Прескочи до съдържание

Търся помощ за Майот


Роми

Препоръчани мнения

Обмисляме ново пътешествие и харесахме като част от него Майот. Но нещо не се справяме много с намирането на обективен източник на информация.

Моля за помощ- кога е по-добре да се ходи като месеци, препоръки за хотели, къде най-вече се виждат лемури. Страхотен фен съм на лемурите след Мадагаскар.

Редактирано от Роми
Връзка към коментар

Вижте този пътепис на една рускиня, има информация и  снимки.

http://peopleandcountries.com/thread-12769-1-1.html

след пътеписа в коментарите има още доста полезна информация.

 

от нета информацията за времето е такава: Най-добро време: Най-доброто време да посетите Майот е през сухия сезон от юни до октомври, когато температурите са относително по-ниски и не е така задушно. Най-много валежи падат от ноември до май, когато има и риск от циклони. През дъждовния сезон средната дневна температура е около 30 градуса, а нивото на влажността е изключително високо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да кажа и аз какво знам: прекрасна лагуна, хубави плажове, лемури, скъпотия. Липса на туристическа инфраструктура. Доста мизерничко, предвид че нелегалните Коморци в Майот са 40% от населението, а французите започнаха да инвестират там последните 5-6 години, откакто стана департамент. Дребна престъпност, не излагайте 'богатство' на показ - очила, часовници, портфейли, чанти. 

 

Хората са мюсюлмани на 95%, което изисква да се уважават техните вярвания. Аз не съм бил, но приятели които ходиха, казаха че си струвало. От друга страна лемури има и в Мадагаскар, много по-евтино. Но пък в Майот освен лемурите (маки) можете да наблюдавате костенурки и китове. Французите аболираха полигамията само преди няколко години, а в Мамудзу е най-голямото родилно във Франция. Полетите от там до Мадагаскар и Реюнион са много скъпи. Ще очаквам впечатления от първа ръка.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
1 hour ago, Kaloyan89 said:

Да кажа и аз какво знам: прекрасна лагуна, хубави плажове, лемури, скъпотия. Липса на туристическа инфраструктура. Доста мизерничко, предвид че нелегалните Коморци в Майот са 40% от населението, а французите започнаха да инвестират там последните 5-6 години, откакто стана департамент. Дребна престъпност, не излагайте 'богатство' на показ - очила, часовници, портфейли, чанти. 

 

Хората са мюсюлмани на 95%, което изисква да се уважават техните вярвания. Аз не съм бил, но приятели които ходиха, казаха че си струвало. От друга страна лемури има и в Мадагаскар, много по-евтино. Но пък в Майот освен лемурите (маки) можете да наблюдавате костенурки и китове. Французите аболираха полигамията само преди няколко години, а в Мамудзу е най-голямото родилно във Франция. Полетите от там до Мадагаскар и Реюнион са много скъпи. Ще очаквам впечатления от първа ръка.

Аз искам да отида преди всичко заради зелените костенурки, които снасят на самия плаж до хотела ти . И заради прекрасната , поне на снимки , лагуна. Сравняваха я с тази в Нова Каледония и Айтутаки. И двете места са ми сред фаворитите, така че това ни привлича. Лемурите са бонус. Бях в Мадагаскар миналото лято, надявам се скоро пак да отида, така че просто разширяваме хоризонтите;-)

 

Редактирано от Роми
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.