Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Не е валидно това за кредитните карти, по-точно зависи от конкретната карта, ако е много премиум има застраховка, иначе не. Да изберат България, а не САЩ като пита за residency в сайта.

Връзка към коментар
преди 23 минути , neuromancer каза:

Не е валидно това за кредитните карти, по-точно зависи от конкретната карта, ако е много премиум има застраховка, иначе не. Да изберат България, а не САЩ като пита за residency в сайта.

От кой сайт си доволен? Да взимат ли предлаганата от рентал кар компанията застраховка?

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Освен преходник за нашия тип зарядни към контактите в САЩ, необходимо ли е да се носи и нещо, която променя волтажа (приятелка ми спомена за такова устройство, което ако го нямаш, можело да ти изгори техниката, но не знам нито как се казва, нито как изглежда)? Ако да, от къде може да се купи?

Връзка към коментар
преди 7 минути , mary_shery каза:

Освен преходник за нашия тип зарядни към контактите в САЩ, необходимо ли е да се носи и нещо, която променя волтажа (приятелка ми спомена за такова устройство, което ако го нямаш, можело да ти изгори техниката, но не знам нито как се казва, нито как изглежда)? Ако да, от къде може да се купи?

Не, преходник е достатъчно

Връзка към коментар
преди 12 минути , mary_shery каза:

Освен преходник за нашия тип зарядни към контактите в САЩ, необходимо ли е да се носи и нещо, която променя волтажа (приятелка ми спомена за такова устройство, което ако го нямаш, можело да ти изгори техниката, но не знам нито как се казва, нито как изглежда)? Ако да, от къде може да се купи?

Зависи какво ще включваш. Зарядно за телефон и лаптоп винаги работи на двата волтажа (ама ти си провери твоето зарядно все пак). 

Ако ще е сешоар или принтер, няма да работи, ама не си заслужава да се мъчиш да носиш трансформатор за такова нещо.

 

 

Иначе, проточен бойлер на 110 волта по грешка включен на 220 работи, ама на половин мощност. Не препоръчвам експерименти от този род.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, mary_shery каза:

Освен преходник за нашия тип зарядни към контактите в САЩ, необходимо ли е да се носи и нещо, която променя волтажа (приятелка ми спомена за такова устройство, което ако го нямаш, можело да ти изгори техниката, но не знам нито как се казва, нито как изглежда)? Ако да, от къде може да се купи?

Не

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На зарядното трябва да пише Input 100-240 V или нещо такова, но не само едното

трябва да е нещо много зле, за да е само единия волтаж

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , angelica каза:

Как е най-безопасно да се придвижи само момиче от JFK Airport до Манхатън, през деня, около обяд?

Има микробуси, които се заплащат предварително. Те качват хора от един и същ регион на Манхатън и ги оставят пред входа на хотела. Има диспечер, при изхода от лентите за багажа, който взема ваучера и определя за кой микробус си. Понякога се чака половин-един час, така че да се въоръжи с търпение. Обратно - обаждаш се един ден по-рано на телефона им, за да потвърдиш час и място на вземане. Точни са. Търси ги във viator или в други платформи - супер шатъл. Мисля, че имат и собствен сайт, но аз не резервирах в него.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Mary каза:

Влакчето + метрото са ОК.

Удобно е, да.

Но ако си с повече багаж, да те вземат от изхода на пристигащи и да те оставят пред хотела е супер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Колко bike friendly е в LA ? Говоря примерно ,дали е ок от района на Санта Моника или Бевърли Хилс да се кара колело чак до Малибу , гледам има някакви влогъри в ютуб правили подобни по CA-1 магистралата ама се чудя до колко е ок ? Приемам идеи и за алтернативни маршрути , пак до Малибу

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте и Честита Нова година! Утре пътувам за Сащ и имам 7 часа престой в Атланта. Мисля да използвам времето да направя една разходка из града. Къде и с какво мога да отида?

Връзка към коментар
преди 4 часа, artsib каза:

Здравейте и Честита Нова година! Утре пътувам за Сащ и имам 7 часа престой в Атланта. Мисля да използвам времето да направя една разходка из града. Къде и с какво мога да отида?

Не съм била в Атланта освен на летището, което е огромно, но центъра на града ми го дава само на 15 мин оттам. Може би родната къща на МЛК, ботаническата градина, едно бързо пържено пиле?

Връзка към коментар

Здравейте, малко помощ относно скорошно пътуване до Щатите ще ми бъде от полза. Lufthansa искат предварително информация относно адреса, на който ще пребивавам (пътувам със стандартна туристическа виза, не е първото ми влизане в САЩ). Никъде обаче в Manage my booking не откривам поле, където да поместя информацията. Възможно ли е това да се направи преди първия полет на гише на летището в София от служител? 

 

Благодаря!

 

General entry conditions USA
The USA has tightened its entry regulations. Effective immediately, we must transmit to the US authorities before your departure, the details of your country of residence and your first US address during your stay there: otherwise, entry will not be possible. For this reason, please add the relevant data online (APIS). This regulation does not apply to passengers with a permanent US residence permit.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 5 часа, Mary каза:

Искам да изпратя мартеници на адрес в Щатите.

Да ми подскажете начин? Или сайт за покупка там? 

Ми... купуваш мартеници в България, слагаш ги в плик, пишеш адреса в Щатите и ги пращаш... лесно е... 😜

Сайт за покупка на мартеници в Щатите не знам, затова всяка година отварям работилница за мартеници у нас, за да пращам на близки и приятели (живея в Щатите). 😁

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Mary каза:

Искам да изпратя мартеници на адрес в Щатите.

Да ми подскажете начин? Или сайт за покупка там? 

Провай в malincho.com Всяка година зареждат с мартеници.

 

Продават ги:

 https://malincho.com/departments/seasonal/baba-marta.html

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Не знам дали е за тази тема, но виждам, че ще има влак, които ще свързва Лас Вегас и Лос Анджелис

Високоскоростните влакове ще съкратят четиричасовото пътуване през пустинята Мохаве

Image

През тази седмица започна изграждането на високоскоростна железопътна линия, която ще свързва Лас Вегас с района на мегаполиса Лос Анджелис. 

Това ще бъде първият истински влак стрела в САЩ, обяви компанията "Брайтлайн уест" (Brightline West), която реализира проекта, оценяван на 12 милиарда долара.

 

За повече инфо тук.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Имам едни $6 в Uber Cash, които си мислех, че могат са си седят там докато ги употребя, ама сега получавам съобщение, че ще изтекат... Аз път натам в близките дни нямам.

Мога ли да ги прехвърля някъде, примерно на някого? То за да ги видя трябват малко трикове с Fake GPS, ама ги виждам де...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, скоро заминавам за щатите, а въобще не съм наясно как мога да си осигуря интернет там. Някой може ли да ми предложи изпитан вариант? Естествено на приемлива цена. Мтел искат за роуминг 20 лв на ден.

Връзка към коментар

Ако телефона ти поддържа еСИМ - сваляш си Airalo и си избираш план, още от вкъщи. Ако не - на място в магазин на At&t или T-Mobile, купуваш си предплатен, гледаш варианти според колко време ще ти трябва. Има за седмица, месец, може да се доплаща онлайн ако ти свърши и искаш още.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.