Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Намират ли се някъде промоции за билети за посещение на Статуята на свободата, но през официалния оператор Statue cruises? Със сегашната промоция на expedia са само през някакви риселъри, които и без това са по-скъпи.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 минути , Ерика каза:

Намират ли се някъде промоции за билети за посещение на Статуята на свободата, но през официалния оператор Statue cruises? Със сегашната промоция на expedia са само през някакви риселъри, които и без това са по-скъпи.

Влез в Grupon за Ню Йорк. Там има много промоции. Аз правих два круиза от кей 15 на супер цени. Там спират Хоп он хоп оф автобусите и е удобно за достигане. Има и удобни шезлонги за релакс преди/след круиза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Влез в Grupon за Ню Йорк. Там има много промоции. Аз правих два круиза от кей 15 на супер цени. Там спират Хоп он хоп оф автобусите и е удобно за достигане. Има и удобни шезлонги за релакс преди/след круиза.

Благодаря. Ще проверя. И все пак някой ако има инфо за промоции на конкретно тези турове на Statue cruises, да каже.

Връзка към коментар
3 minutes ago, Ерика said:

Благодаря. Ще проверя. И все пак някой ако има инфо за промоции на конкретно тези турове на Statue cruises, да каже.

Туровете до Lady Liberty са толкова популярни, че наистина никой търговец няма мотивация да пуска кой знае какви промоции...

Ако не ви е проблем ранното ставане, по-добре си резервирайте ранен тур, защото след 12 на обяд се нареждат всички туристи. А някои от тях хич не си дават зор....

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ще изпуснете Аурора, но ще хванете края на пролетта и началото на лятото в Аляска. Предполагам сте стегнали плана вече. Ако планирате да пътувате с кола, внимавайте за следваща/последна бензиностанция по пътя - в Аляска има големи табели и им обръщайте внимание, за да не си създавате излишни емоции 🙂

Също може да се окаже, че слънцето не залязва - подгответе се как ще спите - обикновено щори и дебели завеси оправят този проблем, но ако сте по-чувствителни, може да ви трябват маски.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, akair said:

Ще изпуснете Аурора, но ще хванете края на пролетта и началото на лятото в Аляска. Предполагам сте стегнали плана вече. Ако планирате да пътувате с кола, внимавайте за следваща/последна бензиностанция по пътя - в Аляска има големи табели и им обръщайте внимание, за да не си създавате излишни емоции 🙂

Също може да се окаже, че слънцето не залязва - подгответе се как ще спите - обикновено щори и дебели завеси оправят този проблем, но ако сте по-чувствителни, може да ви трябват маски.

Ами с круиз сме... Мислих си, че това ще е ранната пролет, жалко за Аурората, другаде ще я гледаме.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Каква карта и на кой оператор да си купя в САЩ, така че да може да се презарежда периодично?

Интересува ме предимно само за данни, но може и да има някакви минути за глас.

Изобщо има ли такива карти и има ли смисъл от една карта с презареждане или на всяко влизане да си купувам нова?

Например ако първоначално карта с 2гб струва $10 (а презареждане на съществуваща с 2гб струва $5) - е по-добре да имам една и да зареждам същата при следващо влизане. (цените си ги измислих)

Ако няма разлика и цените са еднакви - ще си купувам всеки път различна.

Планувани пътувания засега - юни 2019, август/септ. 2019, февруари/март 2020

 

 

Връзка към коментар

Няма разлика - цените за предплатените карти са ориентирани към предлаганите услуги, не към лоялност на клиентите.

Lyca (които ги има и в Европа) са една идея по-евтини:

https://www.lycamobile.us/en/plans/

Те ползват мрежата на АТТ, но  клиентите на АТТ имат предимство в мрежата 😉

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , akair каза:

Няма разлика - цените за предплатените карти са ориентирани към предлаганите услуги, не към лоялност на клиентите.

Lyca (които ги има и в Европа) са една идея по-евтини:

https://www.lycamobile.us/en/plans/

Те ползват мрежата на АТТ, но  клиентите на АТТ имат предимство в мрежата 😉

 

Рових доста по плановете и операторите и тъкмо се чудех между 2 под-оператора в мрежата на АТТ - но се оказа, че LYCA е по-добро и от двете - 19$ - unlimited минути в САЩ и още много държави включително България + 1ГБ за интернет.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Just now, cybersimo said:

Рових доста по плановете и операторите и тъкмо се чудех между 2 под-оператора в мрежата на АТТ - но се оказа, че LYCA е по-добро и от двете - 19$ - unlimited минути в САЩ и още много държави включително България + 1ГБ за интернет.

 

 Така е, но това идва на цената на по-лошо качество на услугата. Ако ще ползваш услугата да проверяваш неща от време на време само, това е много приличен избор.

Връзка към коментар
преди 2 минути , akair каза:

 Така е, но това идва на цената на по-лошо качество на услугата. Ако ще ползваш услугата да проверяваш неща от време на време само, това е много приличен избор.

мейли, някоя и друга страница и навигация - за друго интернет не ми трябва в САЩ

Връзка към коментар
Just now, cybersimo said:

мейли, някоя и друга страница и навигация - за друго интернет не ми трябва в САЩ

В зони с недостатъчно ресурси клиентите на АТТ ще минават преди теб - може на моменти интернетът да е бавен или някой и друг кол да не стане от първия път, защото няма свободни ресурси в мрежата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Зарових се из телефоните и нещата не ми харесват

Значи, в Бразилия за 4G се използват Band 7, 3 и 28. Като разрових, в Щатите нито една от тези честоти не се използва от никой оператор. Така ли е? Явно само 3Г ще се ползва, то нали беше съвместимо навсякъде? Мислех да взимам телефон от Щатите, като по-евтино, ама като гледам няма смисъл да е 4G... та ще мисля дали да взимам 3Г от щатите или 4г тука (май са по-скъпи отколкото в Щатите)

 

ПП ако взема телефон с предплатена карта, те заключени ли са обикновено? Има ли смисъл да взимам такъв или отделно телефон и карта?

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар

Аз 4G не съм виждал от 3-4 години , всичко е 4GLTE . Не съм и чувал за апарат дори от Европа, който да не работи коректно от много отдавна...

 

Предплатени апарати с карта има както отключени, така и заключени .

 

На твое място, спокойно бих си взел собственият апарат и на място съвместима карта.

Връзка към коментар

Може би опитай да обясниш какво разбираш под "4G" и после можем да уточним кои честоти се ползват

LTE е официалният стандарт избран да се нарича 4G (Forth generation cellular network).

Някои оператори пуснаха маркетингов трик, при който  PDP с HSPA+ изписваше "4G" на телефона.

Връзка към коментар

4G LTE имам предвид

оправих се де, те телефоните поддържат доста повече честоти, та все ще се застъпят, ама ще трябва все пак да чета техн. х-ки, не просто да хвана първия 

Преди 1 час, stanislavpp каза:

Не съм и чувал за апарат дори от Европа, който да не работи коректно от много отдавна..

всякакви куриози има, бразилския ми айпад не поддържа 4Г в Бразилия, а в щатите би трябвало (Band 4 е)

а аз държа да си взема нов телефон, тоя вече е за хвърляне

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

още един тъп въпрос, ама както всички казват - нямам време да чета

има ли значение откъде си купя предплатената карта, примерно при първото кацане в Орландо или после в Чикаго, като се има предвид, че ще я ползвам в Чикаго

тук в Бразилия има роуминг, съответно такси за междуградски разговори, ако я купя другаде, та затова

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.