Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 12 часа, BoStoyanov каза:

Здравейте, приятели. Не мога да намеря в темата(ако изобщо съм го видял тук) къде може да се резервира апартамент или стая под наем в Ню Йорк. Мисля че видях линкове един път. Благодаря. 

airbnb би трябвало да свърши работа. За стая, за апартамент ще е по-сложно, защото последно затегнаха режима и искат собственика на апартамента задължително да е там. 

Връзка към коментар

За трансфера аз бих погледнал и Lyft - обикновено повечето шофьори на Uber са шофьори и на Lyft. Много хора твърдят, че едната услуга е по-евтина от другата в различни части на денонощието.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
21 hours ago, Eva eva said:

Благодаря много за отговорите!

 

И аз съм на мнението на @stanimir - супер лесно и удобно е с Убър или Лифт, даже може и двете приложения да си свалите и преди да поръчате да видите кое е по-евтино. Аз така правя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Георги каза:

airbnb би трябвало да свърши работа. За стая, за апартамент ще е по-сложно, защото последно затегнаха режима и искат собственика на апартамента задължително да е там. 

Какво значи това?

Собственикът трябва да живее в апартамента, който дава ли?

Връзка към коментар
19 hours ago, AlexandraKo said:

Какво значи това?

Собственикът трябва да живее в апартамента, който дава ли?

Местните власти въведоха ограничетелни мерки за airbnb и сходните му услуги. Собствениците имат право да отдават имотите си на други хора, които да спят в тях, за не повече от 10-ина дни на година. Ако дните са повече, собствениците плащат много високи местни такси, които изравняват цените с хотелските и правят airbnb непривлекателна опция. Ако собственикът също живее в апартамента, може да отдаде стая за колкото дни иска. Но това отново прави споделените апартаменти по-малко привлекателни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , akair каза:

Местните власти въведоха ограничетелни мерки за airbnb и сходните му услуги. Собствениците имат право да отдават имотите си на други хора, които да спят в тях, за не повече от 10-ина дни на година. Ако дните са повече, собствениците плащат много високи местни такси, които изравняват цените с хотелските и правят airbnb непривлекателна опция. Ако собственикът също живее в апартамента, може да отдаде стая за колкото дни иска. Но това отново прави споделените апартаменти по-малко привлекателни.

 

Благодаря ти, @akair! А това, само за САЩ ли или въобще, за платформата по света?

Не че я ползваме много, ама си имаме един апартамент в Падуа, който много си ни харесва и си ходим всеки януари за по седмица. Жалко ще е, ако трябва да го сменяме.

Връзка към коментар

Ню Йорк (града) и някои други градове/общини. Явно общината сметна, че си иска данъците от хотелите и не иска хотелите да загубят бизнес. А може би просто хотелиерите имат силно лоби в общината 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

Специално аа Ню Йорк става дума (и може би други градове в щатите), всъщност общината ги слага тия ограничения

Аха, значи, на местно ниво.

Благодаря ти!

преди 1 минута , akair каза:

Ню Йорк (града) и някои други градове/общини. Явно общината сметна, че си иска данъците от хотелите и не иска хотелите да загубят бизнес. А може би просто хотелиерите имат силно лоби в общината 🙂

Добре де, ами тези, от платформата, не плащат ли данъци?

 

Връзка към коментар
8 minutes ago, AlexandraKo said:

Добре де, ами тези, от платформата, не плащат ли данъци?

Компанията, която държи платформата, вероятно плаща някакви данъци. Но адвокатите, които се занимават с регистрирането на фирми, си знаят занаята - регистрират ги в страни като Люксембург и щати като Делауеър, където данъците са по-ниски. Отделно, хостовете в платформата плащат някакви данъци - федарлни, щатски и местни. Но подозирам, че общината иска да си гарантира приходите - хотелите са бизнеси и като такива е много вероятно да плащат по-високи данъци.

А може би общинарите са алтруисти, които искат да осигурят жилища на достъпни цени и да не избутат местните в покрайнините, за сметка на airbnb апартманети в Манхатън. Но ние игнорираме този факт и виждаме само пари :))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами в Барселона и други градове се бяха оплакали много мощно, че всички апартаменти се дават за туристи и наемите за живеене растат непосилно, дотам, че по-бедните и нископлатени хора не могат да си позволят да живеят там.

Та не е нужно да са алтруисти, ако има голям обществен натиск за нещо

Или пък хотелиерите са доста по-мощно и организирано лоби от частните собственици

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така е - има хора, които откровено вярват, че са entitled да живеят тук или там. Очаквано е да има и decision-makers, които cater на тези разбирания.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами не само entitlement, може да се появи недостиг на нископлатена работна ръка и съответно нарастване на разходите на общината и съответно цените за всички...

(само си разсъждавам, пък и нещо се отклонихме от темата...) 

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите за трансфера в Маями.  Имам още чуденки 🙂 

Ще сме в хотел на Южния плаж. Мисля единия ден да сме там - малко плаж, малко разходки...

За втория ден какво бихте препоръчали - евентуално мисля да се разходим до Bayside Marketplace, обяд, в парка и обратно.  Добре ли е като идея? 

 

Имам нужда от помощ и за Ню Йорк - там направих програмата със стандартните забележителности. Иска ми се да включа и нещо по-така. Нямам идея какво да е 🙂 Мислех си за някакъв джаз - клуб, но ще съм с дребния, който е на 17 г.  Дали изобщо ще го пуснат и ако да, бихте ли препоръчали такъв бар?

Мислех и за мач на NBA. Ще сме в Ню Йорк между 12-15 април и тогава има такъв мач с някакви съвсем слаби отбори, но пък може и да е забавно. Ето тези ще играят:

 

 

Ще съм благодарна за мнения по идеите ми, както и за други предложения 🙂 

Връзка към коментар

Bayside Marketplace не е нищо особено. Една опция е само да се разходите в него и после да хванете people mover-a, който е като влакче, но на гумени колела и е  вдигнат над земята и с него да отидете в Брикел (това е един от по-хубавите квартали на Маями).  В Брикел има всяккви ресторанти - от по-непретенциозни до съвсем изискани.

 

В една от темите някой пита за разходка в Ню Йорк и след сериозно обсъждане, стигнахме до доста полиран вариант - можеш да видиш. Няколко човека я пробваха и май по-скоро им допадна. После дописвах и нови неща, които са от скоро в града - може би ще има идеи

 

В бар по-скоро няма да пуснат 17 годишен. А ако случайно минете "между капките", със сигрност няма да му сервират алкохол - просто ще питат за ID и с това ще се приключи.

 

Само идея - разходете се в кампуса на NYU - може колежанският живот да му допадне и да прследва обучение в колеж в САЩ.  Шоу на Бродуей  е друга опция. Има secret concerts - в Ню Йорк са поне по 2-3 на вечер - музиканти свирят и пеят в малко заведение - изживяването е интересно. Отидете на пазар в Century21 - има няколко магазина, един е до Ground 0.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само да добавя, че винаги, когато съм в САЩ не препускам каквото спортно събитие има в града или пък наблизо независимо за какви отбори  или дори за спорт, за който по принцип не ми пука става въпрос и винаги е забавно и приятно и ми харесва достатъчно, така че стига да имате желание, давай смело.    

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Eva eva, на мен лично много ми харесаха имението Vizcaya в Маями и Venetian pool в Коръл Гейбс.

 

Баскетболен мач е супер идея - доста по-различен спомен ще ви остане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Пак аз, вече ми е неудобно да питам, надявам се да не ви тормозя още много 🙂 

Питането ми е - добра идея ли да закупя трансфер със споделен шатъл от летище Нюарк до Манхатън за 40 долара за двама от Експидия? Даже имам някакви бонуси и цената ще падне до 32 долара. 

 

Благодаря предварително 🙂 

Връзка към коментар
преди 41 минути , Eva eva каза:

Пак аз, вече ми е неудобно да питам, надявам се да не ви тормозя още много 🙂 

Питането ми е - добра идея ли да закупя трансфер със споделен шатъл от летище Нюарк до Манхатън за 40 долара за двама от Експидия? Даже имам някакви бонуси и цената ще падне до 32 долара. 

 

Благодаря предварително 🙂 

Аз пътувах със Супершатъл. Имат приложение. Доволна съм. Имат бюро след лентата с багаж. Давате резервацията и чакате. Като дойде бус за района на вашия хотел ви насочват към него. Возят пътниците до хотелите. Може да отнеме повече от час, но е удобно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, Eva eva said:

Пак аз, вече ми е неудобно да питам, надявам се да не ви тормозя още много 🙂 

Питането ми е - добра идея ли да закупя трансфер със споделен шатъл от летище Нюарк до Манхатън за 40 долара за двама от Експидия? Даже имам някакви бонуси и цената ще падне до 32 долара. 🙂 

Защо да ви е неудобно? Нали за това е този сайт?

Цена от $32-$40 е идеална. Сега погледнах и Убър и Лифт ориентировъчно и са м/у $40-$50 от летището до Таймс Скуеър (защото не знам къде точно в Манхатън ви е хотелът), но цените се менят в зависимост от часа и търсенето.

 

B6A04499-F6C6-49C9-86F1-72582E10D4A2.png

8A81B130-723D-4984-8C0A-0B6870C25785.png

Връзка към коментар

@Marusinka, благодаря много за отговора!  И аз гледах цените с UBER, малко по-скъпо излиза. По-скоро ме притеснява това, че не съм ползвала това приложение и не знам дали ще успея да се справя. Освен това не знам дали ще хвана нет на летището. Затова ще взема този трансфер. Благодаря много още веднъж 🙂 

@Дани Магелани, благодаря за отговора! Ще погледна това приложение!

Връзка към коментар

@Eva eva, за нищо! 

Убър и Лифт са много лесни за ползване - засичат ви местоположението, а вие само пишете адреса на дестинацията, показват ви цените на различните опции за кола (shared и pool делите с други хора в същата посока като вашата) и вие потвърждавате. Веднъж потвърдили, в апликацията ви посочват името на шофьора, модел, цвят и регистрация на колата и чакате. Даже апликацията показва в реално време местоположението на шофьора. За Маями и Ню Йорк е важно да можете да ползвате Убър и/или Лифт, за да имате повече варианти за придвижване.

Иначе с какъв оператор ще сте в САЩ? Не би трябвало да има проблем с покритието? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Горещо препоръчвам такава карта - https://www.amazon.com/PrePaid-destinations-including-European-countries/dp/B01FI1JW72/ref=sr_1_3?crid=1MZ63ZTLRT9LY&keywords=three%2Buk%2Bsim%2Bcard&qid=1575274680&sprefix=Three%2Buk%2Caps%2C146&sr=8-3 

 

Ползвах такава в Перу (важи за 71 страни по света) и останах много доволен. Предполагам в английският Амазон , цената ще е дори по-ниска.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.