Прескочи до съдържание

София - Малмьо, 35 евро двупосочен


Препоръчани мнения

Още една добра новина днес. Wizz Air най-накрая свързват България със Скандинавия с полети между София и Малмьо от май месец догодина. Полетите ще са два пъти седмично в петък и понеделник, което ще е доста удобно за уикенд в Швеция или Дания.

 

Първоначалните цени са доста приятни и започват от 70лв за двупосочен без багаж и за членове на Wizz Discount Club. Ако можете да планирате напред във времето действайте :)

 

Публикувано изображение

 

Още един самолет ще бъде базиран в София, увеличават се честотите до Лондон, Брюксел, Милано и Айндховен.

 

Кликнете тук, за да видите тази статия

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много благодаря за инфото, вече се отчетох с 4-ри билета за края на май - общо 280 лева за 4-ри човека без багаж  :) Офертата ми се струва повече от добра  :) А в зависимост от времето ще се преценява дали да добавим 1-2 багажа  :) Иначе само днес се ползват и 20% намаление

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пробвах да резервирам. Системата ме изхвърли на края на резервацията, а сега колкото и да гледам не мога да намеря Малмьо като дестинация от София...

Връзка към коментар

Търпение малко, когато се появи Дубай на картата също постоянно се появяваше и изчезваше в продължение на няколко часа, след това се кротна :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм за 30.05 - 02.06, че по 24-ти имам абитуриентка и не става да ме няма. Определено е удобно така, че преди до Скандинавията летях през Београд и си беше доста по-тегаво и бавно...

Връзка към коментар

Прекрасна новина, особено за такива като мен, които ги влече на север (за през лятото, де).

Не че не е същото като цена с easy (съответно с нормален кабинен багаж), с прекачване на Шонефелд до Копенхаген, и от летището директно с влак или автобус за стотина датски крони до Малмьо или Лунд. Иначе тази цена няма да ви карам да познавате още колко време ще се задържи такава  :) При Уиз нещата не са много постоянни, и в това отношение познават много добре нашия лаф "зарибяване".

 

Малко полезно инфо

От Стуруп (летището) до самия Малмьо или Лунд е 99 SEK и 40 мин. 

това е нужния сайт http://www.flygbussarna.se/en/malmo

не че не го знаете повечето тук, но да е написан

 

 

Пасувам , че много разходи там  :P  Ама ще разправяте , тъкмо ще проправите път.

Не са по-големи, отколкото в Копенхаген да речем, даже обратното. Миналата година конкретно в Малмьо беше с ок. 20-30% по-евтино от Копенхаген. Още повече при по-скъпа датска крона.

Иначе и аз ги пропускам Унгарците засега. Началото на май така или иначе ще скитам из Швеция, а юни съм в Дания.

По-нататък (като поскъпнат  билетите им  :lol: ), може да пробвам примерно един юли за разхлаждане.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да де , аз Малмьо не го броя. За мен дестинацията си е Копенхаген - нали е половин час с влака.

 

Препоръчай някое изгодно и читаво място за отсядане в Малмьо и Копенгаген , че виждам само някакви коптори в hostelbookers.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да вметна, че в Малмьо се намира още един от шедьоврите на известния испански архитект Сантяго Калатрава - кулата Turning Torso :)

 

.

TurningTorso11.jpghsb-turning-torso.jpg

 

5.jpg

 

architecture_sweden.jpg

 

А тук едно видео с участието на небезизвестния Феликс Баумгартнер, как тренира преди да скочи от "ръба на Космоса" ;)

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Да де , аз Малмьо не го броя. За мен дестинацията си е Копенхаген - нали е половин час с влака.

 

Препоръчай някое изгодно и читаво място за отсядане в Малмьо и Копенгаген , че виждам само някакви коптори в hostelbookers.

Освен, че е на половин час с влака, е и на всеки 20 мин. денонощно. :)

 

Иначе що се отнася до спане в Копенхаген - избора не е особено голям ако говорим за разумен бюджет: или трябва да се забиеш в хотелска кутийка доста извън централната част, или да ползваш - то даже не е коптор, ами по-скоро туристическа спалня, тип казарма - с много легла в една стая, но обособени и разделени с прегради (плоскости) на четворки, които все пак дават илюзията за някакво лично пространство.

Аз един път съм бил в такова, но го ползвах буквално само за спане, а то пък лятото нощите в Копенхаген са по 4 часа, така че не се задържах много и за спане. През останалото време градът (и околността) предлагат достатъчно интересни, и много места за обикаляне - паркове, езера, дворци, старото пристанище, вездесъщото изцяло пешеходно стъргало "Strøget", приятни малки, и по-големи заведения. Близките малки градчета и те стават и са интересни за разглеждане за по половин-един ден. Да седнеш в малка местна кръчма да хапнеш датска херинга, подплатена с един Tuborg, Carlsberg, или пък още по-добре някоя от стотиците локални micro brewery, пак си струва разходката. Изобщо има с какво да запълниш деня, и да се прибереш само колкото да поспиш.

Примерно това Sleep-In Green предлага и по-малки стаи. Мястото е нещо като учебен център по практика на ученици от колежи по туризъм. Не съм бил в него, но съм минавал от там много пъти. То беше в ремонт две години, и сега предполагам са го стегнали и излъскали (преди това беше голяма дупка). В доста активния откъм нощен живот квартал Norrebrø се намира.

Другото е City Public Hostel. В него съм бил този един път. Освен че има великолепна огромна морава пред сградата, където можеш да си правиш плаж (ако времето позволява), или просто да лежиш през деня, локацията му може да я бие само Radisson Blu Royal срещу Tivoli. Този хостел е на стотина - двеста метра от центъра (кметството), и е на пешеходно разстояние от всичко в града, което пък не е малък плюс, имайки предвид цените на градския транспорт (нещо като в London, да ти стане по-ясно). ;) Освен до центъра, също е много близо до другия силно активен на нощен живот квартал на столицата - Vesterbrø.

Останалите пъти бях в една къща, която не знам точно каква се водеше на един приятел (not a gay), но поне ми спестяваше заниманието по търсене на място за спане.

 

Иначе на мен Копенхаген ми е в ТОР 5 на градовете в Европа през лятото. Докато се смрачи, и гледаш почнало да се развиделява, и обикновено се прибираш по светло. :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.