Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

миналата година купувах билети България-САЩ от LOT и България Еър - директно от сайтовете им. И двете искаха номер на паспорта. Преди месец купих билет от сайта на Turkish Airlines. Като купувах не искаше нищо ( само кредитна карта 😉 ), но скоро влязох да видя дали всичко е наред с билета и с червени букви ми изписа, че липсва информация за паспорта и ако обичам да си я попълня преди пътуването.

Връзка към коментар

Я ми кажете каква е горе-долу нормалната цена за билет до Ню Йорк от София? Че скоро трябва да почна да гледам за началото на февруари 2020 и се чудя как вървят цените. 

Другото което е, кога да кандидатствам за визата? (Приятелят ми има, та поне той го е отметнал това..)

 

 

Връзка към коментар

Нормалната е толкова, колкото търсенето и предлагането позволяват 🙂

Февруари е относително нисък сезон - трябва да може да се намери нещо между 500 и 800-900 евро.

Има тема за визи - там всичко е описано много подробно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

При пътуване със самолет Сащ - Канада - Сащ трябва ли някъде да попълвам данни за паспорт , виза за Сащ , хотели и т.н. преди чекирането ?

Electronic System for Travel Authorization (ESTA) - това препопалгам не ми трябва щом със виза за Сащ ?

 

 

 

Връзка към коментар

Не, разбира се.

 

Каквато информация им трябва ще ти я поискат при (онлайн) чекирането, a на някои летища и втори път ще те попитат при проверките кой ти е хотела и адреса.

  • Браво 1
Връзка към коментар

ESTA е за страните, които участват в програмата за visa waiver

Ако купуваш билети директно от а/к - не би следвало. Ако купуваш от посредник - Божа работа каква информация ще събират посредниците...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, akair каза:

ESTA е за страните, които участват в програмата за visa waiver

Ако купуваш билети директно от а/к - не би следвало. Ако купуваш от посредник - Божа работа каква информация ще събират посредниците...

Дано не гризна дръвцето с тази допълнителна информация 🙄 Сутринта си отварям резервацията на British Airways спокоен, че имам време до онлайн чекирането и гледам некви полета ми светят в червено - Advanced Passenger Information. Попълвам ги веднага  - искат номер на паспорт , номер на виза и адрес на пребиваване в Сащ . Полетата  вече си светят нормално с зелена чавка , но отстрани виждам това като информация :

 

Supply information

You must provide compulsory information no later than 72 hours before your flight's scheduled departure time.

Сега уж всичко изглежда добре в резервацията , но съм дал инфото около 53 часа вместо 72 преди полета и се чудя дали на Хийтрол ще ни качат 🙄

 

На сайтна на Air Canada искат само номер на паспорт и адрес в Сащ, ако ще кацаш там и няма изискване за време на даване на това инфо .

 

Връзка към коментар

Основната информацията, която САЩ изискват е име, пол и дата на раждане с цел да проверят дали не сте в някой черен списък, за което желателно да стане 72 часа преди полета или тогава, когато бъде получена като при купуването на билет в последния момент. Авиокомпании могат да изпращат тази информация до 1 час преди полета, както и да събират каквато друга информация им хрумне.

 

С други думи нямаш никакъв повод за притеснение, целта просто е информацията да бъде изпратена по-рано не нещо друго и няма някой да седне да се занимава кога си попълнил данни, по-важните от които вече са имали.  

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Малко нахален въпрос, ама ще се пиша и аз към оптимизаторите на разходите 😀

Имам СИМ карта на AT&T prepaid, с някакви пари останали вътре ($6, изтичат скоро). Мога ли да я заредя с по-малко от $10? Онлайн на сайта на АТ&Т е $10 минимум. Ще ми трябва само за 2-3 дена, за които ще изхарча $3-5 и 10 долара отгоре на тия 6 ми се виждат излишни разходи.

И нахалната част - ако не може под 10 долара, мога ли да заредя някак без да давам пари (може с мили или нещо подобно). Тук в Бразилия мога да заредя предплатена карта без да плащам нищо поне 2-3 пъти в годината като ми падне промоция, затова питам 😀

Връзка към коментар
1 hour ago, neuromancer said:

Мога ли да я заредя с по-малко от $10?

По-скоро не можеш.

32 minutes ago, Eva eva said:

Да, но това, което виждам е разлика в цената 3-4 пъти 😞 

Хората, които пътуват по бизнес, си тръгват в неделя, след посещение при семейството. Затова и билетите са по-скъпи. Същото е положението с понеделник сутрин, петък следобед, ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-добре тези, на които имаш доверие.

Ако няма такива, тогава обичайните заподозрени - Expedia, Kayak, Google Flights, Opodo, AirBnb, Hotel tonight, ....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, akair said:

Най-добре тези, на които имаш доверие.

Ако няма такива, тогава обичайните заподозрени - Expedia, Kayak, Google Flights, Opodo, AirBnb, Hotel tonight, ....

Много благодаря за отговора! Преди 13 г., при посещението ми в САЩ, ползвах Expedia и даваше доста добри цени за пакет нощувка и хотел. Сега е доста скъпо. Не мога да разбера датите ли са ми прекалено далеч във времето /гледам за април догодина/, неделният полет ли оскъпява значително, дестинацията ли или просто си е по-скъпо 🙂  Затова попитах, дали няма някакъв по-изгоден сайт 🙂 Ще ровя още, благодаря!

Връзка към коментар

Имам спешен въпрос относно бордните карти. Полета е Брюксел - Лондон (1 час за прекачване) -Ню Йорк . Двата полета са чекирани преди малко , но само на жена ми излизат и 2те бордни карти . На мен 2рата бордна карта Лондон -Ню Йорк ми излиза само опция да си я взема на летището от персонала на Бритиш 🙄С този 1 час прекачване вече много почвам да се съмнявам дали ще го хванем този полет 😥 Има ли вариант да ми дадат бордната карта още в Брюксел като ми прегледат паспорт , виза и т.н. или ще трябва се надпреварвам с времето в Лондон ? 

Връзка към коментар

на гише ли си чекиран или онлайн? Мини през гишето в Брюксел да ти видят документите и би трябвало да ти дадат картата

Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

на гише ли си чекиран или онлайн? Мини през гишето в Брюксел да ти видят документите и би трябвало да ти дадат картата

Сега онлайн през тела. Ще видим явно утре в Брюксел. Интересно че на жена ми си излезнаха и 2те борни карти , а на мен за 2рия полет си седеше само този вариант с взимане от летището от служител на Бритиш.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.