Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 2 минути , stanislavpp каза:

Ок , имай предвид , че обикновено пътуващите соло , още при излитане за САЩ преминават през мини интервю преди да се качат на самолета ( за много хора безсмислен процес) . 

Не го знаех това. Благодаря

Връзка към коментар

Обикновено на границата ще те питат колко искаш да стоиш и ще ти дадат нещо закръглено, но вероятно 6 месеца.

Все пак не разбрах, ти знаеш ли колко време искаш да стоиш или не? ако не, гледай да вземеш тарифа, позволяваща промяна, иначе ще я загазиш

Връзка към коментар

Обмислям престой между 3 и 5 месеца в зависимост от това колко ще ми дадат. С това че ще загазя имаш предвид че ако не мога да променя датата на полета и не го използвам а направо купя друг за на връщане ще им излезе в системата че не съм се качил на полета потенциално останал или просто имаш предвид че ще изгоря с парите? Не съм сигурен но мисля, че всеки полет може да се промени срещу заплатена такса ( ако не ти е включена безплатна смяна) и евентуално доплащане на разликата в цената. Точно за полета на обратно се чудя как да процедирам в моя случай.

Връзка към коментар

загазиш имам предвид да не можеш да го смениш и да трябва да купиш нов еднопосочен по-скъпо от първия

преди 15 минути , angelmechtatel каза:

Не съм сигурен но мисля, че всеки полет може да се промени срещу заплатена такса ( ако не ти е включена безплатна смяна) и евентуално доплащане на разликата в цената

това изобщо не е така, промоционалните и най-евтините билети са без право на промяна, ако не летиш - изгаря.

 

Аз първия път като ходих трябваше да мога да променям полета, защото не беше ясно колко време трябва да стоя. Бях взел еднопосочен на отиване и друг еднопосoчен на връщане (с мили и право на отказ до 24 часа преди полета). Дадоха ми 6 месеца, май не съм показвал билетите въобще. В крайна сметка отказах връщането и взех друг билет, защото се оказа, че не ме устройва датата.

Това при теб вероятно няма да е приложимо, така че бих те посъветвал да вземеш билет за датите, които искаш, но с право на промяна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бих посъветвал да купиш билет за връщане след месец с разрешена смяна за датата ( зависи от типа билет ) . С билет за връщане след 3-5 месеца , рискуваш по задълбочени интервюта и финанси за престоя ти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой имал ли е проблем с Lyft и българска кредитна карта ? 

С Uber работи безотказно навсякъде.

Валидирана е успешно и в Lyft , но на последната стъпка вече след самата поръчка на пътуване упорито изписва че не я разпознава ? 

Връзка към коментар

Има ли еднодневни турове от NY до Ниагара (канадската страна) и ако някой е ползвал такива, би ли препоръчал? По принцип не знам дали си струва упражнението, но повечето мнения, които видях и тук и на други места са, че канадската с етрана значително по-впечатляваща от американската. 🙂

Връзка към коментар

Ако не си наистина съвсем ограничен от времето по-добре го направи с нощувка , или си го остави за някое бъдещо пътуване до Канада.

Имаш 7-8 часа път в посока.

 

П.П. Най-впечатлявящо според мен е когато се изправиш в подножието на водопада. Американските и канадските лодки следват един и същ маршрут

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , stanimir каза:

Ако не си наистина съвсем ограничен от времето по-добре го направи с нощувка , или си го остави за някое бъдещо пътуване до Канада.

Имаш 7-8 часа път в посока.

 

П.П. Най-впечатлявящо според мен е когато се изправиш в подножието на водопада. Американските и канадските лодки следват един и същ маршрут

 

Ами то не е толкова времето проблема, колкото че хич не обичам местенки на багажи от едно място на друго само за 1-2 нощувки, тотално безсмилено и напрягащо ми е.. Да беше раница ок, но за такива пътувания ще са 20кг+ чекирани куфари, абсурд да ги мъкна на място, на което ще се спи 1 нощувка 😄 Варианти са оставяне на багаж някъде, но пак е занимавка.. добре, ще го мисля, ако са 7-8часа май ще е някое канадско посещение по-скоро 😄 Благодаря!

Връзка към коментар

2 въпроса:

- ако се вземе рент-а-кар от САЩ, може ли да се влезе в Канада?

- ако се лети до САЩ с неамериканска АК, провеждат ли интервю в точката на прекачване? Пътниците са с визи.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Яничка каза:

2 въпроса:

- ако се вземе рент-а-кар от САЩ, може ли да се влезе в Канада?

- ако се лети до САЩ с неамериканска АК, провеждат ли интервю в точката на прекачване? Пътниците са с визи.

1. Да

2. Да

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Предстои ни семейно пътуване през лятото за 30 дни в САЩ. В този период смятаме да отидем за една седмица в Доминикана със самолет и една седмица в Канада с кола. Въпросът ми е има ли някакви специфични изисквания или ограничения при излизане и влизане в САЩ от различни точки? 

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Има ли минавали скоро през JFK до Манхатан с метро или long island rail ?  Интересува ме още ли не може да се плаща с кредитна карта ами на слизане от airtrain-a трябва да се купува метро кард, за да излезеш и да платиш такстата от 7 или 8 долара за airtrain ?

Връзка към коментар
преди 14 минути , infectedmushroom каза:

Има ли минавали скоро през JFK до Манхатан с метро или long island rail ?  Интересува ме още ли не може да се плаща с кредитна карта ами на слизане от airtrain-a трябва да се купува метро кард, за да излезеш и да платиш такстата от 7 или 8 долара за airtrain ?

Точно така - трябва да се купи метро кард, за да се излезе от airtrain станцията. Самата метро карта може да се вземе от машина и да се плати с банкова карта. Но няма валидатори на изходите на airtrain-а, които да работят с безконтактни карти.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Гледам картата на Манхатън и се колебая между 4 опции за избор на настаняване:

1. На 57-ма улица, точно до Central Park

2. На 27-ма улица, малко над Madison Square Park

3. Midtown East 49-та улица

4. Wall Street Financial District - тук са няколко опции

 

Като цяло въпросите ми са, понеже първата опция е с приоритет: такава  близост до Central Park безопасна ли с оглед на нощни прибирания? Доколкото съм чел парка трябва да се избягва вечер, така ли е и с по-близките му улици?

Района около Уол стрийт не е ли малко по-далеч от основните неща и  удобен ли е като цяло, понеже повечето опции ми излизат там. 

 

Идеалният вариант би бил такъв, при който прибирането вечер ще бъде пеша, а не с метрото. Търсим максимална безопасност и спокойствие при такъв вариант. 

 

Благодаря! 🙂 

 

Връзка към коментар

Най-удобните квартали за посетители са:

 

1. Theater District (42-50 улици )

2. Midtown

 

Financial District ( Уолстрийт) е с по-евтини настанявания , но е ОК, ако сте с автомобил или ползвате метрото . 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

57-ма и поне още 30 пресечки нагоре,  дори докъм 100 е сравнително безопасно , доколкото безопасен е Ню Йорк. Аз не бих се притеснявал особено , минавал съм пеш около Сентръл парк посред нощ и в ранните часове.

То в тия часове метрото сигурно е по-опасно , отколкото да си пеш.Най-много някой плъх да те стресне ,че има като котки огромни.

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Kosta Grudov каза:

В краен случай, може и от канадска.

Ние бяхме в Niagara Falls Marriott on the Falls - много ни хареса. На висок етаж с гледка към подковата.

 

IMG_5049.JPG

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 2.05.2023 г. в 9:21, Kosta Grudov каза:

Гледам картата на Манхатън и се колебая между 4 опции за избор на настаняване:

1. На 57-ма улица, точно до Central Park

2. На 27-ма улица, малко над Madison Square Park

3. Midtown East 49-та улица

4. Wall Street Financial District - тук са няколко опции

 

Като цяло въпросите ми са, понеже първата опция е с приоритет: такава  близост до Central Park безопасна ли с оглед на нощни прибирания? Доколкото съм чел парка трябва да се избягва вечер, така ли е и с по-близките му улици?

Района около Уол стрийт не е ли малко по-далеч от основните неща и  удобен ли е като цяло, понеже повечето опции ми излизат там. 

 

Идеалният вариант би бил такъв, при който прибирането вечер ще бъде пеша, а не с метрото. Търсим максимална безопасност и спокойствие при такъв вариант. 

 

Благодаря! 🙂 

 

https://www.neighborhoodscout.com/ny/new-york

 

https://data.cityofnewyork.us/Public-Safety/Crime-Map-/5jvd-shfj

 

Може да разгледаш по картата кое как е.

2022 има 30-40% скок на престъпления спрямо 2021.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.