Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Безжичен интернет и вайбър ползваш и без сим карти в телефона, според мен.

преди 17 минути , Ерика каза:

Дайте идея дали има някакъв вариант да си ползвам телефона, основно за интернет?

За разговори и sms ще ти трябва карта. Аз си бях с тази на м-тел. Получавах само съобщения, че ми беше важно за плащанията с КК. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ако ти е изтекъл периода на договора виж с оператора да го отключат. И да не е изтекъл, пак може да го отключат, ако се плати някаква такса, не знам колко е

иначе с българската карта (роуминг!) и безплатни wifi мрежи (ако има), може и платени, ако няма безплатни

или си купуваш друг телефон на място (по аналогия с другата електроника предполагам, че са два пъти по-евтини от българските, но нямам лични впечатления)

Връзка към коментар

Благодаря ви @Дани Магелани и @neuromancer. Не ми е изтекъл договора и ми искат 150 лв за отключване, плюс ще ми отпадне гаранцията на апарата, така че не е оферта. Електрониката по мои наблюдения, понеже ровя от няколко месеца, не се оказва много изгодна освен ако не е с 2-годишен договор. Та може би клоня към използването на един стар отключен апарат, който имам вкъщи.

Връзка към коментар
На 18.07.2018 г. в 14:28, Ерика каза:

Здравейте,

 

Оказва се че телефонът ми е заключен към Теленор и съответно няма да мога да го ползвам за пътуването си в САЩ, дори и със zipsim, към които се бях насочила. Дайте идея дали има някакъв вариант да си ползвам телефона, основно за интернет?

 

Здравей,

 

Отключих си телефона специално заради пътуването ми до Щатите през Май тази година, така и не използвах предплатена карта. Разгоравях с Бг само от Viber, а за интернет основно в хотела. По улиците и в метрото на Ню Йорк си имат безплатен wi-fi , така че там беше съвсем лесно. Ако обажданията през Viber, Whatsapp, FB и т.н. не са опция, то тогава ще се наложи наистина някой отключен телефон. 

Аз реших да спестя разхода за предплатена карта и реално нищо не платих за разговорите си от там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , iliana_t каза:

 

Здравей,

 

Отключих си телефона специално заради пътуването ми до Щатите през Май тази година, така и не използвах предплатена карта. Разгоравях с Бг само от Viber, а за интернет основно в хотела. По улиците и в метрото на Ню Йорк си имат безплатен wi-fi , така че там беше съвсем лесно. Ако обажданията през Viber, Whatsapp, FB и т.н. не са опция, то тогава ще се наложи наистина някой отключен телефон. 

Аз реших да спестя разхода за предплатена карта и реално нищо не платих за разговорите си от там.

Благодаря ти. Ние ще пътуваме доста, из забутани места извън градовете, и за там си мисля, че няма как да ни се размине без навигация. Не ми се рискува. Може би се знае, но все пак да споделя, че ако телефонът е закупен от оператор, но е на повече от 2 години, може да се отиде в офис на оператора и да се поиска отключване. Безплатно е и става за 72 часа.

Връзка към коментар
11 hours ago, Ерика said:

из забутани места извън градовете, и за там си мисля, че няма как да ни се размине без навигация

Кое Ви кара да мислите, че там ще има покритие на мобилните оператори? 🙂

 

Връзка към коментар
преди 8 часа, akair каза:

Кое Ви кара да мислите, че там ще има покритие на мобилните оператори? 🙂

 

Картата на покритието на оператора 🙂 А дали е точен източник на информация ще кажа като се върнем 🙂 Иначе, да, и офлайн карти ще си сваля, за резервен вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам нужда от малко помощ..... искам да взема един най-обикновен и евтин телефон, за да сложа моята сим карта, и да си купя предплатена карта с интернет от САЩ, която да сложа в смартфона ми там. Въпросът ми е, можете ли да ми кажете какъв възможно най-евтин и прост телефон да взема? (Спомням си, че съм чувала, че там работят на различни честоти, което не е проблем за смартфоните, но за смотаните телефони нямам представа).

Връзка към коментар
преди 4 минути , Olia каза:

Имам нужда от малко помощ..... искам да взема един най-обикновен и евтин телефон, за да сложа моята сим карта, и да си купя предплатена карта с интернет от САЩ, която да сложа в смартфона ми там. Въпросът ми е, можете ли да ми кажете какъв възможно най-евтин и прост телефон да взема? (Спомням си, че съм чувала, че там работят на различни честоти, което не е проблем за смартфоните, но за смотаните телефони нямам представа).

Говори и с оператора си. Навсякъде по Европа и Азия имах роуминг от Виваком.

В САЩ нямах. Не вярвам да нямат договори с местните оператори.

С А1 нямаше проблем. Работеше си навсякъде.

Връзка към коментар

Ако си вземеш най-обикновен 2G телефон (тип "нокия с фенерче"), той в общия случай ще работи. Разликата в честотите идва в мрежите от трето и четвърто поколение. Най-вече 3-то - в Европа масово ползват честотния спектър 2100-2200 МХц, а в САЩ - 1900 МХц. В мрежите от 4-то поколение разликата беше в долния край на спектъра - 800МХц - в България този спектър се ползва за комуникация от бойните самолети МиГ29, което не позволява освобождаването й за граждански цели. Ако погледнеш най-новите модели телефони на топ производителите, обикновено имат модел за Европа и САЩ, модел за САЩ за CDMA2000 мрежите и модел за Япония (CDMA2000).

Връзка към коментар
Преди 1 час, akair каза:

Ако си вземеш най-обикновен 2G телефон (тип "нокия с фенерче"), той в общия случай ще работи. Разликата в честотите идва в мрежите от трето и четвърто поколение. Най-вече 3-то - в Европа масово ползват честотния спектър 2100-2200 МХц, а в САЩ - 1900 МХц. В мрежите от 4-то поколение разликата беше в долния край на спектъра - 800МХц - в България този спектър се ползва за комуникация от бойните самолети МиГ29, което не позволява освобождаването й за граждански цели. Ако погледнеш най-новите модели телефони на топ производителите, обикновено имат модел за Европа и САЩ, модел за САЩ за CDMA2000 мрежите и модел за Япония (CDMA2000).

Точно това ми трябва, нокиа с фенерче😁 Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първия път - преди много време :

- При кого отиваме, кои градове ще посетим;

- За колко време

- На чии разноски ( ние отивахме на гости тогава)

- С колко налични пари пътуваме;

 

Следващите пъти беше само :

- Приятен престой в САЩ 🙂  ( с едно изключение , но там бях престояла в САЩ 5 месеца , излязох до Бахамите за 3 дни и влязох пак)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Ерика каза:

Споделете какви въпроси (и дали) са ви задавали на границата на влизане в Щатите, извън най-общите от сорта на къде отиваш и за колко време.

Споко! И аз много се притеснявах.

Попитаха за цел на пътуването. - Туризъм.

Бях си подготвила папка с резервациите за хотелите, билети за полетите в страната и от и до Европа. На въпроса кои градове ще посетя я показах. Това беше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Споко! И аз много се притеснявах.

Попитаха за цел на пътуването. - Туризъм.

Бях си подготвила папка с резервациите за хотелите, билети за полетите в страната и от и до Европа. На въпроса кои градове ще посетя я показах. Това беше.

Супер идея с папката, ще я ползвам. Аз и без това съм принтирала 100 неща. Мъжът ми не говори добре английски и се притесняваме че ще го повикат сам да обяснява, та сега се подготвяме.

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Ерика каза:

Супер идея с папката, ще я ползвам. Аз и без това съм принтирала 100 неща. Мъжът ми не говори добре английски и се притесняваме че ще го повикат сам да обяснява, та сега се подготвяме.

 

В папката накрая бяха ваучерите за атракции. Първият беше за Евърглейтс. Може би това беше убедително доказателство, че съм само турист.

Може би и възрастта ми. Ха ха! 

Успех!

Връзка към коментар
преди 7 минути , Ерика каза:

Мъжът ми не говори добре английски и се притесняваме че ще го повикат сам да обяснява, та сега се подготвяме.

 

Не се притеснявай за това. Гишетата на емигрейшън са отворени , не те викат по стаи, и на тях отивате едновременно двамата/тримата/четиримата пътуващи от семейството. Въпросите ще ви ги задават общо.

Отделно че ако човек пътува сам дори и да не знае английски пак ще намерят кой да им преведе, да не говорим когато пътува с англоговорящ член от семейството.

С две думи - колкото по малко го мислите , толкова по-добре. Няма да сте излишно притеснени

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добра практика е да имате принтирани резервациите за хотели, самолетният билет, други резервации - коли под наем, атракции, ...

Друга добра практика е да имате хартиена бордна карта за полета до САЩ. Служителите по сигурността слагат печати на тях. Не се изненадвайте от стикер на паспорта - понякога служителите по сигурността слагат такива на гърба на задната корица на паспорта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз винаги нося за всеки случай копия на потвърждения за всякакви резервации и се бях подготвила да ме разпитват много, а накрая едно голямо нищо. 😄 Нито един въпрос къде отивам, какво ще правя. Така се разочаровах, та чак се върнах втори път на летището с надеждата някой да ме пита нещо, те пак не искаха 🤣🤣🤣

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Наближава и моето пътуване. Възникнаха няколко въпроса:

1. Дебитната ми карта е с моминската ми фамилия. Тогава от банката ми казаха, че няма проблем пластиката да си остане така, но в чужбина май ще трябва да се обяснявам и няма да ми мине номерът. Какво мислите?

2. Отивах при приятелка, но си продадоха апартамента и сега ще живеят при родителите на момчето, които не изгаряли от желание да им гостувам и налагат разни условия. Грозна картинка. Сега си търся места за спане в airbnb, за колкото се може по-малко парички, защото нямах предвиден разход за нощувки. Някакви други идеи за спане за две седмици? Става дума за Ню Джърси.

Връзка към коментар
На 19.08.2018 г. в 21:52, sis90 каза:

Здравейте, 

 

Наближава и моето пътуване. Възникнаха няколко въпроса:

1. Дебитната ми карта е с моминската ми фамилия. Тогава от банката ми казаха, че няма проблем пластиката да си остане така, но в чужбина май ще трябва да се обяснявам и няма да ми мине номерът. Какво мислите?

2. Отивах при приятелка, но си продадоха апартамента и сега ще живеят при родителите на момчето, които не изгаряли от желание да им гостувам и налагат разни условия. Грозна картинка. Сега си търся места за спане в airbnb, за колкото се може по-малко парички, защото нямах предвиден разход за нощувки. Някакви други идеи за спане за две седмици? Става дума за Ню Джърси.

1. Не мисля, че ще е проблем. Никога не съм предоставял id за сравнение при плащане с карта. Може би @akair да посъветва дали такава практика е по-разпространена в САЩ. 

2. Ми няма други идеи, airbnb e 🙂 Особено за по-дългичък престой може да се опиташ и да преговаряш за отстъпка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Bellagio
    • Velyana
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.