Прескочи до съдържание

Тенерифе на пролет


Dessy Ivanova

Препоръчани мнения

Здравейте, аз също се интересувам от  полети за  Тенерифе, без особено значение през къде, важни са ми цените! Периода 5-12 февруари, или някъде там, но като се има предвид, че тогава е карнавала имам леки колебания, че вероятно не е най-добрия период за посещения на острова /цените на полетите преди всичко/.  Другия предпочитан период е началото на април, възможно е и март, датите са ни гъвкави, нощувките са ни платени /7/ може е да доплатим за още 1-2 на място, може и в някой друг град /за прикачване/ ако са повече часове за изчакване да останем за нощувка. Летището за предпочитане Южното, защото от там ни е трансфера, но не е проблем, ако си заслужава потета да е до/от Северното. От там идеята е да се взема кола. Така или иначе това ще е превозното ни средство на острова. Летището не е толкова важно. Багажът - ръчен, по стандарта на нискотарифните. Трима сме и ще летим за първи път! За момента цените в желаните от нас периоди /февруари,април, март/ са доста високи, най-оптимално беше през Барселона, за около 600 лева, но мисля, че  тепърва ще се появяват по-добри възможности. Надявам се на помощ от вас! Обещавам когато се върнем, да благодаря с подробен пътепис.

Връзка към коментар

Здравей! Два пъти съм летяла до Канарските острови през февруари и двата пъти си купувах билетите около края на декември - средата на януари. Сега и да гледаш цените за тогава, изобщо нямат нищо общо с реалността. До тогава може просто да видиш какви комбинации може да направиш с различните компании, да си напаснеш часовете на полетите и т.н... Иначе най-много полети до Тенерифе има естествено от Мадрид, Барселона и Валенсия, цените от Бергамо също не са за подценяване... Полетът ако ще е с НТА най-лесно е комбинацията между Уиз и Раян, но до Мадрид съм попадала на не лоша цена и с България ер. Изи джет също летят до Тенерифе юг, но техните полети са предимно от Англия, има и от Берлин, което също си заслужава да се провери!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко се обърках, хем гъвкави дати, хем хотела е платен, ориентировъчно ей това е положението за февруари, ако някоя опция ти хареса ще я дам в детайли, но може да видиш, че основно се работи с прекачване в Мадрид и Барселона. 

 

Северното летище предимно излиза по-евтино, предполагам за трима ако спестите по 20 евро на билет, за 60 общо може да игнорирате трансфера. 

 

2013-09-11_12-08-16.png

 

За март/април е това:

 

 

2013-09-11_12-16-03.png

 

Наизуст да ти кажа, рано е за резервиране на полети на Уиз и Раян през февруари/март/април. Но нямам представа каква е динамиката към Тенерифе, и може за вторите отсечки да си държат високи цени. Предложените летища за прекачване - Барселона и Мадрид също са от тези, които генерално не падат цените...

 

От друга страна, виждаш, че всякакви комбинации са възможни на подобни цени (Лондон, Берлин също), така че може би не е зле да изчакаш поне до Ноември. Може периодично да напомняш да пускам софтуерчето, че сам няма да се сетя. И добре дошла :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, аз също се интересувам от  полети за  Тенерифе, без особено значение през къде, важни са ми цените! Периода 5-12 февруари, или някъде там, но като се има предвид, че тогава е карнавала имам леки колебания, че вероятно не е най-добрия период за посещения на острова /цените на полетите преди всичко/.

Само да те уведомя, че другата година Карнавала в цял свят, където се празнува, ще е в периода 28 февруари - 5 март, защото Мазния Вторник (или Mardi Gras, Shrove/Fat/Pancake Tuesday), е на 4 март, т.е. дните и уикенда преди вторника.

Знам го със сигурност, защото догодина февруари-март и аз ще ходя специално по този повод, но на друг остров.

 

Всяка година Карнавала е на различни дати, защото е свързан, и пряко зависи от датата, на която се пада Католическия Великден. ;)

Връзка към коментар

От друга страна, виждаш, че всякакви комбинации са възможни на подобни цени (Лондон, Берлин също), така че може би не е зле да изчакаш поне до Ноември. Може периодично да напомняш да пускам софтуерчето, че сам няма да се сетя. И добре дошла :)

Общо 11 са летищата, на които се засичат Уиз/easy от София, а от там има полети на Ryan до TFS; от испанските градове и с Ибериа до TFN. А от Gatwick и Schönefeld може и с Norwegian. Много са комбинациите, и основно зависи от дните, в които имат полети едните, а след това другите.

Другата презумпция е, че по принцип в сезона на Карнавала цените няма и слаб шанс да намаляват, тенденцията е точно обратната, и то доста интензивно, колкото повече наближават датите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Нашите резервации за хотела в Тенерифе са 2.03.2014 и напускане на 9.03.2013. Като гледам таблицата май нямаме никакъв шанс да летим на цени около 250 е.

Оказва се, че търсенето на самолетни билети за Тенерифе е доста трудно./поне за мен/, пък и другите в групата са новаци в самолетните резервации.

Ако може някой помогне ще е супер

Връзка към коментар

Един off-topic въпрос - кой е този "Карнавал", и къде( кои страни,градове) се празнува съответно ?

Само да те уведомя, че другата година Карнавала в цял свят, където се празнува, ще е в периода 28 февруари - 5 март

 

Връзка към коментар

Един off-topic въпрос - кой е този "Карнавал", и къде( кои страни,градове) се празнува съответно ?

Под Карнавала се разбира същият онзи най-известен карнавал в целия свят, който се празнува в Рио. На френски е Mardi gras, на руски - Масленица, на английски Shrove Tuesday, на италиански - Carnevale и т.н., а на български май е Заговезни. В католицизма го празнуват през уикенда преди вторника, поставящ началото на Великденските пости, затова се казва и "Мазния вторник" - заради голямото ояждане, а "carnevale" означава "махаме месото" (carne - месо и velare - махам, отмествам).

Но освен в Рио, се празнува още на различни места по целия свят. Най-известните от които са : в Европа - Венеция, Кьолн, Испания - предимно на Канарите, като най-големият е на Тенерифе и Лас Палмас, но и в континентална Испания, Португалия - пак на островите по-колоритно - Мадейра и Азорите; в САЩ - Ню Орлийнс (известния Mardi Gras), всички Карибски острови, като втория по големина след Рио е в Тринидад (о-ви Тринидад и Тобаго), цяла Латинска Америка, та чак и в Япония и Индонезия. :)

 

Заради това, че винаги е 40 дена преди Великден, и дните на Карнавала всяка година са на различни дати.

Ето датите за следващите няколко години:

February 28 to March 4, 2014

February 13 to February 18, 2015

February 5 to February 10, 2016

February 24 to March 1, 2017

February 9 to February 14, 2018

March 1 to March 6, 2019

February 21 to February 26, 2020

February 12 to February 17, 2021

 

Поради тази причина - Карнавалът, самолетните билети за най-горещите места на празнуването му свършват бързо, или ако останат са много скъпи. Затова обикновено се купуват 11 месеца преди следващия карнавал. Но с това не свършват трудностите. Цените на нощувките в хотели, хостели, палатки, квартири и каквото още се сетиш, обикновено са 3 до + ∞ пъти по-скъпи от нормалното.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За съжаление на 9 не ми дава абсолютно никаква опция, това е най-близко.

U2 + DY    Sofia (SOF)    Tenerife (South) (TFS)    1 SXF + 1 SXF    Sun, 2 Mar 11:30    Sat, 8 Mar 14:20*    14 h 15 [5 d 15 h] 18 h 35    193.65    EUR
   easyJet       Sofia (SOF)       Berlin (Schonefeld) (SXF)        Sun, 2 Mar 11:30    Sun, 2 Mar 12:50    14 h 15    30.59    EUR
   norwegian       Berlin (Schonefeld) (SXF)       Tenerife (South) (TFS)        Sun, 2 Mar 19:45    Sun, 2 Mar 23:45        59.90    EUR
   norwegian       Tenerife (South) (TFS)       Berlin (Schonefeld) (SXF)        Sat, 8 Mar 14:20    Sat, 8 Mar 20:35    18 h 35    69.00    EUR
   easyJet       Berlin (Schonefeld) (SXF)       Sofia (SOF)        Sun, 9 Mar 07:40    Sun, 9 Mar 10:55        34.16    EUR
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Иначе ако успеете да си изместите нощувките с ден напред има вариант-

W7 + FR    Sofia (SOF)    Tenerife (South) (TFS)    1 BGY    Sat, 1 Feb    06:00    16:55    12 h 55    70.44    EUR
   Wizz Xclusive       Sofia (SOF)       Milan (Bergamo) (BGY)        Sat, 1 Feb    06:00    07:10    2 h 10    30.67    EUR
   Ryanair       Milan (Bergamo) (BGY)       Tenerife (South) (TFS)        Sat, 1 Feb    13:15    16:55    4 h 40    39.77    EUR

 

ZB + W7    Tenerife (South) (TFS)    Sofia (SOF)    1 LTN    Sat, 8 Feb    19:40    01:30**    1 d 4 h    92.67    EUR
   Monarch       Tenerife (South) (TFS)       London (Luton) (LTN)        Sat, 8 Feb    19:40    23:55    4 h 15    54.95    EUR
   Wizz Xclusive       London (Luton) (LTN)       Sofia (SOF)        Sun, 9 Feb    20:25    01:30*    3 h 05    37.72    EUR

 

Общо 163 евро, но имате нощувка в Лондон.

Или да комбинирате с горното връщане:

DY + U2    Tenerife (South) (TFS)    Sofia (SOF)    1 SXF    Sat, 8 Mar    14:20    10:55*    18 h 35    103.16    EUR
   norwegian       Tenerife (South) (TFS)       Berlin (Schonefeld) (SXF)        Sat, 8 Mar    14:20    20:35    5 h 15    69.00    EUR
   easyJet       Berlin (Schonefeld) (SXF)       Sofia (SOF)        Sun, 9 Mar    07:40    10:55    2 h 15    34.16    EUR

Така излиза 174 евро.

 

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, преди месеци писах тук, с молба за съдействие за пътуването ни до Тенерифе. Днес получихме потвърждение на резервацията ни на острова и събуждам темата защото предстои закупуване на билети. Най важното нещо е поетът е да е максимално евтин, но сигурен. На острова ще бъдем от 4 Април до 11 Април включително. Пътуването ни трябва да е на 3 или на 2 април, тръгваме от София /може и от друг град, ако се наложи/ ... Обратния полет е на 11 Април от Тенерифе. Хубаво е полетът да е до южното летище /заради трансфера, който са ни обещали/, но мисля, че и северното би ни задоволило, особено при съществена разлика в цените. Няма да носим много багаж, искаме само да се насладим на острова, а ако успеем ще доведем лютото. Зная, че тук пишат хора които могат да ни помогнат и много ще съм ви благодарна, ако успеете да ме ориентирате. Ние сме трима възрастни / между нас дете на 16 години/,  и двама от нас не са се качвали никога на самолет. Всяка информация ще ни бъде полезна. Благодаря предварително и с нетърпение ще чета всички изпратени съвети.

Редактирано от Dessy Ivanova
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не изглежда добре положението.

 

Да започнем от традиционните компании, включен куфар, гарантирани връзки и т.н., около 420 евро на човек. Ако избереш тоя вариант ще разпиша повече детайли.

 

Сега за нискотарифните. Предполагам знаеш, че в тоя случай се купуват отделни билети София - Х, и Х - Тенерифе. Ако закъснее полета София - Х и изпуснеш втория, няма кой да те превози до финалната точка. Риска е малък, но е добре да се знае, особено за хора, които нямат опит с пътуванията със самолет. За това ще гледаме при тия прекачвания времето между полетите да е повечко, за да има по-голям буфер. Хубаво е, че през април времето трябва да е хубаво и да няма типичните зимни проблеми с мъгли. 

 

Така. На отиване:

 

2014-01-17_19-59-32.png

 

Първите два варианта са с преспиване, съответно в Болоня и Бергамо. Тоя вариант оскъпява малко транспорта, но ако искате да ги разгледате за ден, може би е удачен. Връзката през Бергамо е особено подходяща за целта. Ако не искате да нощувате някъде пътьом са варианти 3 и 4, при три прехода е с по-дълга пауза в Лондон, при 4 паузата е кратка, ако искате да си спестите висене по летището, но пак да кажа има риск. При 3 може да се метнете до Лондон за по кафе, има време :)

 

При вариант 2, пристигате там чак на 5 април обаче.

 

За връщане положението е още по-зле :(

 

Няма вариант, при който да се спести междинната нощувка, това важеше и за билета от 400 евро с Iberia. 

 

2014-01-17_20-14-01.png

 

Общо взето виждаш, че комбинацията си върви към 310евро минимум. Ако решите да сложите куфар, членство в Wizz Discount, летищни трансфери, междинни нощувки в Бергамо/Болоня и цената ще приближи поне 360-370, при цена с нормална компания от 420. 

 

Кажи кое си избираш за повече информация. Може и ръчно да влезеш да провериш как са връзките през Милано, Лондон, Барселона и Мадрид, но изглежда, че това е положението...

 

Не знам дали има опции с фериботи до островите, някой ако знае да свирка. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ето ги и моите резултати от търсенето за НТА. Горе-долу са същите, само може да погледнеш предложението от Пловдив, което на пръв поглед като цена е максимално ниско. Трудно ми е да преценя дали прекачванията и нощувките няма да го оскъпят повече от другите.

 

НТА     От      	До	         През      Дата      Излита    Каца     цена
Ryanair	Plovdiv (PDV)	Tenerife (South) 2 HHN VLC Чт, 3 апр 10:45:00  13:05*	€ 106,54
Ryanair	Plovdiv (PDV)   Frankfurt (Hahn)	   Чт, 3 апр 10:45:00  12:20:00	€ 28,55
Ryanair	Frankfurt (Hahn)Valencia (VLC)	           Чт, 3 апр 18:05:00  20:30:00	€ 32,63
Ryanair	Valencia (VLC)  Tenerife (South)	   Пт, 4 апр 10:50:00  13:05:00	€ 45,36
								
НТА	От	       До	         През	   Дата	     Излита    Каца     цена
W7+FR   Sofia (SOF)   Tenerife (South))	1 BLQ	   Ср, 2 апр 13:10:00  10:30*	€ 127,50
WizzXcl Sofia (SOF)   Bologna (BLQ)	           Ср, 2 апр 13:10:00  14:10:00	€ 61,21
Ryanair	Bologna (BLQ) Tenerife (South) (TFS)       Чт, 3 апр 6:45:00   10:30:00 € 66,29

 

и за обратно

 

НТА	 От	                До	        През	Дата	   Излита   Каца     цена
FR + W7	 Tenerife (North) (TFN)	Sofia (SOF)	1 BCN	Пт, 11 апр 9:40:00  00:50*   € 218,01
Ryanair	 Tenerife (North) (TFN)	Barcelona (BCN)		Пт, 11 апр 9:40:00  13:40:00 € 108,02
Wizz Xcl Barcelona (BCN)	Sofia (SOF)		Пт, 11 апр 20:55:00 00:50*   € 109,99
							
НТА	 От              	До	        През	Дата	   Излита   Каца     цена
VY + W7	 Tenerife (North) (TFN)	Sofia (SOF)	1 BCN	Пт, 11 апр 7:00:00  00:50*   € 232,48
Vueling	 Tenerife (North) (TFN) Barcelona (BCN)		Пт, 11 апр 7:00:00  11:10:00 € 122,49
Wizz Xcl Barcelona (BCN)	Sofia (SOF)		Пт, 11 апр 20:55:00 00:50*   € 109,99

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много ти благодаря! Програмата наистина е много добра! Аз ще изчакам първо да ми мине интервюто за туристическа виза за САЩ и ако всичко е наред, тогава може да си купя програмата.Все пак ще е хубаво да си спестя някой лев от самолетния билет. :)

Връзка към коментар

Много ти благодаря! Програмата наистина е много добра! Аз ще изчакам първо да ми мине интервюто за туристическа виза за САЩ и ако всичко е наред, тогава може да си купя програмата.Все пак ще е хубаво да си спестя някой лев от самолетния билет. :)

 

За билет до САЩ няма да ти свърши кой знае каква работа, да не кажа никаква. Тази програмка търси само нискотарифни превозвачи, а до САЩ лети само един, norwegian, които можеш да си провериш и без да плащаш :)

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.