Прескочи до съдържание

Самолетен билет до Днепропетровск, Украйна


Препоръчани мнения

Търся начин да се добера до въпросния град, желателно със самолет. Приблизителна дата на отпътуване 7-17 септември. Проблемът е, че не зная кога точно ще се върна - може да остана 3 дни, а може и 30, всичко зависи от това, което ще се случи там (не зависи само от мен). Затова се колебая между еднопосочен и двупосочен билет. Ясно, че двупосочният е по-изгоден, но ако се наложи да се връщам на третия ден ... До Днепропетровск летят основно два превозвача - Turkish Airlines и Austrian. Часовете са удобни, пристига се в рамките на един ден, с едно прекачване (това е моето изискване). В момента двупосочен билет струва около 430 евро и на двете посочени авиокомпании (Тюркиш са малко по-евтини), като съм избрала примерен период 17 септ. - 8 окт. Не се справям особено добре с тарифите (на английски), но доколкото разбрах тази на Тюркиш мога да променя дата на връщане срещу 50 евро, но ако се наложи да се връщам по-рано може и да няма билети или пък да трябва да доплащам. За Аустриан не съм гледала, знам, че по принцип са много рестиктивни. От Варна до Днепропетровск (през Москва)  летят S7, но цената в най-добрия случай е 1500 лв. двупосочно.

 

Има вариант за евтин полет с Wizz Air до Киев през септември. Цената е добра, даже багажът и регистрацията са безплатни. Но отново възниква въпросът еднопосочен или двупосочен. Не съм летяла с нискотарифна авиокомпания досега, малко се притеснявам ако ми се наложи да сменям дати и да звъня по телефони от Украйна (може и да нямам тази възможност). Мога ли да си взема двупосочен, а да не се явя на обратния полет, а да си купя друг еднопосочен за връщането с Уизз като стане ясно кога ще се връщам?

 

От Киев ще взема сигурно автобус, макар до Днепропетровск да не е много близо и се пътува 7-8 часа (доколкото можах да намеря информация в нета). Проблемът ми е, че здравословното ми състояние не позволява големи натоварвания и не мога дълго да пътувам (отивам там да търся една клиника). Затова не разглеждам изцяло автобусни варианти (а има редовна линия Варна-Одеса) или влак (има Варна-Москва през Киев)

 

Ще пътувам с раница за лаптоп и сак на колелца (обемист).

 

Какво решение ще ми предложите?

Връзка към коментар

За полет след няма и месец нямаш голям избор. Аз бих заложил на полет до Киев и оттам с автобус ( пътувал съм с автобус Киев- Днепропетровск) , но ти си знаеш здравословното състояние.

Няма никакъв проблем да си купиш двупосочен полет и да ползваш само полета на отиване с която и да е авиокомпания , а при low cost може да си ползваш дори само полета на връщане  :)

Връзка към коментар

Мога ли да си взема двупосочен, а да не се явя на обратния полет, а да си купя друг еднопосочен за връщането с Уизз като стане ясно кога ще се връщам?

При Уиз няма нужда да взимаш двупосочен, двупосочния е като 2 еднопосочни сумирани. Т.е. няма проблем да вземеш еднопосочен и после като стане ясно връщането другия. Но може би е най-добре двупосочен с най-вероятната дата за връщане и смяна при нужда.

Или с традиционна АК, взимаш двупосочен с близка дата за връщане и после сменяш напред ако трябва, ще е по-изгодно отколкото далечна дата за връщане и да сменяш за утре примерно.

 

Не стана ясно откъде тръгваш, нещо споменаваш Варна. Варна-София с автобус, самолет до Киев и после автобус до Днепропетровск може би не е добра идея. 

 

С Уиз (до Киев), Остриан и Търкиш багажа все е включен в цената.

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар

Аз живея във Варна (и ще тръгвам от Варна). Имаме летище, но офертите от него обикновено са неизгодни, сравнено със София. Ако според Вас, neuromancer, полетът от София до Киев не е добра идея, бихте ли ми предложили друга? Аз вече описах вариантите от Варна: автобус Варна-Одеса (18 часа път), после пак автобус Одеса-Днепропетровск - 9 часа по разписание (защо толкова много не зная, разстоянието е 466 км.). Влак Варна-Киев: почти 2 денонощия, после пак автобус, няма да го понеса. Самолет Варна-Днепропетровск - 1500 лв. (не мога да си го позволя).

 

За багажа с Уизз до Киев имах предвид, че няма да плащам на бройка багаж, както е при другите им полети.

Връзка към коментар

 

Аз бих заложил на полет до Киев и оттам с автобус ( пътувал съм с автобус Киев- Днепропетровск) ..

 

Какво представляват автобусите по тая линия? Могат ли да се сравнят с нашите по маршрута Варна - София, например? Мога ли да си купя билет по интернет (и от кой сайт) или може и на място в Киев (не зная колко са пълни)? Колко часа реално се пътува?

Връзка към коментар

Ето два сайта за автобусни превози в Украйна, които намерих след кратко търсене в Гугъл: 

 

http://skybus.kiev.ua/en/across.html

 

http://e-travels.com.ua/en/index.php

 

И двата имат онлайн резервация, доколкото виждам. 

Редактирано от Meidj
Връзка към коментар

Има и вътрешни полети Киев- Днепропетровск, около 1 час, цена двупосочен около 1800 гривни (не знам какво значи това)

 

100 гривни около 18 лева

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар

Тогава беше организирано пътуване , а не с редовна автобусна линия. Общо взето пътувахме цяла нощ...

 

1800 гривни са доста пари.

Еми доста са - 360 лева, но ако не можеш да се лашкаш с автобус 7 чАса на отиване и пак толкова на връщане....

 

Освен това има доста полети всеки ден и вероятно е възможна добра комбинация, а и се спестяват разходи за таксита от летище до автогара. 

Връзка към коментар

Има билети за 2 полета от Киев до Днепропетровск на 7 септември по 95 евро (на следващия ден билетите стават по-скъпи)

http://booking.flyuia.com/  (Ukraine International Airlines) 

Успех!!!

 

уви, това са цени без таксите, съжалявам, бях гледала цените за двупосочен полет - към 200евро с таксите; еднопосочният е по-скъп

Редактирано от Childish
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите днес. За вътрешния полет Киев-Днепропетровск проблемът е, че е от другото киевско летище (основното както разбирам - Бориспол), а самолетите на Уизз кацат на Жуляни. Летищата не са много близо едно до друго - 40 км. Пътувало се 40-45 минути ако няма задръстване. Цена около 40-50 лв. минимум (сега прочетох набързо произволен сайт).

Връзка към коментар

ОК, полета от Варна стана ясно, че е невъзможен, щеш не щеш ще трябва да имаш дълъг автобусен преход поне до изходното летище. 

 

Преди да анализираме в детайли останалите варианти, обмислила ли си полет от Истанбул? Разстоянието е почти колкото до София. Тук имаш два варианта. 

 

1. Двупосочен със Ukraine International на цена 174 евро. Промяната на датата за връщане в общия случай би трябвало да е 50 евро + доплащане на разлика, ако няма свободни места в твоята класа.

 

2013-08-23_00-07-20.png

 

2. Пак с Ukraine International да го разделиш на 2 еднопосочни отсечки, тогава при сегашни цени става около 190-200 евро. Риска тук е за връщането цената да скочи доста, но мисля е поносим риск, цените дори в следващата седмица от Днепр(спирам да го пиша, че ми е трудно :))...до Истанбул са на същите цени.

 

2013-08-23_00-08-23.png

 

и

 

2013-08-23_00-09-30.png

 

Кажи ако те устройва, ако не да дълбаем какво може да свършим с Уиз и допълнителния автобус, но това ми изглежда като най-добрия вариант. 

 

Според мен, да купуваш еднопосочния от Истанбул до Днепропетровск. Като рискуваш връщането да го купиш чак като разбереш колко ти е престоя. Дори да скочат цените имаме резервен вариант с Уиз и Киев. 

 

Утре като стана ще разпиша повече защо според мен е по-подходящият този вариант :)

 

Цените не излизат в сайта на украинците, но излизат в trip.bg

Връзка към коментар

Разгледах варианта с Истанбул. Той изисква нощувка, тъй като вечерния автобус от Варна пристига доста след часа на полета. Има и много голям престой на летището. После разходи такси до летището, което не зная колко далеч е от автогарата, на която пристигат автобусите, но Истанбул е огромен, не ми се вярва да е близо.

 

Сякаш съм по-навита за София-Киев (вярно, че и там най-вероятно ще се остана една нощ). Часовете на полетите на Уиз са удобни, мога да хвана автобуса на Етап в 5:30 сутринта директно до летището - пристига в 12:15 по разписание, полетът е в 14:30. Летище Жуляни е на 10 км. от града, мога да си взема такси. Гледах сайтовете, линкове за които ми изпрати meidj, има удобен автобус за Днепропетровск и по разписание пристига за 6:50 ч, което е поносимо.

 

Имам няколко въпроса за Уиз:

- защо цената при резервация на полета излиза в гривни, аз в каква валута ще плащам (имам еврова дебитна Виза)

- правилно ли съм разбрала, че нищо допълнително няма да плащам за багаж и дори за регистрация на летището, а само административна такса за покупката на билета

- какво по принцип се случва, ако салонният багаж надвиши с няколко сантиметра изискванията. Например моята раница за лаптоп е висока 46 см, а тяхното изискване е за 42, но се събира под седалката

Връзка към коментар

Имам няколко въпроса за Уиз:

- защо цената при резервация на полета излиза в гривни, аз в каква валута ще плащам (имам еврова дебитна Виза)

- правилно ли съм разбрала, че нищо допълнително няма да плащам за багаж и дори за регистрация на летището, а само административна такса за покупката на билета

- какво по принцип се случва, ако салонният багаж надвиши с няколко сантиметра изискванията. Например моята раница за лаптоп е висока 46 см, а тяхното изискване е за 42, но се събира под седалката

- цената ще си я платиш във валутата на твоята карта, загубата от превалутирането е минимална

-да, багажа е включен

-тук може и да ти се заядат, няма гаранция- късмет

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

- какво по принцип се случва, ако салонният багаж надвиши с няколко сантиметра изискванията. Например моята раница за лаптоп е висока 46 см, а тяхното изискване е за 42, но се събира под седалката

 

Нямаш проблеми с раницата. Моята е 48-50 см. и  не съм имал проблеми. Няма нужда да слагаш раницата под седалката.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Раницата си е твоя отговорност , може да се заядат , може би не ... ти избираш.

Гледам за всяко нещо се хвърляш на такси , защо не проучиш малко нещата ?

Примерно в Истанбул е много по-лесно да стигнеш с градския транспорт (метро) до летището отколкото от Централна Автогара София до летище София.

Освен това на непознато и бих казал малко " диво място" като Киев няма да е чудно ако таксито ти представи сметка колкото ти е струвал полета дотам. Диво в смисъл , че там с измамите са малко като БГ преди 10 - ина години .

Просто седни и проучи нещата из основи за да няма изненади.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Истанбул е много лесен трансфера от автогара до летище. Има спирка на метрото на автогарата, последна спирка на същото метро е летището, по-лесно от това няма :)

 

Иначе за раницата за Уиз си е твой риск, принципно ако не е твърда и може да я посмачкаш ще е ОК. 

 

Присъединявам се към съвета на stenk за такситата, по целият свят не е най-добрата идея да се хваща такси от летище, задължително търси официална стоянка.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.