Прескочи до съдържание

Air Berlin обявява несъстоятелност


Препоръчани мнения

преди 15 минути , tch каза:

AirBerlin обевява несъстоятелност, полетите щели да продължат да се изпълняват. 

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/unternehmen/eilmeldung-fluggesellschaft-air-berlin-meldet-insolvenz-an-15152295.html?GEPC=s6

Май Етихад почнаха да затварят бездънните си джобове и в резултат и Air Berlin, и Alitalia го закъсаха...

Връзка към мнение

Еър Берлин отдавна го бяха закъсали и се държаха над ровърхностна на водата само благодарение на помощите от Етихад.

Последно летях с тях юни и нямахме дори закъснение, но в много статии и коментари четох оплаквания за отменени препълнени полети и отказ да се помогне адекватно на пътниците. Например са им предлагали най-ранен следващ полет след седмица.

 

Аз имам мили в тяхната Топбонус програма и се чудя сега какво да правя с тях, дали могат да се прехвърлят към друга програма? 

Редактирано от Masmiya
Връзка към мнение

Милите не може да се прехвърлят, но по принцип може с тях да купиш полети с друга компания партньор (стига да не са спрели тази възможност при фалита). Шанс имаш, ако някой (Луфтханза може би) купи ЕърБерлин  заедно с програмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Георги каза:

Май Етихад почнаха да затварят бездънните си джобове и в резултат и Air Berlin, и Alitalia го закъсаха...

 

Нямам представа дали е така, защото не съм следял отблизо процесите с тези компанни, но в случай, че е вярно значи трябва да се готвят и сърбите

Връзка към мнение

AB са стартирали процеура по обявяване във фалит. Искат да продължат да си изпълняват полетите и чакат заем от 150 млн евро от правителството в Берлин.

Източник: http://www.dw.com/en/air-berlin-files-for-bankruptcy-protection/a-40095964

Доста обсъждахме AlItalia, но може да се окаже, че AirBerlin ще изчезне преди тях :)

Тези, които имат билети с тях, да внимават с полетите.

Връзка към мнение
преди 34 минути , tch каза:

 

Нямам представа дали е така, защото не съм следял отблизо процесите с тези компанни, но в случай, че е вярно значи трябва да се готвят и сърбите

Ами уж в уики пише, че сърбите са на минимална печалба, но явно и те се преструктурират: http://gulfbusiness.com/etihad-backed-air-serbia-no-longer-fly-abu-dhabi-latest-equity-partner-restructuring/

 

Така както я чета статията аз, общо взето се фокусират само върху Европа и ще станат поредния полу лоу кост европейски превозвач с по-тънки и повече седалки. 

Връзка към мнение

Аз почнах да си търся нещо за купуване с останалите точки, че я имат реализация, я не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бюджeтният aвиoпpeвoзвaч Аіr Веrlіn e пoдaл дoĸyмeнти зa зaпoчвaнe нa пpoцeдypa пo oбявявaнe нa фaлит, пpeдaвa Вlооmbеrg. Toвa ce cлyчвa, cлeд ĸaтo ocнoвният aĸциoнep - Еtіhаd Аіrwауѕ, oттeгля пoдĸpeпaтa cи.

 

Koмпaниятa oбяви в oфициaлнo cъoбщeниe, чe вeчe e дoгoвopeнo гepмaнcĸoтo пpaвитeлcтвo дa пpeдocтaви зaeм, блaгoдapeниe нa ĸoйтo вcичĸи пoлeти дa мoгaт дa ce изпълнявaт бeз пpoблeм. Boдят ce paзгoвopи и зa paзпpoдaжбa нa имyщecтвo c Lufthаnѕа и дpyги ĸoмпaнии.

 

Двaмa oт члeнoвeтe нa бopдa нa диpeĸтopитe вeчe ca пoдaли cвoитe ocтaвĸи.

 

Аіr Веrlіn e втopaтa пo гoлeминa aвиoĸoмпaния в Гepмaния и ceдмaтa в Eвpoпa нa бaзa пpeвoзeни пътници. Еtіhаd Аіrwауѕ e нaй-гoлeмият aĸциoнep в нeя c 29.21%.

 

Koмпaниятa oпитвaшe дa извъpши пpecтpyĸтypиpaнe, зa дa нaмaли зaгyбитe, ĸoитo тъpпи oт гoдинa. Чacт oт плaнa бe дa oтдaдe пoд нaeм чacт oт caмoлeтитe cи нa Lufthаnѕа.

 

Връзка към мнение

Уви, след като цял следобед не ми даваше да завърша поръчката, онлайн магазинът им тресна кепенците. Който харчил точки - харчил.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Бале каза:

Много жалко. Те раздаваха шоколадчета. :(

Шоколадчета раздават BGair. AirBerlin раздаваха големи шоколадови червени СЪРЦА ;)

 

Schokoladenherzen, die bei Air Berlin an Fluggäste verteilt werdenSchokoladenherzen, die bei Air Berlin an Fluggäste verteilt werdenImage result for chocolate heart air berlin

 

Още стоят 2-3 в хладилника от последните ми пътувания с тях 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Между другото, най-хубавият ми полет е с AirBerlin - от Ню Йорк за Берлин. Бях изпил 13 малки бирички в една кръчма в Куинс, където пускаха Ролинг Стоунс. Самолетът беше полупразен и аз бях сам на четворна седалка. Веднага, щом излетя, вдигнах нагоре подпирачите за ръце, опънах се много удобно на четирите седалки и откъртих. Събуди ме стюардесата, за кацането. То не беше полет, а жива телепортация. :D

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
преди 14 минути , Бале каза:

Самолетът беше полупразен и аз бях сам на четворна седалка. 

Eй така фалират авиокомпании :biggrin:

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Ryanair смята, че държавната помощ за Air Berlin е „очевиден заговор”

Air Berlin поиска стартиране на процедура по несъстоятелност, тъй като нейният основен акционер се оттегли

 

Ирландската нискобюджетна авиокомпания Ryanair внесе оплакване към органите на Европейския съюз за защита на конкуренцията заради втория по големина германски авиопревозвач Air Berlin.

Причината е, че във вторник Air Berlin подаде молба за стартиране на процедура по несъстоятелност и вследствие на това получи от правителството в Берлин кредит от 150 млн. евро. Ryanair твърди, че има „очевиден заговор” между германското правителство, най-голямата авиокомпания Lufthansa и Air Berlin, пише Associated Press. 

Заемът ще помогне на Air Berlin да продължи да изпълнява полетите си през следващите три месеца, докато през това време преговаря евентуална сделка с  Lufthansa или друг неназован превозвач.

Във вторник Air Berlin поиска стартиране на процедура по несъстоятелност, тъй като нейният основен акционер, базираната в Обединените арабски емирства Etihad Airways, оттегли финансовата си помощ.

http://www.economic.bg/bg/news/8/ryanair-smyata-che-darzhavnata-pomosht-za-air-berlin-e-ocheviden-zagovor.html

Връзка към мнение
преди 3 часа, Бале каза:

Бях изпил 13 малки бирички в една кръчма в Куинс, където пускаха Ролинг Стоунс. Самолетът беше полупразен и аз бях сам на четворна седалк

При това количество течност е живо геройство как не си се събудил нито веднъж, за да отидеш по малка нужда. А и си изпуснал храната на борда, като си се събудил кой знае какъв алкохолен глад те е мъчил

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На крива ракета и космоса и пречи :lol:

 

Незавършеното ново летище на Берлин стои зад фалита на Air Berlin

Превозвачът е изградил цялата си концепция за трафика на основата на това летище, което трябваше да заработи още през 2011 г.

http://www.investor.bg/po-sveta/453/a/nezavyrshenoto-novo-letishte-na-berlin-stoi-zad-falita-na-air-berlin-244971/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Bozhidar1978 каза:

Да, трябва да се следят и Ники :)

 

Наистина би било жалко за Ники. Внасяха готин колорит в София с мухата.

 

А и на Лауда не му върви, разработва авиокомпания, купуват я и после фалира. Лауда Еър, Ники....

Връзка към мнение

Преди 4-5 години, като извинение към пътниците на неработещото ново летище, бяха организирали въртележки и кебапчета на пистата. И понеже дотам транспорт няма, бяха пуснали безплатни рейсчета. Шофьорът даваше газ по пистата и приказваше глупости по уредбата. Закопчайте коланите, изключете джиесемите и т.н. Имаше даже и истински хеликоптер, в който децата можеха да натискат копчетата и да мърдат ръчките. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Topfly каза:

На крива ракета и космоса и пречи :lol:

 

Незавършеното ново летище на Берлин стои зад фалита на Air Berlin

Превозвачът е изградил цялата си концепция за трафика на основата на това летище, което трябваше да заработи още през 2011 г.

http://www.investor.bg/po-sveta/453/a/nezavyrshenoto-novo-letishte-na-berlin-stoi-zad-falita-na-air-berlin-244971/

Аз не виждам нещо чак толкова странно. Разчитали са Берлин да се превърне в хъб конкуриращ Мюнхен и Франкфурт, много по-лесно е да се бориш с Луфтханза тръгвайки от равен старт, а не когато едните имат няколко десетилетия преднина и традиции. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

Аз не виждам нещо чак толкова странно. Разчитали са Берлин да се превърне в хъб конкуриращ Мюнхен и Франкфурт, много по-лесно е да се бориш с Луфтханза тръгвайки от равен старт, а не когато едните имат няколко десетилетия преднина и традиции. 

Добрият бизнесмен се нагажда към средата, която го заобикаля, а не очаква средата да се нагоди към неговите бизнес планове. Докато Air Berlin трупаха загуби за милиарди Wizz Air и Ryanair печелеха милиарди. Какво пречеше на Air Berlin да отвори преди Ryanair база в София и да печели?

На AlItalia сигурно пак проблемите с берлинското летище им донесоха загубите?

Извинения и външни причини за неуспеха винаги могат да се намерят, но основната причина е вътрешна и тя се нарича Etihad. Явно парите на Etihad са много повече от колкото бизнес опита им. Работата в силно конкурентна среда изисква гъвкаво отношение към променящата се среда и поддържането на разходите на ниско ниво.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Какво пречеше на Air Berlin да отвори преди Ryanair база в София и да печели?

 

Те летяха до София преди няколко години. После се спогодиха с нашите и пишеше "полет на Airberlin, обслужван от Bulgaria air".

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.