Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Абе, при този късен час на кацане на Уиза в Братислава как смятате да се придвижите до Виена? Нали много хора взеха билети, та да питам. Гледам, че има един фликсбус, който пристига около полунощ на Ердберг, но това доколкото знам е неприятен район особено по тъмно, а по това време вече градския транспорт спира работа. Остава варианта да се спи около Ердберг, ама то варианти няма кой знае колко в околията. 

Другият вариант е да се спи в Братислава и на сутринта да се ходи към Виена, но това значи хем да се търси още един хотел, хем да се гледат вариант как се стига до него, хем после от него до автогарата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , ACM каза:

при този късен час на кацане на Уиза в Братислава

Късен...? Wizz кацат в 11:45 на обяд.

 

П.С. Извинявам се... Сега видях, че през октомври полетът е в 20:25 вечерта.

Редактирано от chandni
Връзка към коментар

Аз реших да не рискувам и резервирах хотел в Братислава. Още повече , че пътуваме декември и при закъснение на полета, ще  изпуснем автобуса. Смятах, да вземем хотел около летището, но нещо не ме устройват. Има време до зимата, ще го измислим.

 

Връзка към коментар
18 minutes ago, tanil1965 said:

Аз реших да не рискувам и резервирах хотел в Братислава. Още повече , че пътуваме декември и при закъснение на полета, ще  изпуснем автобуса. Смятах, да вземем хотел около летището, но нещо не ме устройват. Има време до зимата, ще го измислим.

 

Че така не идва ли същата цена като с нормална авиокомпания?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
48 minutes ago, tch said:

Че така не идва ли същата цена като с нормална авиокомпания?

Ами, по 40 лв. на човек малко трудно с нормална. А и при всички случаи трябва да се спи някъде. Дали във Виена , или на 1 час път нея, все тая.

Връзка към коментар

 

Преди 1 час, ACM каза:

Абе, при този късен час на кацане на Уиза в Братислава как смятате да се придвижите до Виена? Нали много хора взеха билети, та да питам. Гледам, че има един фликсбус, който пристига около полунощ на Ердберг, но това доколкото знам е неприятен район особено по тъмно, а по това време вече градския транспорт спира работа. Остава варианта да се спи около Ердберг, ама то варианти няма кой знае колко в околията. 

Другият вариант е да се спи в Братислава и на сутринта да се ходи към Виена, но това значи хем да се търси още един хотел, хем да се гледат вариант как се стига до него, хем после от него до автогарата.

 

ползвай този сайт има доста варианти и със влак и автобуси

 

Връзка към коментар

Аз като времена ги знам, ама не ми помагат особено. Въпросът си седи висящ. Има само един автобус дето върши работа в този часови диапазон и той спира на гара, която е далеч от центъра на Виена и то около полунощ, когато рискуваме да останем без метро и да стане интересно. Някой знае ли някакви части трансфери, които да не са по 100 евро :D

Връзка към коментар
Мирослав Василев

Погледна ли Eurolines? Току що потърсих за септември, защото за октомври все още няма разписание и ми излиза, че има автобус в 21:40 и пътува 1 и 40м. Този автобус спира тук.

Връзка към коментар

Аз съм си взела Братислава - Виена за 0 .96 ст.  отиване и връщане през www.polskibus.com, Даже и да няма на тази цена, за вашите дати, щото аз само  единия билет успях да взема така, но цената на другия е на 20 лв.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Аз бях резервирала в Братислава хотел "Set" през ММТ за 22 евро стая за двама, без закуска. Много добър хотел.

От летището се пътува с билет за 30 мин. за 90 цента, който се купува от автомат, РЕП или павилион за цигари. Хотелът е на 5 мин. зад Зимни стадион и Хилтън, спирка Зимни стадион.  От хотела до автогарата пътува тролейбус 205 с билет за 15 мин., 70 цента. До стария град и спирката под новия мост пътува автобус 39. И от двете спирки може да вземете до Виена Flixbus за 9,90 евро, закупен от щофьора. Ако закупите билети он лайн 5 или 7,50 евро.

От летището до хотела пътувате с автобс 61.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 часа, ACM каза:

Абе, при този късен час на кацане на Уиза в Братислава как смятате да се придвижите до Виена? 

А кое налага непременно да се спи във Виена, а не в Братислава и да се пътува на другата сутрин към Виена, в случай че въобще няма да се разглежда Братислава? 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

А кое налага непременно да се спи във Виена, а не в Братислава и да се пътува на другата сутрин към Виена, в случай че въобще няма да се разглежда Братислава? 

Трудно е за обяснение :D Ще видя какво ще измисля, има доста време. Мерси за идеите.

Връзка към коментар

Заповядайте :) Братислава е бая малка летище, всичко става от самолета до гарата или автогарата за под 30 минути, тествал съм го мнооого пъти. Естествено, проверете си как точно да се придвижите. Има автобус 21:20 директно от летището, който ако не закъснее автобуса даже ще имате време за една цигарка.

BTS-VIE.JPG

 

 

 

Отделно Виенера си има и нощни автобуси, които са си чук - http://viennamap360.com/carte/pdf/en/vienna-night-bus-map.pdf Ето я картата.

Редактирано от MARTiNSHO
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

някой със скорошна информация за трансферите между тези два града? На flixbus изкарва часове само за автобусите, които спират на Erdberg. Има ли алтернативи, когато става въпрос за вечерния полет на Уиз до Братислава?

Връзка към коментар

Октомври месец пътувах с RegioJet и в двете посоки (Bratislava, Most SNP (Nový most)  Vienna, U2 Stadion, Busterminal Stadioncenter) по 5 евро са билетите, като е хубаво предварително да се вземат, ако искаш определен час (на мен с купуването на място ми се наложи да пропусна един автобус, защото беше запълнен вече). По време на пътя тази компания безплатно предлагат кафе, капучино, топъл шоколад, чай (но не и вода) и слушалки за мултимедията им. Аз съм доволна. От шофьора също могат да се вземат билети.

Между другото направих нощувка в Братислава, защото е по-евтино отколкото във Виена и пътувах на сутринта. От летището до централната им гара в Братислава може да се стигне спокойно с 30 минутния билет. 

Редактирано от venceremos
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 16.01.2018 г. в 11:24, MARTiNSHO каза:

Ами... аз поне доколкото виждам май само regiojet използват Stadion, всичко друго си ходи на Erdberg :)

Здравейте .Според вас коя спирка е по до удобна за един ден до  Виена.

Връзка към коментар

Идвам с питане в тази тема за да не пускам нова

 

Ако се купят билети за този транспорт Братислава - Виена

 

https://www.twincityliner.com/de

 

усеща ли се полюшването? За човек на който му става лошо в лодка (даже и в т.наречените бързи лодки на Малдивите) ще го усети ли или да хващаме влака?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.