Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

В крайна сметка се спрях на 43-та улица, хотелче точно до Chrysler Building. 🙂  От там пеша мисля, че вечер ще може спокойно да се прибира човек, за да не ползва метрото. 

То пътуването като цяло я се осъществи, я не, че е далеч в бъдещето, но обичам да съм подготвен с някакви ранни free cancelation резервации просто за всеки случай. 😄 И не знам защо при резервация, която отбелязва "Pay at property" с free cancelation 2 дни до датата, хотелите се опитват да чарджат картата ми с full amount-a.. доста неприятно изпълнение. 🙂 Не че не е празна, точно за такива "опити", но все пак. 😄

 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Alexander каза:

Това е масова практика на хотелите.

Лошото е, че като не успеят ти канселират резервацията и трябва пак да търсиш.

И за NY и за Бостън ми се случи, поне да предупреждават в резервацията, а не да пишат pay at property и после да чарджат, ако има хора, които си оставят реална карта, в която средствата им трябват става доста неприятно.. Писах им съобщения да не се опитват да чарджат повече, да видим дали ще решат да канселират. 😄 

 

 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Kosta Grudov каза:

И не знам защо при резервация, която отбелязва "Pay at property" с free cancelation 2 дни до датата, хотелите се опитват да чарджат картата ми с full amount-a.. доста неприятно изпълнение.

Ако си за по-дълго пътуване и с честа смяна на хотели е неприятно и блокирането на сума във всеки хотел за възможни щети.

Отблокират я, но след дни и като събереш десетина хотела си става цифра.

Пробвахме да оставяме и кеш като гаранция, нищо че беше в пъти повече като цифра, но ти я връщат с напускането на хотела.

За 7 дни и 2-3 хотела е поносимо, но предвиди наличност и за това.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В Маями имахме неприятен experience с рент-а-кар фирмата. Мъжът ми беше проучил предварително къде има тол такси и беше подготвен. При взимане на колата му предложиха 15 Usd на ден, за да им ползваме sun pass-a плюс отделно се плащат таксите за толовете. Отказахме тази опция, защото избягвахме местата с толове. Изненадващо след връщането на колата от рент-а-кара удържаха 150 usd и твърдяла, че сме минали през 5 това, а останалото са такси на рент-а-кара за всеки тол. Което не е вярно, знаем, че не сме минавали през никакви места с толове. Въпросът ми е имаме ли някакъв ход, можем ли са го докажем? Имаме регистрационния номер на колата.

По принцип мъжът ми винаги чете ревютата, но точно този път е пропуснал. Признавам, наша си е вината. Там хората са се оплакали, че това е редовен номер на фирмата, включително на тези, които са си плащали за толовете са им измислили глоба, че в колата са пушили. Не искам да ги оставям така, някакви идеи?

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , Яничка каза:

В Маями имахме неприятен experience с рент-а-кар фирмата. Мъжът ми беше проучил предварително къде има тол такси и беше подготвен. При взимане на колата му предложиха 15 Usd на ден, за да им ползваме sun pass-a плюс отделно се плащат таксите за толовете. Отказахме тази опция, защото избягвахме местата с толове. Изненадващо след връщането на колата от рент-а-кара удържаха 150 usd и твърдяла, че сме минали през 5 това, а останалото са такси на рент-а-кара за всеки тол. Което не е вярно, знаем, че не сме минавали през никакви места с толове. Въпросът ми е имаме ли някакъв ход, можем ли са го докажем? Имаме регистрационния номер на колата.

По принцип мъжът ми винаги чете ревютата, но точно този път е пропуснал. Признавам, наша си е вината. Там хората са се оплакали, че това е редовен номер на фирмата, включително на тези, които са си плащали за толовете са им измислили глоба, че в колата са пушили. Не искам да ги оставям така, някакви идеи?

Пиша на английски, защото не знам как да преведа всичко на бг в момента. Request the toll timestamp report from the toll administration that is sent to the rental car company and is specific to the car registration. If they refuse, tell them that you’ll obtain your own report (go to the toll system website https://floridasturnpike.com/tolls/ and/or call their customer service). Also, you can challenge the charges through the credit card company.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Миналата година взехме за две седмици кола в Маями чрез Туро. Седмица след връщане на колата получих подробна стравка, къде и кога сме минавали по платени магистрали, също и колко ни е струвала всяка отсечка. Всичко общо беше 34$, а минахме към 1800км. 
Поискай им да ти изпратят справка, къде и кога сте минавали. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Яничка каза:

В Маями имахме неприятен experience с рент-а-кар фирмата. Мъжът ми беше проучил предварително къде има тол такси и беше подготвен. При взимане на колата му предложиха 15 Usd на ден, за да им ползваме sun pass-a плюс отделно се плащат таксите за толовете. Отказахме тази опция, защото избягвахме местата с толове. Изненадващо след връщането на колата от рент-а-кара удържаха 150 usd и твърдяла, че сме минали през 5 това, а останалото са такси на рент-а-кара за всеки тол. Което не е вярно, знаем, че не сме минавали през никакви места с толове. Въпросът ми е имаме ли някакъв ход, можем ли са го докажем? Имаме регистрационния номер на колата.

По принцип мъжът ми винаги чете ревютата, но точно този път е пропуснал. Признавам, наша си е вината. Там хората са се оплакали, че това е редовен номер на фирмата, включително на тези, които са си плащали за толовете са им измислили глоба, че в колата са пушили. Не искам да ги оставям така, някакви идеи?

коя компания е това?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 7.05.2023 г. в 19:40, Яничка каза:

В Маями имахме неприятен experience с рент-а-кар фирмата. Мъжът ми беше проучил предварително къде има тол такси и беше подготвен. При взимане на колата му предложиха 15 Usd на ден, за да им ползваме sun pass-a плюс отделно се плащат таксите за толовете. Отказахме тази опция, защото избягвахме местата с толове. Изненадващо след връщането на колата от рент-а-кара удържаха 150 usd и твърдяла, че сме минали през 5 това, а останалото са такси на рент-а-кара за всеки тол. Което не е вярно, знаем, че не сме минавали през никакви места с толове. Въпросът ми е имаме ли някакъв ход, можем ли са го докажем? Имаме регистрационния номер на колата.

По принцип мъжът ми винаги чете ревютата, но точно този път е пропуснал. Признавам, наша си е вината. Там хората са се оплакали, че това е редовен номер на фирмата, включително на тези, които са си плащали за толовете са им измислили глоба, че в колата са пушили. Не искам да ги оставям така, някакви идеи?

Развитието по случая е, че пуснахме оспорване на трансакцията чрез Diners, но днес те отказаха. Отговорихме на писмото им, като се позовахме на факти, не просто празни приказки, но последва бърз отговор, че в тази ситуация те не са органът, който да вземе решение. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 7.05.2023 г. в 19:40, Яничка каза:

В Маями имахме неприятен experience с рент-а-кар фирмата. Мъжът ми беше проучил предварително къде има тол такси и беше подготвен. При взимане на колата му предложиха 15 Usd на ден, за да им ползваме sun pass-a плюс отделно се плащат таксите за толовете. Отказахме тази опция, защото избягвахме местата с толове. Изненадващо след връщането на колата от рент-а-кара удържаха 150 usd и твърдяла, че сме минали през 5 това, а останалото са такси на рент-а-кара за всеки тол. Което не е вярно, знаем, че не сме минавали през никакви места с толове. Въпросът ми е имаме ли някакъв ход, можем ли са го докажем? Имаме регистрационния номер на колата.

По принцип мъжът ми винаги чете ревютата, но точно този път е пропуснал. Признавам, наша си е вината. Там хората са се оплакали, че това е редовен номер на фирмата, включително на тези, които са си плащали за толовете са им измислили глоба, че в колата са пушили. Не искам да ги оставям така, някакви идеи?

Според мен има начин да се провери откъде сте минавали и дали има нещо начислено по номера на колата, понякога може да е един мост само.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Според мен има начин да се провери откъде сте минавали и дали има нещо начислено по номера на колата, понякога може да е един мост само.

 

Мъжът ми проверяваше и е абсолютно сигурен, че не е минавал през пътища с тол такси. А по номера на колата за съжаление не може да проверим, защото само рент-а-кар компанията има достъп до акаунта в тяхната агенция ли беше там за тол таксите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Яничка каза:

Мъжът ми проверяваше и е абсолютно сигурен, че не е минавал през пътища с тол такси. А по номера на колата за съжаление не може да проверим, защото само рент-а-кар компанията има достъп до акаунта в тяхната агенция ли беше там за тол таксите. 

Ако помните пътищата, може да симулирате в гугъл мапс същия маршрут и да видите имало ли е толове.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

Ако помните пътищата, може да симулирате в гугъл мапс същия маршрут и да видите имало ли е толове.

 

Да, точно това направи мъжът ми и затова е сигурен, че не сме минавали по такива пътища. Но от рент-а-кар компанията само дръпнаха парите, уж щяха да предоставят доказателства, че сме били по такива пътища, но спряха да отговорят. А Diners отказаха оспорване днес. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Яничка каза:

Да, точно това направи мъжът ми и затова е сигурен, че не сме минавали по такива пътища. Но от рент-а-кар компанията само дръпнаха парите, уж щяха да предоставят доказателства, че сме били по такива пътища, но спряха да отговорят. А Diners отказаха оспорване днес. 

много гадно, винаги има рискове с колите под наем.. не виждам какво може повече да се направи, освен да пишеш най-лошите ревюта навсякъде където се сетиш, гугъл, фейс и т.н.

Даже и мъжа ти с друга регистрация да пише и той.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Яничка каза:

Да, точно това направи мъжът ми и затова е сигурен, че не сме минавали по такива пътища. Но от рент-а-кар компанията само дръпнаха парите, уж щяха да предоставят доказателства, че сме били по такива пътища, но спряха да отговорят. А Diners отказаха оспорване днес. 

Това си е чист fraud, което са Ви таксували. Не знам до колко е полезно но на сайта за fraud report на Federal Trade Commission, поне до колкото аз разбирам пише, че ако не живеете в Щатите може да submit-нете report към https://econsumer.gov/#crnt.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Hristo Rusev каза:

Това си е чист fraud, което са Ви таксували. Не знам до колко е полезно но на сайта за fraud report на Federal Trade Commission, поне до колкото аз разбирам пише, че ако не живеете в Щатите може да submit-нете report към https://econsumer.gov/#crnt.

Точно това и аз щях да посъветвам да се направи.
Потърсих компанията в BBB, но не е вписана, така че отпада за пускане на жалба и там.
Като допълнителен вариант може да оспорвате отново чрез Дайнърс и да ги заплашите. Кажете, че се чувствате незащитени срещу кредитна измама и ще преразгледате използването на тяхната карта. Пратете всички отзиви за компанията, които сочат, че тази компания мами клиенти. Цитирайте им условията на картата в частта за закрила на клиента срещу измама и им кажете, че не си вършат работата. Напишете, че сте разочаровани, защото точно Дайнърс трябва да е посредник и да разрешава такива спорове, а те прехвърлят топката.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Можете ли да ми опресните процеса за влизане в Щатите за първи път с чекиран багаж? Интересува ме, ако се лети примерно от Европа през точка А в Щатите до точка Б пак в Щатите, трябва ли да се взима чекирания куфар от летището на точка А след емиграционния пункт и да се чекира отново за точка Б или се чекира директно до точка Б? 

Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

да, взима се, минава се митница и после се чекира

Чакай малко, какви са стъпките - слизане от самолет, имиграционни, багаж и после пак митница/проверка или слизаш от самолета, взимаш багажа и тогава те проверяват?

Къде се чекира отново куфара?

Връзка към коментар

слизаш, паспортен контрол, взимаш багажа, вече влизаш в Щатите, там го даваш на гишето на чек-ин или bag drop, някъде веднага след вратата има лента, където се оставя, ако е с етикет и всичко (това ми е малко замъглено, че беше отдавна, май в Орландо така беше) ...

абе да питат, аз така понеже не знаех и питах наред и ми показаха багажната лента

но трябва да си вземат багажа със сигурност, иначе няма да стигне до крайната точка

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Възможно е да е различно на различните летища.

 

В Сиатъл - слизаш , имиграционни , взимаш багажа и после  веднага го оставяш на гише за транзитни пътници (непосредствено до багажната лента).Цялата процедура с багажа отнема 2-3 минути.Не се редиш никъде допълнително.

Организацията е перфектна ! 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Откъде (кой сайт) и как е най-удачно да се вземе кола под наем от българи във Вегас? Трябва ли да се купи застраховка? Обикновено като наемаме кола извън Щатите, американската кредитна карта, с която плащаме, покрива щетите при катастрофа, но не знам дали това е валидно и за бг кредитни карти. Колата ще бъде карана през 3 щата от 3-ма шофьори, ако това има значение.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.