Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

7 minutes ago, black_stone said:

Благодаря. А има ли смисъл предварително да ги купя онлайн? 

Според мен е задължително. Преди време пътувах Братислава - Виена и на място имаше билети чак за след 2 часа. Та, вие си преценете.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
Йосиф Милчов
На 21.02.2019 г. в 15:14, Vankata каза:

На връщане си свалихме на телефоните мобилното приложение на Slovaklines и с него цената от 10 стана 1 евро за трансфер  от гарата във Виена Westbahnhof до летище Братислава.

Все още е налично, ако свалиш приложението и се регистрираш първият билет е 1 евро. Току що купих два билета за Виена, с две различни регистрации от два различни телефона. Получихме смс за регистрацията без проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Дали е рисковано да купа билети за трансфер с Flix bus за автобуса, който тръгва в 18, 15 от централната гара на Виена до летището в Братислава. По разписание там трябва да пристигне в 20 ч. Самолетът за София излита в 21.55 ч.

На пръв поглед има предостатъчно време, но мен ме притеснява, дали има вероятност от големи закъснения по пътя и да се забавим за полета. 

Става въпрос за декември, когато може и да има сняг. Някакви идеи по въпроса? 

Връзка към коментар

@mililia,вече два пъти пътувам от летище Виена,веднъж с Фликс,веднъж със Словак лайнс,с автобуси,които тръгват около 19:30-40ч и пристигат около 20:40-50ч на летище Братислава.Автобусите бяха пълни с българи и македонци за последните два полета за деня.И оставаше време да си изям ябълката и да си заредя за кратко телефона,преди да минем секюрити 🙂

Не знам как ще е в зимното разписание,но до сега в някои от дните,Уиз сменят самолета,които идва от София с този от Скопие и доста се бавят с тръгването.Но дори да тръгнат по разписание,пак ще имаш достатъчно време.

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, liliya каза:

Знае ли някой дали има корабче от Виена до Братислава по Дунав и от къде тръгва (+разписание евентуално) ?

https://www.twincityliner.com/en/content/vienna-bratislava

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На ‎24‎.‎10‎.‎2019‎ г. в 12:58, mililia каза:

Дали е рисковано да купа билети за трансфер с Flix bus за автобуса, който тръгва в 18, 15 от централната гара на Виена до летището в Братислава. По разписание там трябва да пристигне в 20 ч. Самолетът за София излита в 21.55 ч.

На пръв поглед има предостатъчно време, но мен ме притеснява, дали има вероятност от големи закъснения по пътя и да се забавим за полета. 

Става въпрос за декември, когато може и да има сняг. Някакви идеи по въпроса? 

Бих искал да ви попитам дали вече пътувахте...аз мисля да направя това в неделя и се чудя дали да взема този автобус или някой по-ранен?

 

Връзка към коментар
преди 52 минути , rainbou1 каза:

Бих искал да ви попитам дали вече пътувахте...аз мисля да направя това в неделя и се чудя дали да взема този автобус или някой по-ранен?

 

Да, автобусът е много удобен и основно пътниците в него са българи, гонещи самолета за София от Братислава. 

Тръгна и пристигна навреме. 

Връзка към коментар
На 21.07.2017 г. в 11:44, Дани Магелани каза:

Аз бях резервирала в Братислава хотел "Set" през ММТ за 22 евро стая за двама, без закуска. Много добър хотел.

От летището се пътува с билет за 30 мин. за 90 цента, който се купува от автомат, РЕП или павилион за цигари. Хотелът е на 5 мин. зад Зимни стадион и Хилтън, спирка Зимни стадион.  От хотела до автогарата пътува тролейбус 205 с билет за 15 мин., 70 цента. До стария град и спирката под новия мост пътува автобус 39. И от двете спирки може да вземете до Виена Flixbus за 9,90 евро, закупен от щофьора. Ако закупите билети он лайн 5 или 7,50 евро.

От летището до хотела пътувате с автобс 61.

Това "ММТ" някаква търсачка ли е?Не ми излиза в нета!

Връзка към коментар
преди 27 минути , crazyhorse каза:

Това "ММТ" някаква търсачка ли е?Не ми излиза в нета!

Makemytrip е сайт за резервации,който даваше големи отстъпки преди няколко години и беше доста популярен във форума. 🙂

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Транспорта между двете летища съвсем е умрял. Само Фликс бъс още оперират, но последният автобус тръгва в 17:50ч от летище Виена. Slovac lines и regiojet вече пътуват само до центъра на Братислава, не и до BTS. Или се е появил някой нов играч на пазара, който да не излиза през търсачките? 🙂

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Транспорта между двете летища съвсем е умрял. Само Фликс бъс още оперират, но последният автобус тръгва в 17:50ч от летище Виена. Slovac lines и regiojet вече пътуват само до центъра на Братислава, не и до BTS. Или се е появил някой нов играч на пазара, който да не излиза през търсачките? 🙂

 

@iMari Terravision https://www.terravision.eu/ имат късни възможности от Братислава до летището във Виена, но пак е опция 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Транспорта между двете летища съвсем е умрял. Само Фликс бъс още оперират, но последният автобус тръгва в 17:50ч от летище Виена. Slovac lines и regiojet вече пътуват само до центъра на Братислава, не и до BTS. Или се е появил някой нов играч на пазара, който да не излиза през търсачките? 🙂

 

Миналата година до автобусите на Фликсбъс спираха и на някаква студентска организация- цената беше 5 евро. Имаха много курсове през деня, но не знам дали минават през летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, darinamarinova каза:

@iMari Terravision https://www.terravision.eu/ имат късни възможности от Братислава до летището във Виена, но пак е опция 

Трябва ми транспорт от VIE до BTS за късния полет до София. 🙂 Първият полет каца в 7:05 и ако малко се забави може да изпусна последния автобус на Фликс в 17:50ч.

преди 7 часа, marycap каза:

Миналата година до автобусите на Фликсбъс спираха и на някаква студентска организация- цената беше 5 евро. Имаха много курсове през деня, но не знам дали минават през летището.

Хаха, съвсем ми прилича на албански обществен транспорт. 😃

А излизаха ли в нета при търсене?

Преди пандемията това бяха любимите ми летища за шантави маршрути, поради близостта си едно с друго и перфектно уредения си транспорт, с три компании в конкуренция. Хубаво е, че възстановиха късните полетите до BTS, дано да пуснат и някой друг автобус.

Благодаря и на двете ви! 🙂

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Трябва ми транспорт от VIE до BTS за късния полет до София. 🙂 Първият полет каца в 7:05 и ако малко се забави може да изпусна последния автобус на Фликс в 17:50ч.

Хаха, съвсем ми прилича на албански обществен транспорт. 😃

А излизаха ли в нета при търсене?

Преди пандемията това бяха любимите ми летища за шантави маршрути, поради близостта си едно с друго и перфектно уредения си транспорт, с три компании в конкуренция. Хубаво е, че възстановиха късните полетите до BTS, дано да пуснат и някой друг автобус.

Благодаря и на двете ви! 🙂

 

Преди 1 час, iMari каза:

Трябва ми транспорт от VIE до BTS за късния полет до София. 🙂 Първият полет каца в 7:05 и ако малко се забави може да изпусна последния автобус на Фликс в 17:50ч.

Хаха, съвсем ми прилича на албански обществен транспорт. 😃

А излизаха ли в нета при търсене?

Преди пандемията това бяха любимите ми летища за шантави маршрути, поради близостта си едно с друго и перфектно уредения си транспорт, с три компании в конкуренция. Хубаво е, че възстановиха късните полетите до BTS, дано да пуснат и някой друг автобус.

Благодаря и на двете ви! 🙂

 

Sudent Agency. Напълно сериозна и здраво работеща компания. Половината младежи на Братислава учат във Виена и пътуват всеки ден в двете посоки. Има билети и минава през летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , marycap каза:

Sudent Agency. Напълно сериозна и здраво работеща компания. Половината младежи на Братислава учат във Виена и пътуват всеки ден в двете посоки. Има билети и минава през летището.

Виждам, че ползват превозите на Regiojet, които от край време оперират между Виена и Братислава, просто ги рекламират и като студентски. Излизат и в търсачките. Преди ходеха и до летище Братислава. 😞

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , iMari каза:

Виждам, че ползват превозите на Regiojet, които от край време оперират между Виена и Братислава, просто ги рекламират и като студентски. Излизат и в търсачките. Преди ходеха и до летище Братислава. 😞

 

В " getbybus " има по 9 евро билети Виена -летище Братислава.

Връзка към коментар

@iMari За съжаление автобусите до летището в Братислава хич ги няма - и аз наскоро търсих като опция. Но има късни автобуси от Виена до Братислава дали на Slovak lines, дали на Regiojet, но предполагам, че няма директно до летището, понеже е скъпо влизането в зоната на летището (обикновено). Нали става въпрос за полет Братислава-София от 20:45 ч? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@iMari ние направихме това, което ти предлага @darinamarinova. Пътувахме от Виена до Братислава /дали до мост СНП или автогарата, няма значение/ и оттам има две опции или Uber / Bolt, или градския транспорт до летището. Стигнахме спокойно за полета на Wizz късния за София. Доволни сме от така измислената връзка. Наистина преди пандемията имаше директни автобуси от летище Виена до литище Братислава и обратно доста, но сега са доста орязани опциите.

Според мен това се дължи, че все още на летище Братислава няма толкова много полети, колкото преди пандемията, основно са 5-6 на Раян и то най-много.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

имате ли по-прясна информация ;-) относно пътуването с кораб от Братислава до Виена?

От къде се купуват билети, могат ли да се запазват през интернет и т.н.

 

И ако знаете как се стига от летището в Братислава до пристанището, от което тръгват корабите за Виена.

Благодаря предварително на отзовалите се с информация.

Връзка към коментар
преди 16 минути , MagelanBG каза:

Здравейте,

имате ли по-прясна информация 😉 относно пътуването с кораб от Братислава до Виена?

От къде се купуват билети, могат ли да се запазват през интернет и т.н.

 

И ако знаете как се стига от летището в Братислава до пристанището, от което тръгват корабите за Виена.

Благодаря предварително на отзовалите се с информация.

Здравейте,

 

Тук има регулярни корабчета всеки ден - https://www.lod.sk/en/cruises-2/regular-cruises/detail/bratislava-vienna-bratislava/?gclid=EAIaIQobChMI_cK5jI-5gAMVNgUGAB3QeA_gEAAYAiAAEgKGgvD_BwE

Вътре са описани разписания и цени като накрая може да те изненадват и с 10% отстъпка от цената на билета. 🙂 

 

Едит:  А тук е официалният сайт на компанията - https://ticket.twincityliner.com/en и можете да изберете вид билет от Економи до Бизнес Класа и място.

Редактирано от agenta
Официален сайт на компанията
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.