Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 11 минути , Mistela каза:

Идвам с питане в тази тема за да не пускам нова

 

Ако се купят билети за този транспорт Братислава - Виена

 

https://www.twincityliner.com/de

 

усеща ли се полюшването? За човек на който му става лошо в лодка (даже и в т.наречените бързи лодки на Малдивите) ще го усети ли или да хващаме влака?

Някакво полюшване ще има, но все пак говорим за река, а не за море. Пътувал съм със старите комети от Русе до Свищов като дете, когато все още ми ставаше лошо, и това беше първият път, когато не ми стана. А и преживяването е различно.

Връзка към коментар
преди 33 минути , Zaro каза:

Някакво полюшване ще има, но все пак говорим за река, а не за море. Пътувал съм със старите комети от Русе до Свищов като дете, когато все още ми ставаше лошо, и това беше първият път, когато не ми стана. А и преживяването е различно.

А горе долу колко е времетраенето на пътя от Виена до Братислава по Дунав, че полета от Братислава до София е вечерта, това за да преценим в колко часа да си вземем лодката.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Mistela каза:

А горе долу колко е времетраенето на пътя от Виена до Братислава по Дунав, че полета от Братислава до София е вечерта, това за да преценим в колко часа да си вземем лодката.

https://www.twincityliner.com/en/content/bratislava-vienna

 

Като гледам, около час и половина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

На slovaklines.sk има цени за автобусни билети до 31 август 2018.

Например:

Bratislava, letisko / Airport -> Wien Hauptbahnhof Wiedner Gürtel
Departure 31.8. , 21:40
Arrival        31.8. , 23:20
List price   1.00 €

Предполагам, че през юли ще започнат да продават билети и за пътуване през септември.

 

Някой магеланец успял ли е да се "класира" за този превозвач и този час?

 

На флайтрадар-а виждам, че два от последните три полети София-Братислава са пристигнали навреме.

flightradar_SOF-BTS_30May01Jun03Jun2018.png.57807aa372267b65411d0bd81dde1de9.png

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, правилно ли се орентирам, че автобуса на RegioJet не ходи до летището в Братислава и ако е така на коя спирка най-лесно и бързо може да се направи връзка към летището, ако човек пътува Виена-Братислава?

За всички които ще пътуват септември месец има билети по 1 евро 😀

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! 

 

Не мога да разбера тази компания Slovaklines има ли автобус от Братислава (мост SNP) до центъра на Виена. Моля за съдействие.

Иначе знам, че Flixbus имат такъв трансфер, като цената за "нашия" ден и час е по 9 долара. Regiojet - също, но те не са обявили още цените за декември.

 

Благодаря предварително 🙂 

Редактирано от Eva eva
Връзка към коментар

aleksandrina, след като натисна да ми даде цена ми излиза това съобщение: 

 

Sorry, but there is no matching connection. Please change your search criteria, or try to search on www.cp.sk

 

От моста SNP не ми дава до никъде връзка.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Другата седмица се вдигаме 5 човека до Братислава и мислим един ден до Виена. С коя фирма ще е най-добре да взема билети и трябва ли предварително да си букна за 5-ма двупосочни за един ден. Има ли някаква отсъпка/промоция за повече билети? Ще отседнем в стария град.

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар

С Flixbus не е ли оферта? Примерно 5 декември- 99,90 лв за 5 човека двупосочно (20 лв на човек). Като си купиш от ebay ваучери за отстъпки (4*3€ обикновено, но има и за 10 бр.) купуваш билет по билет и на всеки билет като махнеш по 3€ , ще станат по около 8 лв двупосочен билет на човек.

Ето оферта. С 2 такива намалението 30€ за цена от 2€.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

В стария град е автобусната спирка Мост SNP. От там ще ви е най-удобно да пътувате. Задължително си купете билет за автобус предварително, иначе е възможно доста да почакате - поне 2-3 часа. Можете да пътувате с Flixbus или Regiojet.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Искам да купя 13 двупосочни билети в един ден Братислава-Виена със словашките железници, но не виждам за избор на час при връщане или се презаверяв,  както и че ограничението е до 5 билета на една резервация?

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар

Не ти трябва час за връщане, качваш се на регионален влак  (R или REX) - не важи за Railjet/InterCity на обратно в прозволен час за същия ден.

Над 6 се води група и онлайн няма как да ги купиш на куп.

Или правиш 3 резервации, или ги купувате на място - цената е същата, а може и отстъпка да ви дадат.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Ivko каза:

Искам да купя 13 двупосочни билети в един ден Братислава-Виена със словашките железници, но не виждам за избор на час при връщане или се презаверяв,  както и че ограничението е до 5 билета на една резервация?

 

на място купувай, не се занимавай с интернет, билети винаги има, бързо и лесно става. От жп гара Братислава до Westbahnhof, няколко евро. Това не са някакви скъпи влакове в Холандия или Германия на дълги разстояния, дето са по-евтини по интернет- За половин часово пътуване, разликата сигурно е някакви центове (ако е онлайн купен), аз съм взимал на място билети

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да споделя нашето пътуване. На отиване с Flixbus с ваучери за -3 евро (промокода го купих от някакъв мароканец) и билета излезе по 2 евро на човек. На връщане си свалихме на телефоните мобилното приложение на Slovaklines и с него цената от 10 стана 1 евро за трансфер  от гарата във Виена Westbahnhof до летище Братислава. Не знам дали е постоянно така ,но Flixbus мина директно през магистралата, а Slovaklines по едно време се отклони през австрийските села. Също така видях,че и на автобусите на Regio може да се пътува за 1 евро, ако се купи през приложението на тела.

Редактирано от Vankata
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Пристигам на летището във Виена във 18:15,а трябва да хвана полета на Уиз в 21:55ч. от Братислава до София.Доколкото виждам имам две опции за директен автобус:

19:30 - 20:30 със Словак лайнс

или

19:50 - 20:55 с Фликсбъс

Повече клоня към Фликсбъс,защото полета на Раян като нищо може да закъснее.Въпроса е ще имам ли достатъчно време да стигна до гейта за полета към София.Голямо ли е летище Иванка и най-вече бързо ли се стига до гейта,че обикновенно ни забиват в най-отдалечения край?Пътувам само с ръчен.

Връзка към коментар

Летището в Братислава не е голямо. Влизате в самата сграда и директно се качвате с ескалатор на втория етаж, където е проверката. Според мен за 15 минути ще сте на гейта. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Трябва да купя билет до Виена и обратно и  @darinamarinova  ми даде страхотна идея да ползвам приложението на slovaklines за да купя билет за 1 евро.  Докато се регистрирам обаче не получавам смс за верификация. Някой има ли идея къде е проблема и как да завърша регистрацията?

Връзка към коментар

Аз като си правих регистрация с бг номер не получавах смс и опитах през немски номер...мина без проблем.. нямам обяснение защо с български телефон не се получава

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На 20 летя за Братислава и на 21.04 - Великден с автобуса до Виена.Има ли смисъл да купувам предварително билети или на място да разчитам?Коя спирка е най близо до стария град /там мисля да запазя хотел /.?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.