Прескочи до съдържание

Конкретни въпроси за лотосовото поле при Đồng Sen Tháp Mười


Препоръчани мнения

Другари и другарки виетнамци,

 

Не знам дали му е тук мястото (ако не му е, моля, преместете), но дали някой от вас може да помогне, ако случайно е ходил до един обект на час и половина от Сайгон - лотосовото поле при Đồng Sen Tháp Mười на 39 км. от Cao Lanh. Пишат, че тамошния лотос цъфтял от август до ноември, т.е. точно го хващам. Отворили са наскоро цялата местност за екотуризъм: кеф ти береш лотоси, кеф ти разходки с лодки и риболов, кеф ти после рибата си я ядеш увита в млади лотосови листа с лотосово мляко Sua Sen - всичко това на безценица почти, та ми се вижда чудно местенце да отскоча за ден поне, така и така ще съм на юг 2 седмици. Някакво инфо с тръгване от Сайгон - транспорт до там, турове, настаняване, отзиви, ала-бала, някой случайно? 

 

Lotus1.thumb.jpg.95519f687b02942d632ef31f144fda70.jpg

 

Photo Credit: https://www.lisakristine.com/portfolio-items/lotus-vietnam/?portfolioCats=107

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Бай Добри, отделих мнението ти в отделна тема, за да може да му се отдели нужното внимание, тъй като изглежда интересно и е добре информацията за полето да се запази в темите с бързи въпроси, вместо да "потъне".

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То, във Виетнам лотоси да искаш! Всеки по-големичък гьол покрай оризищата е пълен с тях.При едното ни ходене, организирано от виетнамска страна, до Пном Пен ходихме с автобус. Та, някъде по средата на пътя ни водиха на такова езеро, не мога да кажа дали е баш туй, дето питаш за него. Че ни водиха на още няколко подобни, това беше  с тръгване от Сайгон. Ама не беше много близо , в страни от главния път някак си беше. Огромни площи с лотоси, те му викаха " Лотосовото езеро", имаше пътечки вътре между цветята, може и с лодка-еднодръвка да се пошматкаш между лотосите и между комарите.:lol:Ама как ще стигнеш до там самосиндикално, идея нямам.

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Бай Добри каза:

Ей, откак се помня, все тегля най-късата клечка. От 127 вършали из Виетнам - тишина в ефира, а Експертът си проси първото Джони... :)

Ти с нас- късата. Ние с тебе- дългата. :lol::lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , AlexandraKo каза:

То, във Виетнам лотоси да искаш! Всеки по-големичък гьол покрай оризищата е пълен с тях.При едното ни ходене, организирано от виетнамска страна, до Пном Пен ходихме с автобус. Та, някъде по средата на пътя ни водиха на такова езеро, не мога да кажа дали е баш туй, дето питаш за него. Ама не беше много близо до Сайгон, в страни от главния път някак си беше. Огромни площи с лотоси, те му викаха " Лотосовото езеро", имаше пътечки вътре между цветята, може и с лодка-еднодръвка да се пошматкаш между лотосите и между комарите.:lol:Ама как ще стигнеш до там самосиндикално, идея нямам.

 

 

Ами това ще да е било, то там точно целия регион е само лотоси наистина. Това конкретно явно са го разработили отскоро и ми се щеше да се нахакам сред блатата ей така - да усетя колко комара вдигат една лодка :) Чета за някакъв автобус от Сайгон, обаче след консултация с агенти на Експерта, се оказва че се клатил над 3 часа до там, което все таки все още не ме отказва, напротив - вкарва нови приключенски нюанси. :)

 

преди 5 минути , Тони каза:

Ти с нас- късата. Ние с тебе- дългата. :lol::lol:

Дано да не е само от трите най-дългото :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 44 минути , Бай Добри каза:

Ами това ще да е било, то там точно целия регион е само лотоси наистина. Това конкретно явно са го разработили отскоро и ми се щеше да се нахакам сред блатата ей така - да усетя колко комара вдигат една лодка :) Чета за някакъв автобус от Сайгон, обаче след консултация с агенти на Експерта, се оказва че се клатил над 3 часа до там, което все таки все още не ме отказва, напротив - вкарва нови приключенски нюанси. :)

 

:lol:

Не знам дали си струва да загубиш цял ден, за да отидеш до там. И дали ще може за един ден. Ние като бяхме, тъкмо бяха валяли проливни дъждове, пътищата на много места бяха във вода и се клатихме една камара време до Пном Пен. Вярно, че по пътя видяхме сума ти интересни неща, ама по някое време всичко се сля - храмове, оризови полета, лотосови езера и пр.И взеха да ми изглеждат еднакви, като че ли, вече съм била.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Веднага искам да кажа, че не мога да помогна, това поле не съм го и чувал. Само ще споделя една случка от чудния град Хой Ан, набеден за Венеция на Изтока и сред културните наследства на ЮНЕСКО. Градът е много зле. Не можеш да се разминеш от туристи и алчни виетнамски бабички, които ламтят за долари. Една примерно ни сложи кобилици на вратовете и ни направи тая уникална снимка с моя апарат, след което ни поиска двайсетарка за своето искуство. Отсвирихме я и тя ни кле на виетнамски. Та в тоя приказен град си намерихме хотел с много хубава и пивка тераса, под която имаше блато. В блатото цяла нощ квакаха жаби и романтиката беше голяма. И понеже ни мързеше да ходим до клозета, пикаехме през цялото време от терасата директно в тресавището. На сутринта следващия ден, с огромно изумление констатирахме, че в блатото са се завряли бабички със сламени шапки и събират някаква реколта. Демек, блатото било я нива, я поле. Ние така добре го наторихме, че току-виж и лотоси поникнали. :D

 

596f284dc69ce_.thumb.jpg.97f64f9a574e926db713c0e5f4581539.jpg596f283ddb777_.thumb.jpg.18649a4b31d09d416f88a63431fae545.jpg

тераса.jpg

Редактирано от Георги
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Не знам дали си струва да загубиш цял ден, за да отидеш до там. И дали ще може за един ден. Ние като бяхме, тъкмо бяха валяли проливни дъждове, пътищата на много места бяха във вода и се клатихме една камара време до Пном Пен. Вярно, че по пътя видяхме сума ти интересни неща, ама по някое време всичко се сля - храмове, оризови полета, лотосови езера и пр.И взеха да ми изглеждат еднакви, като че ли, вече съм била.

Аз на тва му викам спечелен, не загубен ден, @AlexandraKo:) Дъжд може само да ме радва мен, преекспонирани туристически highlights тотално да ме нервират с безумната идея да гоня план, точки и тълпи, а един спокоен излет на майната си, макар и с бавен рейс, съчетан с еднодръвка в езеро и някоя наколна барака, с малко рибка и плод, ми се вижда далеч по-добра идея. А съвсем отделно от това съм си голям фен на Лотосовата Сутра :)

 

преди 4 часа, Бале каза:

Веднага искам да кажа, че не мога да помогна, това поле не съм го и чувал. Само ще споделя една случка от чудния град Хой Ан, набеден за Венеция на Изтока и сред културните наследства на ЮНЕСКО. Градът е много зле. Не можеш да се разминеш от туристи и алчни виетнамски бабички, които ламтят за долари. Една примерно ни сложи кобилици на вратовете и ни направи тая уникална снимка с моя апарат, след което ни поиска двайсетарка за своето искуство. Отсвирихме я и тя ни кле на виетнамски. Та в тоя приказен град си намерихме хотел с много хубава и пивка тераса, под която имаше блато. В блатото цяла нощ квакаха жаби и романтиката беше голяма. И понеже ни мързеше да ходим до клозета, пикаехме през цялото време от терасата директно в тресавището. На сутринта следващия ден, с огромно изумление констатирахме, че в блатото са се завряли бабички със сламени шапки и събират някаква реколта. Демек, блатото било я нива, я поле. Ние така добре го наторихме, че току-виж и лотоси поникнали. :D

 

596f284dc69ce_.thumb.jpg.97f64f9a574e926db713c0e5f4581539.jpg596f283ddb777_.thumb.jpg.18649a4b31d09d416f88a63431fae545.jpg

тераса.jpg

@Бале - ето, винаги има полза от форуми, пак помагаш. Сега поне знам особеностите в наторяването на лотосите в Хой Ан, които ЮНЕСКО деликатно пропуска, дори под черта. Надявам се на моето място да е в пъти по-чисто, което, от своя страна вероятно не изключва жабите, кълнящите бабички и двайсетарките и там.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.