Прескочи до съдържание

4 дни в района на Болоня и Венеция


bibi

Препоръчани мнения

Ако може да нахлуя в темата с молба мнения/препоръки/поправки за маршрут с кола:

01.02.18  - кацане в Болоня, нощувка

02.02.18 - вземане на колата Болоня-Верона, нощувка (във Верона не сме били)

03.02.18 - Сирмионе, Виченца / Падуа (и в трите града не сме били), нощувка в Местре

04.02.18 - Венеция, нощувка в Местре

05.02.18 - полет от Тревизо

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , bibi каза:

Ако може да нахлуя в темата с молба мнения/препоръки/поправки за маршрут с кола:

01.02.18  - кацане в Болоня, нощувка

02.02.18 - вземане на колата Болоня-Верона, нощувка (във Верона не сме били)

03.02.18 - Сирмионе, Виченца / Падуа (и в трите града не сме били), нощувка в Местре

04.02.18 - Венеция, нощувка в Местре

05.02.18 - полет от Тревизо

 

Ако позволиш да ти предложа алтернатива - направете пътуването с влак, ще ви е също толкова бързо и приятно, няма да мислите къде и срещу колко пари ще оставяте колата, а и еднопосочното наемане ще ви оскъпи допълнително. Организиран транспорт има постоянно, билети за толкова напред можете да си вземете на много ниски цени.

Връзка към коментар

Влак не е опция за мъжа ми, а и спираме да снимаме, не се съобразяваме с разписания, не влачим куфари (имаме 3 деца и цената на 3-4 дни бягство е мниго подаръци :) ) и т.н. Хотелите съм ги букнала с паркинг, иначе през февруари в Италия ще сме за 3 ти път и няма грижа с паркитането 

Редактирано от bibi
Връзка към коментар

През март направихме обиколка като тръгнахме от Болоня, Флоренция, Падуа, Венеция и връщане пак в Болоня.

Имахме един ден за Ферара и Падуа на път към Венеция.

За мен Падуа е много красив град само на 40 км е от Венеция, който някак си остава в страни от туристическия поток. Улиците са пълни  с много млади хора, има невероятна атмосфера, много поддържани са фасади на сградите.

Вечер сградите имат особено очарование и красота, подчертано от страхотно художествено осветление. Едвам към 21.00 успяхме да си тръгнем от града. Не тичахме по забележителностите, а просто си позволихме да се изгубим из малките улички, пихме кафета. Посетихме  базиликата на Сан Антонио, много красива,  размерите й са внушителния а архитектурата е смесица от римски, византийски и готически елементи.  Има осем купола, а вътре е погребан самият светец.

Площадът „Прато да ла Вале” е близо до базиликата на Сан Антонио. В средата му има елипсовидна зелена площ, оградена от широк декоративен воден канал.  Гледката е внушителна и уникална.Той представлява изкуствен остров свързан със сушата посредством четири малки моста.  На площада има разположени общо 78 статуи, всяка от които изобразяваща известен гражданин на Падуа. Очарована съм от Падуа и бих му отделила повече от ден при следващо пътуване.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, магеланци! Бихте ли ми помогнали , имам следната питанка: кацам с WIZZ на летището в Болоня в 20:30ч. и искам да се придвижа до адрес Via Daniele Manin 1, 40129 Болоня, Италия,. Кой е най удобния вариант- 4-ма човека сме?  

Връзка към коментар
преди 7 минути , Deska каза:

Здравейте, магеланци! Бихте ли ми помогнали , имам следната питанка: кацам с WIZZ на летището в Болоня в 20:30ч. и искам да се придвижа до адрес Via Daniele Manin 1, 40129 Болоня, Италия,. Кой е най удобния вариант- 4-ма човека сме?  

Такси. Намират се точно на изхода, качвате се и тръгвате, няма питане като при нас дали може. Никой не отказва.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Deska каза:

Благодаря! А дали ще има в този час? Колко ще ми струва, около 8 км е разстоянието?

Със сигурност. Такси на летището не може да няма. Бил съм в другия край на улицата, след ЖП моста, а таксито от летището ни струва 12 евро. За сравнение, автобусът до ЖП гарата е 6 евро на човек, а после има и градски автобус за 1.50 евро.

В посока на ЖП моста има отлична пицария, Reginella, само местни има там, пожене районът е далеч от центъра, и я препоръчвам за същата вечер на 100%. Малко шумно, по италиански, менюто е (беше) само на италиански.

Ако взимате такси в обратна посока към летището, имайте предвид, че поръчването е особено, с телефонен робот май, и иска да се произнесе името на улицата на италиански. Самото повикване е скъпо, около 5-6 евро. Има таксита, които имат POS терминал.

 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, много полезна информация. Ще се възползвам от идеята за пицария. Ние само нощуваме и на другия ден пътуваме за Флоренция. ЖП гарата е на пеша рз

астояние, нали?  Надявам се района да не е опасен, или?

 

Връзка към коментар
В момента, Deska каза:

Благодаря, много полезна информация. Ще се възползвам от идеята за пицария. Ние само нощуваме и на другия ден пътуваме за Флоренция. ЖП гарата е на пеша рз

астояние, нали?  Надявам се района да не е опасен, или?

 

Може и пеша, около километър и половина е.

 

Нищо му няма на района, съвсем обикновен жилищен район, с хубави сгради.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не помня конкретна цена, но също мога да потвърдя, че при ползване на такси от летището до Болоня и/или обратно цената е по-изгодна за 4 човека отколкото с обществен транспорт. Което е странно, но е факт.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.