Прескочи до съдържание

Отменен полет Дубай-София с Катарците


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Имам отменен полет - както знаете катарските авиолинии не летят вече до и от Дубай - изпратила съм им 3 refund request-a  и НИКАКЪВ, АМА НИКАКЪВ ОТГОВОР! Чакам от как станаха тези драми през юни. Писах им и през юни, и през юли, и онзи ден! Валиден телефон в Дубай нямат, а в София не знам някога някой да е вдигнал на този, който е даден!

 

Моля, помогнете, къде да се оплача?

 

 

 

Връзка към коментар

С офиса в София с много упоритост може и да се свържеш по телефона, но опита ми с мейли е доста добър. Отговарят в рамките на 1-2 дни - Sofreservations@bg.qatarairways.com.

 

А предполагам си видяла и попълнила и тази форма за refund, която е специално за отменените полети по тази линия :

 

https://refundsapp1.blueivysync.com/refund_form/customer-refund.html

 

ПП. За смяна на един полет от Занзибар до София в последния момент , съм звъняла на телефоните им в Доха и реагираха веднага. Може да ги пробваш

 

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Happy_Traveler каза:

Няма как да им звънна в Доха и да платя 50 лв. телефон. 

Ще пробвам софийския мейл, мерси.

Жокер: Viber Out обаждане до Катар е 23.8 с на минута до мобилен и 20.4 с до стационарен. През Skype call цената е 35,2 с ( @Георги Матеев ;) )

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , Happy_Traveler каза:

Няма как да им звънна в Доха и да платя 50 лв. телефон. 

Ще пробвам софийския мейл, мерси.

Ако нещата със софийския офис се закучат се обади на номерата им в САЩ: +1-877-777-2827 или +1-954-745-0380.

 

Специално номерът +1-877-777-2827 се води за toll free, тоест чрез Скайп би трябвало да можеш да го набереш напълно безплатно и да говориш с него неограничено. През Viber би ти струвало 1.6 цента без ДДС в минута, което пак е прекрасно на фона на дървените тарифи до Катар ( @chandni;) )

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

През Viber би ти струвало 1.6 цента без ДДС на минута, което пак е прекрасно на фона на дървените тарифи до Катар ( @chandni;) )

@Георги Матеев, далеч съм от мисълта, че Viber е по-изгоден от скайп... Просто давах възможна алтернатива вчера със съответен бонус. Всеки сам решава за себе си кое е най-доброто решение. Факт е, че цените на скайп за повечето дестинации са по-ниски от Viber Out, но е факт и че Viber имат своята немалка аудитория - най-малкото почти всеки в днешно време има Viber на телефона си, докато скайп се използва основно на компютри. Също като при самолетните билети - някой предпочита максимално "изпилена" цена и не го притесняват няколко смени по маршрута, друг предпочита по-скъп, но директен полет. За мен Viber е по-удобен, тъй като го имам на телефона, докато скайп на телефона ми табу, тъй като батерията се топи за норматив.

 

Важното сега е @Happy_Traveler да успее да се свърже с Катарците и да си получи парите, а се постарахме да й дадем достатъчно евтини варианти за свързване с тях по телефон ;)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , chandni каза:

@Георги Матеев, далеч съм от мисълта, че Viber е по-изгоден от скайп... Просто давах възможна алтернатива вчера със съответен бонус. Всеки сам решава за себе си кое е най-доброто решение. Факт е, че цените на скайп за повечето дестинации са по-ниски от Viber Out, но е факт и че Viber имат своята немалка аудитория - най-малкото почти всеки в днешно време има Viber на телефона си, докато скайп се използва основно на компютри. Също като при самолетните билети - някой предпочита максимално "изпилена" цена и не го притесняват няколко смени по маршрута, друг предпочита по-скъп, но директен полет. За мен Viber е по-удобен, тъй като го имам на телефона, докато скайп на телефона ми табу, тъй като батерията се топи за норматив.

 

Важното сега е @Happy_Traveler да успее да се свърже с Катарците и да си получи парите, а се постарахме да й дадем достатъчно евтини варианти за свързване с тях по телефон ;)

 

Алоууу, ти от закачка не разбираш ли :wub: Аз лично ползвам и Скайп и Вайбър - най-важното е, че има евтини варианти за разговори с иначе традиционно скъпи телефонни дестинации.

 

Стискам палци на @Happy_Traveler и вярвам, че проблемът ще се разреши доста лесно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега ще се разровя да разбера как да си закупя кредит за разговори по Вайбър и Скайп. 

 

 И друго ми хрумна да питам - а не е ли по-добре да си натискам парцалите, докато не отмине датата на полета и после да си поискам още обезщетения ( какви например?) :)

 

 Понеже аз вече съм си в БГ, не съм ги чакала да решат какво ще правят.

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Happy_Traveler каза:

И друго ми хрумна да питам - а не е ли по-добре да си натискам парцалите, докато не отмине датата на полета и после да си поискам още обезщетения ( какви например?) :)

Ако има повече от 14 дни между датата, на която са те информирали че полета е отменен и датата на полета, то нямаш право на никакви обезщетения. Аз не съм сигурен дали формално тези полети са отменени и всъщност колко време имаш до тях. 

Връзка към коментар

Формално са отменени, направо като им влезнеш на сайта и си пише - flight suspension to Saudi Arabia, Kuweit, UAE...

 

 И има форма за refunds, ама... Ясно, значи почвам да звъня. 

Връзка към коментар
преди 34 минути , Георги каза:

Ако има повече от 14 дни между датата, на която са те информирали че полета е отменен и датата на полета, то нямаш право на никакви обезщетения. Аз не съм сигурен дали формално тези полети са отменени и всъщност колко време имаш до тях. 

И един ден да има - все тая. Полетът е Дубай - София, а не обратно, а Катар еъруейз не е европейска компания, така че регламент 261 е неприложим.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.