Прескочи до съдържание

Увеселителни паркове


Препоръчани мнения

преди 54 минути , bibi каза:

Честита Коледа ! Аз съм на път да боцна билетчета за 9-12 май до Меминген с крайна цел Леголенд. 423 лв за петима със закупуване на членство, като 2/3 ще ги платя с кредити. ( може да има и по-добра цена, ама може и да няма, че сме бая човеци). Едната нощувка ще я букна в тематична стая ВВ в Леголенд ризорт + двудневен пропуск за всички за сумата от 361 евро, като мисля да е неделя с/у понеделник и в неделя да отметнем, каквото може, а в понеделник се надявам на по-малко хора в парка. Съвети по тази точка ? Първата нощувка ще я мисля, но ми се ще да скочим до Мюнхен - музей на BMW за големите щерки и за родителите им :). Има един увеселителен парк с коне Cavalluna patk. Нямой да е бивал ? Нещо друго интересно за деца и тинейджъри в Мюнхен ?  

    В Мюнхен препоръчвам Музея на техниката -  два пъти сме го посещавали и всеки път без крака оставахме по 4-5 часа разглеждане.  Има много места на които могат да се правят опити по физика, химия и други науки и нагледно да се разбере как се случват различни процеси в природата и живота.

 http://www.deutsches-museum.de/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, bimbo каза:

Дали ще е интересно и за 14 годишно момче? Или е за по-малките деца?

Да за 14 годишно ще бъде интересно. За всички възрасти е интересно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Хелп. От няколко години водим децата по подобни забавления за рождените им дни. Пътуваме с кемпер или самолет. Сега (пред вид ситуацията) ще се ограничим само до кемпер. Дайте предложение за около 500-600 (до 1000) км от София за средата на ноември. Ходили са на Терме Букурещ, Терме Четеш, Истанбулския луна парк и аквариум. Най-бих се зарадвала на нещо в България, но нищо не ми идва по душа. Гледах за плуване с делфини във Варна, ама няма много положителни отзиви. В Истанбул е за над 12 годишни, а моите се на 7 и 11.

Дайте ми идея, моля

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, J.R. каза:

Хелп. От няколко години водим децата по подобни забавления за рождените им дни. Пътуваме с кемпер или самолет. Сега (пред вид ситуацията) ще се ограничим само до кемпер. Дайте предложение за около 500-600 (до 1000) км от София за средата на ноември. Ходили са на Терме Букурещ, Терме Четеш, Истанбулския луна парк и аквариум. Най-бих се зарадвала на нещо в България, но нищо не ми идва по душа. Гледах за плуване с делфини във Варна, ама няма много положителни отзиви. В Истанбул е за над 12 годишни, а моите се на 7 и 11.

Дайте ми идея, моля

 

Ако измислите нещо в България, като спирка може спускане в Rila Fun Park в Белица. Едни колички като шейни и се спускате по релси.  https://rilafunpark.com/

 

Плуване с делфини може в Антиб в Marineland, но не отговаря на изискванията, а и сега във Франция има доста болни (все пак го споменавам, ако решите по-натам със самолет до Ница).

 

Попринцип в Румъния в Констанца също можеше да се плува с делфини, но сега не намирам актуална информация предлагат ли го още като услуга. Иначе е някакъв комплекс с делфинариум, планетариум, аквариум, езда виждам, че има https://www.delfinariu.ro/#Delfinariu.

 

 

Връзка към мнение

Делфинариума във Варна не е добра идея. Моя близка отиде да плува с делфините и се върна неплувала - възмутена от хигиена, условия и всичко.

Турция може пак да затворят от другия месец.

Обаче не се сещам за идея на 5-600 км. 

 

Връзка към мнение

Да, да. Аз изчетох отзиви в нета за Варна и отпадна като вариант. В Белица ходихме лятото - и на Фън парка и при мечките. То единия РД е летен и сякаш по-лесно дойде - Фън парк, аква парк ... море и готово. Ама за другото (ноември) са ми на късо идеите. Друг път сме ходили до Венеция, Лондон, Виена, Терме Букурещ. Ама сега на къде? Пак казвам - със сигурност ще избягам от самолетите. Да разширя кръга до към 1000 км. максимално, че и дните не са много, да не отидат в пътуване.

Връзка към мнение
преди 4 минути , J.R. каза:

Да, да. Аз изчетох отзиви в нета за Варна и отпадна като вариант. В Белица ходихме лятото - и на Фън парка и при мечките. То единия РД е летен и сякаш по-лесно дойде - Фън парк, аква парк ... море и готово. Ама за другото (ноември) са ми на късо идеите. Друг път сме ходили до Венеция, Лондон, Виена, Терме Букурещ. Ама сега на къде? Пак казвам - със сигурност ще избягам от самолетите. Да разширя кръга до към 1000 км. максимално, че и дните не са много, да не отидат в пътуване.

Aко го отложите малко пътуването за към края на ноември, пак Румъния ще предложа с някой коледен базар в Брашов или Сибиу, доста са им хубави.

В България може да си организирате обикаляне на пещери например ако на децата им е интересно. Или да отидете в Музея на илюзиите, но ако сте от София, отидете в този във Велико Търново примерно, за да има и елемента на пътуването.

В Смолян има хубав планетариум, наскоро го ремонтираха, много модерна техника. Пътуването до Смолян може да се съчетае с пещери, крепости, преди Чепеларе, близо до главния път има т.нар. алпийски тролей.

Връзка към мнение

Златиборският El Paso е много интересен и увлекателен. Ако сте от София е на 600 км,  а като сте в района, ще отидете и на Увац каньон, Дрвен град, Шарганска железница и т.н. 

117946981_3290465224354010_5360698548462

 

117914378_3290479221019277_7218479939820

 

117912601_3290479234352609_7962000036655

 

117817985_3290479777685888_8031799810518

 

117804802_3290479434352589_8553353958473

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сърдечно благодаря за помощта. Миналата седмица обикаляхме Родопите, вкл. Ягодинската пещера и Дяволското гърло. Музей на илюзиите ... при положение, че сме ходили в този в Будапеща, не съм сигурна, че нашия ще бъде оценен. Оооох, много усложних и аз ситуацията и изискванията. Това е като увеселителните паркове - стартирахме от Гардаленд и после другите по-малки ни се струваха скучни.

РД е на 16.11, което значи 2-3 дни преди това и 2-3 след това, че и училище има (дано). В краен случай - ще повторим Терме Букурещ, ако не ни затворят по домовете. Ако пък ни затворят, ще рискувам да ме нарекат "скучна майка" :)))) - някоя ескейп стая

Май много съм ги разглезила, ама .... нали и аз си търся поводи да пътувам, и аз съм хора

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , J.R. каза:

Сърдечно благодаря за помощта. Миналата седмица обикаляхме Родопите, вкл. Ягодинската пещера и Дяволското гърло. Музей на илюзиите ... при положение, че сме ходили в този в Будапеща, не съм сигурна, че нашия ще бъде оценен. Оооох, много усложних и аз ситуацията и изискванията. Това е като увеселителните паркове - стартирахме от Гардаленд и после другите по-малки ни се струваха скучни.

РД е на 16.11, което значи 2-3 дни преди това и 2-3 след това, че и училище има (дано). В краен случай - ще повторим Терме Букурещ, ако не ни затворят по домовете. Ако пък ни затворят, ще рискувам да ме нарекат "скучна майка" :)))) - някоя ескейп стая

Май много съм ги разглезила, ама .... нали и аз си търся поводи да пътувам, и аз съм хора

Аз съм сигурна, че ще измислите нещо и Ви поздравявам, че сте си създали тази традиция и пътувате с децата по света и в България.

Връзка към мнение

Вижте също https://www.salinaturda.eu/locatie/salina-agrement/, Румъния. Не е баш увеселителен парк, но пък не сте зависими от метеорологични условия под земята 🙂 За мен беше интересно. Има и наоколо какво да се прави /види. А и ми се струва най-вероятно за Румъния да се пътува безпроблемно, както беше лятото. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , chandni каза:

Златиборският El Paso е много интересен и увлекателен. Ако сте от София е на 600 км,  а като сте в района, ще отидете и на Увац каньон, Дрвен град, Шарганска железница и т.н. 

 

117946981_3290465224354010_5360698548462

 

117804802_3290479434352589_8553353958473

Ето я дестинацията. Супер.

Знаех си, че ще намеря помощ тук.

Благодаря

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , J.R. каза:

Ето я дестинацията. Супер.

Знаех си, че ще намеря помощ тук.

Благодаря

Дървените фургони на снимките са стаи за настаняване, така че можете да отседнете и вътре, но не знам какви са цените.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Василев
преди 27 минути , J.R. каза:

Това е като увеселителните паркове - стартирахме от Гардаленд и после другите по-малки ни се струваха скучни.

 

В такъв случаи, ако не сте посещавали Port Aventura до Барселона....си го запазете за последно, защото след него съм почти сигурен, че нито един друг увеселителен парк в Европа няма да ви даде това, което Port Aventura...Вярно, лично мнение, но съм готов и на бас да се хвана. Просто има всичко нужно за божествено изживяване, ако сте фенове (няма значение възраста) 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не сме посещавали Port Aventura. Ще послушам съвета и ще го оставя за десерт. И Европа парк сме го оставили към десерта. Само да се оправи ситуацията в света ....., че ще остарея вече преждевременно и няма да ми е до увеселения :))))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, J.R. said:

Греда :(((

Сърбия е извън ЕС и е с карантина при влизане в България (за сега), освен транзитно преминаване

За идване от Сърбия няма карантина, съгласно актуалната заповед на МЗ, в сила от 1.09.

Не знам, обаче дали Сърбия все още изисква тест при влизане от България.

А и до ноември, може да се променят нещата.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.