Прескочи до съдържание

Booking.com - безплатни входове по атракции


Препоръчани мнения

преди 5 минути , antea каза:

е как ще е все едно? наистина ли не правиш разлика между това да имаш един равнопоставен двустранен договор с взаимоизгодни насрещни престации

Сигурно има разлика, аз говоря по принцип за практиката да се добавят постфактум ограничителни условия.

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
Катя мравката
13 minutes ago, antea said:

е как ще е все едно? наистина ли не правиш разлика между това да имаш един равнопоставен двустранен договор с взаимоизгодни насрещни престации /точно такъв е договора на букинг с хотелите, защото от тях взимат комисионна, а с клиентите са само посредник, който продава чужда услуга/ и едностранното им действие да ти дадат нещо като бонус, което зависи изцяло от тях?

Те всъщност извършват дарение под условие /и то свързано с евентуално насрещно плащане/, защото не си ли букнеш хотел чрез тях, няма да ти дадат кода. А хората са изпълнили своята част от сделката - букнали са хотела.

Букинг е вярно посредник, но не само действа от свое име, но и както от чужда сметка по отношение на хотелите, така и от своя сметка по отношение на атракциите. Казвайки това обаче, аз съм доволна от Букинг, защото никой друг оператор досега не ми е дал никакъв бонус, с изключение на ММТ

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 3 часа, bad kid каза:

Ем, ШЕ ВИДЯТ ТЕ  :biggrin: Спирам ги докато не ми пуснат оферта с безплатен полет.

То може и да е стара работа,ама аз чак сега забелязвам,че в началната страница действително може полет да потърсиш.Прехвърля към Kayak.com.Току_виж  и с безплатните полети започнат да ни залъгват.:lol:

 

 

Редактирано от mamaivy
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , mamaivy каза:

.Току_виж  и с безплатните полети започнат да ни залъгват.:lol:

 

 

Безплатен, ама само до 5000м. височина, ако самолетът се качи по-високо, става платен :biggrin:

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

В tripadvisor има коментари, че кода работи до 100-те евро и след това пише, че е изчерпан лимита. Чудя се дали да се оплаквам сега или да изчакам, тъй като ние ще пътуваме през ноември.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 9 минути , Stryper каза:

В tripadvisor има коментари, че кода работи до 100-те евро и след това пише, че е изчерпан лимита. Чудя се дали да се оплаквам сега или да изчакам, тъй като ние ще пътуваме през ноември.

Ясно, значи все пак ще са измекяри докрай.

 

Като се замисля - въобще не ми се занимава с неадекватния им бавен съпорт и да хабя нерви. Ще променя резервацията си от 4 на 1 нощувки и ще ползвам 100-те евро код през първия ден. Останалите 3 нощувки ще си букна наново от ММТ, където същия хотел е двойно по-евтин. Така или иначе имах очакване за подобно развитие и бях с предварителна нагласа, че най-вероятно ще си плащам за избраните забавления.

 

Но с тези аматьорски похвати booking.com определено съвсем ме загубиха като клиент. В знак на протест ще отменя и 3 други предстоящи резервации при тях.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
В момента, Stryper каза:

Ако имаш време не си отменяй резервацията с кода. Аз се надявам да променят условията след оплакванията на хората. 

Е, ще почакам, разбира се. Имам безплатна отмяна до 11 септември. Ако няма положителна промяна в условията ще си оставя само първата от 4-те нощувки за да ползвам поне тея 100 евро.

 

Но другите ми 3 резервации (те са за съвсем други дестинации и не са свързани с кодове) ги отмених току-що, като ще взема хотелите от друго място. Не искам booking да изкарват пари от мен, въпросът е принципен.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Добре де,аз друго не разбирам.

Вие наистина ли повярвахте,че ще има безплатен  обяд за хиляда и кусур евро?До безкрай.

Още в началото си беше ясно,че има "нещо гнило".

Май пак трябва да напиша притчата за сфинкса,който казал:" не очаквай твърде много..."

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 минути , Георги Матеев каза:

Ако няма положителна промяна в условията ще си оставя само първата от 4-те нощувки за да ползвам поне тея 100 евро.

Ще бъде ли валиден кода при промяна на резервацията?

Връзка към коментар
преди 14 минути , AlexandraKo каза:

Добре де,аз друго не разбирам.

Вие наистина ли повярвахте,че ще има безплатен  обяд за хиляда и кусур евро?До безкрай.

Още в началото си беше ясно,че има "нещо гнило".

Май пак трябва да напиша притчата за сфинкса,който казал:" не очаквай твърде много..."

Да си кажа за мене.Аз нито за момент не съм и вярвала,че ще излезе нещо от тази оферта.Но като всеки поне малко разумен човек си помислих,че след като сами ми предлагат тази оферта,вероятно са си направили сметката.Все пак не са гаражна манифактура,а платформа с голям пазарен дял.Най-малкото предполагах,че са ограничили офертата до определен брой потребители.Нали затова си имат съответни отдели, да мислят.Как и защо и с каква логика сътвориха тази каша,не знам.В моя конкретен случай и двете ми резервации са за по ден.Като се има в предвид и колко все по-неорганизиран турист ставам,вероятно и 100-те евро няма да изхарча.Ама то и те вероятно няма да са актуални до декември.Но две неща ми направиха много голямо впечатление в случая.Първо-съпортът им откровено не е подготвен,да не използвам думата лъже,нищо че до скоро ги хвалех много в друга теми.И второ,изобщо не ми хареса тази смяна на условията тихо-мълком.Можеха да изпратят мейл примерно,в който да обяснят,че има злоупотреби,че по някаква причина се налагат промени и т.н.,Знам,че не са длъжни,но остава добро впечатление.След цялото това недомислие,като прибавя и двете ми отменени от хотелите резервации за това лято,и аз като Матеев си отмених всички резервации без тези двете,и още една през линк на приятел.Не знам колко щяха да загубят Букинг,ама и така няма да загубят малко.И колкото и да се опитват да се докарат като Expedia с нововъведенията си за полети,атракции и т.н.,докато не си оправят съпорта,нищо хубаво не очаквам от тях.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 59 минути , AlexandraKo каза:

Добре де,аз друго не разбирам.

Вие наистина ли повярвахте,че ще има безплатен  обяд за хиляда и кусур евро?До безкрай.

Още в началото си беше ясно,че има "нещо гнило".

Май пак трябва да напиша притчата за сфинкса,който казал:" не очаквай твърде много..."

Не си права. Няма абсолютно никакво значение кой какво е очаквал или повярвал, след като условията на промоцията бяха написани кристално ясно и всеки можеше да ги прочете и да вземе решение на тяхна база. Никъде не се споменаваше за какъвто и да е лимит.

 

В последствие условията се промениха едностранно, прецаквайки клиента и плановете му. Остава факт, че в случая поведението на booking.com е абсолютно некоректно и е очевидно, че в момента замитат грешка от тяхна страна. Като са толкова велики нека си понесат отговорност за недоглеждането, а не постфактум да извиват ръцете на клиентите по толкова тъп начин.

 

преди 52 минути , Dreamm каза:

Ще бъде ли валиден кода при промяна на резервацията?

Честно казано почти не ме интересува. При всички случаи нямам намерение да платя двойна цена на хотел заради едни пикливи 100 евро, като този код до септември може дори въобще да не работи.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Не си права. Няма абсолютно никакво значение кой какво е очаквал или повярвал, след като условията на промоцията бяха написани кристално ясно и всеки можеше да ги прочете и да вземе решение на тяхна база. Никъде не се споменаваше за какъвто и да е лимит.

 

В последствие условията се промениха едностранно, прецаквайки клиента и плановете му. Остава факт, че в случая поведението на booking.com е абсолютно некоректно и е очевидно, че в момента замитат грешка от тяхна страна. Като са толкова велики нека си понесат отговорност за недоглеждането, а не постфактум да извиват ръцете на клиентите по толкова тъп начин.

 

Честно казано почти не ме интересува. При всички случаи нямам намерение да платя двойна цена на хотел заради едни пикливи 100 евро, като този код до септември може дори въобще да не работи.

Да,да,  може и да не съм права, че  такива неща винаги ги подлагам на голямо съмнение.Просто, не искам да се ядосвам и разочаровам. Изчаквам, докато се натрупа опит и стане ясно какво се случва.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Не си права. Няма абсолютно никакво значение кой какво е очаквал или повярвал, след като условията на промоцията бяха написани кристално ясно и всеки можеше да ги прочете и да вземе решение на тяхна база. Никъде не се споменаваше за какъвто и да е лимит.

 

В последствие условията се промениха едностранно, прецаквайки клиента и плановете му.

 

ама и ти не си съвсем прав :) условията никъде не са били публично написани, а си ги научил, защото някой друг е споделил личния си имейл, изпратен конкретно до него СЛЕД като е резервирал

 

предполагам, че букинг ще се оправдаят с това, че всеки юзър е направил резервация, защото е имал някакви планове да ходи в съотвегния град, и чак след това е разбрал какво точно му подаряват, а това, че масово хората са си направили извънредни планове, за да усвоят някаква аванта, научена от чуждо споделяне, не е техен проблем

 

в крайна сметка ето и ти смяташ да усвоиш "пикливите" им 100 евро... като руснаците, дето пият с отвращение :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В имейл, който получих с кода има противоречие с лимита от 100 евро - "Хората, с които пътувам, също ли получават безплатни билети?
Да, всички от вашата група могат да посетят атракции безплатно, използвайки вашия QR код. " , което не е вярно. Ако групата е от 5 човек например, а атракция струва 21 евро на човек, как ще стане безплатното посещение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , antea каза:

ама и ти не си съвсем прав :) условията никъде не са били публично написани, а си ги научил, защото някой друг е споделил личния си имейл, изпратен конкретно до него СЛЕД като е резервирал

 

предполагам, че букинг ще се оправдаят с това, че всеки юзър е направил резервация, защото е имал някакви планове да ходи в съотвегния град, и чак след това е разбрал какво точно му подаряват, а това, че масово хората са си направили извънредни планове, за да усвоят някаква аванта, научена от чуждо споделяне, не е техен проблем

 

в крайна сметка ето и ти смяташ да усвоиш "пикливите" им 100 евро... като руснаците, дето пият с отвращение :biggrin:

А има ли значение,с какви мотиви си е направил резервацията всеки един,след като е получил от Букинг мейл,започващ така:В знак на благодарност за Вашата резервация,ние подаряваме на Вас и на всички с Вас,безплатен вход в най-добрите музеи,забележителности,турове...Това го питам само хипотетично,защото много ми е интересна и друга гледна точка.Така де,никой не ги е бил през ръцете да пращат тези мейли.:)И още нещо се сещам сега от онзи почти малоумен разговор с момчето от съпорта им.Той на няколко пъти споменаваше,че Букинг.ком по никакъв начин не ме е дискриминирало като клиент,тогава не се сетих да попитам в каква връзка го споменава.Сега обаче мисля дали не е това препъникамъчето?

Връзка към коментар
2 hours ago, Marisha said:

В имейл, който получих с кода има противоречие с лимита от 100 евро - "Хората, с които пътувам, също ли получават безплатни билети?
Да, всички от вашата група могат да посетят атракции безплатно, използвайки вашия QR код. " , което не е вярно. Ако групата е от 5 човек например, а атракция струва 21 евро на човек, как ще стане безплатното посещение.

Лесно, ще ти чарджват картата за сумата от 5 евро :-)

Връзка към коментар
Катя мравката
On 7/22/2017 at 0:03 AM, Катя мравката said:

 

В случая ме дразни единствено това, че ни дискриминират - компенсират грешката си в офертата като дават на канадците лимит 500 евра /според  човека в Трипадвайзър/, на някакви други 1000, а за нас българите 100 евра. 

Видях в Трипадвайзър че и на другите там американци ли са канадци ли не знам, са им сложили вече лимит 100 евра

Малко стана като в смешката - Имате ли някакви атракции тук. Имахме една атракция, ама се ожени в другото село.

Редактирано от Катя мравката
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, преди няколко дни посетих Париж и ползвах кодовете.Навсякъде си вървяха с изключение на туровете, за които трябва да си вземеш билет от агенцията, която ги организира и често за толкова кратки дати нямат свободни места(посещения на места извън Париж или на известни забележителности - Версай, Айфеловата кула с гидове и големи групи).Никъде нямаше ограничение за 100 евро или друга сума и това са пълни глупости.Единственото, за което съжалявам е, че букнах хостел само за един човек, а бяхме четирима и безплатната промоция важеше само за двама(явно смятат, че е на стая за двама), а за другите двама трябваше да си плащаме, но 50% на всички атракции си е много добро попадение.Посетих Версай, Лувъра, Айфеловата кула, гурме тур, музеят Орсе, Парижката опера, Аквариума в Париж, както и музея на восъчните фигури и навсякъде си влизахме.След 3 седмици имам ново пътуване, този път до Лондон и ще ви информирам как е хавата там :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 26 минути , cybersimo каза:

Лесно, ще ти чарджват картата за сумата от 5 евро :-)

Ама тогава посещението няма да е безплатно -"Да, всички от вашата група могат да посетят атракции безплатно, използвайки вашия QR код. "

Връзка към коментар

Това си е брутална издънка на Букинг. Можеха просто да изпратят кода със 100 евро лимит и всичко да е ясно отначало и щях да съм доволен и щастлив, защото „кой ми дава 100 евро“.  Да, ама не. Меко казано се застреляха в крака с тази „промоция“, защото от това изгарят най-вече редовните им клиенти. Продължавам да недоумявам какво смятат, че постигат с подобна стъпка. :blink:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 5 часа, antea каза:

ама и ти не си съвсем прав :) условията никъде не са били публично написани, а си ги научил, защото някой друг е споделил личния си имейл, изпратен конкретно до него СЛЕД като е резервирал

 

предполагам, че букинг ще се оправдаят с това, че всеки юзър е направил резервация, защото е имал някакви планове да ходи в съотвегния град, и чак след това е разбрал какво точно му подаряват, а това, че масово хората са си направили извънредни планове, за да усвоят някаква аванта, научена от чуждо споделяне, не е техен проблем

 

в крайна сметка ето и ти смяташ да усвоиш "пикливите" им 100 евро... като руснаците, дето пият с отвращение :biggrin:

Примамливата оферта за безплатни атракции излизаше публично при най-обикновено търсене на хотел в някой от 4-те промоционални града и можеше да я видиш дори случайно. Обещали са нещо напълно конкретно, което те е мотивирало допълнително, после след резервация са пратили пълните условия черно на бяло, ти си ги прочел детайлно и си се съгласил с тях, с което въпроса принципно приключва. Докато booking изведнъж едностранно добавят важен детайл, който прави първоначалната им оферта в пъти по-неинтересна.

 

Все едно да подпишеш договор, но някой после без твое знание и съгласие да подмени една от страниците за да добави точка, която е изцяло против твоя интерес. Би ли толерирала подобно нещо?

 

А 100-те евро са наистина пикливи (без кавички) и всъщност май дори няма да ги ползвам въобще, тъй като:

 

1) Не стигат за почти нищо интересно, особено за двама души.

2) Моят хотел през ММТ е със €120 по-евтин спрямо booking. Вече не ми излиза сметката да платя €120 отгоре за да ползвам атракции за само €100 (и то ако кодът въобще продължи да работи след 2 месеца).

3) Чувствам се тотално дискриминиран, виждайки как стотици хора ползваха десетки атракции без ограничения.

4) Почвам да мисля, че booking.com съзнателно са ме заблудили, та покрай "безплатните атракции" хем да ме използват да им правя реклама и хем да ме накарат да купя техния (скъп) основен продукт: хотелски нощувки.

 

Ако още отначало беше обявено - ползвате безплатни атракции до едикакваси стойност - то никой нямаше да има претенции и всеки щеше да е супер доволен от бонуса. Но в случая е безумно каква каша сътвориха... Така просто не се прави бизнес, а се гонят клиенти. Маркетинг отделът им получава слаб 2.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Току що направих резервация за тур струващ над 200лв за четири човека и мина успешно.Следващият опит вече не мина.Явно кодът е валиден до превишаване на сумата без значение с колко.ето и меила от букинг

 

Hi Kamen, 
We hope you’ve enjoyed visiting attractions for free!

You've now reached the limit of the free attractions offer. Your QR code has expired and can't be used at attractions anymore.

 

Here’s the overview of your free tickets:

Full-day Tour of Dubai with Burj Khalifa VisitAED 1,880

Total price AED 1,880
You saved AED 1,880

 

 

If you still want to visit more of the attractions listed, we recommend you purchase tickets directly from their website or venue.

Thanks for traveling with us!
The Booking.com Experience Team

 

Повече в четвъртък

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.