Прескочи до съдържание

Booking.com - безплатни входове по атракции


Препоръчани мнения

Да, видях, но мисля, че не е особено редно да си променят условията когато и както си искат. В случая пише, че кодът е на стойност 100 евро. Докато дойде време да го използвам сигурно изобщо няма да е валиден. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И при мен е променено. И въпреки всичко, не е редно в движение да си променят каквото им скимне. Аз си направих снимки на всички атракции и техните задраскани цени и зеленото "Безплатно", но не се сетих да снимам долу FAQ. 

Връзка към коментар

След като са задраскани цените и пише 0Е на всички атракции, то не би ли следвало колкото и посещения да имаме, сборът да е 0 и да се вместиме в този лимит от 100Е? Това е оптимистичният вариант, наистина не е готино да променят в движение условията, а още по-тъпо е ако се има предвид цената преди отстъпката и си букнал много нощувки, защото излиза, че лимитът е еднакъв за 1 и 5 нощувки...

Връзка към коментар
преди 3 минути , christuff каза:

Освен това те си противоречат понеже има атракции с цени над 100 евра и пише free, а реално кода не ги покрива според новото условие.

Нищо не им пречи да чарджнат хората за остатъка над лимита от 100Е :(

Връзка към коментар

Важни са условията в момента на активиране на офертата, а не какво ще си измислят по-късно. Че нали по същата логика може постфактум да излепят нещо измислено като "такса резервация - 50 евро" и да си правят каквото си искат. Искрено се надявам някой от вас да е успял да запази условията на офертата по време на резервация. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Георги каза:

Важни са условията в момента на активиране на офертата, а не какво ще си измислят по-късно. Че нали по същата логика може постфактум да излепят нещо измислено като "такса резервация - 50 евро" и да си правят каквото си искат. Искрено се надявам някой от вас да е успял да запази условията на офертата по време на резервация.

Аз си ги разпечатах,но какво ще ми помогне това?

Връзка към коментар
В момента, christuff каза:

Аз си ги разпечатах,но какво ще ми помогне това?

Ще ти помогне, ако решиш да ги гониш по институциите. Ако тази вероятност те притеснява и не ти се занимава, докато в същото време те е страх, че може да те таксуват, няма какво друго да направиш, освен да откажеш резервациите или да гледаш да стоиш в лимита. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От една страна в мейлите има това:

 

Are there hidden charges or fees?
No charges, no fees – you can visit every attraction, completely free.

 

Но пък е интересно, че някои ТА са казали, че има лимит 1000Е... Доста объркано става!

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги каза:

Ще ти помогне, ако решиш да ги гониш по институциите. Ако тази вероятност те притеснява и не ти се занимава, докато в същото време те е страх, че може да те таксуват, няма какво друго да направиш, освен да откажеш резервациите или да гледаш да стоиш в лимита.

Ами аз сега реално незнам дали ще ме пуснат на плануваните ни атракции,за да мисля въобще за институции.Целия ми план е под въпрос и вероятен пълен провал,след като цялото пътуване ми е планувано на база ,че всички посочени атракции са безплатни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, christuff каза:

Ами аз сега реално незнам дали ще ме пуснат на плануваните ни атракции,за да мисля въобще за институции.Целия ми план е под въпрос и вероятен пълен провал,след като цялото пътуване ми е планувано на база ,че всички посочени атракции са безплатни.

Това е потенциален риск в почти всички оферти, които изглеждат твърде добре за да са истина и смяната на правилата в движение не е прецедент. Това, което можеш да направиш е да блъфираш, че наистина ще ги съдиш, не е задължително да го правиш. Покажи, че си знаеш правата, booking.com са европейска компания, т.е. може да се оплачеш тук: http://ec.europa.eu/consumers/solving_consumer_disputes/index_en.htm Конкретно за България: http://www.ecc.bg/ 

 

Можете да се оплачете още сега според мен, не е задължително да е чак след като ви ударят картите със сумата над 100€. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , Stryper каза:

Опитай да им пишеш сега и приложи предишните условия.

Най-малкото могат да предложат някакви кодове за намаление на атракциите като компенсация.

 

Ами сега ще им пиша,ама ние реално утре вечер тръгваме ,а те май не бързат с отговорите.

 

А тя каква е точно схемата?Кода е свързан с картата и мога да си ходя по атракциите ,но всичко над 100 евро ще ми го спрат от нея ли?

Връзка към коментар
преди 1 минута , christuff каза:

Ами сега ще им пиша,ама ние реално утре вечер тръгваме ,а те май не бързат с отговорите.

 

А тя каква е точно схемата?Кода е свързан с картата и мога да си ходя по атракциите ,но всичко над 100 евро ще ми го спрат от нея ли?

Направо звъни.Аз още нямам отговор на запитване от близо месец.През тази седмица пък получих отговор по друга резервация за която вече ми отговаряха веднъж.Изобщо съпортът им вече хич го няма.Май оня служител на Букинг,който ми обясняваше,че не могат да ми генерират код,защото не знаели кои ще са им партньори и дали изобщо ще имат такива,ще се окаже прав.Най-лесно ще оправят кашата,ако се окажат без партньори.

Връзка към коментар

Има атракции които струват над 100 евро и в тогавашните условия са зачертани и пише, че струват 0 евро. Това би трябвало да ви е достатъчно за да оспорите евентуално искане за плащане на разликата. Допитайте се и до агенция за защита на потребителя, но не би трябвало да ви цакат с "топла бира" в последствие.

Връзка към коментар

това със заплахите за съд ми изглежда несъстоятелно, все едно някой да съди MMT, че утре някой от кодовете им няма да е валиден? 

 

може и да бъркам генерално, но когато някой ти дава нещо безвъзмездно, това е дарение, а то самото е едностранен договор - зависи от волята на дарителя, дори по нашия закон за задълженията и договорите обещанието за дарение не произвежда действия, т. е. е нищожно

 

все пак и всеки рекламен бюджет е ограничен, и не може дълго да издържи при тестване с 1000 евро в час, си мисля... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, antea каза:

това със заплахите за съд ми изглежда несъстоятелно, все едно някой да съди MMT, че утре някой от кодовете им няма да е валиден? 

 

може и да бъркам генерално, но когато някой ти дава нещо безвъзмездно, това е дарение, а то самото е едностранен договор - зависи от волята на дарителя, дори по нашия закон за задълженията и договорите обещанието за дарение не произвежда действия, т. е. е нищожно

 

все пак и всеки рекламен бюджет е ограничен, и не може дълго да издържи при тестване с 1000 евро в час, си мисля... 

Ами ако ММТ са отбелязали, че кодът е валиден до еди коя си дата и няма лимит колко може да бъде използван, да, аналогично е. Говорим за услуга, чиито параметри се променят постфактум, дали е безвъзмездно или не въобще не е фактор в случая. А booking имаха прееедостатъчно време да си преценят маркетинговия бюджет, не да се сещат след седмици, когато хората са накупили самолетни билети специално заради промото. 

Връзка към коментар
Георги Матеев

За пореден път се убеждавам, че booking.com вече не са това, което бяха някога. Все по-често разочароват клиентите си, явно прекалено голямото разрастване не им влияе добре.

 

Аз лично ще си използвам всички планирани атракции в Дубай, а ако после си позволят да ми чарджнат картата дори за 1 цент ще оспоря всички транзакции и ще ги репортна по всички възможни институции.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

всъщност офертата каква е била- резервирайте днес и ще получите безплатно достъп до атракции, нали така? това е, което виждахме всички

 

по-конкретна информация хората са получили СЛЕД като са купили действителната услуга, която всъщност продават - резервация на настаняване, т. е изначално никой не е бил директно заблуждаван, че ще има пълен безплатен достъп до всичко изброено след това

 

на практика Букинг имат двустранен договор с потребителя само за основната услуга, защото не е безвъзмездна, а другото е нещо допълнително и безплатно, и зависи изцяло от тях, защото нищо не даваш насреща, даже много скоро хората забелязаха, че линковете ка динамични във времето 

 

не ги оправдавам, ама всеки здрав разум можеше да предположи, че при тия нива на употреба схемата не можеше да продължи дълго, затова в такиква случаи печелят главно първите... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Stryper каза:

Никой още не знае. Може да опиташ да промениш картата си с дебитна с малка наличност, за да не ти вземат пари без да знаеш сумите.

Ами аз по принцип имам регистрирана само дебитна карта в букинг.Даже днес банката ми издаде нова пластика и сега се чудя да я регистрирам ли или не.Може би ще я регистрирам,но без да вкарвам пари по нея както ме съветваш и ще видим какво ще стане.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

изобщо не смятам, че ще чарджват карти, без съгласие на притежателите им, това все още не е било и обявено официално по никакъв начин , много по-вероятно е кодът просто да стане невалиден, и ако искаш да посетиш нещо, да трябва да решиш на място дали да си го платиш сам

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.