Прескочи до съдържание

Booking.com - безплатни входове по атракции


Препоръчани мнения

преди 4 минути , antea каза:

всъщност офертата каква е била- резервирайте днес и ще получите безплатно достъп до атракции, нали така? това е, което виждахме всички

 

по-конкретна информация хората са получили СЛЕД като са купили действителната услуга, която всъщност продават - резервация на настаняване, т. е изначално никой не е бил директно заблуждаван, че ще има пълен безплатен достъп до всичко изброено след това

 

на практика Букинг имат двустранен договор с потребителя само за основната услуга, защото не е безвъзмездна, а другото е нещо допълнително и безплатно, и зависи изцяло от тях, защото нищо не даваш насреща, даже много скоро хората забелязаха, че линковете ка динамични във времето 

 

не ги оправдавам, ама всеки здрав разум можеше да предположи, че при тия нива на употреба схемата не можеше да продължи дълго, затова в такиква случаи печелят главно първите... 

 Сега си погледнах снимките от резервацията за Париж и там пише цитирам:Резервирайте днес и получете безплатни билети за най-популярните атракции в Париж!Включително Версай,Лувъра,Нотр-Дам и много други.Това е оферта с ограничена продължителност! 

 

Връзка към коментар
Катя мравката
37 minutes ago, Георги said:

Това е потенциален риск в почти всички оферти, които изглеждат твърде добре за да са истина и смяната на правилата в движение не е прецедент. Това, което можеш да направиш е да блъфираш, че наистина ще ги съдиш, не е задължително да го правиш. Покажи, че си знаеш правата, booking.com са европейска компания, т.е. може да се оплачеш тук: http://ec.europa.eu/consumers/solving_consumer_disputes/index_en.htm Конкретно за България: http://www.ecc.bg/ 

 

Можете да се оплачете още сега според мен, не е задължително да е чак след като ви ударят картите със сумата над 100€. 

 

В случая ме дразни единствено това, че ни дискриминират - компенсират грешката си в офертата като дават на канадците лимит 500 евра /според  човека в Трипадвайзър/, на някакви други 1000, а за нас българите 100 евра. Ако за всички лимита беше 100 евро, щях да приема слагането на лимит за нещо нормално. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Аз лично ще си използвам всички планирани атракции в Дубай

Вероятно изобщо няма да те оставят да ги ползваш безплатно над лимита. Сигурно няма да работи кода като надхвърлиш EUR 100.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 41 минути , koliob каза:

Вероятно изобщо няма да те оставят да ги ползваш безплатно над лимита. Сигурно няма да работи кода като надхвърлиш EUR 100.

Ще работи, естествено, просто в последствие ще искат да ме таксуват за сумата над 100 евро. Нали по принцип това е концепцията на този QR код за в бъдеще - да служи за ПЛАЩАНЕ на атракциите, като директно booking ти чарджва картата.

 

Очертава се забавно и отсега се приготвям за предстоящия двубой. Съжалявам, но са пълни смешници в случая.

 

Иначе в прикачения .pdf има условията към момента на резервацията. Там черно на бяло четем:

 

Are there hidden charges or fees?
There are no charges and no fees for using this offer

 

И не се споменава нищо за лимити, разбира се.

Dubai Attractions - Booking.pdf

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Катя мравката
49 minutes ago, antea said:

 

на практика Букинг имат двустранен договор с потребителя само за основната услуга, защото не е безвъзмездна, а другото е нещо допълнително и безплатно, и зависи изцяло от тях, защото нищо не даваш насреща, даже много скоро хората забелязаха, че линковете ка динамични във времето 

 

Предполагам, че един юрист, каквата аз не съм, ще приеме сделките за пряко свързани, тъй като втората сделка е инициирана от търговското предприятие с цел да сключи първата. 

Редактирано от Катя мравката
Връзка към коментар

В офиса имам принтирани атракциите за Рим и Барселона и условията за ползване на кода към датата на резервирането. Би трябвало дори при прибирането да е излязла датата на принтиране и url-то. Ще погледна другата седмица и ще им пусна едно запитване. 

Изключително некоректно от тяхна страна. 

Връзка към коментар

Неприятното е и , че непрекъснато променят атракциите и сумите, които се предполага че струват, и са задраскани. Аз специално следя Рим-вече липсва Вила Боргезе. Шатъла с рейс от-до летището  веднъж е 6 евро, друг път е 9евро. Докато дойде време да го ползвам този код, май ще стане почти безполезен :(

Връзка към коментар

Както някой беше писал по-горе и на мен откзаха да ми генерират код, като казаха че такъв ще ми бъде издаден 4 дена преди заминаването, което никъде не е потвърдено, че ще бъде спазено. Този разговор от около един час бе проведен по телефон, след като около 2 седмици нямах отговор на мейла си. Момичето, с което говорих каза че е направило запитване до отдела, който се занимава с този въпрос и до седмица ще ми отговорят, минаха сигурно две и нищо.

Аз приложих тактитаката със заплахите, което може би доведе уж до изпрщане на запитване до друг отдел, но не съм сигурна, че е направено.

Обясних им със спокоен тон, че са некоректни и подлевеждат клиентите си, прилагат различни условия към тях и следва да се коригират защото желая правните си познания да ги използвам само служебно.

Няколко пъти ги попитах къде мога да се запозная с общите условия на офертата, които те така настоятелно ми цитираха (че 4 дни преди заминаванеот ще ми пратят код, защото до тогава не се знаело кои търговци щели да са им партньори). Естествено, отговор не получих.

Професионално ще си позволя да не се изказвам категорично защото не разполагам с условията на офертата, но аз лично при направата на такива винаги залагам текст( а и мисля, че го има почти във всички условия), че Търговеца може едностранно да изменя условията на офертата и приемайки/закупувайки услугата ти се съгласяваш с това.

Ще се радвам, ако някой колега наведе правни доводи, че това не е така и те не са "си вързали гащите".

Редактирано от Vyara
Връзка към коментар
преди 5 минути , Vyara каза:

Както някой беше писал по-горе и на мен откзаха да ми генерират код, като казаха че такъв ще ми бъде издаден 4 дена преди заминаването, което никъде не е потвърдено. Този разговор от около един час бе проведен по телефон, след като около 2 седмици нямах отговор на мейла си. Момичето, с което говорих каза че е направило запитване до отдела, който е занимава с този въпрос и до седмица ще ми отговорят, минаха сигурно две и нищо.

Аз приложих тактитаката със заплахите, което може би доведе уж до изпрщане на запитване до друг отдел, но не съм сигурна, че е направено.

Обясних им със спокоен то, че са некоректни и желая да се коригират защото желая правните си познания да ги използвам само служебно.

Няколко пъти ги попитах къде мога да се запозная с общите условия на офертата, които те така настоятелно ми цитираха (че 4 дни преди заминаванеот ще ми пратят код, защото до тогава не се знаело кои щели да са им партньори).

Професионал ще си позволя да не се изказвам защото не разполагам с условията на офертата, но аз лично при направата на такива винаги залагам текст( а и мисля, че го има почти във всички условия), че Търговеца може едностранно да изменя условията на офертата и приемайки тази оферта и бщите условия ти се съгласяваш с това.

Ще се радвам, ако някой колега наведе правни доводи, че това не е така и те са "си вързали гащите".

На мен отказаха да ми генерират код за едната резервация,въпреки че по другата имам,а доводите които изтъкнаха са точно тези,че не знаят кои и дали въобще ще имат партньори към момента на пътуването.Дори при първия разговор един младеж много уверено ми разправяше,че е невъзможно да има генерирани кодове за по-късни дати/м.декември/.Чак доказателства искаше да му изпращам.Миналата седмица съвсем неочаквано получих отговор от друг служител в който ми обясняваше че такъв код ще се генерира от 4 до 7 дни преди пътуването.Различните резервации имали различен период и да не се тревожа,била съм включена в програмата.Изобщо мисля,че кашата е голяма и самите служители не са на ясно какво да отговарят.Аз лично общи условия не вярвам някой да Ви изпрати.И без да съм черногледа си мисля,че много скоро дори и тези 100Е за атракции ще ги премахнат тихо-мълком.Но е добре и юристите да се изкажат.По време на резервация аз виждах това:Резервирайте днес и получете безплатни билети за най-популярните атракции в Париж!Включително Версай,Лувъра,Нотр-Дам и много други.Това е оферта с ограничена продължителност!

Връзка към коментар

И аз получих уверение по телефона, че съм била включена в програмата и съм адвокат и се изказвам, че кой какво ми говори по телефона не ме топли особено ;) Не ме грее и като ми цитира някакви условия, които няма къде да ги прочета, но съм силно убедена, че ако подадам какъвто и да е иск ще ги предостовят и е много вероятно да не прочета това, което искам.

Този филм съм го играла, когато мои клиенти бъдат заплашени, че някой клиент ще ги съди. В този случай, си изкривявам десния край на устата в лека усмивка и казвам... г-н/г-жо това е ваше право и естествено ако решите се възползвайте от него ;)

 

Връзка към коментар

Сега се загледах и забелязах , че в мейла който получих с кода за атракциите, от долу под самия код има ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ  и там  са старите условия на промоцията.

 

To say thanks for booking with us, we want to make sure your Barcelona trip is one to remember. We're giving you and your travel group free entrance to top attractions including museums, tours and activities.

This QR code is all you need to take with you. Each attraction will scan it to give you and your group free entrance.

 

Frequently Asked Questions

Do people visiting with me get free tickets, too?
Yes, your travel group can all visit with you for free using your QR code.

When's this offer valid?
Your code will be valid anytime between 12:01 am on your check-in date and 11:59 pm on your check-out date.

How can I book tickets for these attractions?
We don't offer this option right now on Booking.com. There are some attractions that ask that you contact them to reserve your place. Check the details of each attraction to find out more.

Where do I collect my tickets?
For most attractions, just arrive with your code and show it to staff at the entrance. There are some that require ticket collection at another location. Double-check the details of each attraction to be sure.

Can I extend the dates that I can use my code?
The code will only be valid from the check-in to check-out dates of your reservation. Every code is unique to each reservation.

Are there hidden charges or fees?
No charges, no fees – you can visit every attraction, completely free.

Can I change the guest name on the code? 
The name on the code doesn't matter, attractions don't require this information.

How do I get help with my accommodations?
For any questions about your accommodation reservation, visit the Booking.com Customer Service page.

Here you'll find full details and common questions.

Enjoy your trip!
The Booking.com Team

 

Този текст в разпратените мейли няма как да променят.  Проверете и при вас .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами то в самите мейли с които ти пращат кода си стоят старите условия и от букинг няма как да го скрият това.Така че всеки ,който има пратен код има и доказателство за условията към момента на резервация.Дали е достатъчно, за да си търсим правата не съм компетентен да кажа,но е много долно да подвеждат така потребителите.Много от резервациите са направени само заради лъжата за безплатни атракции.

Връзка към коментар
преди 3 минути , christuff каза:

Ами то в самите мейли с които ти пращат кода си стоят старите условия и от букинг няма как да го скрият това.Така че всеки ,който има пратен код има и доказателство за условията към момента на резервация.Дали е достатъчно, за да си търсим правата не съм компетентен да кажа,но е много долно да подвеждат така потребителите.Много от резервациите са направени само заради лъжата за безплатни атракции.

А ти пробва ли да говориш с тях по телефон?

Връзка към коментар
преди 6 минути , christuff каза:

Ами то в самите мейли с които ти пращат кода си стоят старите условия и от букинг няма как да го скрият това.Така че всеки ,който има пратен код има и доказателство за условията към момента на резервация.Дали е достатъчно, за да си търсим правата не съм компетентен да кажа,но е много долно да подвеждат така потребителите.Много от резервациите са направени само заради лъжата за безплатни атракции.

Точно това имах предвид. Всички имаме условията на промоцията към датата на резервациите. Но и аз не мога да кажа , до колко това може да натежи в наша полза.

Връзка към коментар
преди 3 часа, bobole4e каза:

Неприятното е и , че непрекъснато променят атракциите и сумите, които се предполага че струват, и са задраскани.:(


Това, което аз виждам в момента за Лондон и за Дубай, са същите атракции, със същите задраскани цени и надпис free до тях, каквито бяха когато резервирах и  получих кода и линка към атракциите.

Връзка към коментар
преди 37 минути , Фичо каза:


Това, което аз виждам в момента за Лондон и за Дубай, са същите атракции, със същите задраскани цени и надпис free до тях, каквито бяха когато резервирах и  получих кода и линка към атракциите.

За Париж са същите атракции без промяна.

Връзка към коментар
преди 17 минути , margarettod каза:

При мен офертата за Вила Боргезе е налична. 

Незнам...аз продължавам да не я намирам. Но за цената на шатъла ето снимки.

Това виждам, като отворя линка с всички атракции:

5.jpg.5c1ba725c7245a63d3404e47f72efd1e.jpg

Влизам в още информация-цената вече е 11евро

11.thumb.jpg.d4d835f4560e4ef6a3fefd9a5877267a.jpg

Няколко страници по-напред в темата бях постнала списък с атракциите в Рим-от 24.06. Там шатъла е 6евро. За трансфера с кола, който също присъстваше в началото и отдавна липсва, бях писала преди време.

 

Връзка към коментар

Липсата на лимити и разказите на ползвалите кода в последния месец създадоха усещането, че няма никакви ограничения. Иначе booking.com не са обещавали подобно нещо. Или поне никъде не са го написали по този начин. Не ги оправдавам, но така или иначе това няма как да продължи без да претърпят значими загуби. EUR 100 си е много хубав подарък за резервации със стойност EUR 100 - EUR 500, но явно много хора са се настроили да похарчат наколко хиляди за чужда сметка и сега са разочаровани.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Катя мравката
24 minutes ago, koliob said:

 EUR 100 си е много хубав подарък за резервации със стойност EUR 100 - EUR 500, но явно много хора са се настроили да похарчат наколко хиляди за чужда сметка и сега са разочаровани.

За мен 100 евро също е много хубав подарък, макар също да се бях настроила на повече. Някои обаче се бяха настроили не само да харчат, но и да печелят препродавайки безплатните атракции, така че може би си ни е заслужено орязването.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.