Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, планирам пътуване до Варна-София-Берлин през октомври.  Полетът Варна-София  е 16:20 - 17:10, а София-Берлин с райън е от 18:45. Въпроса ми е достатъчно ли ще е това време за прекачване или е прекалено рисково? На софиийското лещите може ли да се мине транзит към другия полет? Благодаря

Връзка към коментар

Все пак трябва да минете паспортна проверка. Ако полетът от Варна кацне на Т2, прекачването няма да е проблем (Със сигурност излита от Т2, но не съм 100% сигурен за кацането).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма възможност за транзитно преминаване, но час и половина ми се вижда разумно време, вечерните часове летището не е особено натоварено и се минава бързо през паспортна проверка и тази по сигурността.

Връзка към коментар

За мен, време за прекачване по-малко от 2,5  часа с две различни авиокомпании е твърде рисковано. През  октомври месец могат да настъпят неблагоприятни метереологични условия като порой или силен страничен вятър, което да доведе до забавяне на полета Варна-София. За такова пътуване аз бих избрал директен полет Букурещ-Берлин с Ryan Air, а до Букурещ пътуване с автобус.  Провери също цените на Констанца-Тимишоара с Блус Еър+ Тимишоара-Берлин с Ryan Air ( само в ден неделя е възможно такова пътуване).

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар
7 hours ago, epetkov said:

За мен, време за прекачване по-малко от 2,5  часа с две различни авиокомпании е твърде рисковано. През  октомври месец могат да настъпят неблагоприятни метереологични условия като порой или силен страничен вятър, което да доведе до забавяне на полета Варна-София. За такова пътуване аз бих избрал директен полет Букурещ-Берлин с Ryan Air, а до Букурещ пътуване с автобус.  Провери също цените на Констанца-Тимишоара с Блус Еър+ Тимишоара-Берлин с Ryan Air ( само в ден неделя е възможно такова пътуване).

Риск има дори и лятото, както преди няколко дена излезе самолет от пистата и затвориха летище Бургас. Но да ходиш до Букурещ си е едно поне 5 часа в посока и поне 50лв. допълнително. 

Връзка към коментар
преди 21 часа, tch каза:

Но да ходиш до Букурещ си е едно поне 5 часа в посока и поне 50лв. допълнително. 

Като време наистина са 5, а аз пътувах даже 6 часа, но като цена успях да я сваля на 24 лева с обществен превоз. Иначе, пътуването от Варна до София също струва пари и изисква време, не е за 5 лева да пътуваш с Етап Адрес или Bulgaria Air:)

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар
8 hours ago, epetkov said:

Като време наистина са 5, а аз пътувах даже 6 часа, но като цена успях да я сваля на 24 лева с обществен превоз. Иначе, пътуването от Варна до София също струва пари и изисква време, не е за 5 лева да пътуваш с Етап Адрес или Bulgaria Air:)

Извинявай за скептичността, но как си постигнал тази цена, последно като се интересувах, Русе-Отопени беше поне 20лв. в посока? Варна-Русе са още поне 12-16лв. Като допълним, че между Варна и Русе има едва 4-5 връзки за целия ден с влак и автобус да стигнеш до Букурещ навреме за полета става невероятна гонка. 

 

Връзка към коментар

Играл съм го през Букурещ няколко пъти. Пътувам с колата и я оставям на паркинга. Последния път тръгнах от Варна в 6:30  10:00 бях на летището, но беше почивен ден сутринта....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
23 minutes ago, garvanat said:

Играл съм го през Букурещ няколко пъти. Пътувам с колата и я оставям на паркинга. Последния път тръгнах от Варна в 6:30  10:00 бях на летището, но беше почивен ден сутринта....

Изкарал си късмет, че е били почивен ден, в час-пик от Букурещ се излиза поне час, а и с кола цялото удоволствие ще ти стъпи над 100лв. Последно как реши да пътуваш?

Връзка към коментар

Тоя полет на България Ер каца на терминал 2, така че час и половина ще са ти предостатъчни. Стига да кацнете навреме естествено. А какво ше правиш в Берлин? Ако ще се наливаш с бира, мога да ти направя компания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, tch каза:

Извинявай за скептичността, но как си постигнал тази цена,

 

 

преди 5 часа, tch каза:

Като допълним, че между Варна и Русе има едва 4-5 връзки за целия ден с влак и автобус

 

Тръгнах в 09:00 за Силистра с автобус на фирма Т.А.Т билетът струва 10,00лв. Слязох в дунавския град преди автогарата в 11:10ч и пеша преминах Граничния пункт и стигнах до ферибота (около 9-10 минути). Отплавахме в 11:35, билетът струваше 3 леи.  От Кълараш продължих с автобус в 12:15 и пристигнах  в Букурещ в 14:45, билет 25 леи. По принцип в този маршрут най-слабата отсечка е след слизането от ферибота до автогарата на Кълараш, около 11 км е разстоянието. Трябва да призная, че аз съм много опитен пътешественик и не тръгнах авантюристично, а имах ясен план за всеки етап от него.  На ферибота аз изпълних поставената си задача- да намеря кола, която  да ме закара след акостирането до автогарата на Кълараш. Ех, късметът е на страната на решителните, младо семейство от Шумен, пътуващи за Яш ми помогнаха.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, epetkov каза:

 

Тръгнах в 09:00 за Силистра с автобус на фирма Т.А.Т билетът струва 10,00лв. Слязох в дунавския град преди автогарата в 11:10ч и пеша преминах Граничния пункт и стигнах до ферибота (около 9-10 минути). Отплавахме в 11:35, билетът струваше 3 леи.  От Кълараш продължих с автобус в 12:15 и пристигнах  в Букурещ в 14:45, билет 25 леи. По принцип в този маршрут най-слабата отсечка е след слизането от ферибота до автогарата на Кълараш, около 11 км е разстоянието. Трябва да призная, че аз съм много опитен пътешественик и не тръгнах авантюристично, а имах ясен план за всеки етап от него.  На ферибота аз изпълних поставената си задача- да намеря кола, която  да ме закара след акостирането до автогарата на Кълараш. Ех, късметът е на страната на решителните, младо семейство от Шумен, пътуващи за Яш ми помогнаха.

То освен пътуване си е било и приключение.:).Само да вметна,че от Варна има две автобусни фирми,които возят директно до Отопени.Като втората ПегасусБг е с по-ниска цена,а и децата до 12 г.ползват намаление.Не съм пътувала нито с едната.Но ще ми се наложи.

 

Редактирано от mamaivy
Връзка към коментар
преди 3 часа, mamaivy каза:

То освен пътуване си е било и приключение.:).

 

За мен,  в едно пътуване  винаги трябва да има и малко приключение .

 

преди 3 часа, mamaivy каза:

че от Варна има две автобусни фирми,които возят директно до Отопени.

 

Втората е  тази , но цената е наистина висока. 

Връзка към коментар
1 hour ago, mamaivy said:

То освен пътуване си е било и приключение.:).Само да вметна,че от Варна има две автобусни фирми,които возят директно до Отопени.Като втората ПегасусБг е с по-ниска цена,а и децата до 12 г.ползват намаление.Не съм пътувала нито с едната.Но ще ми се наложи.

 

Проблемът с достигането от Варна до Букурещ (и то директно), е че има твърде малко връзки на ден и шансът те да не ти са удобни е доста висок.

Връзка към коментар

От Букурещ има една Дачия до Русе - шофьорът е същи Чичо Манчо от филма "С деца на море". От Русе имаше няколко автобуса на ден. Чичо Манчо пътува 2 пъти дневно до паркинга на хотел Хороскоп. От Хоросокоп лесно се стига до спирката на автобуса за Отопени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, akair каза:

една Дачия до Русе - шофьорът е същи Чичо Манчо

Най-вероятно чичо Манчо е  работил за "Ованесови" или е бил част от тях. Поне от година "Ованесови" официално не предлагат транспорт от Русе до Букурещ, а бяха доайените в тази услуга. Информация за транспорта между Русе и Букурещ съм събрал 

тук

 

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
На 27.07.2017 г. в 8:28, epetkov каза:

Най-вероятно чичо Манчо е  работил за "Ованесови" или е бил част от тях. Поне от година "Ованесови" официално не предлагат транспорт от Русе до Букурещ, а бяха доайените в тази услуга. Информация за транспорта между Русе и Букурещ съм събрал 

 

Да повдигна темата, че скоро ще се наложи мой познат да ползва транспорт от Букурещ до Русе/Варна. Таблицата актуална ли е? Или и аз да допринеса с нещо за нея и да прегледам сайтовете на компаниите.

Също така до Варна директно има само на Пегасус и на Flixbus? 

Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

Също така до Варна директно има само на Пегасус и на Flixbus? 

Да,  директни  от Варна до летище Отопени има само  на двете фирми. Лошото е, че разписанията се припокриват. Всъщност Flixbus имат един курс на денонощие, Pegasus два ( за Варна-Букурещ пиша). Таблицата я  актуализирам 3-4 пъти в годината. Възможно е да има някакви промени, но винаги може да се провери в сайта на конкретната фирма от таблицата.  Наскоро познат реализира едно интересно пътуване по моя идея  от Варна до летище Отопени, което обаче ще опиша в отделната тема "Транспорт до околните   балкански летища".

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.