Прескочи до съдържание

Скандинавска обиколка - Швеция, Финландия, Норвегия и Дания


AlexandraKo

Препоръчани мнения

На 8/8/2017 в 8:34, AlexandraKo каза:

Благодаря  ти,Сю! Ще стане,но след три дни.Днес ще качваме на кораба  за Хелзинки.

След три дни ще се върнем отново в този хотел,за да доразгледаме града за още три дни.

Но първото впечатление е чудесно.Спокоен и усмихнат град.Няма гмеж и голям трафик,много чисто навсякъде , всички говорят английски, няма никакъв проблем с комуникацията.Пихме кафенце в "Милано", обядвахме в Сьодермалм, близо до София Кирхе, вечеряхме на езерото в парка,видяхме всички интересни неща къде се намират, пошматкахме се лежерно, чаак до полунощ.Един прекрасен ден, пълен с приятни емоции.

Даже и цените не ме стряскат,  може би, защото съм подготвена за повече:))))

Гамла Стан е чудно за пешеходни разходки,   нашият квартал Сьодермалм -също.

Като се върнем, ще направим Хоп - он,  хоп-оф  корабче и няколко музея, които съм набелязала.

 

P_20170807_182352.jpg.e6018b7b75cc66ba6bf33ebd20ffa663.jpgP_20170807_182305.jpg.97f2029e4b132503e1e7152e70b3fe3e.jpgP_20170807_134701.jpg.ac5904c581df7d00f04ac652ba2d9cb4.jpgP_20170807_131133.jpg.9ba458e4a45c13b919173543f20e1ae4.jpgP_20170807_112717.jpg.044a0c8f1b5d0c6a81a88d3a796d168c.jpgP_20170807_131723.jpg.9ddc4487cb6c30a6c020d953e0f9169a.jpgP_20170807_112937.jpg.c6b1ae884b44ff09a3546ce745b51fba.jpg

Много интересна и полезна информация !Поздравявления!Ще се опитам да взема малко от нея.:)Направихте ли пътуване с корабче?Аз съм си заплюл Royal Canal Tour на Stromma.Как намирате идеята,заслужава ли си?Или препоръчвате друг вариант с лодка?Аз ще пътувам в началото на октомври и може би ще е по-студенко...И още нещо:бяхте ли в Упсала?И там искам да отида,просто защото не знам къде другаде при положение ,че имам три дни в Швеция.

Връзка към коментар
преди 1 час, Georgie каза:

Много интересна и полезна информация !Поздравявления!Ще се опитам да взема малко от нея.:)Направихте ли пътуване с корабче?Аз съм си заплюл Royal Canal Tour на Stromma.Как намирате идеята,заслужава ли си?Или препоръчвате друг вариант с лодка?Аз ще пътувам в началото на октомври и може би ще е по-студенко...И още нещо:бяхте ли в Упсала?И там искам да отида,просто защото не знам къде другаде при положение ,че имам три дни в Швеция.

Не, не сме ходили в Упсала.В Швеция само Стокхолм и Малмьо, пътьом Лунд.

В Стокхолм ползвахме хоп-он, хоп-оф автобусите  и корабчетата.

Първо правим по едно кръгче, после на втория кръг слизаме, където сме решили по време на първата обиколка.

Три дни са ти тъкмо достатъчни да разгледаш Стокхолм,според мен. 

Разходката с лодка е много хубава - градът откъм водата изглежда  различно. Не зная, обаче, през октомври дали ще има.Това може да се провери. 

Аз имам една позната, която от много години живее в Стокхолм и казва, че зимите там са меки и няма такива студове,като у нас.Лошото е, ако духа силен вятър и вали.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 11.08.2017 г. в 14:40, AlexandraKo каза:

Точно на центъра на Хелзинки,близо до круизния терминал е обществената сауна Loyly,на о-отo има две точки отгоре.Много красив комплекс с три сауни ,два басейна и още един,като рамка в морето.Целият комплекс е сътворен от финландска бяла бреза.Има  хубав ресторант и панорамна тераса.

Комплексът е открит през 2016 и всичко е съвсем ново.

Не знам дали специално сте го проучвали преди пътуването, но това място е страшно популярно и както е модерно да се казва в момента "хипстърско" 😉Проектът е съвместен на един депутат и на един много известен актьор - Jasper Pääkkönen, който играе Халвдан в сериала "Викинги". Отдавна ми се ходи там, мерси за снимките 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , DenitsaS каза:

Не знам дали специално сте го проучвали преди пътуването, но това място е страшно популярно и както е модерно да се казва в момента "хипстърско" 😉Проектът е съвместен на един депутат и на един много известен актьор - Jasper Pääkkönen, който играе Халвдан в сериала "Викинги". Отдавна ми се ходи там, мерси за снимките 🙂

Не, Деничка, не сме го проучвали специално. Просто, понеже съм любопитка, веднага наврях носа, да видя за какво иде реч, хареса  ни и се поопънахме на плажа:)))

Наистина е много хубаво, беше много чисто и нямаше  кой знае, колко народ. Май беше наскоро открит този комплекс. Всъщност, сега видях, че съм написала - 2016:))))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.