Прескочи до съдържание

Препоръчани дестинации в Родопите за един уикенд


Meidj

Препоръчани мнения

За музея не мога да ти кажа, чувам противоречиви мнения. Експозицията е доста малка, макар и технически експонатите да са уникални. Гледките от Цепина си заслужават, качил съм в един албум 3 снимки от там, ето ги:

И аз останах в плен на противоречието. Въпреки двумилионната възраст на експоната в музея лъха на приятна свежест и чистота. За разлика от пиродонаучния ни музей например, където има страхотни експонати, но обстановката е една овехтяла, като от черно-белите филми. Пиша експонат защото само един ме впечатли - огромна 2-3 метрова бивна. В не по-малка степен се изненадах от автоматичното автономно електрозхранване на музейчето с дезелов агрегат.

Всичко това всъщност звучи добре, но входната такса от 20 лева за 4 възрастни ми се стори  огромна като бивната. Ето от тук идва противоречието :)

В крепостта Цепина не очаквайте нещо като Царевец, но пък гледката е:

post-1495-0-34070400-1401733719_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Подкрепям Фичо за лудницата на Гела. Бях.

Добавям с. Орехово с екопътеката. На няколко километра преди селото пък има готина бара за пране на килими с кръчменце в битов стил.

Също Огняново и топилата с гореща водичка. Сравнително наблизо е и Ковачевица.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Моняк се минава през с. Широко поле. Там трябва да питате за отбивката, като свърши асфалта се паркира и нагоре около 30мин пеш. 

 

Гледката отгоре е уникална. Към Кърджали.

post-181-0-32124100-1401736542_thumb.jpg

 

Сутринта беше толкова страшно да се катеря сама в пълната тъмница, че взех разстоянието за рекордно време. Не смеех да запаля фенера, защото в близост до населени места ме е страх да не ме забележат. Само вятърът свиреше в листата на дърветата и се чуваха странни шумове.

post-181-0-68681600-1401736994_thumb.jpg

 

Към Широко поле.

post-181-0-23086000-1401737042_thumb.jpg

 

 

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Meidj, ако все пак решиш да ходиш към Гела за събора, тази година е в началото на август. Тълпата си е тълпа, но можеш да стигнеш с кола до местата за надсвирване (добре е да по-високичка че пътя е малко гадничък). Аз съм ходила за един ден и си беше ок. Така или иначе ще минеш през Широка лъка, която определено си заслужава. Хвалеха ми тия дни  къщички за гости в Солища, което е наблизо. Иначе можете да си направите на следващия ден разходка и до Триград, Дяволското гърло и Ягодинската пещера, да влезете по разни пещери- има пещерняци, които правят трипове и ще ви пуснат с въжета в разни пещери....направо се размечтах :)

 

Пускам малко снимки за зарибяване :)

post-610-0-10653300-1401737577_thumb.jpgpost-610-0-67248400-1401737577_thumb.jpgpost-610-0-21228900-1401737578_thumb.jpgpost-610-0-72947600-1401737578_thumb.jpgpost-610-0-28918300-1401737579_thumb.jpgpost-610-0-83730100-1401737579_thumb.jpgpost-610-0-51279900-1401737580_thumb.jpgpost-610-0-90056900-1401737580_thumb.jpg

Редактирано от petia_a_z
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

За Моняк се минава през с. Широко поле. Там трябва да питате за отбивката, като свърши асфалта се паркира и нагоре около 30мин пеш. 

Гледката отгоре е уникална. Към Кърджали.

С тези снимки закова следващата ми дестинация. Без описание не бих и предположил, че това е място на което не веднъж съм бил. Дано успея да настроя погледа си като обектива ти!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Снимките са правени по изгрев/залез. Красивата светлина прави всяко място да изглежда вълшебно, но в случая гледката наистина си струва и то във всички посоки.  :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За Моняк се минава през с. Широко поле. Там трябва да питате за отбивката, като свърши асфалта се паркира и нагоре около 30мин пеш. 

 

Гледката отгоре е уникална. Към Кърджали.

attachicon.gifstud_klad_008a.jpg

 

Сутринта беше толкова страшно да се катеря сама в пълната тъмница, че взех разстоянието за рекордно време. Не смеех да запаля фенера, защото в близост до населени места ме е страх да не ме забележат. Само вятърът свиреше в листата на дърветата и се чуваха странни шумове.

attachicon.gifstud_klad_010a.jpg

 

Към Широко поле.

attachicon.gifstud_klad_011f.jpg

 

Браво Теди, страхотни кадри! Моняк наистина е уникално място, ама за какво те е било страх да си запалиш фенера само не разбрах :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Браво Теди, страхотни кадри! Моняк наистина е уникално място, ама за какво те е било страх да си запалиш фенера само не разбрах :)

Стас, мен най-вече ме е страх от хора.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хей Tedy! Много си добра!

Тази година пак ще съм в Родопите за 5-6 дни, но в Западните, където съм почти всяка година. Със съжаление си признавам, че никога не съм била в Източните Родопи /освен инцидентно преминаване на път за Гърция през Златоград/, а явно си струва. Чеквам си го като задължителна дестинация-благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.