Прескочи до съдържание

Каква хладилна чанта да избера?


Препоръчани мнения

Здравейте, приятели

Решили сме със съпругата ми това лято да обиколим доста гръцки плажове и решихме да си вземем хладилна чанта. Въпроса е на каква да се спрем, като никога не сме имали такава джаджа и не знаем какво точно да търсим. Виждам, че има и модели, които се зареждат. Важни  са ни биричката и Breezer да стоят по дълго време охладени.

Ще сме благодарни за съвети за този жизненоважен продукт ;) 

 

 

 

Редактирано от Бацката
Връзка към коментар

Не се зареждат (нямат батерии), а трябва да са включени постоянно в 12V, което във вашия случай е неприлочимо. Имаме такава -- на капака има един алуминиев радиатор с вентилатор, на който са залепени (1 или 2) елемента на пелтие, охлаждат много вяло. Каквато и чанта да вземеш, ще трябва да я пълниш с лед - той е този, който държи напитките студени. Пелтиетата в тези хладилни чанти са с толкова ниско КПД, че единствено могат да удължат с час-два времето, за което ще се разтопи ледът вътре.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря. :)

Да ясно ми е, че се слагат ледени пакети, но дори и така да е важното е да върши работа за по дълго време. Не на третия час да пия топла бира. Оглеждам в спортдепо има кутии от 30 до 230лв. Затова се надявам на мнения да избера нещо качествено, което да ми държи охладено 6-7 часа поне. Малко тъпо е да купя чанта за 170лв и да не ми свърши работа. 

Тези с кабела ги изключвам от списъка в този случай.

Връзка към коментар

От България до Франция сме пътували само с лед в чантата и накрая ледът се беше стопил и беше станал изцяло на вода... Въпреки това водата беше ледена и напитките - студени. Ако сте на плажа в жегата (и по-конкретно на директна слънчева светлина), вероятно каквато и да е хладилната чанта, ледът ще се разтопи доста по-бързо, така че евентуално гледай дали имат разлика в изолациите.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От всички видове, които сме ползвали, най-добра работа ни върши съвсем обикновената пластмасова хладилна чанта с двойни стени. Оказа се, че ни е по-удобно вместо ледарници да слагаме бутилки със замразена вода (ама "кораво" замразена - като буца). Ледът в тях се топи по-бавно и като бонус винаги имаме ледено студена вода от разтопения лед в бутилките. Бирата си е като от хладилник от рано сутринта до 17:00 часа. До вечерта в бутилките с вода все още плуват последните изтъняли парчета лед. Гледаме да държим чантата на сянка, ако няма - покриваме я с една плажна хавлия.

 

Приятно плажуване :)

1.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 15 минути , tonica каза:

От всички видове, които сме ползвали, най-добра работа ни върши съвсем обикновената пластмасова хладилна чанта с двойни стени. Оказа се, че ни е по-удобно вместо ледарници да слагаме бутилки със замразена вода (ама "кораво" замразена - като буца). Ледът в тях се топи по-бавно и като бонус винаги имаме ледено студена вода от разтопения лед в бутилките. Бирата си е като от хладилник от рано сутринта до 17:00 часа. До вечерта в бутилките с вода все още плуват последните изтъняли парчета лед. Гледаме да държим чантата на сянка, ако няма - покриваме я с една плажна хавлия.

 

Приятно плажуване :)

1.jpg

Благодаря, явно класиката ще свърши най- добре работа. 

Връзка към коментар

Подкрепям tonica. Малки бутилки със замразена вода, която после изпивате. Имаме хладилна чанта и със зарядно за кола. За дълъг път е ОК, но за плаж класическата върши работа. Имаме един стар метален термос Самсун. Пълним го с лед и издържа до друтия ден. Ако някой иска лед. Сега си купихме и хладилна раничка от Декатлон с размерите на малкия багаж на Ryan за пътуванията със самолет. В Португалия я изпробвахме. Бирата  и портото бяха студени, но все пак бяхме месец май и температурите не бяха летни. Иначе продават и охладители за бутилки. Слагат се във фризера и после - около бутилката и в хлад. чанта.

 

Редактирано от lesy
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Малко повдигам тази забравена тема, ама ми е нужна малко помощ. В една друга тема съм писал, че планираме едно пътуване с кола из Германия, Хърватска и т.н. Проблемът ни е, че трябва да носим с нас лекарства, които не трябва да стоят на температура над 25 градуса - като цяло не е голяма драма, ама през лятото може и да стане. Особено инфарктните моменти са ни 6-7 часове престой на Плитвичките езера и едни 6-7 часа път между Дюселдорф и Мюнхен. При престоя на паркинга на Плитвичките езера и електрическа не ми върши работа поради две причини - първо няма как да дърпа ток от колата толкова време и второ предполагам, че температурата в колата ще мине 50 градуса в горещ ден, а електрическата ще свали с 15 градуса макс. , т.е. до около 35-40. Давайте идеи какво да направя. Имам две идеи:

1.Пасивна, като пиша предварително на хотелите/къщи за гости и ги питам дали могат да ми сложат при тях във фризер малки шишета с вода, за да имам за следващия ден. В самия хотел предполагам, че ще има хладилник, за да държа лекарствата.

2.Активна с елемент на пелтие + цялата магария от точка 1.

 

Ако ви дойде и друга идея, ще ми помогнете много 🙂

Връзка към коментар

@ivailo_radev,

Не продават ли едни термопликове в супермаркетите или термораничките в декатлон. Не могат да ти държат студена бирата цял ден, но да съхранят нещо под 25 градуса предполагам е  напълно по силите им. 

И.. зависи от лекарствата и размерът им, но и термосът ни би се справил за почти два дни с такава задача.   

Връзка към коментар
В момента, Lindt каза:

@ivailo_radev,

Не продават ли едни термопликове в супермаркетите или термораничките в декатлон. Не могат да ти държат студена бирата цял ден, но да съхранят нещо под 25 градуса предполагам е  напълно по силите им. 

И.. зависи от лекарствата и размерът им, но и термосът ни би се справил за почти два дни с такава задача.   

За термопликовете не се бях замислял. То няма да трябва два дни - най-много ще се налага по 7-8 часа на ден. Вечер ще мога да ги слагам в хладилник. Най-големият ми проблем е през деня, когато колата не се движи (т.е. няма климатик и т.н.) и температурата се вдигне много вътре.

Връзка към коментар

В термоплика може да сложиш и студоакомулаторно блокче, което да задържа ниската температура по-дълго време. Хладилници и водни климатици се предлагат с такива блокчета, но може и отделно да се купят:

https://www.decathlon.bg/ohlazhdawo-blokche-175-g-2-br-id_8561305.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледам, че има някакви специални чантички за лекарства. Не знам дали няма да ти е по-удобно в дългосрочен план поради размери и т.н.

 

https://www.amazon.com/gp/product/B001H8IIFI/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B001H8IIFI&linkCode=as2&tag=autoinflallia-20&linkId=AUVUNNMW6FPSUHZI

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.