Прескочи до съдържание

Нова Зеландия - Оуклънд


Препоръчани мнения

Дойде време да се разделим с нашата малка количка, която за наше щастие не ни остави на пътя въпреки всички странни звуци които издаваше. Бяхме я наели от Jucy тъй като от предната компания нямаше налични (Apex Car Rentals - много доволни бяхме от колата която те ни дадоха и искахме пак с тях, но...който резервира в последния момент няма право на избор). Офиса на Jucy е на пеша разтояние от центъра и ние с раничките на гръб тръгнахме да си търсим хотела. За наш късмет излезе че сме резервирали точно на метри от най-оживената улица в Оуклънд - Куинс стрийт. Може би принципно не е толкова лудница по този булевард, но беше 'боксинг дей' т.е. деня след Коледа, когато всички магазини имат промота с над 50% намаление на цените и целия китайски народ (буквално - имаше 99.9999% китайци) беше решил да изкупи каквото види по магазините. Дори и пред най-скъпите марки като Прада, Boss имаше опашки от желаещи да влязат да пазаруват. Аз направих грешка да вляза да погледна един ботуш в магазина на UGG и една китайка буквално ми го изтръгна от ръцете, което общо взето сложи край на нашето 'пазаруване'. Все пак на следващия ден ни изглеждаше по спокойно и минахме да видим какво има по магазините, и единственното което имаше бяха табелки с цени, всичко беше 'оглозгано', така че се отдадохме на разходки по улиците, кафенца и малко градски туризъм.
Като цяло града много ни напомни на щатите, всичко е точно както там и честно казано не ни направи кой знае какво впечатление. Имат страхотни паркове, които за наша изненада бяха тотално пусти, но обяснението беше че там хората не ходят по парковете, а се припичат на плажа. Ние се поразходихме до най старият им парк, където има и безплатна мини ботаническа градина с невероятни цветя и най-огромните водни лилии които съм виждала

IMG_9756.JPG

IMG_9763.JPG
 малко улично изкуство
IMG_9764.JPG
Страхотно беше в парка, само че нямаше никой друг освен нас
IMG_9766.JPG
IMG_9770.JPG

IMG_9772.JPG


20151227_121403.jpg
20151227_122149.jpg
След като разгледахме парковете, пообиколихме и самият град. Честно казано пристанището с невероятните яхти беше най впечатляващо, замечтах се да си имам яхтичка и да си плавам...Но трябваше да се събудя тъй като имахме уговорка за барбекю с една много интересна компания. Поканата беше от една колежка на Руди, която е корейка и мъжа и, а повода е да изпратят нас към България, тъй като полета ни беше на следващия ден, и да посрещнат едни германци които точно на същия ден пристигат на острова. А цялата сбирка е в сградата на едно момиче от Нова Зеландия което живее в апартамент със страхотна гледка. До квартала където живееха се стига за 10 минутки с ферибот, който се хваща точно от пристанището на центъра, буквално на минутки от толкова известната ТВ кула. Много спокоен квартал с гледка към небостъргачите и както казаха те с най добрите плажове в Оуклънд - това го приемаме на доверие, тъй като не проверихме сами :) Хапнахме, пийнахме и успяхме да си хванем последното фери към центъра за да се приберем към хотела. Все пак, време е да отлетим от земята на кивитата...
20151226_180615.jpgТова много се чудих какво е...
20151226_180759.jpg
Та ето го на картинка :)
20151226_182039.jpg
 Ето това искам за рожденния ден
20151226_182258.jpg

20151226_183439.jpg
20151227_180018.jpg
 Гледка към вулканчета
IMG_9813.JPG

IMG_9817.JPG
И още вулкани...добре че не са действащи защото мисля че са около 40 само в Оуклънд
IMG_9834.JPG
Е на това му казвам гледка. Много ми хареса апартамента, гласих се даже да спя там ама пустия му самолет който трябваше да гоним
IMG_9847.JPG
Морската гара -там се качихме на ферибота
IMG_9854.JPG
 Емблематичната кула
IMG_9860.JPG
IMG_9859.JPG
Който не си носи статив точно когато има какво да снима, така не му се получават снимките

Пълен текст

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.