Прескочи до съдържание

Mexico'2016: 22. Puebla -> Mexico D.F.


Препоръчани мнения

15.05.2016

Такси до CAPU - главната автогара на Пуебла. Огромна е. С оторизирано такси от хотела цената е 85$. С такси, взето от улицата, струва 150$. Това за 2км. Интересно, че в обратната посока услугата струва 35-50$.
Отново негостоприемен оейсаж навън.
В Мексико Сити по настояване на nomad вземаме такси от близкия булевард, а не директно от автогарата. Таксиджията помага на предишната клиентка - въздрастна жена - да си разтовари дисагите и с това ни спечелва доверието. По пътя ни прави курс как да различаваме истинските таксита от тези, с които могат да те отвлекат и ограбят (и дори да те убият) и изоставят някъде в покрайнините.
Нямаме резервация за хотел. И започва едно ходене по мъките. В хотела, който преди е отсядал nomad - евтин и който дават стаи и на час, няма места. В другите му известни - tampoco. Един по един проверяваме всеки хотел и хостел по пътя ни. Не знаем дали е заради уикенда, или има някакво събитие в града. Надявам се на wifi на централния площад, за да потърся стая, но уви тук няма. Накрая намираме стая в хотел Canada, близо до катедралата, на улица Cinco de Mayo. (Вече знаем какво се е случило на тази дата.) Стаята е мизерничка, интернетът почти никакъв го няма.
Излизаме за обяд. Първите ми впечатления от Mexico D.F. - още от таксито - една огромна версия на Женския пазар, последвана от wow-ефект при вида на Zocalo - централния площад. И това само за 1-2 пресечки разстояние.
Nomad се опитва да ме накара да снимам катедралата на фона на синьото небе, но аз упорствам. През следващите дни ще съжаляам за пропуснатия шанс за хубава снимка.

DSC04771.JPG

DSC04772.JPG

DSC04759.JPG

DSC04761.JPG

DSC04763.JPG

DSC04767.JPG

DSC04770.JPG

DSC04774.JPG

DSC04773.JPG

DSC04775.JPG

DSC04776.JPG


Разходи:

такси в Пуебла - 70
билети Пуебла - Мексико - 353$
такси в Мексико Сити - 50$
хотел - 740$
плодове - 50$


Пълен текст

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.