Прескочи до съдържание

Безопасно ли е Мексико


Щастливеца

Препоръчани мнения

аз да попитам някой бил ли е в мексико сити, интересува ме дали е опасно така както казват защото полета ни пристига в 7 вечерта а за канкун е на другата сутрин и трябва явно да спим в някой хотел...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също бих ви посъветвала да не обикаляте през нощта, освен ако не сте с ваш близък, местен.

Ние бяхме 4 момичета в Мексико сити и имахме (да не го наричам инцидент), но преживяване... полетът беше рано сутринта и поръчахме такси от хотела за летището. Шофьорът спря на един мост колата и почна нещо да крещи. Беше видимо ядосан, не говореше английски. 

Нищо сериозно не се оказа, просто искал да му се плати предварително да не избягаме на летищито :) но все пак...

в Мексико сити и околностите обикаляхме с шофьор/гид, а през останалото време - с приятел на моя близка - мексиканец. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В мексико сити в центъра има на всяка крачка буквално полицай. Освен това летището е в центъра (освен ако няма няколко летища). По-принцип не е препоръчано вечер да се минава по-не осветени улички. На мен лично ми хареса, както и екскурзия та до пирамидите на слънцето и луната.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дъщеря ми живя половин година в Мексико сити.Нямаше нито един инцидент,но спазваше някои правила.Ако пътуваш с такси е редно да познаваш шофьора.Тя живя в семейство и имаха познат.Когато той беше зает,ползваше обществен транспорт.Някои вечери имаше лекции до 22часа и се налагаше да се прибира късно.От познатите и мексиканци май нямаше никой,който да не е имал инцидент.Полицаите по улиците са по-скоро охранители към всеки по-голям магазин,но само в работно време.

вярвам всеки знае стандартните превантивни мерки-много малко кеш,КК с малък лимит,супер евтин телефон,никакви таблети,лаптопи и пр.,евтин фотоапарат.Спрат ли те на улицата и искат да те оберат-даваш всичко без да се обясняваш.Иначе гърмят или ръгат с нож без да се замислят.

Дано не съм уплашил някого,но ако имах една нощ между полети в Мексико сити,бих я прекарал около летището.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 14 часа, Grishkata каза:

аз да попитам някой бил ли е в мексико сити, интересува ме дали е опасно така както казват защото полета ни пристига в 7 вечерта а за канкун е на другата сутрин и трябва явно да спим в някой хотел...

Посещението на Мексико Сити или който и да е друг голям град в Латинска Америка крие в пъти повече опасностни от колкото посещението на един европейски град. В същото време не трябва да ставаш параноик и да преувеличаваш опасностите, а просто трябва да се подготвиш за тях.

Мексико се посещава годишно от 35 милиона чуждестранни туристи и болшинството се прибират с много добри спомени. Това което е по опасно в Мексико сити спрямо Европа е, че там могат да те убият, отвлекат или наръгат с нож с доста по голяма вероятност. Отвличанията в Мексико са толкова много, че вече случаите са осезаеми дори и статистически (В зависимост о щата и района между 0,5 и 16 души годишно на всеки 100 000 души биват отвличани. Средното е около 0,8 души). За туристи не намерих статистика, но ако предположим, че тях по често ги отвличат, защото са по богати и по лесна плячка, вероятно 1000-2000 туристи годишно са отвличани. Обратното погледнато годишно на 34 998 000 туристи почивката им в Мексико минава без да ги отвлекат :)

 

За да не предизвиквате съдбата е добре да спазвате следните мерки за сигурност:

 

- Не носете никакви златни или сребърни обеци, пръстени и т.н.

-Не носете много скъпи и маркови слънчеви очила.

- Обличайте се скромно без видимо скъпи маркови дрехи

- Скъпи фотоапарати, таблети и т.н. ги дръжте в раница, куфар и т.н. и за максимално кратко време ги вадете при нужда на места които изглеждат по сигурни.

- Не хващайте случайни таксита на улицата, а позвайте официални таксита на летище от хотел и т.н.

- Психически се подгответе, че ще ви оберат и нападнат и не планирайте да се отбранявате (при нападателите е вероятно да има нож или онестрелно оръжие, което лесно го ползват)

- Имайте две портнонета. Едно скрито и едно на лесно достъпно място с малко пари. Използвайте второто за да се откупите при нападение.

- Проверявайте хотелите в които отсядате от гледна точка на оплаквания за сигурност.

- Не се разхождайте сами по улиците късно вечерта.

-Не се напивайте

 

В Канкун е много по безопасно от Мексико Сити, но все пак си е Мексико. Там също имайте едно на ум, но нека не ви обхваща параноята! Ако има възможност за промяна на програмата или полетите аз обаче при всички случаи бих препоръчал посещение на Теотиуакан и основните забележителности Мексико сити! При добра организация за 1 ден може да се направи много добра програма.

 

Приятно прекрване!

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Тоя наръчник за оцеляване леко ме стресира :unsure: Значи като отивам за няколко седмици в Мексико директно да си спестя Мексико сити от програмата, нищо че кацам там? 

Връзка към коментар
преди 6 минути , milenita каза:

Тоя наръчник за оцеляване леко ме стресира :unsure: Значи като отивам за няколко седмици в Мексико директно да си спестя Мексико сити от програмата, нищо че кацам там? 

Напротив, горещо ти препоръчвам посещение на Мексико Сити и околностите. При спазване на мерките няма да поемеш сериозен риск!  Статистически да имаш сериозен проблем със сигурността не е по голям от това да пострадаш в ПТП, а вторият риск реално всеки ден го поема човек.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, milenita каза:

Тоя наръчник за оцеляване леко ме стресира :unsure: Значи като отивам за няколко седмици в Мексико директно да си спестя Мексико сити от програмата, нищо че кацам там? 

Сигурно ставам вече досадна, но Мексико сити и Теотихуакан, и Таско , сигурно има и други места наоколо, които ние не успяхме да видим си заслужава повече от Юкатан. Ако искаш да видиш Мексико извън ол инлклузив туристическата индустрия Юкатан го пропусни.

Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ами ние преди няколко години си хванахме самолет за да посетим Мексико сити за няколко дни от Канкун и обратно –за което вообще не съжалявам, така че аз бих си го включила в програмата задължително при положение че полета е от -до Мексико

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
On 6/30/2017 at 9:57 AM, Щастливеца said:

Някой може ли да сподели впечатление от Веракрус , като курорт?

Това което ще ти отговоря е по-скоро за темата безопасно ли е Мексико, но тъй като питаш за Веракрус тук, ще отговоря в тази тема.От приятел мексиканец знам че щатите, които е добре да се избягват напълно са: Веракрус, Тамаулипас, Гереро, Мичоакан. Има проблемни райони и в много други щати, но тези са извън контрол, в тях държавата буквално е абдикирала.

Веракрус, в момента е много зле , това официално е най-бедният и корумпиран щат, като се има предвид нивото на корупция в Републиката, си е истинско постижение. Откриват масови гробници с десетки тела, включително на обикновени граждани, хора, нямащи нищо общо с организираната престъпност. Последно в края на март откриха масов гроб с 47 тела, посетители на бирен фест, обикновени граждани, не narcos - http://www.borderlandbeat.com/2017/03/veracruz-47-more-skulls-unearthed-in.html

Веракрус никога не е бил курорт, по-скоро важно търговско пристанище, мисля, че служи основно за износ на петрол и трафик на кокаин.

Редактирано от nomad
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
21 hours ago, slujitel said:

 Ако искаш да видиш Мексико извън ол инлклузив туристическата индустрия Юкатан го пропусни.

С това няма как да се съглася. Полуостров Юкатан не е само Канкун и Плая дел Кармен, включва три щата, ол инклузив  индустрията е концентрирана само в един от тях- Quintana Roo, дори не е в целия щат, а само в крайбрежието на щата, ивицата между Канкун и Тулум.

Другите два щата имат какво да предложат. Например Мерида е уникален град, страхотен колониален център, туристическата индустрия има минимален дял в икономиката и ритъма на живот. Уикендите, късно следобед, местните излизат на централният площад и започват спонтанни танцови фиести, наистина е изумително, хора на всякаква възраст танцуват на площада и се забавляват до късно през нощта. Там видях хора на 60+ години да танцуват с табли с наредени чаши на главите си за да демонстрират умения. Доброто настроение и емоции струят от всички.

Друг пример е Valladolid,  градчето сякаш се намира в паралелна вселена където времето е спряло или се движи  много бавно, всички са много спокойни и релаксирани, туристи почти няма, местната кухня е уникална, а в околностите има руини на маите като Ек Балам, където маймуни скачат в дърветата между храмовете и на ден рядко ходят повече от 100 човека, дори и в силния сезон.

Да не забравяме Кампече, за мен това е най-добре запазеният колониаен център в Испаноамерика след Антигуа Гуатемала. Нещо което не може да се види на много места, туристи и туристическа индустрия в града почти няма.

Друго бижу е Калакмул, най-могъщият и голям град на маите редом с Тикал в Гватемала, това е съчетано с десетки километри вековна и непокътната джунгла заобикаляща руините, видяхме крокодили, елени, два вида маймуни,диви пуйки и други птици. Там се намират двете най-високи постройки на маите в Мексико 45m. Та в Калакмул на ден ходят по 5-6 човека и то през сухия сезон. Това е само малка част от атракциите на Юкатан.

  • Харесвам 30
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, nomad каза:

С това няма как да се съглася. Полуостров Юкатан не е само Канкун и Плая дел Кармен, включва три щата, ол инклузив  индустрията е концентрирана само в един от тях- Quintana Roo, дори не е в целия щат, а само в крайбрежието на щата, ивицата между Канкун и Тулум.

Другите два щата имат какво да предложат. Например Мерида е уникален град, страхотен колониален център, туристическата индустрия има минимален дял в икономиката и ритъма на живот. Уикендите, късно следобед, местните излизат на централният площад и започват спонтанни танцови фиести, наистина е изумително, хора на всякаква възраст танцуват на площада и се забавляват до късно през нощта. Там видях хора на 60+ години да танцуват с табли с наредени чаши на главите си за да демонстрират умения. Доброто настроение и емоции струят от всички.

Друг пример е Valladolid,  градчето сякаш се намира в паралелна вселена където времето е спряло или се движи  много бавно, всички са много спокойни и релаксирани, туристи почти няма, местната кухня е уникална, а в околностите има руини на маите като Ек Балам, където маймуни скачат в дърветата между храмовете и на ден рядко ходят повече от 100 човека, дори и в силния сезон.

Да не забравяме Кампече, за мен това е най-добре запазеният колониаен център в Испаноамерика след Антигуа Гуатемала. Нещо което не може да се види на много места, туристи и туристическа индустрия в града почти няма.

Друго бижу е Калакмул, най-могъщият и голям град на маите редом с Тикал в Гватемала, това е съчетано с десетки километри вековна и непокътната джунгла заобикаляща руините, видяхме крокодили, елени, два вида маймуни,диви пуйки и други птици. Там се намират двете най-високи постройки на маите в Мексико 45m. Та в Калакмул на ден ходят по 5-6 човека и то през сухия сезон. Това е само малка част от атракциите на Юкатан.

Напълно съм съгласна, обаче да не забравяме, че за да се видят всички тези неща трябва да се пътува като вас, с месеци, когато се ходи за кратко време трябва да се избира кое да се види, и кое не. Например да се прескочи ли Чичен Итца за сметка на някое от тези места. Само за Валядолид....там спират всички екскурзии за Чичен Итца. Аз избрах туристическите места за малкото време, което имах, макар и с местния транспорт, Тулум, Чичен Итца и т. н... Все пак въпрос на вкус, на мен това, което видях в/около Мексико сити ми хареса повече, и хората ми харесаха повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние прекарахме около 20 дни в полуостров Юкатан, успяхме да видим всички изброени по-горе от мен места, плюс Чичен Ица, Ушмал, Тулум. При това прекарахме 4 дни в Мерида. За две седмици в Юкатан е напълно възможно да се направи интересна обиколка  избягваща туристическите тълпи и ол инклузив курортите. Във Valladolid бяхме два дни и за това време видях не повече от 50 туриста по улиците(при местно население 50хил), не знам къде спират туристическите автобуси за Чичен, нито каква е програмамата за Valladolid, но на практика този поток от хора не прекарва време в града и не оказва никакво влияние на ритъма на живот . Това е един от най-спокойните и автентични мексикански градове, казвам го  сравнявайки с други колониални градчета, застинали във времето като El Fuerte и Batopilas, в които туристите са още по-малко, дори понякога напълно отсъстват, но като чар и атмосфера(за мен) отстъпват на Valladolid.

Редактирано от nomad
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Здравейте,

Имам резервация за Акапулко от вече станалата известна грешка (или пък беше промо) на Аеромексико. Както се досещате, при повечето грешки скоростта на резервиране е изключително важна и в много случаи се получава: "Добре, вече купих билета, сега да прочета повече за мястото, където отивам". Така и при мен се получи същото. Имате ли представа от нивото на сигурността в Акапулко? Аз четох доста протеворечиви мнения - някои казват, че въпреки спада на туристите, все още много хора ходят там (говорим за няколко милиона туристи годишно) и би трябвало да е сравнително сигурно в туристическите райони, а други акцентират на това, че Акапулко и щата Гереро са на първо място по убийства на глава от населението в цяло Мексико. 

Ето една статия на Guardian, която е от Декември и разкава повече за сигурността там: цък

Имам опция да откажа билетите, тъй като получих мейл с промяна на разписанието (единия от полетите е променен с 1 час), но от друга страна се колебая дали да не се възползвам от грешката на мексиканците и да пътувам до Акапулко. Уточнявам, че не планирам пътувания из региона, по-скоро ще е почивка и основно гледам района Costera, който би трябвало да е сравнително сигурен.

 

Поздрави

Редактирано от Alenn
Връзка към коментар
преди 20 минути , Alenn каза:

Здравейте,

Имам резервация за Акапулко от вече станалата известна грешка (или пък беше промо) на Аеромексико. Както се досещате, при повечето грешки скоростта на резервиране е изключително важна и в много случаи се получава: "Добре, вече купих билета, сега да прочета повече за мястото, където отивам". Така и при мен се получи същото. Имате ли представа от нивото на сигурността в Акапулко? Аз четох доста протеворечиви мнения - някои казват, че въпреки спада на туристите, все още много хора ходят там (говорим за няколко милиона туристи годишно) и би трябвало да е сравнително сигурно в туристическите райони, а други акцентират на това, че Акапулко и щата Гереро са на първо място по убийства на глава от населението в цяло Мексико. 

Ето една статия на Guardian, която е от Декември и разкава повече за сигурността там: цък

Имам опция да откажа билетите, тъй като получих мейл с промяна на разписанието (единия от полетите е променен с 1 час), но от друга страна се колебая дали да не се възползвам от грешката на мексиканците и да пътувам до Акапулко. Уточнявам, че не планирам пътувания из региона, по-скоро ще е почивка и основно гледам района Costera, който би трябвало да е сравнително сигурен.

 

Поздрави

Мисля, че достатъчно се написа по темата. Ако спазваш правилата описани по горе спокойно може да пътуваш до Мексико! 100% сигурност няма никъде по света и няма никаква причина да не пътуваш!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 2017-07-02 в 2:48, nomad каза:

Във Valladolid бяхме два дни и за това време видях не повече от 50 туриста по улиците(при местно население 50хил), не знам къде спират туристическите автобуси за Чичен, нито каква е програмамата за Valladolid, но на практика този поток от хора не прекарва време в града и не оказва никакво влияние на ритъма на живот . Това е един от най-спокойните и автентични мексикански градове, казвам го  сравнявайки с други колониални градчета, застинали във времето като El Fuerte и Batopilas, в които туристите са още по-малко, дори понякога напълно отсъстват, но като чар и атмосфера(за мен) отстъпват на Valladolid.

Потвърждавам написаното по-горе от Slujitel - Valladolid е основна спирка на туристическите автобуси, които пътуват от Канкун за Чичен Ица. Когато ние бяхме там имаше поне 10 автобуса с туристи, идващи и заминаващи по различно време, в общи линии сигурно за около 3-4 часа около обед градчето е пълно с туристи. 

Обаче това не бива да спира никой да го посети, не виждам какъв проблем са "туристите", тъй като пътуващите дългосрочно също са туристи. Изобщо не мога да разбера какъв е този стремеж да се избягват "туристическите места" и да се посещават някакви други места, само защото не били "туристически". 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Травеолани каза:

Потвърждавам написаното по-горе от Slujitel - Valladolid е основна спирка на туристическите автобуси, които пътуват от Канкун за Чичен Ица. Когато ние бяхме там имаше поне 10 автобуса с туристи, идващи и заминаващи по различно време, в общи линии сигурно за около 3-4 часа около обед градчето е пълно с туристи. 

Обаче това не бива да спира никой да го посети, не виждам какъв проблем са "туристите", тъй като пътуващите дългосрочно също са туристи. Изобщо не мога да разбера какъв е този стремеж да се избягват "туристическите места" и да се посещават някакви други места, само защото не били "туристически". 

 

Ами за мен проблема е, че местното население е променено от огромния поток туристи, аз искам да видя местните такива, каквито са. Иначе, и аз разбира се посещавам туристическите места, то няма как, но искам да включа и някое по-малко туристическо. Специално за Мексико, в Мексико сити имаше значително по малко туристи, или можеби са друг тип, не от ол инклузивите, не знам как да го обясня, но е различно, такова, каквото на мен ми харесва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

On 7/2/2017 at 10:47 AM, nomad said:

С това няма как да се съглася. Полуостров Юкатан не е само Канкун и Плая дел Кармен, включва три щата, ол инклузив  индустрията е концентрирана само в един от тях- Quintana Roo, дори не е в целия щат, а само в крайбрежието на щата, ивицата между Канкун и Тулум.

Другите два щата имат какво да предложат. Например Мерида е уникален град, страхотен колониален център, туристическата индустрия има минимален дял в икономиката и ритъма на живот. Уикендите, късно следобед, местните излизат на централният площад и започват спонтанни танцови фиести, наистина е изумително, хора на всякаква възраст танцуват на площада и се забавляват до късно през нощта. Там видях хора на 60+ години да танцуват с табли с наредени чаши на главите си за да демонстрират умения. Доброто настроение и емоции струят от всички.

Друг пример е Valladolid,  градчето сякаш се намира в паралелна вселена където времето е спряло или се движи  много бавно, всички са много спокойни и релаксирани, туристи почти няма, местната кухня е уникална, а в околностите има руини на маите като Ек Балам, където маймуни скачат в дърветата между храмовете и на ден рядко ходят повече от 100 човека, дори и в силния сезон.

Да не забравяме Кампече, за мен това е най-добре запазеният колониаен център в Испаноамерика след Антигуа Гуатемала. Нещо което не може да се види на много места, туристи и туристическа индустрия в града почти няма.

Друго бижу е Калакмул, най-могъщият и голям град на маите редом с Тикал в Гватемала, това е съчетано с десетки километри вековна и непокътната джунгла заобикаляща руините, видяхме крокодили, елени, два вида маймуни,диви пуйки и други птици. Там се намират двете най-високи постройки на маите в Мексико 45m. Та в Калакмул на ден ходят по 5-6 човека и то през сухия сезон. Това е само малка част от атракциите на Юкатан.

@nomad, много ми харесва начина ти на разсъждение и местата които сте посещавали. Имам билет за Мексико за един месец, като ми се искаше да го комбинирам с Никарагуа, Гватемала или Хондурас, но в крайна сметка може и само в Мексико да шавам. Бих приела всякакви съвети за посещение на места, където да видя автентичност, танцуващи хора, природа и животни. Забележителностите не ме вълнуват толкова. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
3 hours ago, Травеолани said:

.... в общи линии сигурно за около 3-4 часа около обед градчето е пълно с туристи. 

Обаче това не бива да спира никой да го посети, не виждам какъв проблем са "туристите", тъй като пътуващите дългосрочно също са туристи. Изобщо не мога да разбера какъв е този стремеж да се избягват "туристическите места" и да се посещават някакви други места, само защото не били "туристически". 

 

По обяд Valladolid e в дълбока сиеста, градчето буквално опустява, заради непоносимите обедни жеги, аз спазвах местния ритъм и използвах най-горещите часове за почивка. Явно това е причината да не отразя автобусите с туристи за Чичен Ица. От друга страна продължавам да твърдя, че този транзитен поток от преминаващи набързо групи, не оказва почти никакво влияние върху местните. Бил съм в колониални градчета в Мексико с нулев туристопоток и като автентичност и атмосфера Valladolid не им отстъпва.

Относно втората част, не харесвам северно европейци и северно американци, по точно тяхната консуматорска култура, естествено има отделни хора , които ми допадат, но като цяло не ме очароват, това е причината да се стремя да избягвам местата където има тълпи от тях. Отделно, масовата туристическа индустрия със ол инклузив пакети и организирани пакетни турове също не ме очарова, дори вида на туристическата инфраструктура на места като Канкун, Тулум и подобни  ми е неприятна, естествено това са лични предпочитания.

1 hour ago, slujitel said:

Ами за мен проблема е, че местното население е променено от огромния поток туристи, аз искам да видя местните такива, каквито са. Иначе, и аз разбира се посещавам туристическите места, то няма как, но искам да включа и някое по-малко туристическо. Специално за Мексико, в Мексико сити имаше значително по малко туристи, или можеби са друг тип, не от ол инклузивите, не знам как да го обясня, но е различно, такова, каквото на мен ми харесва.

Ще се радвам ако споделиш колко от изброените от мен места в Юкатан посети и съответно за колко време, просто ми е любопитно как стигаш до извода че тези места са силно туристически и хората там са променени от туристическата индустрия.

 

1 hour ago, milenita said:

 

@nomad, много ми харесва начина ти на разсъждение и местата които сте посещавали. Имам билет за Мексико за един месец, като ми се искаше да го комбинирам с Никарагуа, Гватемала или Хондурас, но в крайна сметка може и само в Мексико да шавам. Бих приела всякакви съвети за посещение на места, където да видя автентичност, танцуващи хора, природа и животни. Забележителностите не ме вълнуват толкова. 

@milenita , зависи дали пътуваш сама или сте няколко човека. Просто някои места в Мексико са интересни и автентични, но определено не са препоръчителни за сама жена. Можеш да съчетаеш Южно Мексико с Гватемала, има транспортни връзки и интересни възможности.  Но аз лично, не бих включил Никарагуа и Хондурас за един месец, ще ти дойде в повече пътя и няма да можеш да опознаеш достатъчно  местната култура.

Редактирано от nomad
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , nomad каза:

По обяд Valladolid e в дълбока сиеста, градчето буквално опустява, заради непоносимите обедни жеги, аз спазвах местния ритъм и използвах най-горещите часове за почивка. Явно това е причината да не отразя автобусите с туристи за Чичен Ица. От друга страна продължавам да твърдя, че този транзитен поток от преминаващи набързо групи, не оказва почти никакво влияние върху местните. Бил съм в колониални градчета в Мексико с нулев туристопоток и като автентичност и атмосфера Valladolid не им отстъпва.

Относно втората част, не харесвам северно европейци и северно американци, по точно тяхната консуматорска култура, естествено има отделни хора , които ми допадат, но като цяло не ме очароват, това е причината да се стремя да избягвам местата където има тълпи от тях. Отделно, масовата туристическа индустрия със ол инклузив пакети и организирани пакетни турове също не ме очарова, дори вида на туристическата инфраструктура на места като Канкун, Тулум и подобни  ми е неприятна, естествено това са лични предпочитания.

Ще се радвам ако споделиш колко от изброените от мен места в Юкатан посети и съответно за колко време, просто ми е любопитно как стигаш до извода че тези места са силно туристически и хората там са променени от туристическата индустрия.

 

@milenita , зависи дали пътуваш сама или сте няколко човека. Просто някои места в Мексико са интересни и автентични, но определено не са препоръчителни за сама жена. Определено можеш да съчетаеш Южно Мексико с Гватемала, има транспортни връзки и интересни възможности.  Но аз лично, не бих включил Никарагуа и Хондурас за един месец, ще ти дойде в повече пътя и няма да можеш да опознаеш достатъчно  местната култура.

Нямам предвид местата, за които говориш, аз имах само няколко дена и ги прекарах в Канкун, Тулум, Чичен Итца и по ривиерата. Както вече казах, при краткия престой с който разполагах предпочетох да видя забележителностите. Далеч съм от мисълта да меря сили с теб, все пак вие почти живяхте в Мексико. Отговорът ми беше за Травеолани, и по принцип, не точно за Мексико.

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар
14 minutes ago, nomad said:

@milenita , зависи дали пътуваш сама или сте няколко човека. Просто някои места в Мексико са интересни и автентични, но определено не са препоръчителни за сама жена. Можеш да съчетаеш Южно Мексико с Гватемала, има транспортни връзки и интересни възможности.  Но аз лично, не бих включил Никарагуа и Хондурас за един месец, ще ти дойде в повече пътя и няма да можеш да опознаеш достатъчно  местната култура.

Уф, ами сама съм пак :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.