Прескочи до съдържание

Транспорт и разглеждане - Румъния и Молдова


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Здравейте банда!

 

    В неделя на 13.08 смятам да се отправя към Молдова (Кишинев), тъй като трябва да стигна там към четвъртък.

 Решила съм да тръгна от София и да направя спирки в Букурещ или Русе+Букурещ. После от румънската столица към Кишинев.

 

   Интересува ме имате ли информация за споделени пътувания с кола или такива тип маршрутка, които са популярни за района? Някой сайт или фейсбук група?

 

   След Кишинев ще се прибирам наобратно - тук бих сменила маршрута например към Одеса и от там на юг към Варна и Черноморието. Какво бихте посъветвали? Знам, че има пак рейсове и транспорт от Одеса към нашето Черно море, но нещо не намирам из Интернет. 

 

И другият ми въпрос е - нещо, което да е особено интересно и да си заслужава да спра по път, за да го видя? Каквото и да е - щом за вас е било интересно, защо да не е и за мен.

 

Мерси!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Молдова е държава на маршрутките :) Отиваш до най-близката автогара и от там постоянно тръгват маршрутки в най-ралични посоки. В Румъния също има маршрутки, но значително по малко. Като цяло транспортът с маршрутки и автобуси е много развит в района, но сайтове не знам. Маршрутките не се движат по разписание, а като се напълнят с хора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси Topfly.   Да, аз също така сметнах, изхождайки от опита си из бившите СССР. И за такива неща все трябва да питаш някой от там, или някой, който е бил - моят телефон все още е пълен с телефони на маршрутки из Грузия, Армения, Казахстан и т.н. 

 Та може някой да сподели нещо - имаше група във Фейсбук със споделени пътувания България-Молдова на бесарабските българи, а не мога да я намеря :search:

Връзка към коментар

Ние се прибрахме миналия месец от Одеса до Варна с автобус. 61 лева е билетът. Тръгнахме в 13ч. и на сутринта към 7ч. бяхме във Варна. Най-голям проблем имаше на украинско-молдовската граница, където ни държаха около 3 часа и накара всички да си извадят багажа и имаше яко проверки.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 minute ago, Здравко Ангел said:

Ние се прибрахме миналия месец от Одеса до Варна с автобус. 61 лева е билетът. Тръгнахме в 13ч. на сутринта към 7ч. бяхме във Варна. Най-голям проблем имаше на украинско-молдовската граница, където ни държаха около 3 часа и накара всички да си извадят багажа и имаше яко проверки.

Разписание къде мога да видя за тези рейсчета?

Връзка към коментар
1 minute ago, Happy_Traveler said:

Разписание къде мога да видя за тези рейсчета?

ТРЪГВАНЕ ОТ БЪЛГАРИЯ - ПОНЕДЕЛНИК, СРЯДА и СЪБОТА

по маршрут: ВАРНА - БОЛГРАД - ОДЕСА

Тръгване от ВАРНА - 14:00 ЦЕНТРАЛНА автогара сектор 9


ТРЪГВАНЕ ОТ УКРАЙНА - ПОНЕДЕЛНИК, СРЯДА и СЪБОТА

по маршрут:ОДЕСА - БОЛГРАД - ВАРНА

Тръгване от ОДЕСА - 13:00 Автогара "ПРИВОЗ" сектор №1

 

Ето го и сайта на компанията:

http://www.servistur-bg.com/

 

Ние си купихме билетите онлайн, ама около месец предварително. Казаха ни, че няма билети за седмица напред.

Звъниш и една дама с руски акцент, ще ти каже дали има билети за твоята дата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
32 minutes ago, Happy_Traveler said:

Ахх, мерси, прекрасни линкове!

 

 Значи Одеса - Варна отпада, мн.часове. 

 

Идеи как да го съчетая?  От Одеса къде да спра по пътя на обратно?

Ние като пътувахме няколко човека слязоха в Констанца, ако ти се гледа румънско черноморие :)

Връзка към коментар

Мерси за съвета, веднага промених програмата. Одеса- Констанца звучи супер, но пак едно поне 10 часа в този рейс...

 Украйна отпада значи, друг път ще поразгледам, макар че много ми се искаше да видя нещо различно от столицата. Сигурна съм, че Уиз Еър един ден пак ще имат полети то дам, сега като паднаха визите за украинците - няма как да не се раздвижи. 

 

Видях, че има опции от Кишинев до Констанца на връщане, смятам да я разгледам. Колко дни съветваш? 2 стигат ли?

 

Връзка към коментар
26 minutes ago, Happy_Traveler said:

Мерси за съвета, веднага промених програмата. Одеса- Констанца звучи супер, но пак едно поне 10 часа в този рейс...

 Украйна отпада значи, друг път ще поразгледам, макар че много ми се искаше да видя нещо различно от столицата. Сигурна съм, че Уиз Еър един ден пак ще имат полети то дам, сега като паднаха визите за украинците - няма как да не се раздвижи. 

 

Видях, че има опции от Кишинев до Констанца на връщане, смятам да я разгледам. Колко дни съветваш? 2 стигат ли?

 

Ние само минахме оттам, за да  оставим няколко човека. Мисля, че ще са ти напълно достатъчни два дни, ако ти е скучно ще отидеш на плажче и готово.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.