Прескочи до съдържание

Дъблин, Ирландия.


Препоръчани мнения

Привет пак.

 Двупосочен. Възможен период на пътуване 4-16 юни. Брой нощувки- от 8 до 10.

Прекачването не е  проблем.

Най-приемлива цена засега е София- Брюксел с Уиз, Брюксел-Дъблин с Райнеър и връщане през Франкфурт до Пловдив с Райнеър за общата сума от 210 лева без багажа. Знам, че не е много, но пък винаги може и още по, нали така? :P

Та, ще съм благодарна ако споделите идеи! :)

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

То като ти видя машрута и ми е ясно, че доста си ръчкала и трудно може да се намери нещо по-добро :)

 

Отиването през Шарлероа си го заковала - сутрешен полет до там, вечерен към Дъблин, ниска цена, доста голяма дупка, може и да се пошматкаш из Белгия. 

 

За връщането, няма ли да обикаляш из Ирландия? Може би нещо такова е по-добре от нощувката в Хан:

   Ryanair	   Shannon (SNN)	   London (Stansted) (STN)		Thu, 13 Jun	06:30	08:00	1 h 30	21.99	EUR
   Wizz Xclusive	   London (Luton) (LTN)	   Sofia (SOF)		Thu, 13 Jun	21:50	02:55*	3 h 05	40.04	EUR

 

Получаваш допълнително ден в Лондон, вместо нощувка в Хан, а може и да ти е по-удобно от Шанън, ако преди това си връткала из Ирландия. Цената е с 10-ина евро отгоре. Но зависи дали имаш куфар да мъкнеш де, не можеш да го оставиш в Станстед, защото после летиш от Лутън...

 

Иначе определено твоя вариант е най-евтиния.

Връзка към коментар

Ще обикалям, но през тези дни докато съм там. Тъй като ще вземам кола от приятели трябва да я върна пак около Дъблин и няма начин да се връщам от другаде. Ще погледна и твоето, но иначе Лондон за нощ би ме раздразнил. Там не стъпвам за по-малко от седмица, че ми е толкова любимо място...

Благодаря, все пак ако някой попадне на нещо да свирка. Ако днес в момент на импулс не се сдобия с тези билети. :lol: :lol:

Връзка към коментар

Ясно, няма да ти пускам други варианти през Лондон тогава, освен ако не отнемат поне седмица :) Между другото как попадна на тая комбинация, с много ръчкане и брут форс или имаше някаква методология? :)

Връзка към коментар

Аз бих комбинирал кацане на Stansted с посещение на Cambridge, който е на само около 35 мин. от летището. После от Cambridge до Luton имаш около час път. В този смисъл вариантът на Георги не е никак лош, стига да не си посещавала вече Cambridge, разбира се...

Връзка към коментар

Жоро, ръчкане само. Принципно щото съм човек с време, както всеки работещ българин докато бачкам си ровичкам и не ми е проблем, дори ако не звучи извратено ми е приятно да си ровичкам. Гледам първо от къде мога да вържа Дъблин и карам наред. Така съм попадала на доста суперски оферти. Тази, на която най се кефя /все още/ е Барселона за около 25 лева обща цена в посока през Бергамо. :)

 

Жорж, ще обмисля, благодаря. :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз да се включа тук. Все си мисля, че ако не отиваш някъде за 2-3-4 дни, ще ти трябва повече багаж. А откакто Уизейр смениха размерите - това с багажа се оказва малко неприятно. Дори и при тях да си платиш за по-голям багаж и си решила да комбинираш с райнейр си имай едно на ум. Това,което видях тази година на Тревизо бяха електронни кантари на мерилките им (тези за куфарите, дали ти отговарят на размера). Да и ние сме фенове на пътуването само с ръчен багаж и така сме ходили 3-4 пъти до Канарите, (не че пак сме нямали проблеми с Райнейр), но ако имаш възможност давай с багаж.

Видях нещо на Френските авиолинии, сега ще видя дали ще ми се потвърди информацията и ще ти пусна линк или снимка. да се ориентираш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пф, багаж... Ходил съм за 2 седмици до Бразилия само с ръчен багаж, ама съм мъж (по сандали и риза, тръгващ от Лондон през януари). 

Сега с жена и деца съм предимно хамалин.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мъжът ми ме е учил като тръгвам на път да си взимам само паспорта и кредитната карта!

 

После ме предупреди, че може и да ме арестуват! Така че, малко багаж за парлама не е излишен! :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Едно от най-старите клишета - като тръгнеш нанякъде стегни си багажа и си приготви парите. След това изхвърли половината багаж и вземи двойна сума :) Яко се отплеснахме...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ми то и ние сме така принципно, ама точно сега май трябва да занесем едно-друго, все пак отиваме при хора, които ще се радват на малко тукашни неща. Иначе сме били за по седмица и нагоре само с ръчен. Като толкова зор за нещо- магазини бол, така че... Все още не сме взели билети и се ослушваме, ама тия дни ще е...

Връзка към коментар

Аз да затворя темата, че взехме билети. Тия, описаните по-горе, но си оставихме на отиване и ден да прескочим до Брюж, че ни се размина предвиденото мартенско ходене. Тъй де, без това сме наоколо, що да не минем, все пак имаме около 40 часа.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Докладвам- мисия изпълнена, пътешествие завършено. Както обичайно при нас  се случва /по-точно при мен/ имахме лека промяна в организацията, но се получи следното- кацане на Шарлероа, с влак към Брюж / 4 часа по пътя престой в Антверпен за разходка/, следобяд, нощувка и още една 6- часова разходка из БрюжА, обратно към Шарлероа, полет до Дъблин, 8 дни обиколка на Ирландия, включваща Клифс ъф Мохер, Килки, Дингъл и Ринг ъф Кери, ден в Дъблин, обикаляне на резервати, гладини, замъци и каквото дойде още. Следваше полет до Хан, от там с кола до Люксембург с една нощувка, после нощувка във Франция- Мец, от там нощувка в Хайделберг и разходка по поречието на Рейн, и най-неприятното- полет до Пловдив. Рапорт даден.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хайделберг, надявам се ти хареса, а поречието (в коя част точно, между Кобленц и Майнц, ли?) на Рейн те остави без дъх, или бъркам?

 

Мец е странен град, не знам защо сте решили да нощувате там...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защото обичам ей така да направим нещо дето не е предвидено и се оказахме наоколо. Хареса ми много повече от Люксембург всъщност. Иначе Хайделберг супер много ми хареса, а освен това там се срещнах с три дружки, които живеят в Манхайм, та ни поразведоха хубаво. Майнц, Кобленц, аха. Освен това на тръгване пък покарахме по Мозел, спирахме в Триер, също много хубаво беше. Доволна от препоръките, благодаря за които.  :)  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напълно те разбирам за Люксембург, аз също го намирам за крайно скучен. Долината на Мозел ми е в плановете. Реално погледнато не познавам Мец, само съм минавал през този град преди много години. Тогава не ми се стори интересен най-вече защото е нито френски, нито немски, но със сигурност си заслужава да бъде посетен...

Връзка към коментар

Докладвам- мисия изпълнена, пътешествие завършено. Както обичайно при нас  се случва /по-точно при мен/ имахме лека промяна в организацията, но се получи следното- кацане на Шарлероа, с влак към Брюж / 4 часа по пътя престой в Антверпен за разходка/, следобяд, нощувка и още една 6- часова разходка из БрюжА, обратно към Шарлероа, полет до Дъблин, 8 дни обиколка на Ирландия, включваща Клифс ъф Мохер, Килки, Дингъл и Ринг ъф Кери, ден в Дъблин, обикаляне на резервати, гладини, замъци и каквото дойде още. Следваше полет до Хан, от там с кола до Люксембург с една нощувка, после нощувка във Франция- Мец, от там нощувка в Хайделберг и разходка по поречието на Рейн, и най-неприятното- полет до Пловдив. Рапорт даден.

Последното не го разбрах - полетът до Пловдив ли е бил неприятен, или самият Пловдив :D Аз като шовинист-провинциалист да попитам :P

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.