Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, cck каза:

Ето и европейския източник, за по-голяма тежина 🙂

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobacco-cash/index_bg.htm

 

Правилото е просто, независимо от посоката (влизане/излизане от/във EU)

<10K EUR или равностойност във валута и ценни книжа - не се декларира

>10K EUR или равностойност във валута и ценни книжа - се декларира

 

Проверки могат да се правят винаги, независимо дали човек е декларирал или не и независимо от сумата. Произход на парите (независимо от обема), също може да бъде търсен. Недекларирани над >10K води до глоба.

Това е доста глупаво. Може баща ми да ми ги е дал да си развявам байряка някъде, понеже много ме обича... Тогава какво? 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
12 minutes ago, ACM said:

Това е доста глупаво. Може баща ми да ми ги е дал да си развявам байряка някъде, понеже много ме обича... Тогава какво? 

Значи и така ще ги декларираш - "произход от баща ми"  🙂 - абсолютно сериозно ти го казвам.

А иначе по темата за безкасовите плащания - това колкото повече се доближава до 100% , със същите темпове се свива и сивата икономика и корупцията ....

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение
преди 11 минути , ACM каза:

Тогава какво?  

Нищо. Това е само законова възможност. Не мисля, че на някоя граница изобщо го правят, но имат право.

Връзка към мнение

аз мислех, че питането е за пренасяне на пари между две ЕС-държави и какво се има предвид  "при поискване", категорично е така както е записано във Валутния закон, отделно и на самата декларация /има линк в поска на @cck/ си пише:

 
Цитат

 

When cash is carried across the borders of the Republic of Bulgaria, to or from an EU
member state, the above indicated amount must be declared if the Customs authorities require it (article 1
1b of the Currency Act).

 

 
Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.