Прескочи до съдържание

Лондон - трансфер от Хийтроу към Лутън


luba_rizova

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Яничка каза:

На гара Лутън има 2 опции: шатъл 737 (плаща се, отнема 10 мин., 1 спирка само.) ИЛИ влакче директно до летището (то е по-скъпо с около £5-6). 

Предполагам, че имаш предвид гара Luton Airport Parkway .Има и трета опция от там и най евтина , излизаш от гарата и на 3мин е спирката на градския автобус за летището 2£ и е през 15мин 

 

IMG_3822.png
 

Нещо извън темата, на два пъти ми се случва да взема влака от St Pancras до Лутън Railway и машинките за отчекиране с к карта да не работят , вариантите са два -минаваш и те чарджват максимума ( не беше хич малко ) или да се върнеш до Luton Parkway за хартиено билетче от 3£ с което да се върнеш обратно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , stanimir каза:

Elizabeth Line не е метро, а железница.Метрото (Piccadilly Line) от Хийтроу е 5.60£ , влакчето 13.30£

Това ми е пределно ясно, но TfL показва и железниците на сайта си, когато зададеш начална и крайна спирка обикновено показва всички варианти. Разбрах какво съм пропуснала, на Хийтроу съм била избрала underground,а не rail, нищо че избирам лилавата линия на Farringdon...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички, които са ме поправяли и допълвали, че даже и с удивителни.

Хубавото е, че сега информацията за трансфера Хийтроу - Лутън ще я има за други магеланци, които ще имат нужда от нея. Лошото е, че когато на мен ми трябваше, тук я нямаше...

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, saved_ каза:

Важно: билетите за влаковете важат за конкретния влак, не са флексибъл.

Възможно е да се закупят флексибъл билети, просто глобените не са били с такива.

 

преди 49 минути , Яничка каза:

Благодаря на всички, които са ме поправяли и допълвали, че даже и с удивителни.

А къде са удивителните? 😊

Връзка към коментар
преди 10 минути , searus каза:

А къде са удивителните? 😊

 

преди 11 часа, searus каза:

Как така 13.30?? Според сайта на TfL (single fare finder) цената е £5.60 по всяко време...

 

преди 3 часа, searus каза:

Тогава ми е много интересно защо официалната страница на TfL дава грешна информация...

Загубих повече време от предвиденото да споделя инфо в тема, която не беше ъпдейтвана от 6 години, а имам да се готвя за друго пътуване след 10 дни 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Яничка каза:

 

 

Загубих повече време от предвиденото да споделя инфо в тема, която не беше ъпдейтвана от 6 години, а имам да се готвя за друго пътуване след 10 дни 🙂 

Може би бъркаш "въпросителни" с "удивителни". 

Връзка към коментар

@searus, значението им е едно и също.

Аз пък си пожелавам като живееща, доколкото знам, в UK, да споделяш повече полезна информация, вместо да губиш време да поправяш други 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Elizabeth line, понеже минава през тунела на Хийтроу експрес, който е собственост на Хийтроу, плаща надценка. Piccadilly line не.

Както и да е. Аз тая отсечка малко след като е пускана темата я минавах с Нешънъл експрес, малко скъпичко, ама само седиш в автобуса, не се прекачваш, не мъкнеш багажи и т.н. Вероятно с трансфер би била същата цена, ама не се организирах навреме.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.