Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Купувам самолетни билети с българска кредитна карта от сайта на American Airlines и след въвеждане на номера на картата, на последната стъпка Billing adress се изисква да въведа Country region, като в падащото меню България липсва. Да разбирам ли, че не мога да купя билети по този начин ...или има друго решение.

Връзка към коментар
преди 29 минути , Bellagio каза:

Купувам самолетни билети с българска кредитна карта от сайта на American Airlines и след въвеждане на номера на картата, на последната стъпка Billing adress се изисква да въведа Country region, като в падащото меню България липсва. Да разбирам ли, че не мога да купя билети по този начин ...или има друго решение.

И аз съм го имал този проблем преди , и с Американ и с Юнайтед , даже говорих със съпорта на Юнайтед , казаха ми че мога да резервирам само чрез техен партньор и ми дадоха БГ телефон дето се оказа че е на България Еър, звъннах но не вдигат, писах им майл и обясних проблема и че ми трябва точно този полет , не им пука особено 3 думи са ми върнали като отговор . 

Реших си проблема като си намерих полет с един час по -късно с Делта Еърлайнс 

 

image.png.52ca5663eddef036d0918807070d9b43.png

Връзка към коментар
преди 12 часа, infectedmushroom каза:

И аз съм го имал този проблем преди , и с Американ и с Юнайтед , даже говорих със съпорта на Юнайтед , казаха ми че мога да резервирам само чрез техен партньор и ми дадоха БГ телефон дето се оказа че е на България Еър, звъннах но не вдигат, писах им майл и обясних проблема и че ми трябва точно този полет , не им пука особено 3 думи са ми върнали като отговор . 

Реших си проблема като си намерих полет с един час по -късно с Делта Еърлайнс 

 

image.png.52ca5663eddef036d0918807070d9b43.png

Благодаря за отговора. Явно, ще търся подобен вариант.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Bellagio каза:

Благодаря за отговора. Явно, ще търся подобен вариант.

С уговорката, че специфично с AA не сме проверявали, може би може да стане през https://www.booking.com/flights/ с някаква комисионна - вероятно 2%-5%.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Hadzhitodorovi каза:

С уговорката, че специфично с AA не сме проверявали, може би може да стане през https://www.booking.com/flights/ с някаква комисионна - вероятно 2%-5%.

Благодаря, ще опитам.

Връзка към коментар

Опитайте да купите билета от сайта на европейския им партньор в зависимост до къде летите - British Airways например. Но да, така е с American, спомням си, че когато приятелка пътува, ползвахме моя карта, за да заобиколим това ограничени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 25.07.2024 г. в 15:03, Hadzhitodorovi каза:

С уговорката, че специфично с AA не сме проверявали, може би може да стане през https://www.booking.com/flights/ с някаква комисионна - вероятно 2%-5%.

Благодаря за идеята, резервирах бързо и безпроблемно през Букинг, като сумата излезе само с 10 лв. повече от American airlines.

Връзка към коментар
На 25.07.2024 г. в 11:30, stanimir каза:

Купи през някоя ОТА.Имам не една резервация с българска карта без никакъв проблем.

И без друго АА са дъното , неволно си си направил услуга избирайки Delta.

Това с българска карта и аз го имах като проблем. Даже ми върнаха парите за обувките, които бях поръчал - понеже билинг адреса е извън САЩ. Явно си спазват техни си регулации някакви.

 

А специално Делта миналата седмица бяха доста поотекли покрай ИТ срива свързан с ъпдейтите на Windows. Стотици канселирани полети

Връзка към коментар
преди 3 часа, Bellagio каза:

Моля препоръчайте сравнително безопасен район за настаняване в Лос Анджелис, само две нощувки ще бъдем.

Най-вече в северните части на Града - Тарзана, Бърбенк, Глендейл, Реседа, Woodland Hills, Калабасас са безопасни. сигурна съм, че има и други безопасни, но ние бяхме в Woodland Hills и беше безопасно и през деня и през нощта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като един огромен мегаполис ЛА е известен с ужасния си трафик и аз бих ви препоръчала да изберете локация за нощувка в близост до местата, които ще посетите, за да не изгубите половината от времето в предвижване. Опасни и безопасни райони е доста условно понятие, като се има предвид, че като във всеки голям град в САЩ, тези зони се на една улица/пресечка/ъгъл. Например, Пасадина, Глендейл, Аркедия, Сан Марино са много приятни и безопасни, но са на около час с кола от океана/плажовете и летището. В същото време градчетата на океана са още по-приятни, безопасни, но могат да са предизвикателство откъм транспорт, най-вече заради постоянните задръствания - говора за Манхатън бийч, Редондо бийч, Хермоза бийч, също и Лонг бийч, който е още по на юг. Аз например бях потресена от плажната зона на Винъс бийч, но пък каналите са приятни, и впечатлена от съседния Марина дел рей. Малибу и Бевърли хилс са супер за разходка, имайте предвид, че могат да са малко недостъпни за настаняване откъм бюджет. Вижте Шърмън Оукс, ако търсите нещо с бърз достъп до LAX и до даунтаун. Гледайте да избягвате кварталите около самото летище LAX.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Bellagio каза:

Моля препоръчайте сравнително безопасен район за настаняване в Лос Анджелис, само две нощувки ще бъдем.

Brentwood, pacific palisades, Thousand Oaks , има и места из Бевърли Хилс и уест Холивуд дето са безопасни , аз харесах и los feliz на мен ми се стори безопасно и малко по встрани от всичко 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Предстои ни пътуване до Флорида и понеже програмата ни е накъсана с круиз, ще се наложи да наемаме кола под наем два пъти, от две различни компании. Едната кола ще ни трябва само за ден, другата - за 10 дена след това. Как е най-добре и изгодно да процедираме с тол таксите? Мислех си за еднодневния период да плащаме тол таксите в кеш, а за дългия - с транспондер, който си върви и с някаква convenience charge такса. Има ли други варианти?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.