Прескочи до съдържание

София - Рио, 590 евро по време на карнавала


Препоръчани мнения

ОК, цената може да изглежда плашеща първоначално на фона на всичките двуцифрени оферти до Европа, но повярвайте ми, заслужава си! По принцип най-евтините билети от Европа до Южна Америка са от порядъка на 400 евро и се случват не повече от веднъж годишно, когато някой служител в авиокомпания зареди нещо погрешно, обикновено от летище в Западна Европа. Ако добавим поне 150 евро за билет от София до въпросното европейско летище стават 550 евро и това е като долен минимум.

 

За това 590 евро по време на карнавала са си живо чудо! И това за полети София - Лондон - Рио и обратно без двойни билети, такси за куфари и излишни финтифлюшки!

 

Публикувано изображениеЗа резервация кликнете на следващия линк, от там ще може да промените датите, докато съвпаднат с удобните ви. Карнавала в Рио за 2014 е от 28 февруари до 4 март, но за пътуване до Бразилия се препоръчват поне 2 седмици, защото никой не трябва да отива до Бразилия без да посети Игуасу!

 

http://www.orbitz.co...=Search Flights

 

Никакви финтифлюшки ли казах? Съжалявам, излъгах. Този полет има дълги прекачвания в Лондон и в двете посоки. Което може да е бонус, ако не сте били там, или сте били но искате да се върнете (както са повечето хора посетили Лондон), но в крайна сметка изисква две нощувки в Лондон, които са на ваши разноски. Ако това не ви устройва, само за 30 евро повече получавате полети наистина без никакви финтифлюшки, този път с Air France с кратки и удобни прекачвания в Париж.

 

Публикувано изображение

 

Резервацията в този случай става в trip.bg

 

Ако искате за вдъхновение да прочетете малко за популярни и не чак толкова популярни места в Бразилия, прочетете пътеписа на нашият магеланец neuromancer: http://magelanci.com...le/53-бразилия/

 

Кликнете тук, за да видите тази статия

Връзка към коментар

Цените на нощувки в тази седмица са 4-5х спрямо обичайните , но пък офертата е валидна и за много други дати :-)

Предполагам и на Самбадрома местата удрят космически нива.

Някой запознат да сподели как стои въпроса с репетициите преди самия карнавал ?

Връзка към коментар

За Самбордома се намират и прилични билети, не за репетициите, само трябва човек да си вземе за някой от секторите, които обикновео местните си взимат. Според мен по-скъпите сектори не си струват, нямат почти никакво предимство.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За карнавала има билети на прилични цени, в секторите на местните. Друг вариант е да се види парада на победителите, който е в събота след карнавала. За него съм взимал билети същия ден от гишето. За нощувки в Рио, най-добре апартамент, сега си избирам за ноември.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях доста отдавна... Май взехме за около 70 реала, като цените, които бях виждал за същото време през агенция или хотел бяха към $100.

Сега първия резултат, който ми върна гугъл е този сайт http://loja.ticketrio.com.br/

 

(Покупката онлайн от бразилски сайт може да не е лесна работа без бразилска кредитна карта, но при сериозен интерес ще помагам на магеланци  :) )

Връзка към коментар

Жоре, би ли дал малко теория.

 

Защо в случая SOF - GIG - SOF с BA само Orbitz вади такива цени, а Expedia и други онлайн играчи дават не толкова привлекателни цени?

Поздрави!

Връзка към коментар

Идеята е да гледаш цените за неделя или за понеделник, тогава е същинската работа и цените са по-високи.

Друг е въпросът доколко си струва спрямо петък и събота, това не знам, не съм бил тези дни и вече съм забравил или бяха тренировки или 'Б' група, които сигурно пак са интересни.

Връзка към коментар

Разгледах  Rio - Foz de Iguacu. Намирам TAM , GOL  и Аzul на 200-250 евро двупосочен като най-изгодно ми излиза с TAM . Липсата на познатите ни low cost не е на добре . Разглезени сме   :lol:

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Жоре, би ли дал малко теория.

 

Защо в случая SOF - GIG - SOF с BA само Orbitz вади такива цени, а Expedia и други онлайн играчи дават не толкова привлекателни цени?

Поздрави!

 

Не става малко, а и ясен отговор е труден, ако нямаш достъп до вътрешните им механизми. Краткия отговор, е че търсенето и комбинирането на полети е тежък и сложен процес, който сайтовете го улесняват (съответно елиминират част от сложността), за да дадат резултат в обозримо време. Забелязваш, че търсенето на самолетен билет винаги е поне няколко секунди, за разлика от например търсене в google, което е моментално. Та това улесняване идва с негативите, че чат-пат на един сайт му изпадат през ситото добри оферти, както в случая. Орбитз успява да хване това, другите не могат. 

 

Подозирам, че голямото изчакване в Лондон в двете посоки има нещо общо, другите сайтове може автоматично да елиминират комбинации включващи толкова дълъг престой, но е само много груба спекулация от моя страна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Щом сайта на BA не може да го изкара ...  :-)

 

То това не е чудно, много от тарифите не са достъпни до сайтовете на авиокомпаниите, и обратно :)

Връзка към коментар

Разгледах  Rio - Foz de Iguacu. Намирам TAM , GOL  и Аzul на 200-250 евро двупосочен като най-изгодно ми излиза с TAM . Липсата на познатите ни low cost не е на добре . Разглезени сме   :lol:

Да, без low cost е гадно, въпреки че Azul аз ги мислех за такива.

Аз пътувах GIG-EZE, MVD-GRU-IGU-GIG(нещо такова май беше), може да разцъкаш някакви такива комбинации, не оскъпяваше особено спрямо твоят вариант.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Жоре, би ли дал малко теория.

 

Защо в случая SOF - GIG - SOF с BA само Orbitz вади такива цени

не само ;)

 

Щом сайта на BA не може да го изкара ...  :-)

щом и scanner-a я вади тази цена (да, верно през ebookers, но я вади), значи все пак може да се сглоби  :)

Връзка към коментар

Разгледах  Rio - Foz de Iguacu. Намирам TAM , GOL  и Аzul на 200-250 евро двупосочен като най-изгодно ми излиза с TAM . Липсата на познатите ни low cost не е на добре . Разглезени сме   :lol:

TAM излизат и по-малко, като си играеш с датите, 125 евро примерно, ама не знам дали ще се засекат с другия билет. Точно по карнавала цяла Бразилия тръгва да пътува и не се намират евтини билети лесно, още повече за Игуасу. Лоу-кост няма, често правят промоции, но трябва да се дебне и за такива дати не е ясно дали ще изпаднат.

Принципно повече се работи след карнавала, а не преди, т.е. тогава е по-вероятно да има по-евтини билети. От Нова година до Карнавала е лятото, ваканции и така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях в Бразилия скоро през май месец - уж началото на сухия сезон. Полет на Air France от София, но за 676 евро, с кратък престой не летището в Париж.

 

За вътрешните полети до Игуасу комбинирахме Gol на отиване и ТАМ на връщане за 250 лева двата полета. Цените на двупосочен билет Рио - Игуасу - Рио, с която и да е от двете компании бе същата. ... но говорим за месец май.

 

Друго интересно за полетите няма.

Връзка към коментар

не само ;)

 

 

щом и scanner-a я вади тази цена (да, верно през ebookers, но я вади), значи все пак може да се сглоби  :)

Е ясно , че може щом Жоро я е намерил.

Връзка към коментар

Малко инфо за маниаците, с Бритиш всички тарифи дават поне 100% мили, което значи 14 000 на човек. За 10 000 може да се лети София-Лондон, може да се лети с мили и с Еър Берлин (цената зависи от разстоянието). Може да се комбинират семейно милите на няколко човека.

При Еър Франс най-ниските тарифи дават 25%, т.е. 3400 на човек, които не стават за нищо.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А отскоро British милите може и с Катар да се ползват, за хората които летят често трансконтинентално си е сериозен фактор при избирането на едната или другата компания. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам 10 -ина хил. мили на Qatar и ще се опитам да ги оползотворя някак.

Чакам да видя какви промени ще настъпят :

Effective 4th October 2013 we will be introducing new award charts and reducing the fees / surcharges applicable on the award tickets.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Жоре, би ли дал малко теория.

 

Защо в случая SOF - GIG - SOF с BA само Orbitz вади такива цени, а Expedia и други онлайн играчи дават не толкова привлекателни цени?

Поздрави!

 

Аз бих заложил на това, че Орбитз ползват Worldspan, за разлика от другите (вкл. и самите BA) ползващи Амадеус или някоя друга.

 

Толкова пъти ми се е случвало да намеря някакви цени в матрикса и тези класи въобще да не са отворени в Амадеус, за разлика от Worldspan.

За съжаление вече нямам достъп до Worldspan да проверя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.