евтин начин за придвижване на 4 души? Изчетох естествено каквото намерих по темата, но положението е сериозно. Влакче и метро, умножено по 4, Uber+toll+бакшиш, парите за нищо ги нямат 🙂 

Не знам що ли питам, ама да не се окаже, че нещо не съм догледал и има все пак някой по-изгоден начин.

Имам стоп - една вечер до другата сутрин, иска ми се и да се качим на някоя от високите сгради и се чудя как цялото упражнение да излезне под 1000лв 😞, ако не ще си стоим на летището.

Виж тазу бус линия дали те устройва : https://www.coachusa.com/airport-transportation/newark-airport

Ето цените:

 

Screenshot 2022-11-18 at 10.55.28.png

Връзка към коментар
Преди 1 час, Oshko каза:

От EWR то Манхатън има ли евтин начин за придвижване на 4 души? Изчетох естествено каквото намерих по темата, но положението е сериозно. Влакче и метро, умножено по 4, Uber+toll+бакшиш, парите за нищо ги нямат 🙂 

Не знам що ли питам, ама да не се окаже, че нещо не съм догледал и има все пак някой по-изгоден начин.

Имам стоп - една вечер до другата сутрин, иска ми се и да се качим на някоя от високите сгради и се чудя как цялото упражнение да излезне под 1000лв 😞, ако не ще си стоим на летището.

Аз ползвах Супер шатъл от летището до хотела и обратно, резервиран чрез  Viator. Не беше скъпо през 2018.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ако някой има планирано пътуване в САЩ до пролетта , промото на Megabus c 1$ билети по много дестинации още продължава (+4$ такса издаване).

Имат доста добре развита мрежа по източното крайбрежие. 

 

https://us.megabus.com/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте. Предстои ни пътуване до Ню Йорк и искаме да го комбинираме с Вашингтон. Четох в гайдовете, че за посещение в Белия Дом трябва да се мине през българското посолство за съдействие. От там ми отговориха, че такива работи не правят, въпреки, че конкретно им посочих цитати и от официалния сайт на Белия Дом. 🤦‍♂️🤷‍♂️ Някой с повече опит в това? 
И вторият ми въпрос е по повод Ковид изискванията. Достатъчни ли са 2 ваксини или искат бустер също? Защото четох, в една група, че искали бустер, но на официалните сайтове намирам, че две дози от БионТех са достатъчни? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , t_petkov каза:

И вторият ми въпрос е по повод Ковид изискванията. Достатъчни ли са 2 ваксини или искат бустер също? Защото четох, в една група, че искали бустер, но на официалните сайтове намирам, че две дози от БионТех са достатъчни?

Нищо не искат вече... двете дози трябва да са достатъчни, ако изобщо някой някъде пита.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , t_petkov каза:

Защото четох, в една група, че искали бустер, но на официалните сайтове намирам, че две дози от БионТех са достатъчни? 

не знам за групите, но официалният сайт не споменава бустер, само основната ваксинация се иска (1 доза Янсен или 2 от другите)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , t_petkov каза:

Здравейте. Предстои ни пътуване до Ню Йорк и искаме да го комбинираме с Вашингтон. Четох в гайдовете, че за посещение в Белия Дом трябва да се мине през българското посолство за съдействие. От там ми отговориха, че такива работи не правят, въпреки, че конкретно им посочих цитати и от официалния сайт на Белия Дом. 🤦‍♂️🤷‍♂️ Някой с повече опит в това? 
И вторият ми въпрос е по повод Ковид изискванията. Достатъчни ли са 2 ваксини или искат бустер също? Защото четох, в една група, че искали бустер, но на официалните сайтове намирам, че две дози от БионТех са достатъчни? 

@t_petkov Мисля, че още не са пуснати туровете из Белия Дом за  international посетители, само за американски граждани са, бяха спрени по времето на ковид всички. Иначе да, организира се чрез БГ посолството във Вашингтон .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам питане за летище LAX на ЛА и  LAS във Вегас, вътрешни полети и на двете: Имам ранни полети. С чекиран багаж ще бъда. Не искам да стоя и чакам излишно, както обикновено го правя.

Колко часа преди полетите трябва да бъда на чек ин?

Връзка към коментар
преди 45 минути , infectedmushroom каза:

@t_petkov Мисля, че още не са пуснати туровете из Белия Дом за  international посетители, само за американски граждани са, бяха спрени по времето на ковид всички. Иначе да, организира се чрез БГ посолството във Вашингтон .

Да, аз писах точно на посолството във Вашингтон и те ми отговориха, че аз сам трябва да си го организирам… 

Връзка към коментар

Те нашите хора не са отишли там за да им тровите живота ! 

 

Според официалния сайт обаче към момента туровете са спрени.Защо не се обадиш на посочения номер за най-актуална информация? 

 

 

IMG_20221203_154323.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , stanimir каза:

Те нашите хора не са отишли там за да им тровите живота ! 

 

Според официалния сайт обаче към момента туровете са спрени.Защо не се обадиш на посочения номер за най-актуална информация? 

 

 

IMG_20221203_154323.jpg

Странно, защото в тази страница нищо не пише в подсекция посещения:

https://www.whitehouse.gov/visit/

Връзка към коментар

Ами не знам.Твоята трябва да е актуална.Ето тук погледнах аз

 

https://www.house.gov/visitors/white-house  

 

Виждам че телефонната линия е 24 часа , най-сигурно ще е да се обадиш.

 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, t_petkov каза:

Да, аз писах точно на посолството във Вашингтон и те ми отговориха, че аз сам трябва да си го организирам… 

Алтернативно пиши/звънни на някого от member of congress https://www.house.gov/representatives не пречи да попиташ за насоки , обясни че БГ посолството не ти помага, а искаш тур, въпреки че погледнах и аз и са спрени наистина туровете за международни посетители . Само да ти кажа, че този тур не е нищо особено и да не стане не е драма , не изпускаш

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, t_petkov каза:

Да, аз писах точно на посолството във Вашингтон и те ми отговориха, че аз сам трябва да си го организирам… 

Прати им сайта на Белия дом с ограден текст какво се изисква от посолството ни и им вдигни скандал. Заплаши ги с журналисти и/или ги тагни в социалните медии. Или пак с любезност се пробвай да им звъннеш и да попаднеш на свестен човек. Преди няколко дни говорих със служител в консулството в ЛА и останах с добри впечатления, но преди все някой ме е нервирал. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И да не се получи не се ядосвай. Обиколките на Капитолия , библиотеката на Конгреса , Върховния съд , печатницата , музеите по Нешънъл Мол , Джорджтаун ще ви уплътнят добре времето във Вашингтон. Стига за поне два-три дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.