Прескочи до съдържание

Георги
rik4o
Съобщението е добавено от rik4o

Това е тема за бързи въпроси. свързани със САЩ. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Ню Йорк?

- Може ли да шофираме в САЩ а нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Top of the rock или Empire state building?

- Йелоустоун или Йосемити?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 4 часа, stanislavpp каза:

Горещо препоръчвам такава карта - https://www.amazon.com/PrePaid-destinations-including-European-countries/dp/B01FI1JW72/ref=sr_1_3?crid=1MZ63ZTLRT9LY&keywords=three%2Buk%2Bsim%2Bcard&qid=1575274680&sprefix=Three%2Buk%2Caps%2C146&sr=8-3 

 

Ползвах такава в Перу (важи за 71 страни по света) и останах много доволен. Предполагам в английският Амазон , цената ще е дори по-ниска.

Като човек, който винаги си купува местна SIM карта когато е в страна извън ЕС, не виждам смисъл да се купува скъпа английска SIM карта (в английския Amazon е 20 паунда, а имаш и доставка), която вярно, че покрива 71 страни, от които 28 са в ЕС. Местните SIM карти са по-евтини (обикновено за $5-6, максимум до 10), лесно се презареждат ако е необходимо (досега не ни се е налагало - винаги са ни стигали), освен това мобилните оператори обикновено ограничават скоростта на roaming картите, давайки приоритет на собствените си такива. Сестра ми и зет ми са с американски T-Mobile карти, които имат безплатен интернет в roaming навсякъде по света, но като си бяха в България се оказа, че скоростта на интернета беше толкова бавна, че дори и за проверката на имейл не стигаше, камо ли за Viber, Skype и т.н. и в крайна сметка си купиха предплатени местни карти.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Универсална рецепта за карта едва ли има , но за доста хора удобството да имаш активирана карта при пристигане , да не се губи време да се търси и купува местна карта, или пък да се трупат притеснения при наличие на езикова бариера, струва далеч повече от 5 -10-15 пари, които биха се спестили (евентуално) за 12гб.

 

Позволих си да препоръчам въпросната карта, освен за удобство а и, защото  буквално навсякъде имаше добър или много добър нет, и покритие от различни оператори, а не лимитиран роуминг от само един оператор.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, имам един кратък въпрос. Имам на разположение едни 9 дни, които трябва да включат полетите от Европа до Ню Йорк и обратно. Тоест смятайте ги ефективни може би 7 дни. Въпросът е достатъчни ли са да се направи не много бърза обиколка на Ню Йорк и Вашингтон? Някак си за толкова време това са ми най-големите неща, които мога/искам да видя. Гледах, че има влак между двата града, това ли е най-добрият начин за предвижване или самолет? 🙂

Връзка към коментар

Аз бих направил пет дни ( с четири нощувки)  в Ню Йорк и два дни (с три нощувки)  във Вашингтон, защото там има по-достъпни места за настаняване. 

Ако не обикаляш прекалено из музеи два дни за мен са напълно достатъчни. 

 

Пътувах с Flixbus и без специално промо мисля беше 5-6$. 

Има доста автобусни компании,  просто избери часовете които са ти удобни. 

Влаковете са скъпи,  а полет съвсем не си заслужава с оглед краткото разстояние и логистиката до/от летищата. 

 

Автобусите тръгват от централен Ню Йорк ( Медисън Скуеър Гардън)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, t_petkov каза:

Здравейте, имам един кратък въпрос. Имам на разположение едни 9 дни, които трябва да включат полетите от Европа до Ню Йорк и обратно. Тоест смятайте ги ефективни може би 7 дни. Въпросът е достатъчни ли са да се направи не много бърза обиколка на Ню Йорк и Вашингтон? Някак си за толкова време това са ми най-големите неща, които мога/искам да видя. Гледах, че има влак между двата града, това ли е най-добрият начин за предвижване или самолет? 🙂

Наскоро го правих това упражнение и те съветвам да отделиш един ден за Ниагара. Има еднодневни екскурзии от NY, ако не ти се занимава с организация със самолети. Ще попътуваш доста , но пък си заслуважа. А другите дни ги бих разделил 4 дни NY и 2 DC .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, Capitan Morgan каза:

Наскоро го правих това упражнение и те съветвам да отделиш един ден за Ниагара. Има еднодневни екскурзии от NY, ако не ти се занимава с организация със самолети. Ще попътуваш доста , но пък си заслуважа. А другите дни ги бих разделил 4 дни NY и 2 DC .

На мен ми предстои упражнението до Ниагара с полети от и до BUF. Има градски транспорт до американския Ниагара фолс.

От летището има Мегабус 2 пъти на ден до канадския Ниагара фолс, където може да преспите, ако решите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви! Като цяло намирам не лоши цени на билетите от Лондон и от Франкфурт до Ню Йорк за около 270-280 евро отиване и връщане. Друг бърз въпрос е за визите. Не е нужно да се купува самолетния билет преди да се кандидатства за виза нали? Че някъде преди такова нещо бях чел. 

Връзка към коментар
5 minutes ago, t_petkov said:

Благодаря ви! Като цяло намирам не лоши цени на билетите от Лондон и от Франкфурт до Ню Йорк за около 270-280 евро отиване и връщане. Друг бърз въпрос е за визите. Не е нужно да се купува самолетния билет преди да се кандидатства за виза нали? Че някъде преди такова нещо бях чел. 

Не! Не е необходимо. Аз отидох на интервю за виза без дори да опиша някакви планове за пътуването. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Искам да попитам Трахетата в Ню Йорк важи ли и за други градове в САЩ или си е само за Ню Йорк?

Има ли други градове, където има подобна трахета или карта на същия принцип за ползване на метрото?

При теглене на пари в брой от банкомат в САЩ какви такси се плащат?

 

Връзка към коментар
преди 29 минути , stanimir каза:

Не важи. Всеки град има свои карти за транспорт, ако това имаш предвид под "трахета" 

 

За таксите прочети условията на твоята банка. 

Работя в банка и не плащам никакви такси, но колегите ми казаха, че не знаят другата банка каква такса ще поиска. Затова така зададох въпроса. До сега като съм теглила в Европа е било без такси, но за САЩ не знам.

Иначе под трахета имам точно това предвид. Някъде прочетох, че така се казва. Явно не е съвсем такал

Връзка към коментар
преди 2 часа, milenavladova каза:

До сега като съм теглила в Европа е било без такси, но за САЩ не знам

За Америка не знам как е положението, но на мен преди 2 години в Загреб за едно теглене с дебитна карта, ДСК ми взе 4,50 лв.

Сигурен съм, че и за Америка има някаква такса.

Доколкото чета в нета има и доста големи такси за теглене.

Ето една статия: Пет долара такса за ползване на банкомат в САЩ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При всички положения ако конкретния банкомат има такса, си пише. (И обикновено няма други банкомати в района)

В градовете може да плащате всичко с карта.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За различните банкомати е различно, но при самата транзакция банкоматът ще ви предупреди каква такса ще ви удържи и можете да се откажете. 

Практически навсякъде може да се плаща с карти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте отново!

Моето планиране понапредна. Остана ми да закупя само билети НЮ-Маями. В тази връзка имам чуденка - ако мога да избирам, с коя компания да взема билети - JetBlue, Delta, Frontier или Spirit? Много е важно да се занесем на точна дата от НЮ до круизния терминал в Маями.

Май влакове няма нали? Можеше да се метнем в едни спални вагони.

Също така - гледах, че до Fort LL също излизат изгодни полети и придвижването до Маями с LYFT не е скъпо. Нали правилно гледам, не би трябвало да ми отнеме много време и средства транспортът? В смисъл, не е повече от час, дори да има задръствания. Неделя е датата.

Също така да попитам и колко време би трябвало да отнеме излизането от летището и придвижването, съвсем ориентировъчно. До 17 ч. най-късно трябва да съм на порта. В колко часа най-късно мога да си позволя кацане?

 

Благодаря предварително 🙂  

Връзка към коментар

Хм, странно. Действително, по търсачките ми дава, че Спирит нямат включен ръчен багаж, но в самия сайт е посочено това. Тоест, аз го разбирам като раница в посочените размери /които не са малки/ или бъркам нещо:

 

image.png.b88e8dacfe40da9076120a627f6e5da9.png

Връзка към коментар

Това е personal item, т.е. дамска чанта или нещо такова, като малък ръчен в Райън и втора бройка за нормални авиокомпании като Бритиш еъруейс.

В Америка са малко странни, всеки е различен по отношение на багажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От и до Ню Йорк винаги ползвам JetBlue. Не бих рискувала да изпусна круиз заради изтърван самолет и бих взела или нощен, или супер ранен полет, примерно 6 сутринта, пристигащ в 9ч. във Флорида. До Маями съм стигала с полет кацащ във Форт ЛЛ - не е проблем да ползвате оттам Лифт или Убър, в неделя не би трябвало да има много трафик.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Eva eva каза:

До 17 ч. най-късно трябва да съм на порта.

Това звучи много оптимистично.  Кога отплува корабът - едва ли по-късно от 18 ч.?   Това значи, че трябва да сте там не по-късно от 15 ч. според мен - има куп формалности, докато се качите, не рискувайте.

И да - полетът е добре да пристига предната вечер или много рано сутринта - всичко се случва...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.