Прескочи до съдържание

София - Малмьо, 35 евро двупосочен


Препоръчани мнения

Aaaa значи си на гости. Хубаво е човек да има приятели в такива дестинации  :P

На гости е доста силно казано :) Бях там само за спането, и имаше къде да си оставя сака. 

Но свърши с тази схема, човека се дипломира и сега щял да заминава на юг (Испания или още по на юг, което и аз не разбрах какво точно означава, Кения може би).

Така че следващата година май пак ще пробвам леглата в City Hostel-a :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И преди съм споменавал , че съм фен на хостелите току виж се засечем някъде  :P

За Копенхаген съм срещал оферти в HRS от порядък на 50-60 евро за двойна стая и май е едно от местата които задължително ще следя за там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като цяло най-достъпното настаняване в Копенхаген е това:

http://193.104.43.171//bedandbreakfast//?id_lan=en&postnr=2770

 

66 евро със закуска стаята е практически без пари за стандарта там.

 

Близко е до летището, а то самото е много близко до центъра. Кеф ти Метро, кеф ти влак.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Близко е до летището, а то самото е много близко до центъра. Кеф ти Метро, кеф ти влак.

За близкото - близко е около 7-8 km., особено в сравнение с някой други летища. Но не става за ходене до центъра, а и все пак от там транспорта е на двойна тарифа (36 DKK), и това ако трябва да се минава всеки ден минимум по два пъти, не бих казал, че е много удобно. В такъв смисъл, че излезеш ли един път, ще е малко неприятно, ако забравиш нещо, и се наложи да се върнеш пак.

Но всеки си има предпочитания. За мен е важно да е в центъра (или близо до мястото, заради което съм в съответния град). А и не държа на лукса, само на практичните удобства. И на хигиената и сигурността. В крайна сметка не съм отишъл някъде да стоя затворен в стаята и да спя, а да опознавам мястото, предимно пеша, и да ми е удобно да се върна по всяко време. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм спал в този хотел: http://www.luxuryotels.com/hotels/Copenhagen/city_hotel_nebo.html

 

Що-годен добър, на що-годе сносна цена за местните стандарти и най-важното - на отлично разположение за трансфер - 50 метра от гарата и на още толкова от т.нар. "автогара", която представлява една невзрачна уличка с 2-3 спирки на тротоара. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://magelanci.com/topic/70-carlsonradisson-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/

 

Писал съм я тая тема отдавна, има учудващо малък интерес за мен, при положение че цените са добри, а риска минимален. Само трябва да сте леко дебелокожи в редките случаи, когато на чекин някой ще се отвори :) Особено за скандинавските държави често има наличност, след като радисън там са силни. 

 

Да не забравяме и airbnb...

Връзка към коментар

Добре де, чета някакви доста високи цени за нощувките, а в booking да речем намирам този хотел:

 

http://www.booking.com/hotel/se/scandic-s-t-jorgen.en-gb.html?sid=0e70bf49f9cac8c35197412a1b6a8596;dcid=1;checkin=2014-05-23;checkout=2014-05-26;group_adults=2;group_children=2;age=11;age=9;group_rooms=4551708_80517171_0_41_4_0_0;srfid=55edc59b3e43cd3ab3a25911e0c1161896369365X1

 

Четири звезди, на централно място, с включена закуска, свободно канселиране на резервацията и плащане когато отидеш на място - 802 лева за 4-ри човека за 3 нощувки; идва по 34,17 евро на човек нощувката със закуска; а двойната стая излиза по около 45 евро на човек

Редактирано от logist13
Връзка към коментар

Все пак семейна стая с четири легла не най-типичния пример.

Виж колко струва двойната , която да кажем е най-популярната опция -756 лв. или 58.60 евро на човек нощувката.

Връзка към коментар

ами аз за това бях написал колко излиза и стая за двама... поне аз виждам двойна стая за 532 лв. с опция за канселиране (45 евро на човек), без тази опция стаята е даже 479 лв.; в крайна сметка става дума само за спане и закуска, ако искаме всичко да е върха за без пари няма как да стане...

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ти понеже са хвърли на най-голямата  дадох за пример стандартната двойна стая. Тази евтината е без прозорци което наистина не е проблем като се прибираш само да спиш , но си е кофти.

Иначе големите резервационни сайтове нали постоянно имат по 10-20% оff промоции , та все ще се намери нещо.

Връзка към коментар

Хотелска стая без прозорци в четиризвезден хотел? Това сигурно е някакъв майтап. Да не би да гледате оферти за някой средиземноморски круиз? :P

Ха-ха, представям си тогава какво представлява стаята в двузвезден хотел :lol: Сигурно няма врати и легла :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност липсата на прозорци може да е бонус в северните хотели. Спах така в Стокхолм и е сигурно най-дълбокия сън, който съм имал. А когато слънцето грее в 20 часа от денонощието малко тъмнинка, докато спиш хич не е излишна :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всъщност липсата на прозорци може да е бонус в северните хотели. ...

А когато слънцето грее в 20 часа от денонощието малко тъмнинка, докато спиш хич не е излишна :)

Е,  щорите са измислени отдавна ;)

Аз имам едан случка със стая без прозорци, ама да не разводнявам тукашната тема, мога в друга да я споделя :lol:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Промоцията продължава - цените са малко по-високи 79.98 лева на пак бива  :)

Само се чудя как така вчера с 20% отстъпка бяха по 69.98 , а днес без отстъпка са 79.98  ... нещо им куца аритметката на Wizz.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, щорите са измислени отдавна ;)

Аз имам едан случка със стая без прозорци, ама да не разводнявам тукашната тема, мога в друга да я споделя :lol:

Е и аз имам една. Поне ще съм спокоен че не само на мене се случват такива неща

Май можем да отворим тема за това

Връзка към коментар

Хайде де, и аз ги чакам тези случки в стаи без прозорци :P

Хубаво ама не мога да разказвам

Най добре ми се удава на маса след първата ракия. И като го напиша тук ще ме навикат ама ще го разкажа набързо.

В началото когато започнахме с ентусиазъм първите посещения на турските курорти преди 10- на години еуфорията от доброто посрещане и от добрите условия на хотелите там ни караше да разказваме на приятели и да решаваме спонтанно да посещаваме всячески тази братска за нас държава.

След курортите по турската ривиера една от годините изкарахме в Истанбул за нова година. Толкова бяхме превъзбудени и ни хареса че предложихме на следващата година на наши приятели да отидем отново. И аз разбира се трябваше отново да съм организатора.взехме си хотел и всички се настанихме взехме ключовете и излязохме из града за малкото време което имахме защото следваше празничната вечеря за нова година. Беше незабравима вечер с наши приятели с много емоции и веселие. Когато се прибрахме във хотела в стаята беше неописуемо топло. Първото нещо беше да търся климатика или парното да регулирам. Уви духаше топло и в стаята на нова година беше 40 градуса и реших да отворя прозореца беше стандартен прозорец само че когато го отворих видях че пространството зад него е застроено,покрито и 20- те сантиметра миришеха още по странно от смесицата на строителството и затвореното пространство. Естествено ме озадачи този факт и в 3 часа през нощта нямахме друг вариант да спим на отворена врата от която се виждаше спалнята ми чак до стълбището и асансьора но в крайна сметка хубавите емоциите не развалиха екскурзията ми. Оказа се на другите две семейства всичко е ОК. Така че аз като организатор приех тези несгоди с усмивка и с едно не забравящо се преживяване

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.