Прескочи до съдържание

Най-забавните пътеписописатели


Препоръчани мнения

Незнам как е при вас ,но си имам любими автори на пътеписи ,които чета с такова удоволствие .Искам да предложа да си направим топ 10 на най-добрите пътеписи .

Връзка към коментар

За мене това момиче е номер едно:

http://tery-robin.blogspot.de/

 

Следя я от 2011-та и съм върл фен. Сега, тая седмица, сме се разбрали да ми идва на гости и вълнението е голямо. Може би ще трябва най-наакрая да измия клозета. Няма да се излагаме пред хората я. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Vanessabg каза:

Незнам как е при вас ,но си имам любими автори на пътеписи ,които чета с такова удоволствие .Искам да предложа да си направим топ 10 на най-добрите пътеписи .

Ами дай пример де ;). Как да ти кажа моите, като не искаш да ми кажеш твоите ;)

Редактирано от ShaMan-H_Fel
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Vanessabg каза:

Незнам как е при вас ,но си имам любими автори на пътеписи ,които чета с такова удоволствие .Искам да предложа да си направим топ 10 на най-добрите пътеписи .

Различните хора харесват различни неща.

Като се има предвид, че това тук е форум за пътешествия, а не - литературен форум, не смятам идеята за добра.

Едно такова сепариране ще откаже хората, които са по- срамежливи или пък, нямат чак толкова талант за писане от споделяне на впечатления.

В нашия форум е важното пътеписът да е информативен, останалото е бонус.

Лично мнение.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 32
Връзка към коментар
преди 44 минути , AlexandraKo каза:

В нашия форум е важното пътеписът да е информативен, останалото е бонус.

 

Това е била една от причините лично аз да имам резерви за публикуване на пътеписите си...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

За всеки е различно кое е забавно. Това, което може да ме запали по дадена дестинация, в някой пътепис  - е споделената емоция в него. Една част от любимите ми пътеписописатели, нова дума научих, пишат във форума. И аз не считам за коректно, вкарването в някаква класация пишещите.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Моите любимци са Reiny  и Forry   . В интерес на истината няколко пъти почвам да пиша пътепис ,дори бях публикувала тук   хаххах но нещо се обърка и го няма . За мен другото е суха статистика без емоции .

Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Различните хора харесват различни неща.

Като се има предвид, че това тук е форум за пътешествия, а не - литературен форум, не смятам идеята за добра.

Едно такова сепариране ще откаже хората, които са по- срамежливи или пък, нямат чак толкова талант за писане от споделяне на впечатления.

В нашия форум е важното пътеписът да е информативен, останалото е бонус.

Лично мнение.

 

Въпреки, че добави "лично мнение", искам специално да натъртя, че няма никакви правила какво е важното за пътепис тук - може да е художествен, може да е практически, може да е забавен, може да е тъжен, може да е загадъчен, няма почти никакви ограничения. За останалото си права, класациите не са добра идея в случая, особено при толкова субективни фактори. 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 6 часа, AlexandraKo каза:

В нашия форум е важното пътеписът да е информативен, останалото е бонус.

 

Недейте така, нека всеки пише както му се удава. Един добре написан разказ на лични впечатления може да те накара да посетиш дадено място много по-успешно, отколкото ако пише "автобус Ушуая - Пунта Аренас 10 часа, 50 долара"

 

преди 5 часа, Rainy каза:

Това е била една от причините лично аз да имам резерви за публикуване на пътеписите си...

Хм, а аз чакам ли чакам пътепис от Бразилия, Куба, Шотландия.... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, AlexandraKo каза:

Различните хора харесват различни неща.

Като се има предвид, че това тук е форум за пътешествия, а не - литературен форум, не смятам идеята за добра.

Едно такова сепариране ще откаже хората, които са по- срамежливи или пък, нямат чак толкова талант за писане от споделяне на впечатления.

В нашия форум е важното пътеписът да е информативен, останалото е бонус.

Лично мнение.

 

От доста време се каня да започна тема: "Страничка за поезия и проза от магеланци" и даже бях решил да публикувам нещо написано от мене, но ти ме отказа ...   :O:( 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
В момента, Таньо каза:

От доста време се каня да започна тема: "Страничка за поезия и проза от магеланци" и даже бях решил да публикувам нещо мое, но ти ме отказа ...   :O

Специално за тебе ще си ревизирам мнението, ако трябва, из дъно!:yahoo:

И ще предложа на Основателя да направи литературен подфорум, с годишно раздаване на награди.:yahoo:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

Специално за тебе ще си ревизирам мнението, ако трябва, из дъно!:yahoo:

И ще предложа на Основателя да направи литературен подфорум, с годишно раздаване на награди.:yahoo:

 

Раздаването на награди предполага класация, а по-горе @Георги се съгласи с тебе, че тя не е добра идея.

Относно новата тема бях напълно сериозен! :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 минути , neuromancer каза:

Хм, а аз чакам ли чакам пътепис от Бразилия, Куба, Шотландия.... 

Мълчи, снощи ми дойде музата за Бразилия :blackeye: Да видим... Благодаря! :)

преди 21 минути , neuromancer каза:

Недейте така, нека всеки пише както му се удава. Един добре написан разказ на лични впечатления може да те накара да посетиш дадено място много по-успешно, отколкото ако пише "автобус Ушуая - Пунта Аренас 10 часа, 50 долара"

Това е била пък причината да продължа да публикувам (тук) :) 

Хич ме няма в битовизмите, всеки с талантите си, обаче точно с вдъхновяването сме на 'ти', та има и за такива като нас място - дори и тук... 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Таньо каза:

Раздаването на награди предполага класация, а по-горе @Георги се съгласи с тебе, че тя не е добра идея.

Относно новата тема бях напълно сериозен! :)

И аз съм сериозна, давай, ще съм първият ти фен!:)

Връзка към коментар
преди 13 минути , Rainy каза:

Хич ме няма в битовизмите, всеки с талантите си,

Всеки път, когато се пробвам да пиша пътепис на финала се получава метеорологична сводка за залези, изгреви, розови облаци или липсата им. :lol: Та наистина всеки с талантите си. :)

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 6 часа, Rainy каза:

Това е била една от причините лично аз да имам резерви за публикуване на пътеписите си...

Защо да не публикуваш?Поне "бонусите" при теб са в изобилие.На мен ми е интересно да ги чета:)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Tedy каза:

Всеки път, когато се пробвам да пиша пътепис на финала се получава метереологична сводка за залези, изгреви, розови облаци или липсата им. :lol: Та наистина всеки с талантите си. :)

А ти може и повечко снимки да пускаш, като стана въпрос за таланти :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , Emil Chakalov каза:

Защо да не публикуваш?Поне "бонусите" при теб са в изобилие.На мен ми е интересно да ги чета:)

Разхили ме на глас... Направо преливат :lol: 

 

Споделих просто резерви. Немалко хора считат, че липсата на информация обезсмисля писанията. Много време ми трябваше да се преодолея за пътеписи тук. После изобщо не съжалявах... 

 

Иначе и аз мисля, че класации са неудачни :) 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Всъщност, това че класациите не са подходящи не значи, че не трябва да си изразите предпочитанията без да слагаме анкети, точкуване и броене на гласове. Сигурен съм, че всеки ще се зарадва, че пътеписите му се оценени :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм фен на  сводките и пътеписи на Домосет, защотои нформацията е предтавена по много увлекателен и забавен начин.

Междудругото , открих този форум докато четох един негов пътепис за Антрактика  :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.