Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

При Бритиш си има и един (или доста повече) известен "бъг" потвърден от тях самите, за който е писано много във форумите, така че и това вероятно не е особен повод за притеснение, просто мини през гишето в Брюксел.

 

https://www.flyertalk.com/forum/british-airways-executive-club/1883989-why-can-t-i-check-online-olci-boarding-pass-difficulties.html

Връзка към коментар
На 29.09.2019 г. в 11:34, neuromancer каза:

Малко нахален въпрос, ама ще се пиша и аз към оптимизаторите на разходите 😀

Имам СИМ карта на AT&T prepaid, с някакви пари останали вътре ($6, изтичат скоро). Мога ли да я заредя с по-малко от $10? Онлайн на сайта на АТ&Т е $10 минимум. Ще ми трябва само за 2-3 дена, за които ще изхарча $3-5 и 10 долара отгоре на тия 6 ми се виждат излишни разходи.

И нахалната част - ако не може под 10 долара, мога ли да заредя някак без да давам пари (може с мили или нещо подобно). Тук в Бразилия мога да заредя предплатена карта без да плащам нищо поне 2-3 пъти в годината като ми падне промоция, затова питам 😀

Ей, какви хора!

Понеже не плащам и те ми пуснаха промоция - ако заредя $10, те ще ми дадат още $10. Ама пък толкова съвсем няма какво да ги правя за 3 дена... 

Има ли неща, несвързани с телефон, които да мога да плащам от този кредит? На сайта гледам само пакети интернет и роуминг...

Или да намеря някой, който му трябва сим карта...

Връзка към коментар
преди 9 минути , Capitan Morgan каза:

Дайте съвет откъде в NY мога дa купя таблет или лаптоп изгодно? 

https://www.microcenter.com/ Имат 3 локации в NY и една в Jersey. Няколко лаптопа вече сме купували от тях - като цена са били без конкуренция. Другият вариант е Best buy например, но там цените са по-високи.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте Магеланци, имам малко по-различен въпрос за пътуване.

Другата седмица заминавам за САЩ, знам че там лечението не е особено евтино, ако недай си боже нещо стане. Аз вече клоня повече към 40тата декада от живота си, а и съм и малко кекав. 
Та можете ли да ориентирате, кой застраховател знаете, че е надежден и покритие на каква стойност е най-логично. Ще съм там почти 30 дена, и ще плащам малко повече, та все пак да не е супер скъпата. 
Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 15 минути , macf1an каза:

Tokio Marine HCC - Atlas пакетите са почти без конкуренция:

 

https://www.hccmis.com/travel/ - Visitor to the US

 

 

 

И на мен ще ми се наложи да купувам застраховка скоро.

Как седи въпроса с излащането при евентуални проблеми с тези?

Доста фирми има, но повечето са проблемни когато дойде ред за плащане.

 

Доста стряскащо изглежда тук.

 

https://www.trustpilot.com/review/www.tmhcc.com с 75% bad..

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Cloud_bg каза:

Здравейте Магеланци, имам малко по-различен въпрос за пътуване.

Другата седмица заминавам за САЩ, знам че там лечението не е особено евтино, ако недай си боже нещо стане. Аз вече клоня повече към 40тата декада от живота си, а и съм и малко кекав. 
Та можете ли да ориентирате, кой застраховател знаете, че е надежден и покритие на каква стойност е най-логично. Ще съм там почти 30 дена, и ще плащам малко повече, та все пак да не е супер скъпата. 
Благодаря предварително.

Аз бях взел от номадите, пишеш изрично САЩ и избираш по-високото покритие

То гаранция за нищо няма, ако положението не е критично може да предпочетат да ти вземат спешно билет за връщане вкъщи, вместо да плащат дълъг болничен престой в САЩ

Връзка към коментар
7 minutes ago, neuromancer said:

Аз бях взел от номадите, пишеш изрично САЩ и избираш по-високото покритие

То гаранция за нищо няма, ако положението не е критично може да предпочетат да ти вземат спешно билет за връщане вкъщи, вместо да плащат дълъг болничен престой в САЩ

Благодаря на всички, факта че никой не посочи БГ брокер/компания е еднозначно. Цъкам по линковете, които пуснахте.

Neuormance: Кои са Номадите?

Връзка към коментар
преди 52 минути , Alexander каза:

И на мен ще ми се наложи да купувам застраховка скоро.

Как седи въпроса с излащането при евентуални проблеми с тези?

Доста фирми има, но повечето са проблемни когато дойде ред за плащане.

 

Доста стряскащо изглежда тук.

 

https://www.trustpilot.com/review/www.tmhcc.com с 75% bad..

 

...на база 4 ревюта ...

 

Те са един от изключително малкото, които предлагат 0 самоучастие в комбинация с 100% покритие в PPO мрежата и извън нея.

По случайност, полицата ми я прегледа специалист по здравно осигуряване в щатите, с 30 години опит. Каза, че по-добри условия не е виждал никога.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Недей да подвеждаш така - Дайнърс не предлагат медицински асистанс и всички разходи се поемат от пострадалия, като се предоставят документи за възстановяване на средства впоследствие. Едно возене с линейка и посещение в спешното в САЩ, за неосигурен, може да е десетки хилядим пък ти ходи си ги търси после.

Връзка към коментар

Да не се налага, разбира се, линейките  започват от +1000$ на курс, но при спешни случаи, държавата след като се погрижи за теб, ти изпраща сметката, която може и никога да не я платиш , една от причините  здравеопазването да е на подобни цени в САЩ. 
 

Извинявам се , ако съм подвел някого, но не виждам голяма разлика. Дайнърс ползват застраховка на Дженерали, всеки може да влезе на сайта на Дженерали и да ползва техният калкулатор за сравнение..

Връзка към коментар

Разликата между 100 и 0 самоучастие е 10 долара, наистина не си струва да се пести от това. Сега за всяко събитие ще давате първите 100 долара от себе си, + 15 долара за прием в спешно.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
преди 25 минути , Дани Магелани каза:

 Някой ползвал ли е GETTRANSFER в САЩ или в друга страна? Препоръчвате ли ги?

С Сащ не, защото бяха дебели цените. По- принцип им е много добра поддръжката и реагират много бързо. В Брюксел бях поръчал кола за 6ма ( 2 малки деца) и чак като кацнах видях ,че шофьора ми е писал малко преди полета, че му е развалена колата и не може да дойде. Пратиха веднага др. кола без да се доплаща ( забавихме се 40 м де ). В Асуан( Египет) също нещо не дойде превоза в 2 часа през ноща и пратиха друг човек 😂. После този закъснелия ни е търсил по кораба , ама късно. Иначе в Хургада , Куала Лумпур , Банкок и на Бали нямаше проблем 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, приятели. Не мога да намеря в темата(ако изобщо съм го видял тук) къде може да се резервира апартамент или стая под наем в Ню Йорк. Мисля че видях линкове един път. Благодаря. 

Връзка към коментар

Здравейте! Да попитам - от летището в Маями до Южния плаж как да се придвижим най-бързо и изгодно? Юбер добър вариант ли е и колко би струвало? Никога не съм го ползвала.

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Eva eva каза:

Здравейте! Да попитам - от летището в Маями до Южния плаж как да се придвижим най-бързо и изгодно? Юбер добър вариант ли е и колко би струвало? Никога не съм го ползвала.

 

Благодаря предварително.

С автобус 150 - EXP to South Beach

http://www.miamidade.gov/transit/library/routes/150.pdf

 

 

https://lincolnroad.com/getting-to-south-beach-from-miami-international-airport/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето за ориентир

 

Обикновенно Uber дават и някакъв бонус при първо пътуване. 

Друга опция  e Lyft , които също дават някаква сума за нови клиенти. 

 

IMG_20191113_204838.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.